Yıpratıcı bir ilişkinin ayrılık aşaması

  • Konbuyu başlatan Ambrosia
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görüntüleme : 206

Ambrosia

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Nis 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Üniversite Bölümü
Arkeoloji Bilimi
Depresyonun ilk perdesi: Una Noche Mas.mp3

Odamda tek başına oturuyorum. Konuşacak kimsem yok. Neşem yok. Herkesle aram bozuk. Buna sebep olan insanla da... Pencereden duyulan bir arabanın egzoz sesinin eşliğinde bir de kuş cıvıltısı duyuyorum, uzak bir yerlerde baharın geldiğine seviniyor olmalı. Yemek saati çoktan geçti. Yapmam gereken işler de var. Galiba mutfağa gitmek için insanlığın ortadan kalkmasını falan bekleyeceğim. Sonra belki uyurum yine. Hava kapalı, şansım varsa yağmur da yağar. Sessizlikten boğuluyorum fakat konuşmakta gelmiyor içimden. "Hem artık konuşsam ne olacak ki" umursamazlığında yüzüyorum, bir yandan da çıkmayan sesime lanetler savuruyorum. Uzaklaştım herkesten, en çok da kendimden.Çok savaştım, yenik düştüm. Şimdi uyuyacağım ve insanlıktan kurtulacağım.
Bir saat önceki psikolojimdir. Yıpratıcı bağımlı ilişkiden nasıl kurtulunur. Mantık ve kalp arasında nasıl denge kurulur?
 
  • Beğen
Tepkiler: ls2

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Kas 2012
Mesajlar
3,102
Tepkime puanı
145
Puanları
63
bu sureci yasicaksin yapacak fazla bisi yok. etkili tek sey var onunla tum iletisimi kes.. gozden irak gönülden irak..bende sadece bu ise yaradi..
 

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ağu 2008
Mesajlar
3,785
Tepkime puanı
163
Puanları
63
Yaş
56
sizi yok sayanı yok saymaz iseniz bu tek yönlü olarak size acı/elem verecektir; duygulara gem vurulmaz ve fakat karşılık bulmayan duyguların melankolik yaşanması gerek ki diğerine gereksinim duyulmaz. kendinizden kaçamazsınız, kendinizle yapacağınız içsel sohbet, konuşma, çatışma en nihayetinde barışık olmakla sonuçlandığında, kaldığınız yerden ve yeniden farklı bir yol haritasında ilerlediğinizi görecek ve rahatlayacaksınız...
 

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
5,236
Tepkime puanı
307
Puanları
83
Kararlı olmak ve ilişkinin olumsuz taraflarına odaklanıp beyninizin bahane yaratmasına fırsat vermemek gerekiyor. İlk başta çok zor gelebilir ancak birkaç hafta içinde etkisi azalacak ve olmamasının çok daha doğru olduğunu, beyin yavaş yavaş kabullenmeye başlayacaktır.

Karşı tarafa öfke duymak ya da kin beslemek, doğru bir yaklaşım değildir. İki insanın anlaşamaması, mutlaka taraflardan birinin kötü olduğu anlamına gelmez. Konuyu zihninizde sonlandırmayı başaramadığınız sürece de aynı noktada döner durursunuz.