Yerliler misyoner rahibi öldürdü.

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Misyonerlik faaliyetleri için gittiği, Bengal Körfezi'ndeki Andaman ve Nikobar Adaları'na bağlı Kuzey Sentinel Adası'nda dış dünyadan izole yaşayan yerliler tarafından ok ve yayla öldürüldü.

Rahip Chau'nun ölümünden sonra bulunan günlüğünde "İsa'yı tanıtmaya gittiği ve öldürülmesi halinde kendisine ve Tanrı'ya kızmamaları gerektiği"...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
İkinci gün giderken yanında balık, et, çeşitli güzel yiyecekler götürseydi İsa'yı daha güzel anlatabilirdi.

true blue

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Bu papazlardan birinin uzman tv de videosu vardı, orada papaz son peygamber olarak İsa'yı kabul ediyordu. Ben mesela müslüman değilim, fakat Tanrı'nın ve peygamberlerin gerçekten var olduğuna inanıyorum, yani insanları bu kadar etkilemiş insanların/peygamberlerin Tanrı'nın/yukarının temayülünü/eğilimini yansıtmamasına imkan var mı, Bu...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bu papazlardan birinin uzman tv de videosu vardı, orada papaz son peygamber olarak İsa'yı kabul ediyordu. Ben mesela müslüman değilim, fakat Tanrı'nın ve peygamberlerin gerçekten var olduğuna inanıyorum, yani insanları bu kadar etkilemiş insanların/peygamberlerin Tanrı'nın/yukarının...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
yani insanları bu kadar etkilemiş insanların/peygamberlerin Tanrı'nın/yukarının temayülünü/eğilimini yansıtmamasına imkan var mı
var. elbet derinlemesine bir konu ama kısaca birşeyler yazayım;

Ebu Bekir; Allahtan vahiy aldım diyen Hz.Muhammet'e; senden iyi peygamber mi olur deyip hemen...

Son düzenleme:

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Konu başlığını her gördüğümde "Yerli misyoner, rahibi öldürdü." diye okuyorum.

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Konu başlığını her gördüğümde "Yerli misyoner, rahibi öldürdü." diye okuyorum.
bu mesajınızı işyerinde okudum ve sesli güldüm, oda da yabancılar vardı ve diğer arkadaşla muhabbet ediyorlardı, ben gülünce sanırım kendi muhabbetlerine güldüğümü sanıp bana gülümsediler, bende size...

true blue

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
İki rahibeye ne demeli peki? Yıllarca inandıklarını iddia ettikleri değerlere bakın, bir de yaptıklarına...
Kınamıyorum fakat bazı insanların savundukları ile nasıl bu kadar ters düşebildiğine de anlam veremiyorum.
İnsan çoğu zaman sadece kendini kandırıyor fakat farkında değil...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Hristiyan din görevlilerinin çok ahlaklılarının da olduğunu biliyorum, burada zannedersem vurgulanması gereken konu eğitimin insan tabiatını/genetiğini ne kadar bastırdığı ya da bastıramadığı konusu.Eğer Hristiyan öğretisi bir insanın karakterinin şekillenmesinde tek etkili olan faktör olsaydı bu...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Hristiyan din görevlilerinin çok ahlaklılarının da olduğunu biliyorum, burada zannedersem vurgulanması gereken konu eğitimin insan tabiatını/genetiğini ne kadar bastırdığı ya da bastıramadığı konusu.Eğer Hristiyan öğretisi bir insanın karakterinin şekillenmesinde tek etkili olan faktör olsaydı bu...

Son düzenleme:

true blue

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
dostum olaylara değişik bir bakış açın var bunu biliyorum ama genede çoğu zaman düşüncelerine şaşırıyorum. Hristiyanlar İsaya, Tanrının insan bedenine bürünmüş hali (enkarnasyon) olarak iman ediyor. Hz.Muhammet ise İsa sadece bir kuldu ve peygamberdi diyor. Hz.Muhammeti peygamber kabul ederlerse doğru...