Neler yeni

Yeni yonetim hakkinda bilgilendirme

X

FAdmin
Merhaba,

Uyelerimizin istegi uzerine bu basligi actim. Forumda uyelerin kendini tanitmasi icin bir bolum yok [MENTION=1711]non[/MENTION] en kisa zamanda alt forum olarak ac lutfen.

Ismim Ibrahim Celik 27 yasindayim, Izmir'de yasiyorum Gediz Universitesinde Cafe isletmeciligi yapiyorum. Daha once ircforumlari.net, zurna.net, sohbet.net, forumsaati.net, iyinet.com ve aklima gelmeyen bircok sitede gorev aldim, yoneticilik ve site sahipligi yaptim. Felsefe.net'i ilk gordugum zaman uyelerinin kalitesi beni cok imrendirdi. Bugune kadar gorev aldigim sitelerin hicbirinde gormedigim kadar kaliteliydi. Alanadinin jenerik olmasi 2002 kayitli olmasi rahat projelendirilecek olmasi beni cezbetti ve siteyi satin aldim.

Uyelerimiz hem bana hem diger arkadaslara diledigi zaman detayli soru sorabilir. [MENTION=4969]Alper[/MENTION] [MENTION=4611]Neo[/MENTION] [MENTION=4973]Ocean[/MENTION] [MENTION=4972]Deep[/MENTION] [MENTION=1278]Emre[/MENTION] [MENTION=4971]Chelt[/MENTION] [MENTION=1711]non[/MENTION] sizden ricam musait bir zamaninizda konuya yazin :)

Alper

fadminfon
Web sitesi
www.modamood.net
Merhaba, Nickten anlaşılacagı gibi ismim Alper 31 yaşındayım, izmirde yaşıyorum satış temsilcisi olarak çalışıyorum, X ( ibrahim) ile yaklasık 6 seneye yakındır tanışırız ve çogu projede X ile beraber çalışıp yanında bulundum.Kendime ait bir kaç sitem daha oldu ve şu anda 1 tane sitem daha var.Zaman içinde zaten düşüncelerimizi mantıgımızı az çokta olsa bilip tanıyacaksınız.Şimdilik bu kadar yeter sanırım :)

Deep

Yönetici
tekrar merhaba. ismim Murat, 29 yaşındayım. Giresunluyum ve Giresun'da yaşıyorum, itfaiyeciyim. farklı ve güzel bir ortam, umarım daha iyi olacaktır. herkese saygılarımı sunuyorum.

Emre

Yeni üye
Web sitesi
www.yorumlayin.net
Selam. 26 senedir yaşıyorum. Adım Emre. Kocaeli'de ikamet etmekteyim. Bir otelde " gece sorumlusu " olarak çalışmaktayım. @X arkadaşıma katılıyorum.

İyi forumlar dilerim.

ls2

Aktif üye
yeni açılan başlıklara baktım hiçbiriniz felsefeyle,varoluşla,bilimle ilgili başlıklara ilgi göstermemişsiniz. böyle olursa bu sitenin çehresi değişir. hedefiniz buysa bilmem ama eğer bu değilse siteyi beğenip satın almanıza neden olan özelliği yakında kaybolur gider. evrensel insan nicli kişiyide nette biraz araştırın bence . aynı zırvaları sanalda çogu sitede yazar durur.burayıda yakında şahsi sitesine çevirecek. bu kişinin bakış açısı ve düşüncelerini anlamaya çalışın anladığınızda sürekli aynı zırvaları tekrarlayıp durduğunu farkedeceksiniz. (not: evrensel insanı kötülemek için değil sitenin iyiliği için yazdım bunları)

evrensel-insan

Yeni üye
yeni açılan başlıklara baktım hiçbiriniz felsefeyle,varoluşla,bilimle ilgili başlıklara ilgi göstermemişsiniz. böyle olursa bu sitenin çehresi değişir. hedefiniz buysa bilmem ama eğer bu değilse siteyi beğenip satın almanıza neden olan özelliği yakında kaybolur gider. evrensel insan nicli kişiyide nette biraz araştırın bence . aynı zırvaları sanalda çogu sitede yazar durur.burayıda yakında şahsi sitesine çevirecek. bu kişinin bakış açısı ve düşüncelerini anlamaya çalışın anladığınızda sürekli aynı zırvaları tekrarlayıp durduğunu farkedeceksiniz. (not: evrensel insanı kötülemek için değil sitenin iyiliği için yazdım bunları)
Bu yazdiklarina yazacak cok sey var ama; ben senin gibi polemikci bilgisiz dusuncesiz olmadighimdan, bir sey yazmayacagim.

Sadece senden ekrana oynamamani kendi anlamsiz degersiz ve gereksiz yorumlarini kendine saklamani rica edecegim.

Senin zirva dediklerin, o beyninin bir turlu algilayamadiklaridir.

En azindan edepli olda zirva yerine neye neden zirva dediginin bilgi ver dusuncesini ortaya koy.

Yoksa yaptigin bir terbiyesizliktir.

Sen hic kimseyi ne kotuleyebilirfsin ne de bir seyin iyisini dusunebilirsin.

Sende bunu yapacak ne bir algi ne bir bilincin olmadigi tum yazilarin ile ortada.

O yuzden bilgi ve dusunce dusmanligi yapmaktan vazgec.

Terbiyesizligin, densdizligin luzumu yok.

Istersen bu mesajima da polemige gir.

Cunku yapabilecegin sadece budur.

Deep

Yönetici
Herkesin kendine ait bir düşünce yapısı ve bilgisi vardır. Felsefe sadece bahsettiğiniz konularla alakalı kısıtlı bir kavram değil. Daha dün bir bugün iki... ayrıca hakim olmadığım bir konuya bilgisizce yorumlar savurup sacmalayacağıma sessiz kalmayı tercih ederim, tabi bu benim düşüncem.

Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim diyorum... elbetteki düşüncelerinizi belirtmekte özgürsünüz ancak kişi belirterek veyahut küçük düşürücü kelimeler kullanarak değil.

Lefty

Tanınmış üye
Dolunay seni olumsuz etkilemiş belli ki bir de üstüne Fenerbahçe'ye saldırı eklenince yine kılıçlarını kuşanmışsın Ayrıca biricik dostun, gönüldaşın, akıl hocan okur-yazar'ın evrensel'in paylaşımlarını beğendiğini unuttun galiba hiç değilse kalp dostun için evrensel ile uğraşmayabilirsin, onun hatrına bu kadarcık fedekarlığı yapabilisin herhalde:)

Ben burada değilken ortalık baya karışmış. Tüm yazılanları takip edemedim ama [MENTION=4195]evrensel-insan[/MENTION] evrensel-insan'ın durumu ne oldu şimdi bunu anlayamadım? Kovuldu mu? Yoksa kendi isteği ile mi forumu terk etti?

Forumun politikası olabildiğince üyeleri burada tutabilmek olmalı...

Özellikle bugünlerde ülke politikalarını gördükçe farklı seslerin nasıl da büyük bir zenginlik olduğunu fark ediyorken, değerini anlıyorken, forumdan bu zenginliği mahrum bırakmamak gerekir.

evrensel-insan her konuya yazı yazan, fikrini sunan aktif bir üyeydi...
Okur-yazar ile aynı fikirde olmak beni derinden üzse de bu konuda aynı fikirdeyim. Forumun zenginliği açısından üyeler ve paylaşımlar özgür bırakılmalıdır. Siyasi paylaşımlar gerginlik yaratıyor fakat yazan üyeler kendi seviyelerini muhafaza edebildikleri ve yazdıklarının sorumluluğunu aldıkları sürece sorun olmayacaktır.

Evrensel-insan'ın paylaşımlarını takip eden kişiler var, mesela ben de okuyorum sonuçta aynı görüşte olmak zorunda değiliz, katılmak ya da katılmamakta özgürüz.

Yeni yönetim bu siteyi belli bir bedel ödeyerek aldığına göre yapmak istedikleri değişiklikler olması çok normal ve forum sitelerinin devamlılığı için aktif katılımcı çok önemlidir. Konu başlıklarının çeşitlendirilmesi ile daha çok katılım sağlanabilir. Bildiğin üzere insanlar üye olup görüş yazmaya korkuyorlar çünkü biri çıkıp mutlaka yazdıkları ile dalga geçiyor. Başından beri söylediğim gibi değişik yaş gruplarına ve meslek gruplarına dahil olan kişilerden aynı konulara ilgi ve katılım bekleyemezsin. Herkes ilgi duyduğu konuda başlık açabilmeli ya da yorum yazabilmeli tek şart ilgili bölüme açmak olmalıdır. Senin biricik dostun felsefe bölümüne "Tuvalet Üzerine" diye başlık açılırsa ki kendisi yöneticilik yapmış birisidir işte o zaman sormak lazım bu başlığı neden buraya açtın ve beraberinde yazdıklarını niye sildin diye... Okur-yazarı'ın gelip ivedilikle başlığı tamamlamasını bekliyoruz.

Donkişot bu tür tartışmalar yüzünden site çok üye kaybı yaşadı ve daha fazla yaşanmaması için kendi adıma bu tartışmaları doğru bulmuyorum. Neler değişecek, neler olacak görmeliyiz önce sonra da görüş belirtip bizler de katkı sağlayabiliriz. Önceden yönetim her yaptığını bize mi soruyordu, önce yapıyorlar sonra üyeler görüş bildiriyordu ardından varsa yapılabilecek bir değişiklik yapılıyordu, yanılıyor muyum?
[MENTION=59]Laetna[/MENTION] senin görüşüne beğeni ile katılmış ne güzel fakat siteye şiirlerini eklemek dışında hiç bir katılım sağlamadığı dikkate alınırsa bana göre bu beğeni havada kalmış oluyor.

Lefty

Tanınmış üye
Herkesin kendine ait bir düşünce yapısı ve bilgisi vardır. Felsefe sadece bahsettiğiniz konularla alakalı kısıtlı bir kavram değil. Daha dün bir bugün iki... ayrıca hakim olmadığım bir konuya bilgisizce yorumlar savurup sacmalayacağıma sessiz kalmayı tercih ederim, tabi bu benim düşüncem.

Ayrıca belirtmeden geçmeyeyim diyorum... elbetteki düşüncelerinizi belirtmekte özgürsünüz ancak kişi belirterek veyahut küçük düşürücü kelimeler kullanarak değil.
Bilgisizce ve saçma yorum yoktur zaten herkes kendi bakış açısına göre rahatlıkla yorum yazabilmelidir. Bizler de her konuya katılım sağlayamıyoruz. Üye olduğum günden itibaren bir çok konu başlığı zaman zaman beni de aşıyordu ancak yine de az da olsa katılım sağlamaya çalıştım. Bazen yazdıklarıma gülen oldu bazen bilim dışı yazıyorsun yazma dediler, tabi ben inatla yılmadan paylaşımlarıma devam ettim.:) Siz eski zamanları görseydiniz yine şu aralar bazı üyeler oratalarda yok olur da dönerlerse vay halinize:)Şimdiden bol şans diliyorum.

Bu arada yorum güncellemesi yapamıyorum, yazım yanlışlarımı düzeltemiyorum bu sorun da kısa sürede giderilir inşallah.

Deep

Yönetici
@dijital yarin sistemsel tüm sorunlar ile ilgili olacağız, forumun tüm ara yüzü yenilenicek.

mavimor

Aktif üye
Web sitesi
www.tekiner.org
Dışarıdan böyle izlemek keyifliymis:)

Yeni yonetime tavsiyem. Evrensel bir sure sonra butun başlıklari kendi çöplüğüne dönüştürür:) evet daha çok sayfa izlenmesi, daha cok hit vs gozukebilir baslarda. Sonra huzursuz olan uyeler kacmaya baslar.. en son sizi de huzursuz eder. Yani ya hep ya hic meselesidir bu vaka. Ya bu hali bizi rahatsız etmez der yazmasina izin verirsiniz ya banlarsiniz. Iki durumunda size artilari ve eksileri olacaktir:) ben tercihimi sizin ki gibi kullanmamistim:)

X

FAdmin
@donkisot Sabirla koruk helva olur azizim.
[MENTION=4195]evrensel-insan[/MENTION] hakaret/kufur/assagilama vs. olmadigi surece istediginiz gibi paylasim yapabilirsiniz.
[MENTION=4324]dijital[/MENTION] felsefi konulara gerekli aktifligi tekrar saglayacagiz, biz hala forumu kesfetme asamasindayiz diyebilirim

ls2

Aktif üye
@dijital ; ne zaman polemik olsa sitede hemen aktifleşiyorsun. Laetnanın beğenisi üzerinden bile yorum yapman üzerine bi düşün bence. Okur Yazarın evrensel İnsana eleştirlerinede yer ver yorumunda adil olacaksan.

ve

Evrensel İnsanı okuyorsun madem Chat boxta Evrensel insanın sözde felsefesi üzerine tartışalım. bakalım ne anlamışsın??? o nun sözde metodolojisinin nasıl bir zırva olduğu kanıtlamaya hazırım.

Deep

Yönetici
@dijital ; ne zaman polemik olsa sitede hemen aktifleşiyorsun. Laetnanın beğenisi üzerinden bile yorum yapman üzerine bi düşün bence. Okur Yazarın evrensel İnsana eleştirlerinede yer ver yorumunda adil olacaksan.

ve

Evrensel İnsanı okuyorsun madem Chat boxta Evrensel insanın sözde felsefesi üzerine tartışalım. bakalım ne anlamışsın??? o nun sözde metodolojisinin nasıl bir zırva olduğu kanıtlamaya hazırım.
bundan sonraki atılmış olan postlara gerekli işlemi yapacağım, biz bu başlığı kendimizi tanıtmak için açmış bulunmaktayız tekrar hatırlatayım. [MENTION=4198]donkişot[/MENTION]'un dediği gibi aranızda etkileşimde bulunmak için, tartışma ve münzara'da bulunmak için lütfen ilgili başlığı kullanalım;

http://www.felsefe.net/serbest-kursu/75376-konusma-kutusu-chatbox.html

Laetna

Üye
"Bilgisizce ve saçma yorum yoktur zaten herkes
kendi bakış açısına göre rahatlıkla yorum
yazabilmelidir. Bizler de her konuya katılım
sağlayamıyoruz. Üye olduğum günden itibaren bir
çok konu başlığı zaman zaman beni de aşıyordu
ancak yine de az da olsa katılım sağlamaya çalıştım. Bazen yazdıklarıma gülen oldu bazen
bilim dışı yazıyorsun yazma dediler, tabi ben
inatla yılmadan paylaşımlarıma devam ettim. Siz eski zamanları görseydiniz yine şu aralar bazı
üyeler oratalarda yok olur da dönerlerse vay
halinize"

Ne güzel söylemiş dijital arkadaşımız. Içi boş olan her şeyden çok ses çıkar. Eskiler demişsin. Sen kaç yıldır bu sitedesin efendim? Söyleyeyim benim formda şiir dışında diğer yerlerde artık yazmayı bıraktığımdan bu yana. Sebep ne acaba? Aynen Yukarıda bizzat kendin de ifade ettiğin gibi, inatla fikri olmadığı konularda hiç araştırmadan, karşıda ki kişiye saygı duymadan, sadece laf demek için ya da karşıda ki kişiyi bir ego uğruna altetmeye çalışmak için yazan insanlar bu sitede türemeye başladığından bu yana. Evet o tarihten bu yana sadece şiir yazıyorum bu sitede. 2008 yılında bu sitede ilk başlıkları acanlar arasındayım yine efendim. Serbest kürsüde sadece 5 başlığın olduğu zamanları gördüm efendim. O zamanlarda çalıştık didindik ki bu günlere geldi. Ama inan o beş başlıkta ki kaliteyi yakalayamaz hale geldik. Bu sitenin amacı laf olsun torba dolsun ama üyeler kaçmasın mı efendim? Sağlıcakla kalın.

evrensel-insan

Yeni üye
Dışarıdan böyle izlemek keyifliymis:)

Yeni yonetime tavsiyem. Evrensel bir sure sonra butun başlıklari kendi çöplüğüne dönüştürür:) evet daha çok sayfa izlenmesi, daha cok hit vs gozukebilir baslarda. Sonra huzursuz olan uyeler kacmaya baslar.. en son sizi de huzursuz eder. Yani ya hep ya hic meselesidir bu vaka. Ya bu hali bizi rahatsız etmez der yazmasina izin verirsiniz ya banlarsiniz. Iki durumunda size artilari ve eksileri olacaktir:) ben tercihimi sizin ki gibi kullanmamistim:)
Sen evrensel-insan'in avukati misin?

Neden ekrana oynuiyorsun?

Sana kimse "su yaziyi oku/bunu okuma" diyor mu?

Senin evrensel-insan ile alip veremedigin nedir?

Seni neden bu kadar ilgilendfiriyor evrensel-insan?

Ben bu duruma bunca yillik forum tecrubesine dayanarak "evrensel-insan fobisi" diyorum.

Bencve bundan kurtulmak basta sana sonar da siteye yarar saglayacaktir.

Sizleri bu sekilde baskalarini ustelik yazdigi yazilar uzerinden degilde, lakabi olarak, anlamsiz degersiz, luzumsuz ve gereksiz ustelik hic bir dusunce ve bilgi icermeyen bir sekilde evrensel-insan lakabina elestiri olarak yonelten nedir?

Bence bu soruya yanit veremezseniz, sosyo-psikolojik bir seyler okuyup ogrenmenizi oneririm.