YENİ NESİL HAKKINDA YORUM(DİN-AHLAK-EĞİTİM VB)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde kelleci tarafından oluşturulan YENİ NESİL HAKKINDA YORUM(DİN-AHLAK-EĞİTİM VB) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 510 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı YENİ NESİL HAKKINDA YORUM(DİN-AHLAK-EĞİTİM VB)
Konbuyu başlatan kelleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ÜstünKişi

kelleci

Felsefe.net
Yeni Üye
YENİ NESİL HAKKINDA HER TÜLÜ YORUMUNUZU BEKLİYORUM.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Modern çağ yeni neslin evliliğe sıcak bakmasını çok zorlaştırdı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yeni nesil her şeyi çok çabuk tüketiyor, yeterince seçici değiller, kaliteyi önemsemiyorlar ve en kolay ulaşabildiklerini hedefliyorlar. Genel konuşamayız tabii ki ancak büyük bir çoğunluk özgür olmakla her aklına eseni yapmayı karıştırmış durumda ve ortaya hiçbir şeyden tatmin olmayan mutsuz-umutsuz yığınlar çıkıyor.

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Olumsuzlukları görmek istememeleri,hep mutlu olmak istemeleri ve sabırsızlık.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Son 20 yılda özellikle internetin bilgi alışverişini çok büyük boyutlara taşıması nedeniyle yeni nesil (z kuşağı, 30 yaş altı):

Diğer insanların farklılıklarını çok kolay farkedip bu farklılıkları aynı kolaylıkta benimseyebiliyorlar.

İnternette buldukları -günlük hayatlarına oranla- serbest ortamı benimseyip onlara dayatılan kültürel, ahlaki, düşünsel bilgileri reddedebiliyorlar.

Henüz temele dayanmamış, çevreden görerek ve çevreden korkarak uydukları ahlaki değerleri internetin kısmen anonim olan ortamında unutabiliyorlar. Bu ortam onların kendilerini daha kolay ifade edebilecekleri bir ortam olduğu için, internet ortamında yaşadıkları şeyler onların kişisel ahlaki gelişimlerini daha büyük ölçüde etkiliyor.

Bu nesilin ergenlerinin dine bakış açılarında ya aileleri tarafından benimsetilen dinlerini kesin ve sorgulamadan savunma durumu ya da dine karşı boşvermişlik/olsa da olur olmasa da olur durumu gözlemliyorum. Ergenlerde nadiren de olsa sorgulayıp düşüncesine bağlı kalanlar çıkabiliyor. 30-18 yaş arası kesimde ise kesin dini savunuculuk devam ediyor ancak olsa da olur olmasa da olur durumu sorgulayıp inanalar ve sorgulayıp inanmayanlar şekline dönüşüyüor. Bu durumun kişinin kendi özerkliğini sağlaması nedeyile gerçekleştiğini düşünüyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç