Yazmak istediğim öykü hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Giskard4

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği
Selamlar.
bilimkurgu türünde bir eser yazmak istiyorum. Transhümanizm konulu bir öykü olacak. Bu eğlenceli yolda yol arkadaşlığı etmek isteyen arkadaşlara bir kaç sorum var. İstediğiniz kadar uzun cevaplar yapabilirsiniz hatta alıntılar veya referanslar yaparsanıx direkt öykümde kullanabilirim ve cevap veren herkesle beraber bir öykümüz olur...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Derhal beni ölümsüz kılacak buluşu elde etmeye çalışırdım. Buluşu elde ettikten sonra da varımla yoğumla bu buluşun diğer insanların eline geçmesini engellemek için uğraşırdım.

Sonsuz bir hayatım olduğundan ötürü önünde sonunda sanat ve felsefeyle uğraşmak zorunda kalacağım, o yüzden öncelikle sonsuz hayatımı dolduracak çeşitli şeyler bulmak...

Hartemes

Yeni üye
Kayıtlı Üye
-İnsanı yaklaşık olarak ölümsüz bir hayata sürükleyecek bir teknolojik buluş karşısında tavrınız ne olurdu?

Düşünürüm,
Kim ölümsüz olacak? Herkes mi? Zenginler mi? yoksa sadece kendini ispatlamış yetenekli insanlar mı?
Sonra hangisi olursa olsun bu teknolojiye maruz kalan kişi için sonucun büyük bir psikolojik yıkım ve intihar girişimleri...

Denizci

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Tıp
Ortalama insan ömrünün günümüzdekinin iki katı olduğunu düşünelim. Bunun tarihin akışı üzerine etkisi nasıl olurdu?

Köleliğin resmi olarak ortadan kaldırılması daha mı erken olurdu, daha fazla zaman mı alırdı? Savaşlar daha mı az, daha mı çok olurdu? Toplumsal değişimler daha mı hızlanırdı, daha yavaş mı seyrederdi?

Yoksa insan hayatının...

Giskard4

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Derhal beni ölümsüz kılacak buluşu elde etmeye çalışırdım. Buluşu elde ettikten sonra da varımla yoğumla bu buluşun diğer insanların eline geçmesini engellemek için uğraşırdım.

Sonsuz bir hayatım olduğundan ötürü önünde sonunda sanat ve felsefeyle uğraşmak zorunda kalacağım, o yüzden öncelikle...

Giskard4

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Ortalama insan ömrünün günümüzdekinin iki katı olduğunu düşünelim. Bunun tarihin akışı üzerine etkisi nasıl olurdu?

Köleliğin resmi olarak ortadan kaldırılması daha mı erken olurdu, daha fazla zaman mı alırdı? Savaşlar daha mı az, daha mı çok olurdu? Toplumsal değişimler daha mı hızlanırdı, daha...

Denizci

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Tıp
Bir film önerisi: Realive.
Dondurulurak geleceğe gönderilmiş bir adamın onyıllar sonrasında uyandırıldığında yaşadıklarını anlatıyor. Avrupa kaynaklı bir bilim kurgu filmi. Amerikan kaynaklı bilim kurgulara hiç benzemiyor. Uzun yaşamanın sosyal anlamda neler doğuracağını tartışıyor film.

Bucet

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Üniversite Bölümü
Havacılık elektrik elektronik
2 kitap ve bir yazar onerebilirim. Doktor Ox'un deneyi ve ölümcül yumurtalar. Ve Philip K Dick kitapları..