Yaşlarınız kaç?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan Yaşlarınız kaç? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,827 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yaşlarınız kaç?
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Merhaba sayın forumdaşlarım;

Bu soru insanların yaşlara göre hissettiklerini ve düşündülerini veya nasıl düşünüp nasıl hissedebildiklerini anlamak için yaptığım beynimin içindeki deneyin bir kısmı

Birkaç senedir internetin birçok sitesinde (çeşit fazla olduğu için özellikle sosyal medya) anonim olarak her yaştan ve her düşünceden insanı inceledim. Bunu yaparken onlarla aynı yaşta, aynı düşüncede, karşıt düşümcede oldum ve onlarla konuştum. İstediğim zaman onları sinirlendirdim, istediğim zaman onları güldürdüm, istediğim zaman duymak istemedikleri şeyler söyledim, istediğim zaman onlarla oyun oynadım. Ne mi kazandım; bir miktar mutluluk, büyük miktarda iletişim becerisi, kendi düşünce sistemimi geliştirmemde etkili olan değerli veriler.

Bunları size söylememin nedeni internet ortamında karşılaştığım en akıllı insanlar olmanız.

Asıl merak ettiğim konu bu düşüncelere kaç yıllık deneyimle ulaştığınız.

Kendi yaşımı söyleyerek başlıyorum, sizden de gerçek yaşınızı söylemenizi rica ediyorum.

Yaşım:18

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Bu soru insanların yaşlara göre hissettiklerini ve düşündülerini veya nasıl düşünüp nasıl hissedebildiklerini anlamak için yaptığım beynimin içindeki deneyin bir kısmı

Birkaç senedir internetin birçok sitesinde (çeşit fazla olduğu için özellikle sosyal medya) anonim olarak her yaştan ve her düşünceden insanı inceledim. Bunu yaparken onlarla aynı yaşta, aynı düşüncede, karşıt düşümcede oldum ve onlarla konuştum. İstediğim zaman onları sinirlendirdim, istediğim zaman onları güldürdüm, istediğim zaman duymak istemedikleri şeyler söyledim, istediğim zaman onlarla oyun oynadım. Ne mi kazandım; bir miktar mutluluk, büyük miktarda iletişim becerisi, kendi düşünce sistemimi geliştirmemde etkili olan değerli veriler.

Bunları size söylememin nedeni internet ortamında karşılaştığım en akıllı insanlar olmanız.

Kendi yaşımı söyleyerek başlıyorum, sizden de gerçek yaşınızı söylemenizi rica ediyorum.

Yaşının 18 olduğunu düşünmüyorum, gerçek yaşını gizliyorsun.

Okumayı zaten 5 yaşında öğrenmiştim ve Cin Ali serisi hiç ilgimi çekmiyordu, annem çok kitap okurdu, onun romanlarından birisini seçtim 7 yaşındayken ve gizlice okudum. Gazap Kuşları romanı ile başladı kitap okuma alışkanlığım ve ortaokul yıllarında da dinlere merak sarıp, araştırmaya başladım. Lisede ise felsefe ve psikolojiye ilgim başladı derken böyle sürüp gitti. Yaşım 40 olduğuna göre ve ortaokuldan itibaren 27-28 yıllık bir süreç sonunda bu noktadayım demektir.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Yaşının 18 olduğunu düşünmüyorum, gerçek yaşını gizliyorsun.

Okumayı zaten 5 yaşında öğrenmiştim ve Cin Ali serisi hiç ilgimi çekmiyordu, annem çok kitap okurdu, onun romanlarından birisini seçtim 7 yaşındayken ve gizlice okudum. Gazap Kuşları romanı ile başladı kitap okuma alışkanlığım ve ortaokul yıllarında da dinlere merak sarıp, araştırmaya başladım. Lisede ise felsefe ve psikolojiye ilgim başladı derken böyle sürüp gitti. Yaşım 40 olduğuna göre ve ortaokuldan itibaren 27-28 yıllık bir süreç sonunda bu noktadayım demektir.

Seni bir şeye zorla inandıramam. Peki yaşımın kaç olduğunu düşünüyorsun?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Seni bir şeye zorla inandıramam. Peki yaşımın kaç olduğunu düşünüyorsun?

Farklı karakterler yarattığını kendin yazmışsın ve 18 yaşın fikirleri değil savundukların, çok daha fazlası var. Yaşını net tahmin edemesem de bu işlerle uğraştığına göre 25-28 arası olabilir.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Farklı karakterler yarattığını kendin yazmışsın ve 18 yaşın fikirleri değil savundukların, çok daha fazlası var. Yaşını net tahmin edemesem de bu işlerle uğraştığına göre 25-28 arası olabilir.
Lütfen 18 yaşın fikirlerinin neler olduğunu söyler misiniz?

Size, yaşımın 25-28 arasında olduğunu düşündüren şeyler neler?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Lanet olsun yaşlandım ve 39

Lütfen 18 yaşın fikirlerinin neler olduğunu söyler misiniz?

Size, yaşımın 25-28 arasında olduğunu düşündüren şeyler neler?

Çevremizde var olan 18 yaş grubu çok fazla kitap okuyan ya da araştıran bir kitle değil, lise son sınıfta kendilerince varlık göstermeye çalışıyorlar. Yazdıkların daha üst bir eğitim ve bilinç gerektiriyor.

25-28 arası olduğunu düşündüren tek şey sahip olduğum ön yargılar ve daha önce dile getirmiştim.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bana bu forumdaki geçmiş bir kaç üyeyi hatırlatıyorsunuz. thetoyman vardı. toy çocuk .sanırım üç beş yıla filozof ya da felsefe profesoru olmuştu,,

bir örnek daha vardı sanırım. bu yıl şunu okuyacağım, o yıl bunu .tüm felsefe tarihini sayıyordu ve üçüncü yılın sonunda tüm felsefe ekolünü okumayı planlıyordu.,,

tuğlaya bir saat bakarken evreni ve varlıkı keşfeden arkadaşlar geldi geçti...

bu forumda benim 35-40 yaş aralığı geçidim var. şu an 40 a dayandım ve çok yakın. artık 40 diyebiliriz.. dediğiniz ölüm ve yaşlanma sorunsalları beni iyi bir sağlık araştırması ve sonuçta keto diyetle ve sağlık yaklaşımcılığı ile buluşturdu. bunu kurmaya çabalıyorum şimdi...ben ölüm sorunumu böyle aşacağımı/yeneceğimi düşünüyorum şimdilik...

yaşlanmak ölmekten berbattır, direnmemek berbattır
ölüm üzerine de yazdıklarım var -tarayabilirim. benzer yakın feryatlar
40 lara doğru bunun psişik ağırlığı daha çok ve farklı, vahşi çöküyor. O yüzden bu ölümle boğuşma işlerine genç ve sizin yaşlarda başlamak sanırım daha iyi bir yol.

sanal ilişkilerde ön-yargı ve iletişim kapaması,aşaması ve soğukluğu vb.vb. oluşturmaması için genelde yaş kipi kullanmıyoruz ve yazarken 12 gösteriyorum..

33 te 33 kalacağıma ve başka yaş kullanmayacağıma sözvermiştim...
Şöyle diyenler oluyor 7 senedir 33 yaşındayım...
varlık'ın kendisiz ve bensiz olduğunu bile söyleyenleri gördük
kendisizlik diye bir tanım vardır...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 15:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 14:38 ----------

thetoyman 17 diydi hocam yanlış hatırlamıyor ve yanlış bilmiyorsam
ve onu da yanlış bilmiyor ve hissetmiyorsam ikincil bir nickle gelip burada iyi bir ders verdiğinde/çektiğinde 23 bile yoktu..
Muhtemelen içyapısına, kişisine ve benine ilgisi ve yönelimi ya da buna yönelik seslendirme ve dillendirmesi olsaydı ve sizin iç-ses yapınızda bir birey bulurduk. öyle hatırlıyorum...
O da hayata, bilgiye, diğer bilgililere-bilginlere meydan okuyordu ama bilgiden sözediyordu ve direkt sorununu bilgileştirmişti., Ben öznesi yerine bilgi ilgisi koymuş gibiydi sanırım ve beni içetme-görmeme-görmezden duymadan gelme ve bilgi yönelimini kendileştirme/sorunlaştırma ve işleştirme gibi bir durum sanırım . öyle hatırlıyorum.

forumlarda çok sinirlendirildim..

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanlarda ne yazık ki bir yaş ve yaşlanma kompleksi var. Kendi adıma pek yaşımın insanı olduğunu söyleyemem ve arkadaş çevrem de öyle değil, dayatılan şekli ile 35-40-45 yaş grubu insanı değiliz ve olamıyoruz. Oysa toplumda belli bir yaş algısı var ve herkesten o kalıba uymaları bekleniyor. Her yaşın kendine göre bir ritmi var ve bu gerçeği kabullenmek gerekiyor fakat "yaşlanıyorum-öldüm-bittim" demek için de daha çok erken, sonuçta kendinize iyi bakarsanız kolay kolay sağlık problemi de yaşamazsınız.

Ruhsal olarak kendinizi nasıl hissettiğiniz önemlidir yani ruhsal olarak çökerseniz, yaşınız 30 bile olsa fiziksel olarak da yıpranmaya başlarsınız. Neşeli ve hayat dolu insanlar, spor yapanlar daha kolay adapte oluyor bu yaş değişimlerine. O kadar da korkulacak ya da abartılacak bir durum değil ayrıca doğal yaşlanmak en güzeli, kişi görsellik takıntısı ile görünümünü bozmamalıdır.

Mickey Rourke lise-üniversite yıllarında en beğendiğimiz oyunculardan birisiydi fakat doğal yaşlanma yerine estetik operasyonlarla maalesef yüzünü mahvetti, oysa ki bu değişim sürecini kolayca kabullenebilseydi, eminim ki bu kadar kötü görünmeyecekti. Bruce Willis ise yine aynı dönemin oyuncusu fakat o yaşını çok kolay kabullendi.

Mickey-Rourke-sonbisey.jpg

Bruce-Willis.jpg
MV5BMjA0MjMzMTE5OF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzQ2ODE3Mw@@._V1_UY317_CR27,0,214,317_AL_.jpg

ls2

Kahin
Onursal Üye

anca kendini kandırırsın. algında yaşarsın zaferleri .) bırak bu işleri derim. ayrıca sanal dünyada bu yaptıkların marifettende sayılmaz.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
anca kendini kandırırsın. algında yaşarsın zaferleri .) bırak bu işleri derim. ayrıca sanal dünyada bu yaptıkların marifettende sayılmaz.
Emredersiniz komutanım.

Marifetten sayılması gerekmiyor.

Elde ettiğim veriler insanlarla ilgili olan düşüncelerimin küçük bir kısmını etkiliyor.

meyelan

Filozof
Yeni Üye

Şu iddialı metin,ne kadar irrite ediyor insanı.''Ben bir sav kurgulayıp,bunu kitle üzerinde deneyimledim''..peki nasıl bir çıkarım kazandınız.Aslında bahsettiğiniz üstün iletişim tekniğinin, herkesçe bilinen basit ,kof,çıkarcı iletişim modeli olarak sıkca kullanıldığı mı sergilediniz?
İnsan dialoglarında samimiyete bakar, manüplatif yeteneklere değil...bence...
yaşım mı 28..

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
34 Yaşındayım, ilk okulda ansiklopedi okurdum hep, klasik dayatılan okuma kitaplarını filan hiç sevmezdim. Kompozisyonum filan berbattı,ilk okulda derslerim iyidi, sonrasında hep kötü oldu, unıversite zamanı fılan hep gezme tozma ama hayatta birşeylerin yanlış gittiğini ,insanların yanlış yaptığını tahmin edebiliyordum.
kitap okuma maceralarım, asıl hayatı sorgulamam filan 3.5 yıllık mevzular.
Herkesin hayatta döndüğü bir nokta vardır kiminde erken kiminde geç.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Şu iddialı metin,ne kadar irrite ediyor insanı.''Ben bir sav kurgulayıp,bunu kitle üzerinde deneyimledim''..peki nasıl bir çıkarım kazandınız.Aslında bahsettiğiniz üstün iletişim tekniğinin, herkesçe bilinen basit ,kof,çıkarcı iletişim modeli olarak sıkca kullanıldığı mı sergilediniz?
İnsan dialoglarında samimiyete bakar, manüplatif yeteneklere değil...bence...
yaşım mı 28..

Yaptığım deneyin amacı farklı insanların farklı farkı düşünce sistemlerini daha iyi kavrayabilmek. Bu düşünce sistemini kavrayabilmek için o insanların tüm duygularını didik didik etmek gerekiyor. İnsanların farklı sözler karşısında nasıl hissettiklerini, nasıl düşündüklerini anlamak için bunu o insanlara sormak yerine onlara yaşatmak gerekiyor.

Bir deney yapıyorum (aptal deneklerin rahatsız olması umrumda değil) ve bu deneyi yaparken iletişim için bildiğim her şeyi kullanıyorum, yenilerini öğreniyorum.

Bu deney kalıplaşmış düşünceleri olan insanlarda çok daha fazla işe yarıyor bu da kalıplaşmış düşünceleri ve bu düşüncelerle yaşayan insanları tahmin etmemde bana yardımcı oluyor. Eğer bir insan özgür düşünebiliyorsa o insan zaten basit (henüz çok geliştiremediğim için) iletişim oyunlarına gelmiyor. İşte bu oyunlara gelmeyen insanlar sizlersiniz bu yüzden size doğrudan sorma yolunu seçtim.

Bu deneyin insan toplumlarını daha rahat anlayıp daha rahat tahmin etmemi sağlayacağını düşünüyorum.

Benimle paylaştığınız değerli deney verileri için hepinize teşekkür ediyorum.

Deneyin tamamlandığından emin olduğum zaman burada da ayrıntılı sonuçlarını paylaşacağım.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Felsefe aşığı etiketli biri olarak 30 yaşındayım.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
O vakit düzelteyim 38 yaşındayım ,bence 37 ama digital sayaçlar başka bakıyor bu duruma.Böyle bilinçli yaklaşımları severim.Bir öneri de şu olsun o zaman benden size;dialoglarınızın kaldırır kısmında ,normalde evet demeyeceğiniz bir konuya hayır diyerek kendi doğru çizginizi ısrarla bozarakta insanların geridönüşümlerini gözlemleyebilirsiniz.
..yani bir süreliğine. bizde yaptık psikanaliz kendi çapımızda..bizim deney sonucumuz şu...laboratuarı yak ..kübaya taşın..pro iç latin bir aile kur...

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu devam edebilir aslında. Teşekkürler :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç