yaşlanma nedir ?

5N1K

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Yaşlanmak işi

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Yaşlılığın sırrı çözüldü

Yaşlılığın yaşamın kaçınılmaz bir parçası… Ancak ABD'deki Buffalo Üniversitesi'nde Evrimsel Genetik Bölümü'nde görevli Yrd. Doç. Ömer ve Kimya Bölümü'nde görevli Yrd. Doç. Ekin Gökçümen çifti, yaşlılığın yarattığı sağlık sorunlarının önüne geçebilmek için önemli bir adım attı. Çift, yaşlılık evresini CB36 adlı...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Yaşlanma korkusu yaşıyorsan şayet bu durumu aşman gerekiyor çünkü insanı tüketen bir korku çeşididir. Çevrende bu tarz fobisi olan takıntılı insanlardan uzak durmakla başlayabilirsin, kendisi ve yaşamla barışık kişilerle zaman geçirmeye çalış. Görsellik...

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yaşlanma korkusu yaşıyorsan şayet bu durumu aşman gerekiyor çünkü insanı tüketen bir korku çeşididir. Çevrende bu tarz fobisi olan takıntılı insanlardan uzak durmakla başlayabilirsin, kendisi ve yaşamla barışık kişilerle zaman geçirmeye çalış. Görsellik takıntısı olan insanlarla hiç zaman...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Yaşlanmadan veya ölümden korkmuyorum; sadece onları sevmiyorum ve -sadece benim için- yok olmalarını istiyorum. Çünkü bu ikisi de benim hayallerimin gerçekleşmesinin önünde bir engel. Hayallerim çok faydalı veya çok önemli şeyler mi? Hayır; ama eğlendirici şeyler, olmasa da olur.
...

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Hayallerini daha gerçekçi bir zemine taşımayı dene o zaman çünkü olmayacak işlere kafa yormak seni daha çabuk yıpratacaktır.

İnsanlar bir dişçiye gitmeye ya da sağlık sorunları için ameliyat olmaya çekinirken, nasıl oluyor da estetik operasyonları bu kadar rahat yaptırabiliyorlar...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Hayal diyorum, amaç demiyorum. Gerçekçi olmadıklarını ben de biliyorum, ama var olan yaşam süremi uzatabilirsem hayallerim amaçlarıma dönüşebilir.

Yaşlanmak beraberinde ölümü getirdiği için beni rahatsız ediyor, tabi fiziksel ve zihinsel olarak zayıflamak da rahatsız ediyor.
...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Berbat birşey. neden varsın yaşlılık gençken daha güseliz

vicodin94

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Yaşlanmayı geciktirmeyi başardıkları an, yaşlanma sürecinin yaratacağı sorunlar da azalacaktır fakat yaşlılığa bağlı tedaviler ve estetik dünyası büyük bir sektör olduğu için çok da kolay olacağını tahmin etmiyorum.

Yaşlanmanın yarattığı farklılıkları mı yoksa hayatı...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Her insana tahammül etmeye çalışmak yerine, yok saymak bazen ne güzeli oluyor ve sadece yaşlılıkta değil her yaşta yapılabilmeli, böylece kendi zehirlerini size aktaramazlar.
Bazı insanlar bu hayata olumsuzluk yaymak için gelmişler ve her an karşınıza...

Son düzenleme:

vicodin94

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Her insana tahammül etmeye çalışmak yerine, yok saymak bazen ne güzeli oluyor ve sadece yaşlılıkta değil her yaşta yapılabilmeli, böylece kendi zehirlerini size aktaramazlar.
Bazı insanlar bu hayata olumsuzluk yaymak için gelmişler ve her an karşınıza çıkabilirler, yolda-internette ya da...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bilim insanları yaşlanmanın önüne geçmek için formüller arıyorlar fakat asıl sorun çoğu insanın yaşlanma sürecinde yaşadığı değişimleri kabullenemiyor olmasıdır. Sağlıklı olmak ya da uzun ömürlü olmaktan öte, genç görünmek istedikleri için haberde bahsi geçen 135 yaş fikri pek çoğunu mutlu etmeyecektir. Brooke Shields bile...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ölmeden önce yaşamın amacını bulmak isterdim, benim için gerisi anlamsız,
niçin? yaşıyoruz, niçin? doğuyoruz? niçin? ölüyoruz, bunların mutlaka bir nedeni olmak zorunda
aksi halde, yaratılışın ne anlamı? olabilir, anlamı dediğim şeyler ispattır, ispat hariç
herşey var, ispat dediğim amacın ispatı, ölüm vesonrası yok ise, yaşam tam bir saçmalık...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
birde şöyle düşünün yahuu,,, :) ben ölümsüz olmuyacaksam, ölümden sonra cennet ve cehenneme gidemiyeceksem, yani ölüm sonrası yok ise, ama tanrı var ise, o zaman teistler derki, yahuu iman ve inanç niçin? vardır. bu zor soruyu tekrar soralım, iman ve inanç niçin vardır?

1: allaha iman etmek için.
2: cennet ve cehennem oldugu için.
yaniiii...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bunu test etmenin bir yolu yoktur, bir müslümanı ve bir mümünü nasıl? anlıyabilirizki, içten ve samimi
oldugunu, bu forumda böyle bir mülüman varmı? bana aahlak dersi vericek biri varmı?
yahuu bunun bir yolu yokkı imkansız. o müslüman bana ispatlıyabilirmi???
ben sadece alalh için inanıyor ve namaz kılıyorum, mümkün değil, hepsi tarihin en...

Son düzenleme: