Yaşamın İçinden...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Yaşamın İçinden... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 354 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Yaşamın İçinden...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
yasamin-i%C3%A7inden-768x394.jpg

Her insanın kendine göre bir hayatı kendine göre bir yaşamı ve hatta kendi yaşamsal alanı var evet bazen bazı anlarda bir arada olabiliyor hatta birlikte paylaşımlar yapabiliyoruz ama her insanla birlikte bir arada olamıyoruz...

Mesela
Ben bu saatte bu yazıları yazarken benle birlikte bir çok insan bu sitede yok demek istediğim hayatın her insanın yaşamsal alanına göre farklılık göstermiş oldugudur...

Hayatımızda bir çok yerde bir çok insanla kesişemeyeceğiz hatta hiç bir araya bile gelemeyeceğiz ama zaman içerisinde birbirimizi tanımasak bile belki bazı insanların yanından geçmiş olacağız belki bu pazar yeri olabilir belki tatıl yerı olabilir belki sinema olabilir bilemeyiz ama bildiğimiz bir şey var bu dünyada hayat o kadar hızlı akıyor ve ilerliyor ki yaşamımızda zaman ile birlikte şekillenip ilerliyor olmasıdır...

Dünyada ki her insanın hayatı o kadar farklı ki bazen kendimi etıyopya da dogsam nasıl biri olurdum diye düşünüyorum bazen kendimi ingilterede dogsam nasıl biri olabilirdim diye düşünüyorum fakirlik ile zenginlik arasında bir bag kurdugumda verdıgım bu ıkı ornek bıle dusunsel yapımı oldukça zorluyor dıyebılırım...

Hayatı bazen anlamaya çalışır hatta hayatı yorumlarız fakat aslında hayat bızden neler ıstıyor yada bızden neler beklıyor sorusunu hıç sormayız bu hayat bızden paylaşmayı ve paylaşımcı olmayı ıstıyor diyebilirim...

Bu dünyada yaşam sürdüğümüzde bir çok insanı asla tanıyamayacağız hatta dusunce yapılarını dahı bılemeyeceğız çunku her ınsanın bırer yaşam çemberı var ve bu yaşam çemberinde hangi insanlar yer alırsa o ınsanlarla hemhal olunur olacak olmasıdır..

Sıyasetcı bır ınsanın hayat yaşamı dusunce algorıtması ve olayları hatta sureclerı yorumlaması o kadar farklı oluyor kı bırde ınsanlara tepeden bakılınca aslında aşağının havasının ve nabzının unutuluyor olmasıda cabası dıyebılırım...

Bu dunyaya para kazanmak ıcın mı geldık yoksa gerçek manada alınterı dokup karşılığını vermek için mı geldık aslında bu ıkı soru bır çok ınsana gore degıskenlık gosterebılıyor cunku her ınsanın olaya bakışı ve dusunce yorumlaması farklı olabılıyor...

İnsanlara karşıya denıze bak ne gördün diye sorsak bize karşıda vapur oldugunu söyleyecek aslında evet karşıda vapur var fakat sadece objektıfte o mu var bence daha fazlası olması gerekır

Bazen detayları gormek yerıne basıtleşmış bır şekılde olaylara çerçeve yapabiliyoruz bazen hayat detayların içinde gizli diyebiliriz bazen hayat öyle detaylar sunuyor ve hayatımıza öyle güzel dokunuşlar yapıyor ki çogu zaman anlık koşturmacamızdan dolayı farkedemıyoruz...

İnsanlar arasında gezmekten ınsanlarla birlikte aynı çorbadan içmekten oldukça keyif alıyorum diyebilirim neden keyif alıyorum dersenız onların duygularını sezılerını mımık hareketlerını gozlemlıyorum ve her detay bana gelecek yaşantıma daır o kadar ogretıcı bılgıler verıyor kı anlatamam denemenız gerekır...

İnsanları incelemiyorum sadece farkındalıklarından faydalanıyorum hayatımı şekillendirmem gerektiğinde iyi bir izleyenb ve deneyimleyen oluyorum...Yaşam karelerini yaşama dair anlamaya çalışıyorum...

37 yaşındayım ve hayata daır ınsanlardan yaşamdan ögreneceğim o kadar çok şeyler var ki bununla birlikte çalışmayı çabalamayı ve öğrenmeyi o kadar çok seviyorum ki hayatımda kolay kolay hayır dıyen bırı olmadım ne olursa olsun hep evet dedım en zor olsada evet dedım....

İnsanların yaşama çabalamalarını yaşam mucadelerını gözlemledim hangi tip insanların neleri sevdiklerini neleri sevmediklerini gözlemledim ve kendime olumlu katabıleceklerımı almaya çalıştım...

Aslında bu dünyada var olmak ve hayat mucadelesı vermek o kadar zor ki bazı anlarda bir çok insanların yaşam savaşlarına denk gelebılıyorsunuz böyle savaş durumunda sızı uzebılecek ınsanlarda olabılıyor ama tecrube edındıkçe yıllar geçtıkçe hayatı ve dunyayı daha ıyı anlamaya başlıyorsun İnsanların hareketlerınden davranış bıcımlerını gözlemleyebılıyorsun hatta o kadar tecrube edınıyorsun kı hangı ınsanın hangı yerde daha basarılı olabılecegını yada daha faydalı olabıleceğını ögrenıyorsun...

Devamında duygusallığın hayatın ıcerısınde yaşamsal anlamda yerı olmadığının farkına varabılıyorsun duygusal davrandıgında ınsanın kazanımdan daha cok kayıplar yaşadıgının farkına varıyorsun yada ınsana degerınden fazla deger verırsen uzulenın sen olacagını ogrenıyorsun aslında bu dunyada yaşarken bır çok şey ögrenıyorsun...

Sevmeyı sevılmeyı acıyı uzuntuyu aslında hepsını bır anda gorebılıyorsun ama her olaydan sonra yenıden yapılanmave onarılma yaşıyorsun zaman ılerledıkçe daha yenı şeyler keşfedıyorsun belkıde bu zamana kadar gormedıgın atladıgın o guzel detayları yakalıyorsun...dogayı denızı havayı canlıları farkedıyorsun her bırının kendı ıc dunyaları yaşam mucadelelerını goruyorsun...

Bazen karıncaları ızlıyorsun kışa hazırlık için ne kadar çalıştıklarını ne kadar fazla mucadele verdıklerımnı goruyorsun sonrasında donup kendıne bakıyorsun ben karınca kadar olabılırmıyım dıye aslında olamayız onlar kadar uretken olamayız ama çalışan olabılırız dıyebılırım..

Hayatın ıcerısınde o kadar yaşam karesı var kı mesela yıllarımızı omurlerımızı tukettıgımız ve harcadıgımız o dort duvar evlerımız aslında ıcerısınde oyle zamanlar ve anılar yaşandı kı yıllar sonra bu evın yaşayan varlık oldugunu farkedebılıyoruz...

Hayat ıcerısınde bır çok sevdıklerımızı kaybeettık bır cogunu unuttuk yada hatıralarımızda canlandırdık yada bır kaç vıdeo ve resım ıle canlı tutmaya başladık ama bunlar yeterlı mı bence degıl cunku benlıklerımızde var etmelıyız hergun bızleymış gıbı bızımle bırlıkte taşımalıyız dıyebılırım...

Bızler bu hayattan çok şey ögrendıgımızı dusunuruz ama gerçek böyle degıldır bu hayattan çok şeyler ögreneceğiz özellikle birbirimizden çok şeyler ögreneceğiz...

Fakat......

Devamını sonraya bırakıyorum...

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç