Yaşamaya Var mısın Yok musun ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde flzf tarafından oluşturulan Yaşamaya Var mısın Yok musun ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,322 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Yaşamaya Var mısın Yok musun ?
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

flzf

Filozof
Yeni Üye
Bu güne kadar acı tatlı anlamlı anlamsız bütün yaşanmışlıklarınızı düşünün ! Düşündünüz mü ? Varsayalım ki 1 sn sonra öleceksiniz , bu durumda ;

Dünyaya hiç gelmemiş hatta hiç varolmamış olmak istermiydiniz ?

Yoksa yaşadıklarımdan çok memnun oldum iyiki gelmişim bir daha olsa gelip gene aynı acı tatlı herşeyi yaşamak isterim mi dersiniz.

Sahte filozof

Yeni üye
Yeni Üye
Bilge olanın ilk arzusu hayatdan göçmek arzusudur. Ben dünyaya yeniden gelmek istemezdim. Çünki güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu dünyada yaşamak isterdim. Her kes kendi dinini seçerse, hiç bir cocuk üzülmezse işde o zaman yaşamanın anlamı var.

Aydın

Yeni üye
Yeni Üye
Hayatta onaylanacak bir şey yok ama yine de istiyoruz işte.

Aydın

Yeni üye
Yeni Üye
Hayatta uğrunda yaşanılacak kadar değerli bir şey yok ama yine de hayatı istiyoruz işte.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yaşadığım her anın bende değeri var. İyi de olsa kötü de olsa yaşanmışlıklar olmasa hayat çok boş olurdu bana göre.

Yaşadıklarımdan çok memnunum, yaşadıklarım bana çok şey kattı ve tekrar gelme şansım olsa yine ben olarak gelmek ve herşeyi iyisi ve kötüsü ile yaşamak isterdim.

Kötü olarak gördüklerim aslında bana en fazla katkı sağlayan olaylardı. Zaman geçince bunun farkına varabildim. O an isyan ettim belki fakat şimdi anlıyorum ki bu dünyada yaşanan her anın bir değeri ve anlamı var.

Nietzsche'nin tüm görüşlerine katılmasam da varoluşu bu kadar güzel özetleyen başka bir şiire de rastlamadım. Şiirden bir bölümü aktarıyorum zaten forumda tamamı mevcuttur.

Hayat

Öyle bir hayat yaşadım ki cenneti de gördüm , cehennemi de.
Öyle bir aşk yaşadım ki tutkuyu da gördüm ,pes etmeyi de.
Bazıları seyrederken hayatı en önden, kendimi bir sahnede buldum,oynadım.
Öyle bir rol vermişler ki ,okudum okudum anlamadım.
Kendi kendime konuştum bazen evimde, hem kızdım hem güldüm halime,
Sonra dedim ki; söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin,
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin,
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredeceksin.

Öyle bir hayat yaşadım ki, son yolculukları erken tanıdım.
Öyle değerliymiş ki zaman, hep acele etmem bundan,
Anladım...

istanbul

Üye
Yeni Üye
yaşamak zaten kendini yok edebilmek için var.hem yaşayacaksın her alemi hem geçeceksin bu alemi.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
yaşamaya elbette varız... hele özgür ve dolayısıyla anlamlı yaşamaya ( yani; ilgi, yönelim ve yeteneklerimize uygun alanlarda eğitim- öğretim görmeye; keyifle, koşa koşa gidebilecek kadar sevdiğimiz işlerde çalışarak, üretmeye, yaratmaya) varız... fedai olmadığımızdan, bir şey uğruna, ya da bir şey için değil; yaşamayı, bizzat yaşamın kendisi için istiyoruz...

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Emin ol hayatsızlığı tattığımda hayatı tekrar istemem.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç