Yarım Kalan Aşklar Neden Unutulmaz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikoloji kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Yarım Kalan Aşklar Neden Unutulmaz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,109 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikoloji
Konu Başlığı Yarım Kalan Aşklar Neden Unutulmaz?
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

davi

Felsefe.net
Yeni Üye
aşk tanımları farklı olduğu için farklı düşünceler çıkıyor sadece ortaya. anlattığım gayet anlaşılır. evet deneyim sonra analiz. yalnız bahsettiğim genele varan bir yorum. karşılıklı aşk tanımına inanmıyorum. hiç karşılıklı aşk yaşayan birilerini görmedim duymadım. siz biraz hafızanızda kalan cümleleri tüketiyorsunuz gibi geldi bana düşünmeden..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
aşk tanımları farklı olduğu için farklı düşünceler çıkıyor sadece ortaya. anlattığım gayet anlaşılır. evet deneyim sonra analiz. yalnız bahsettiğim genele varan bir yorum. karşılıklı aşk tanımına inanmıyorum. hiç karşılıklı aşk yaşayan birilerini görmedim duymadım. siz biraz hafızanızda kalan cümleleri tüketiyorsunuz gibi geldi bana düşünmeden..

Siz görmemiş olabilirsiniz ama ben yaşadım mesela ve başka yaşayanlara da şahit oldum. Aşk, bu kadar zor bir şey değil aslında sadece taraflardan birisi bazen faciaya çevirebiliyor ve size de öyle birisi denk gelmiş olabilir.

Aşık olmaya çekinen ve acı çekeceğim endişesi ile ön yargılı olanlar maalesef en güzel aşk denk gelse, korkuları ile yok ederler. Aşkın içinde acı da var fakat bu riski almadan da bilemezsiniz ne yaşayacağınızı.

Hafızamda ne olduğu hissine kapıldınız, onu da anlamadım.

sultani yegah

Felsefe.net
Yeni Üye
Aşkın tarifi

Aşk;Ruhun doyuma ulaşması...Ruh tatmin olmazsa yaşanılan cinsellik ,yenilen bir öğün yemek gibi yenen ve sonradan acıktıran.Abur cubur gibi mideyi dolduran.Şayet ruh ve beden aynı anda doyurulursa ziyafete dönüşen ve harika olan...

---------- Mesajlar Birleştirildi 10.04.18 at 01:28 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 09.04.18 at 21:20 ----------

sultani yegah
Aşk;Ruhun doyurulması...Ruh doymadan yaşanan cinsellik,yenilen bir öğün yemek, doymadan kalkılan,ara ara yenen abur cubur gibi mideyi boş yere dolduran.Ruhun bedenle uyumu insanı asıl doyuran ve harika olan...

ls2

Kahin
Onursal Üye

karşılıklı birbirine aşık olan birilerine bende hiç şahit olmadım.. hep bi taraf aşık olur,diğeri en fazla sever..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
karşılıklı birbirine aşık olan birilerine bende hiç şahit olmadım.. hep bi taraf aşık olur,diğeri en fazla sever..

Şahsen ben çok örneğini gördüm, iki taraf da aşıktı fakat sonuçta hepsi bir gün geldi ve bitti, işte asıl sorun bu, ölüp bittiğin o insana nasıl yabancılaşabiliyorsun?
Her karşılıklı aşkın sonu mutlaka tarafların birbirinden bıkması ile sonuçlanıyor ya da ayrılmasalar bile birbirlerine o ilgiyi muhafaza edemeden yaşıyor hatta belki gizlice başkasına ilgi duyuyorlar.
Ünlülerin yaşamlarına bakın, ne aşklar için neler feda ettiler, kimisi eşini terk etti kimisi düzenini bozdu ama gün geldi o uğruna öldüğü kişilerden kavga ile ayrıldılar.
Bir insan birisini bulup, eskisine ihanet ediyorsa bilin ki yenisine de aynı şeyi mutlaka yapacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç