Yardımlarımızı Beton Rantiyecilerine Aktarmayın!

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde dragon tarafından oluşturulan Yardımlarımızı Beton Rantiyecilerine Aktarmayın! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 184 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Yardımlarımızı Beton Rantiyecilerine Aktarmayın!
Konbuyu başlatan dragon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dragon

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
Dün büyük bir yardım kampanyası ile yaklaşık 120 milyar TL toplandı. Diğer yardımlar ve dış dünya yardımların milyar dolarlarlık yekünü nedir bilmiyoruz.
Devlet de 100 milyarlık bir yardım yapılacağını duyurmuştu.

Betona karşıyım, daha ekonomik daha pratik, daha "sağlam" çözümlerin var olduğunu biliyorum. E hal böyle iken, bu inşaat/beton aşkı /sevdası da nedir? Eş dost mütait zengin ettiğiniz, ihaleler verdiğiniz yetmedi mi? Siz hiç doymazmısınız? Aksırıncaya tıksırıncaya kadar yediniz, Yeter artık!

Sadece dün toplanan para ile 4,44.444 (Dört buçuk milyom) adet 2 oda banyolu konteynır evler alınabiliyor. En kötü bir kaç milyona fabrika kursan bunları kendin daha ucuza bile mal edersin diye tahmin ediyorum.

Şimdi soruyorum bu yardımlarla deprem coğrafyası Türkiya' yı yenilemek atla deve midir? 99 dan buyan toplanan milyarlar nerededir? İlkoukul çocuğu olsa bu ülkeyi sizden daha iyi yönetemez mi? Bu ne insan canına kıymet vermemezliktir?
Bu ne arsızlıktır. Bu ne izansızlıktır. Bu ne insafsızlık, ne vicdansızlıktır?

Bu ülkede yaşayan insanlar canlarını sokakta mı buldular?

Derhal istifa, derhal.

Bu ülke insanının can güvenliği için çalışacak yöneticileri derhal seçmemiz lazım. İlk ve ivedilikle çözülmesi gerken mesele95 milyonun güvenli barınmasıdır.

Hiç bir şey yapamıyorsanız, çağırırsınız Çin' lileri size 1 sene de türm Türkiye' yi yaparlar. Abartmıyorum Çin' liler 1 günde göktelen yapıyor artık. Konteynır evler demir olduğu için en azından başınıza çkmez.Çelik evler bile beton yapılardan ucuza mal oluyor. Bu betoncu, müta'itçi zihniyeti derhla başımızdan atmamız lazım... :(

Son düzenleme:

dragon

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sosyoloji
Ünvan
dünyalı
4_1.jpg

18,500 TL den başlıyormuş konteynr evler.

Zenginler bile artık çıkma konteynrlardan evlerini yapıyor. 9 şiddetinde deprem olsa bile bunlar göçmez en azından değil mi?

35-Stunning-Container-House-Plans-Design-Ideas-12.jpg

307e696b96441af93551a3fc17b93620.jpg

Mod-Pod-Cedars.jpg

332360ef317d789a1566223527f2de45.jpg

stringio.jpg

8650673865_ec569aa5e3_o.jpg

v.b.

El insaf! Siz müslimansanız, insansanız şayet, ben de uzaylıyım.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç