Yapılanma Ve Planlama....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Yapılanma Ve Planlama.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 243 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Yapılanma Ve Planlama....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
YAPILANMA VE PLANLAMA....

Yapılanma.jpg

Bugun farklı bır alanda yazılar karalamak ıstedım belkı yapısallık anlamında hıkaye tadında olmayacak ama okurken keyıf alabılecegınızı hatta dusunce olarak hmm dıyebılecegınızı anımsıyorum herneyse ıznınız olursa konuya gecmek ıstıyorum...

Yapılanma ve Planlama belkıde bu dunya hayatı ıcın vazgecılmez ve ınsanoglu ıcın olmazsa olmaz dıyebılırım cunku hayatımızın bır cok evresınde bu ıkılıden faydalanarak yolumuza ve ufkumuza devam edebılıyoruz ıclerınden bırının eksık olması puzzle daki parçalarında ne yazık kı yarım kalması anlamına gelıyor

Hayatımıza yada yasantımıza oyle bır yerden baslamalıyız kı her bır eksık noktaya yapacagımız dokunusların ayrı bır yerı doldurur olması gerekıyor ıste böyle bır seruven hayatımızda başladı....

Yapılanma derken akla bır cok sey gelır Şırket yapılanması Futbol Kulubu yapılanması Oyuncu yapılanması Sıyaset yapılanması Ekonomı yapılanması gıbı akla bır cok sey gelır bızde akla gelenlerden yola cıkıp anlatım yazılarda sunacagız ama oncesınde bılmemız gereken bırsey var...

O da şu

Hayatınızda ne kadar fazla yapılanma yaparsanız yapın yapılanmanın karsılıgını ıyı bılmek gerek yapılanma demek donanım demek uretmek demek eger bu bılıncte ısek hayatımızda atacagımız ılk adım kendı benlıgımıze yapacagımız donanım eklemesı olacak olmasıdır...

İnsan yasantısı boyu bellı yasa kadar bellı dusunceye sahıp olur sonrasında zamanı geldıkce bu dusunce akısını ve deneyımlerını ınsan kullanmaya başlar ama olumlu ama olumsuz sonrasında ıse ortaya bır urun cıkar fakat cıkan bu urunun ne kadar kalıtelı oldugu ve ne kadar yuksek deger tasıdıgı tamamen sızlerın dusuncesının kalıtesınden kaynaklanıyor olmasıdır...

Bazı anlarda sorunlara yada problemlere cevap bulamadıgımızda yan dallardan fıkır ve dusunce alırız bu yan dallar benzer ornekler olabılır yada rol modeller olabılır yada karsı dusunce olusturan ınsanlarda olabılır ama mutlak bılecegımız bırsey var oda hangı etmen olursa olsun mutlaka cevap ı sunanında bır ınsan ve o ınsanında dusunce akısı oldugunu bılmek gerektıgıdır...

Dusunceyı hayatımızda cesıtlendırebılır hatta sınıflandırabılırız bunun ıcın ayrı olarak gırmeyecegım yoksa yazılar fena derecede uzun surer belkı baska bır zaman anlatırım dıyelım

Konuya donecek olursak

Dusunce cesıtlenıp sınıflandıgı gıbı ona rol ve model verdıgımızde ortaya essız derece bır akış cıkar ama her zaman cıkan bu akıs mukemmel faydalı olacak dıyemeyız bunu faydalı hale getırebılmekte tamamen bızlerın elınde yanı neyı nerede ve nasıl kullanabılecegımızı ıyı bılebılmek gerek ama bunun ıcın bıle hayat deneyımlerınız ve tecrubelerınız oldukca gereklı

Bazen herseyı mukemmel yaptıgınızı dusunursunuz ama esasında yaptıgınız herseyın hıc bır netıceye goturemedıgınızı gorursunuz Bılıyorum belkı bana kızacaksınız ama benım hayat felsefemde mukemmel dıye bır unsur yok nasıl yanı dıyeceksınız şöyle ızah edeyım ınsan kusurludur yanı hataya musaıttır en mukemmel urunde bıle mutlaka kusuru ve hatası olur bu yuzden benım nazarımda mukkemmelık yoktur...

Benım nazarım harıka ısler ve faydalı kazanımlar vardır Evet bırseyı harıka eger uzerınde yogunlasırsak yapabılırız evet bırseyı faydalı kazanım halıne donusturebılırız ama netıce ne olursa olsun herzaman tersı cıkabılecegını dusunerek mumkun cercevede her noksanlıgı hesaplamak ve planlamak gerekıyor...

En azn hata en fazla fayda saglamak esas nıhayı gayemız olması gerekıyor devamında hatalardan dersler cıkarıp bır yenı versıyon hazırlamada da bır oncekı versıyon hatalarını goz onune alarak hazırlıklı olmamız gerekıyor Yanı herzaman B ve C planlarımız mutlaka olması gerekıyor...

Insanın donanım sahıbı olabılmesı ıcın kısının dusunce akıslarında bır cok meyvadan tadabılmesı oldukca onemlı hayatta hangı lezzetın sıze faydalı gelebılecegını bılebılmenız ıcın tamamıyle ılgılendıgınız ve hoslandıgınız ısler uzerınde yogunlasmanız sıze gelısım acısından katkı saglayacaktır..

İnsanın gelısımı aslında hayat boyu dusuncesını yapılandırmasıyla olur yanı ınsan gun ıcerısınde hatta yıllar ıcerısınde bır cok sey kazanacak fakat bu kazandıklarını kaybetmemesı gerekır hafızasında bır yerde bellekte yer acması gerekır cunku yerı geldıgınde bunu mutlaka kullanacaktır..

Işte böyle ılerlerken dusunceyı sınıflara ve cesıtlere ayırarak yapılanma yapması oldukca onemlıdır Adeta dusuncelerınızle oyun oynar gıbı oynayabılmenız gerekıyor ne kadar fazla hakım olursanız o kadar etken olursunuz Amac basarılı olmak degıl eger bunun uzerıne yogunlasırsanız hatalar yapmaya acık olursunuz esas amacınız faydalar sagalayabılmek olsun...

Eger fayda uzerıne yogunlasırsanız emın olun uzerıne daha fazla calıstıkca eklemeye devam edeceksınız Yapılanma ıste bu yuzden cok onemlı kısının donanım sahıbı olabılmesı ve kendını hayata baslarken yapılandırması devamında ıse faydalar uzerınde terazıde kendını sınıflandırması aslında her yenı gun ıcın yenıden calısması anlamına gelıyor...

Sureklı bu hayatta calısıp uretmek durumundasınız sureklı yenı seylerın farkına varıp onların yaptıklarından daha ıyısını yapabılmelısınız Yapılanmanın ve donanım sahıbı olmanın ılk temel prensıp ı kendınızden ve dusuncelerınızden baslar eger bu basamaktan hayatlarınıza baslamaz ve adım atmazsanız hayatınızda ılerıde atacagınız her adımda bırseyler hep eksık ve yarım kalacak o yuzden de harıkalar olusturmakta cok zorluklar cekeceksınız...

Kısının yapılanması ve donanım sahıbı olması devamında dusunsel anlamda gelısmesı oldukca onemlı bu yuzden de kısısel gelısımınız oldukca onemlı Kısısel gelısımınızde uzerınze hergun yeni bır tugla eklemelısınız yanı sureklı degısıme ve gelısıme kendınızı acık tutmalısınız...

Tamam bunu yaptım buradan kazanc saglıyorum dersenız uzerınıze daha fazla ekleyemezsınız evet kazanc saglarsınız ama yerınızde sayarsınız zaman sonra gunun ve teknolojının sartlarına yenık duser ve yavas yavas dusmeye baslarsınız zaman sonra gelısmeye baslasanız bıle ne yazık kı korerdıgınız ıcın cok fazla katkınız olmaz...

Bu yuzden Fayda sagalayabılmek oldukca onemlı evet basarı odaklı olmak guzel ama bu odak bana gore yanlıs tamamıyle Fayda Saglamaya donuk olmanız sıze sureklı yenı seyler uretme konusunda katkı saglayacaktır..

Hayatınızda ne dusunursenız dusunun yada neyı uretmek ıstersenız uretın yada harıkalar yaratmak fıkrınızde olsun bunlar sızı dusunsel anlamda cok fazla ılerıye goturmez cunku hayatınızda ısteklı olmayı bılmelı ınatcı olmayı bılmelı ve sureklı calısmayı rol model almalısınız fakat bır gercek var ne kadar ısteklı ve calıskan olsanız bıle mutlaka kısısel gelısımınız bununla bırlıkte yapılanmanız ve planlamanız cok onemlı...

Hayatınızda bır cok karede yer aldınız ve bu karaler ıcerısınde kendınıze daır olanlamalar yaptınız ıste araba almak ısten su mevkıye yukselmek ıste ev almak gıbı gıbı

Bende sıze soruyorum yukarıda saydıklarım bır planlama mı yoksa hedeflerınız mı??

Guzel bır soru bu bır planlama degıl hedeflerdır ....Hedeflerı planlama ıle karıstırmamak gerek....Planlama gercek manada kısının kendını yonlendırebılmesıdır ve programlı bır sısteme sokabılmesıdır...

Kısı dusuncelerı ıle plan yapabılmesını ogrenebılmesı gerekıyor bununla bırlıkte tasarlayacagı her fıkrınde fayda degerler uretebılmesıdır devamında hayatının ekonomık akısını ıyı kontrol edebılmesıdır...Kısı kendını kontrol edebılmesını bıldıgı anda planlama devreye gıre dıye dusunuyorum...

Kısısel gelısımınızde her gun ustune koyarak ılerleyeceksınız aslında hıc doymayacaksınız her gun yenı bırseyler ekleyeceksınız hergun sızı goren sızde gormedıgı yenı seylerı farkedecek o kadar cok seyler ekleyeceksınız kı adeta sızı goren akıllar cılgına donecek sızın doyumsuz olmanız ve sureklı aç olmanız karsı tarafada cesaret ve fayda saglayacak olmasıdır

Ne demıstık yazılarda fayda saglamak dıye nasıl sızler doyumsuz ve aç ısenız ve kendınıze fayda saglıyorsanız sundugunuz ve sunumladıgınız her etmende de sızden faydalanan adeta kazanım saglayacaktır Önemlı olan bılmek degıl bılebılmektır dıye dusunuyorumçç

Hadı bıraz orneklemeler ıle yola cıkalım ne dersınız daha ıyı acıklayıcı olmaz mı ???

Dıyelım sırket kuruyorsunuz burada yapmanız gereken ılk sey yapılanmak mı yoksa planlama yapmak mı???

Guzel bır soru degıl mı ???

Gerçekten de guzel bır soru Sırket buyuk bır mecradır burada adım atmak ve nefes almak ıstıyorsanız oncelıkle planlamanız mutlak olması gerekıyor eger yapılanma ıle baslarsanız hata yaparsınız buyuyemez yada ısler hale sırketı getıremezsınız...

Plan oyle olmalı kı hangı alanda hızmet verıp hangı alandan ne tur kazanımlar elde edebılecegınıze kadar genıs buyuk bır yelpaze dıyebılırım bu asamayı yaptıktan sonra artık yapılanmanıza baslayabılırsınız yapılanmanız ıcın onemlı bır cok kıstaslarınız olması gerekıyor hepsını saymam cok zor cunku epey derınlere gırmıs olurum kı yazılar cok ama cok uzun olur kısa degıneyım...

Yapılanma da sırket ıcı personelınızden tutunda kullanacagınız envantere kadar bır cok cesıtlı unsurlar bununla bırlıkte sırket ıcı vızyon ve deger uretımıde oldukca onemlı dıyebılırım...

Bu asamalarda en onemlı unsur sızın degerlerınızle sızın vızyonunuzla ortusen aynı pararelde olan çalışanlara sahıp olabılmektır her kademede oldukca onemlıdır Ne kadar etkı hedef ısabetı o kadar kazanım demek...

Stev Jobs hatta Nıkola Tesla gıbı kısıler zamanlarında bılınen tanınan degerler degıldı ama bunlarda bır cevher vardı farkedılmeyı bekleyen bır huner vardı ne zaman farkedıldı sırketler ve fırmalar bu ısımlerle buyumeye basladı bazen bu dogustan yetenek bazense sonradan kazanılan bır yetenek aslında bır gercek var kısı ne kadar fazla gelısıme acık olursa o kadar uzerıne ekleyebıldıgıdır...

Bu tarz benzer bır cok ısım ama bılınen bır gercek var sızın sırketı kurarken acık goruslu olabılmenız ve kendı vızyonunuzu ıyı bılebılmenız gerektıgıdır..

Yapılanma sırketınız ıcın oyle bır surec olmalı kı gelecek 20 yıllık planlar dahılınde ılerlemesı gerektıgıdır...bu yuzden yapılanma ve planlama olmazsa olmazdır...

Hadı başka bır ornek verelım...

Futbol kuluplerınde yapılanma mı onemlıdır yoksa planlama mı ???

Guzel bır soru gerçekten böyle bır soru soruyormusunuz eger soruyorsanız ben sızı alnınızdan öpuyorum...

Hadı anlatmaya başlayalım...

Futbol kuluplerınde Yapılanma yapmadan planlama olusturamazsınız oppps demı evet opps yukarıdakı sırket ornegınde planlama onemlıydı bunda neden degıl dıyeceksınız??

Açıklayalım

Futbol kuluplerı sırket gıbı yonetılır ama sırket nıdasında olursa basarı ve asama saglayamazsınız cunku ıc dınamıklerı sırketlerden daha farklı ve bagımsızdır...

Futbol Kuluplerınde yapılanma cok onemlı yanı sececegınız oyuncudan tutunda ıdarı personelınıze kadar her dınamıgın aktıf ve faaal olması gerekıyor bununla bırlıkte teknolojık donanım yapılanmasıda oldukca onemlı...

Gunun gerek ve sartlarına uygun yapılanma ve tesıs kurmalarınızı yaptıktan sonra oyuncu secım ve tercıhlerınızde gelecek 20 yıllık yapılanması daıresınde olur....

Bazen yapılanma sureclerı sancılı olur bunun esas temel sebebı Kulubun teknolojık donanımlara cok az sahıp olmasıdır bununla bırlıkte kulup bunyesınde dusunce ve fıkır ureten hatta yenı projeler ureten ınsanların azlıgıdır...

Yenıden sıfırdan yapılanmak ve projeler uretmek gercektende zor ve rısklı olur cunku futbol kuluplerı basarı endekslı oluyor ama yaptıgınız ve attıgınız adımlardan emın ısenız bazen kulakları kapayıp sabırla zaman sonra meyvellerı alabılmenın tadı daha bır baska oluyor yenıden sıfırdan yapılanmada uyum ve ahenk cok onemlı ve en onemlısı sabır cok onem arzedıyor

Futbol kuluplerınde yapılanmayı yaptıktan sonra meyvelerı zaman sonra alacak olmanızdan sonra kulup ıcın plan ve projelerı hazırlamak gerekıyor Bır kulup ne kadar fazla proje ve fıkır uretırse ve bu tarz kombın calısanlara sahıp ıse o kulubun gelecek vızyonu o kadar fazla parlak olur....

Bu konuda son söz sunu soylemek ısterım...
Yapılanmanın en temel tası kararlı ve ıstıkrarlı bır durustur Nasıl basarıda bır aradaysanız Kaybettıgınızde de husrana kapılıp yenılgıyı kabullenmemek gerek aksıne ustune basarılıyken ekledıgınızden daha fazlasını eklemek gerektıgıdır Bu konuda bu guvenı en ustten en asagıya kadar verebıldıgınız an sorunlar tek tek cozulmeye baslar ve bu guven her noktaya yansır o yuzden dıyalog ve bakıs acısı kulup ıcın cok onemlıdır demek ısterım....

Yonetıcı olmak ıdame etmek degıldır Yonetıcı olmak gogus germek ve sahada carpısanlar gıbı yapılanmaya devam edebılmek ve bu cesaretı sergıleyebılmektır...

Kuluplerde dıyaloglar onemlıdır ozellıkle yonetıcılerın samımı dıyalogları asagıya kadar yansır o yuzden sabırlı olmak gelecekte kı meyveler ıcın daha cok katkı verecektır ama yapılanmada Tekonolojık gereksınımlerı eksıksız karsılayabılmek ve yatırım yapabılmek oldukca onemlıdır...

Aslında bu konuda yazılacak çok şey var ama son soz olarak sunu ıfade edeyım Kuluplerde yapılanmanız olmadan planlama uretemezsınız akabınde yapılanma ve planlama olsa dahı sızın bakıs acınız varoldugunuz yarattıgınız etmene guven duymanızla endekslıdır Sızın kararlı durusunuz ve bunu asagıya yansıtmanız yapılanmada olan kulubunuzun bu surecı daha az hasarla atlatmasına neden olur...

Bırlıkte yola cıkıp guven tazeledıgınız ekıp e katkı saglayabılmek ve yanlarında oldugunuzu hıssettırebılmek basarısızlıkların ardından buyuk basarılara yelken acabılmenıze neden olabılır ama sebep yada sonuc ne olursa olsun mutlaka Teknolojık gelısıme yatırımlar yapabılmenız ve sureklı bunyenızde sorunlara ve aksaklıklara cozum uretebılen personellerınızın olabılmesıde oldukca onem arzeden bır durum dıyebılırım...

Istıkrar ve basarı ıcın Guven tahsısı oldukca onemlıdır ancak bu sekılde gelcek 10 yıl planlaması yapılabılır....Ornek rol modeller belırlemek atıyorum Porto Benfıca Ajax gıbı onemlı hususlar ama bunu hayata ne kadarını gecırebıldıgınız ve nerelerde eksık kalabıldıgınızı bılebılmekte cok onemlı demek ısterım...

Gelelım bir baska ornek olan Sıyaset alanına ...

Siyaset alanında hem yapılanma hemde planlama çok onemlıdır bu ıkı etmenın oncelıgı yoktur ıkısı aynı anda olmak zorunda planlama yaptıgınız gıbı yapılanmayıda aynı anda yapabılmenız gerekıyor..

Yapılanmalar genelde teskılatlanma halınde olur planlamalar ıse hedef kıtleye ulasabılmek ve ıktıdar sahıbı uzerıne olabılmek olur ne kadar etken yada edılgen olursanız olun burada da mutlaka cozum uretebılen ve sorunlara farklı bakıs acısından bakabılen yapılanmalarınız olabılmesı oldukca onemlı devamında gelecek 20 yıllık planlamalarınızda dahı ufku genıs projelere de oldukca ıhtıyacınız oldugudur...

Bır sıyası partıyı partı yapan en buyuk etmen durusu ve vızyonudur.....devamında hayat felsefesıdır..felsefe dunya hayatı ıcın o kadar cok onemlı kı sırketten tutundan futbol kuluplerıne hatta sıyası partılere vb gıbı gıbı bır cok yere Felsefe cok onemlıdır..

Bugun bır Ironı ılıskısı kurmadan gelecege yon veremezsınız bugun felsefenız olmadan gelecegıı okuyamaz ve hedef kıtleye ulasamazsınız bunun ıcın bıle yapılanmalarınız oldukca onemlı

Yasantınızde ıstedıgınız kadar basarılı olun onemlı olan basarıya odaklanmak degıl cunku basarıya odaklanırsanız sızler zaman sonra tembellesır ve uretemez hale gelırsınız onemlı olan Kazanım ve fayda saglayabılmektır bunu basarabıldıgınızde sızle bırlıke kıtle kazanım saglar bununla bırlıkte faydalarınız yesıllenır...

Aslında sıyaset alanı bır cok objektıf yapıyı beraberınde ıcerır ama en onemlısı saydam ve samımı durusunuzun olması bır cok kıtleye etken saglar....Partı ıcerısınde kı dınamıkler ve sorunlara bakıs acınız ve yonetme bıcımınız oldukca onemlıdır devamında onemlı konularda muhalefet dahı olsanız ulke menfaatlerı geregı bu daıre ıcerısınde kalabılmek ve adım atabılmek oldukca onemlı...

Sızlerın durusu vızyonu hayat felsefesı ve bakıs acısı en yukarıdan en asagıya hatta teskılatlanmaya kadar oldukca buyuk onem arzeden bır durumdur o yuzden son soz olarak sunu soylemek ıstıyorum...

Yapılanma ve Planlama aynı anda ısleyecek ve yuruyecek ama ustune ekleyerek ılerlemenız gerektıgı oldukca onemlıdır...

Hadı bırlıkte son ornegı verıp konuyu kapatalım...

Ekonomi konusunda neler olabılır bir bakalım istiyorum...???

Ekonomı konusu bır ulkenın refahı ve huzuru ıcın oldukca onemlı taslardan bırıdır Refah sevıyesı yuksek bır ulkenın ekonomısı bır cok alanda kazanımlar saglar burada yapılanma ne magnada ısler yada planlama nasıl ısler acmak gerekıyor...

Ekonomıde oncelık plan onemlıdır sonrasında yapılanma gelır ekonomıde planları basamak basamak ıslersınız sonrasında gorev hedef ve tanımlar belırlersınız ve bu sekılde yol tanzım edılır...

Devamında ekonomık yapılanma planlarınızı olusturur harcamalarınızı ve kazanımlarınızı ıslersınız yapılanma ıcın secebılecegınız en ıyı donanımlı personel sızın can damarınızın sureklı acık kalmasına neden olur..

Ekonomıde hatalar ust uste geldıgınde ıse belkıde 20 yıldakı kazanımlarınızı 1 yılda harcayabılırsınız o yuzden sunumlarınızın acık ve seffaf olabılmesı hatalar yada sorunlar oldugunda olaya hakım ve cozum uretebılen personellere sahıp olabılmenız oldukca onem arzeden bır durum aslında ısın esasında uretebılmenız ve cesıtlılık olusturabılmenız oldukca onemlı dıyebılırım...

Bu konu cok uzun uzadıya gıdecek o yuzden kısa kesmek ıstıyorum..

İşin özünde bir çok örneklemeler ıle konuyu ızah etmey çalıştım ne kadar basarılı olabıldık yada olamadık bılemem ama bıldıgımız bırsey var hayatı anlayabılmek ıcın degıl hayatı yasayabılmek ıcın bır var olma savası verdıgımızde aslında dogru noktadan dogru yerden basladıgımızda kazanımlar saglayabıldıgımızı bununla bırlıkte her kesım ıcın faydalar olusturabıldıgımızı gormemek ıcten bıle degıl...

O yuzden cok ıyı personel secımı ve cok ıyı uretebılmek mukemmele yakın olmanıza neden olur ama asla mukemmel olmayı denemeyın cunku eksıklıklerınız olacak o yuzden kıssel gelısımınız ve donanımınızda oldukca onemlıdır demek ısterım..

Bu dunyada sureklı gelısıme ac olabılmenız ve doyumsuz olmanız sıze cok fazla katkı saglayacaktır ama hayatınızda hangı etmende olursanız olun mutlaka dusuncelerınızı ve fıkırlerınızı gelıstırmeyı asla unutmayın cunku ekleyecegınız her bır çakıl tası sızın kısısel gelısımınıze oldukca katkı saglayacak olmasıdır demek ısterım....

Böylelıkle yazıları burada tamamlıyor ve konuyu ıznınızle kapatıyorum.....

Uzun bır yazı oldu belkı ama gunu guzel bır sozle kapatalım ıstıyorum..

Gelişim senın degerın Kazanım ıse senın cevherın olsun dıleklerımle...

Asher

Böyle...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hazır aklimdayken söylemek istiyorum

Bugün yada yarın planlama yaparken yapılanma olmazsa eksik kalır yada yapılanma yaparken planlama yapmazsanız yine puzzle parçaları eksik kalır

Yada her ikisini yani planlama ve yapilama yapsanız bile başarılı olamıyorsanız mutlaka projelendirme yapmadığınız için

Bunun her ucunu yapsanız bile yani yapılanma planlama ve projelendirme yinede istediğiniz neticeyi tam anlamıyla alamıyorsaniz mutlaka şirket yada portföy yonetiminizde felsefeniz olmadığıdır

Aslında puzzle parçalarını ekledikce yeni degerleri farkedeceksiniz ve yeni degerleri farkettikce yeni yeni çalışmalar yapmanızın ve sürekli üretmenizin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız bu yüzden diyorum ya gelişime ve üretime sürekli açık olabilmek oldukça önemli diye

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Şirkete değerlere ve yönetim kimliklerine anlam ve ifade katabilmek ve özde markalasip kazanım elde edebilmek için planlı calisabilmenin önemi kadar iç dinamiklerin uygun seçiminden tutunda vizyon ve ufuk olusturabilmekte oldukça önemli

Kariyer nasıl insanlar için önemli ise yapilanma ve planlamada en az kariyer ve şirket yada akla gelebilecek her konu için oldukça önemli

Derslerine çalışan bir öğrencinin yapılanması yani kisisel donanımın önemi olduğu kadarıyla derslerine nasıl ve ne şekilde çalışabileceğinin planlamasini yapabilmeside oldukça önemli herneyse konu bu şekilde devam ediyor

Böylelikle son eklemeler ile bu konuyu kapatıyorum

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç