XİGA Ekonomik Sistem Modellemesi Ön Sunum...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan XİGA Ekonomik Sistem Modellemesi Ön Sunum... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 274 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı XİGA Ekonomik Sistem Modellemesi Ön Sunum...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
0

Görseli Digital Ekonomi olarak özellikle seçtim Çünkü XİGA digital bir Dönüşüm ve Değişimin ana fikir ve sentezlerden sadece birisi olmasını istiyorum..

XİGA ismini verdiğim b ir sistem modelleme çarkım var bu modellemeye göre PİRAMİT in en üst tepesinde ki kazanım ile en altın kazanım arasında ki denge unsurlarının düzenlenmesi ve buna pararel olarak Borsa işleyiş sistem çarklarının yeniden REVİZE edilerek sistem ile entegre olabilmesi bununla birlikte çapraz sistem finansman basamakları ile sistemin temel işleyiş ve fonksiyonlarının daha derli ve düzenli bir çark halinde olabilmesini sağlayabilmek esas nihayi temel düşüncelerim arasında diyebilirim...

XİGA aslında tam anlamıyla benim nazarım da bitmiş bir sistem olmadığı için ve halen sistem üzerinde çalışmalar yaptığım için ön tanıtımını sizlere sunmak istedim neyle daha çok haşir neşir olduğumu dikkatimi neye daha fazla verdiğimi bilmenizi özellikle istedim Bu sistemin mutlak hataları ve mutlak sorunları olacaktır o yüzden XİGA ile ilgili ön çalışmalarımı ve değerlendirmelerimi yaparken uzun zamana yayılacak bir modelleme olduğunu size sunmak istiyorum...

XİGA nın uzerinde 2 yıl bir süre zarfına kadar oldukça çalışmak geliştirmek ve devamında ise sistemin işleyiş çarklarını oluşturmak istiyorum...XİGA benim Süper adlandırılacak çılgın projelerım den sadece bir tanesi diyebilirim..

Öyle bir sistem olsun ki içerisinde kazanırken karşı tarafından kazanabileceği bir modelleme olmasını umut ediyorum XİGA nın üzerinde 2 yıl gibi bir süre kafa patlatmak ve düşünce sınırlarımı oldukça zorlamak istiyorum..

Benim her sistem modellemem de mutlak ilk birincil teorilerim arasında WİN WİN yani KAZAN KAZAN ilişkisi vardır bu değer üzerinden sistemimi temellendirirken arguman ve dokuman hatta rol modellemeleride sistemleri oluştururken mutlak referans alıyorum diyebilirim...

Düşünmeyi seviyorum düşünürken de üretmeyi ve ortaya yeni bir ürün yada nihayi netice koymayı seviyorum hayatımın bir çok evresi neredeyse düşünmeyle geçiyor olaylara veya süreçlere bakarken ben her zaman tepeden çapraz açıdan bakmayı değerlendirmeyi baz alıyorum çünkü çapraz açıdan insan baktığı zaman bir çok detayı daha yakından farkedebiliyor bununla birlikte bazı zamanlar öyle detaylar arada kalıyor ki işte esas ilgilendiğim hususta bu arada kalan detayların bana yada sistemlerime oluşturabilecek olası hasar ve neticeleri sistemleri oluşturmadan öncesinde tamir edebilmek nihayi sunum gerçekleştiğinde çok az hasar ve sorunla yüzleşebilmek esas hedeflerimden dir diyebilirim...

Hayatımda ufaklı büyüklü kendime bazı ödevler va bazı sistemsel çalışma hedefleri belirliylorum XİGA da bu hedeflerim arasında çalışabilmem ve üretebilmem için elimde uğraşabileceğim ve düşüncemi daha da zenginleştirebileceğim hedefler belirliyorum ve bu hedefleri ilerletirken akabinde kendime yeni projeler ve hedefler de açmayı unutmuyorum..

XİGA nın finansal sistemde eksik ve ihtiyaç noktalarında oldukça belirleyici faktör olmasını çok istiyorum XİGA modellemesi aslında bize biz insanlığa yeniden bir umut ve yeniden bir yapılanma getireceğini düşünmekteyim...

Var olan sistemlerin derlenmesi ve yeniden düzenlemesi ve nihayi amaç gayede elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum Dünyada zaman değişiyor hayat ve gereklilikler değişiyor buna pararel olarak ise insanların yaşam tarzları ve hayatı kolaylaştırma istekleride bir o kadar pararel değişiyor işte böyle bir değişim ağında sistemsel anlamda XİGA nın kendi alanında oldukça farklılıklar ve değerler katabileceğini umut ediyorum en azından ben böyle bir hayal kurdum...

XİGA nın ön sunumda sizlere etkileyici bir giriş ile büyük umutlar yarınlar için oluşturmasını düşünürken sistemsel anlamda çok büyük hatalar yapmadan bu modellemenin sizlere ön ayak olabilmesi ve akabinde ise sizlere farklı bakış açıları sağlamasını umut ediyorum...

XİGA üzerinde 2 yıl gibi uzun bir zaman çalışmak istiyorum o zamana kadar dünyada da bir çok değişimler ve değişiklikler olacak ama şu var ki tıpkı diger projelerimi sunumladığım gibi XİGA üzerinde de çalışmalarıma devamm edeceğim....Bazen bir projeyi sunulamak ve onu anlatmak istenilen nihayi değeri yazılarla aşılamak zor olsada bu zamana kadar projeleri başarılı bir şekilde anlattığımı düşünmekteyim...

Şu zamana kadar 30 un üzerinde proje bir çok kanalda paylaştım bir çok konuda görüş ve düşünceler belirttim aslında çalışmalarıma başlarken yada hazırlanırken kendimin belirlediği prensip ve hedefler dahilinde ilerlemek ve kendime koyduğum bazı kural ve hassasiyetlere uymak benim için oldukça önemli diyebilirim..

XİGA da uzun vadede modellediğim projelerimden sadece birisi diyebilirim geçen süreç zarfına kadar modellemeler bununla birlikte sistemsel açılımlar bununla birlikte yeri geldiğinde projelendirmeler gibi ufak büyük bir çok konuda sizlerle birlikte olmayı umut ediyorum inşallah...

XİGA nın insanlığa ve devlete katkılarının daha iyi vee derli bir şekilde olmasını umut ediyorum...Aslına bakarsanız bir rol modelleme yaparken bu modellemede bazen bir roman yazmak durumunda bile kalıyorsunuz

Diyeceksiniz ki Sistemle Roman ilişkisi ne alaka diye...???
Aslında çok anlamlı bir roman yazılırken bazen begenılmeyen sayfalar yırtılır ve bolumler ve arada kı akışlar yenıden derlenir işte XİGA da serüvenine böyle başladı bu serüven de uzun bir yolculuk yaşayacak bu zorluklar içerisinde enerji kaybına bu zorluklar içerisinde çıkmazlara bu zorluklar içerisinde yoksunluğa ve hatta bu zorluklar içerisinde bilgi fakirliği ile bile karşılaşacak......uzun bir maraton hadi hayırlısı diyelim...

Parasal sistem ve ağlarında gelecek 10 yıl içerisinde Kağıt paraların tamamen kalkmasını ve yerinin DİGİTAL PARALAR ile güvence altına alınması gerektiğini düşünenlerden biriyim bazen sizlerle bakış açılarım farklılık gösterebilir ama gelişen çağ ve dönemeçte özellikle ROBOTIC ÇAĞ ın aşamasında parasal ve sistemsel ağların DİGİTAL PARALAR ile yapılması gerektiğini düşünüyorum işte bu noktada XİGA nın parasal sistemde DİGİTAL ağ içerisinde ki etkenliği oldukça yakınen kendisini hissettirmiş olmak olacağıdır ...

KAĞIT PARALAR DİGİTAL PARALARA NASIL EVİRİLİR????
Çok güzel bir soru böyle büyük bir çaplı değişimler için önünüzde sistemsel rol modeliniz ve çarkını olması gerekiyor fakat insanlar şunu yanlış anlamasın digital para değince aklınıza BİTCOIN gelmesin bunlar sadece deneme amaçlı üretilmiş küçük organizayonlardır esas amaç portrenin ana hedefi kagıt paraların digitalleştirilmesi ve bu aşamada uzun yıllardır denemede olan kredi kartlarının gelecekte sizin para cüzdanınız olmuş olacak olmasıdır...DİGİTAL PARA bu şekilde evirimleşecek ve değişecektir..

XİGA sistemsel bazda kullanıcıların rahatlığını ve kolaylıgını dusunurken aslında sistemsel takıp ve guvenlık kontrolu ılede bır çok noktada içerik ve denetleme açısındanda sistemsel bazda WİN WİN ilişkisi sağlayabileceği kanaatindeyim...

DİGİTAL PARA devri başladığında insanlar kendileri kagıt para kullanmak zaten istemeyektir DİGİTAL PARALAR buyuk konfor ve rahatlık insanlara saglayacaktır...

Kredi kartlarının bir dizi elden geçirilip parmak izli güvenlik element ve sekmentlerininde eklendiği bir süreçte yeni dünyada YENİ BİR SİSTEM i tanımış olacağız ve bu YENİ DÜNYA nın yeni seğmenti olacak...

Gelecek 10 yıl dünya için çok büyük değişimlere sahne olaacak bu zaman süreci içerisinde gelişime ve değişime sektörel bazda ve küresel bazda oldukça hazırlıklı olmamız gerekiyor Düşünce yapımızı ve fonksiyonlarımızı yeniden formatlamalıyız çünkü gelecek yeniden şekillendiğinde YENİ DÜNYA da ESKİ DÜNYA nın bir çok getirdiği kıstaslar büyük anlamda değişikliğe ve dönüşüme uğrayacak diye kanaatlerimi iletmek isterim...

XİGA ve benzeri sistemleri oluştururken bazen karşılıklı sohbet babında bilgi alışverişinin eksikliklerini çeksem de sistemsel manada hedef ve süreç ne olursa olsun kendini ilerletmeyi başarabiliyorum....

Bugün sizlere XİGA Ekonomik Sistem Modellemesi Ön sunumunu yapmanın mutluluğu içerisindeyim uzun vadede sistemi geliştirebileceğimi ortaya elde tutulur bir rol modelleme ve fikir sentezi oluşturabileceğimi umut ediyorum geçen süreç zarfında bir çok zorlukla karşılacağımı iyi biliyorum ama buna rağmen çalışmaya kafa patlatmaya ve düşünce üretmeye devam diyorum durmak yok tam yol çalışmaya devam...

Bugün sizlere sunduğum sunumda ne kadar başarılı oldum bilemem ama bende şu var her zaman sunduğumun daha iyisini sunma gerekliliği ve prensipleri var Bu doğrultuda ÇALIŞMAYA ve ÜRETMEYE devam.....

Hedefsiz bir yol Asla gerçek bir yol değildir..

Böyle..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar