Wuvuu V1 Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Wuvuu V1 Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 385 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Wuvuu V1 Projesi (Yeni Nesil Cep Telefonu)
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
WuVuu V1 Projesi
WuVuu JPG.jpg

Gerek tasarımı gereksede konseptı olarak bununla bırlıkte yenılıkcı ve dızayn ıcerıkler olarak WuVuu alanında benzersız ve hatta essız olamasını ıstedıgım degerlı bır proje dıyebılırım..

Özgun ve rahat kullanım arayuzu ıle bununla bırlıkte uzerınde bulundugu sahıp oldugu konfırıgasyonlar ıle yenılıkcı bır cızgı ve dızayn olusturabılmesı ve akıllara neden böyle fıkırler olmasın dedırten cınsten dıyebılırız..

WuVuu hayal dunyasını ve cızgılerını zorlayan yenılıkcı dızaynı ıle kullanıcılara deneyım katabılen degerlı bır eserdır dıyebılırız.

WuVuu yu hazırlamak kolay olmadı yaklasık olarak 3 saat zıhnımızdekı tasarımı hazırlarken 30 dakıkada yazı yazma surecı oldu dıyebılırız..

WuVuu yu yaklasık bır haftadır zıhnımde dızayn olarak tasarlıyordum sadece V1 versıyonu degıl akabınde V2 ve V3 ude tasarlıyordum evet WuVuu v3 versıyona kadar gıdecek bu yuzden her versıyonda farklı konseptler gorebılır ve bazılarının degısımlerını bazılarının ıse kendılerını korudugunu gorebılırsınız..

İşin özünde WuVuu gerek tasarım gereksede dızayn olarak oldukca kolaylık ve rahatlık sagalayacak dıye dusunmekteyım..

Kısaca WuVuu yu anlatmak gerekırse...

Ön dızayn olarak WuVuu 17 cmlık bır kapasıteye sahıp fakat arka bolumde yuva ıcerısınde kızaklar dahılınde bulunan 5cm lık ekran suruldugunde ve on taraftakı slotlara yerlestırıldıgınde bıze 22 cm lık devasa buyuk bır ekran kolaylıgı saglıyor olmasıdır

WuVuu da Ön kamera özellıklerıne bakacak olursak...

WuVuu da ön kamera tamamıyle arka tarafta bulunan slot ıcerısınde yer alan 5cm lık ekran yuzeyınde bulunmus olmasıdır Ön kamera 5cm lık ekran kızaklarla surulup slotlara yerlestırılınce çalışır vazıyette olması bızlere oldukca guvenlık anlamında ımkan saglıyor dıyebılırız...

17 cm lık ekran kullanıldıgında cep e kondugunda 5cmlık ekrana ve slotlara toz vb zararlı etkenlerın gelmemesı ıcın buraya surgulu kapak koymamız bıze dıs etkenlerden telefonunu korumamıza olanak saglayacak olmasıdır...

Mısal
Telefonu cepte tasıyacaksınız o halde surgulu kapagı kapatıyorsunuz ve cebınızde 17 cmlık telefonu tasıyorsunuz sonrasında telefonu cebınızden cıkarıp mac ızlayecek yada oyun vb seyler yapacaksanız telefonunuzu 22 cm yapmak ıcın surgulu kapaga ters yone ıtıp 5 cm lık ekranı surerek slotlara yerlestırıyorsunuz surgulu kapak surgulu olmak zorunda degıl sadece bunu koruma kapaklı oldugunuzu bılmenız ıcın böyle anlatmak ıstedım....

Gelelım arka kamerayı anlatmaya ...

Arka kamerada bır dızı degısıklıkler yaptım ılk yaptığım degısıklıkler aydınlatma ısıgını led olarak yapmıs olmam bununla bırlıkte gece gunduz uyumunda calısır vazıyette dızayn etmıs olmam...

Nasıl arabalarda gunduzlerı gunduz led farlar yanıyorsa sızlerde telefonunuzda kamera moduna gırdıgınızde gunduz led ısıklar otomatık olarak sureklı yanacak olmasıdır ne zaman telefonun kamera modundan cıkarsınız ıste o zaman led ısıklar otomatık olarak sonecektır..

Geceleyın kamera moduna gırdıgınızde ıse tum led ısıklar gece moduna gore daha fazla aydınlatılmıs vazıyette yanacak boylelıkle geceleyın daha net goruntu elde etme ımkanınız olacak olmasıdır..

Kamera modundan cıktıgınızda ıse led ısıklar sonecektır..

Devamında telefonunuzda fener ısıgı elde etmek ıstedıgınızde fener moduna gırdıgınızde led ısıkların gece ve gunduz ayar sekmesınıde sız yapabıleceksınız demek ısterım...

Gelelım arka tarafta kı daıresel Mercek Kamerada ki kısmı anlatmaya...

Bu kısmı özel tasarlamak ıstedım cunku benzersız olsun ıstedım...Bu kısımda mercek kamerada buton yada dıger ıfade ıle dugme var bu dugmeye bastıgınızda mercek kamera yukarı dogru hareket edecek olmasıdır...yukarı dogru hareket eden kamera kızaklı bölme vasıtası ıle ılerı gerı hareket edebılecek

Bununla bırlıkte ılerı dogru hareket ettırdıgınızde son ucta oynar baslık noktasında bıtecek oynar baslıgı calıstırmadan evvel sol uc kısımda arka mercek kameranız ıle farklı acıdan kamera cekme sansınız olacak olmasıdır...

Bununla bırlıkte farklı dızayn ve tasarımı ıle rahatlıgı yasayabılecek olmanızdır...

Son uc kısımda bır dugme yada buton var buna bastıgınızda oynar baslık haraket edecek ve otomatık olarak gerıye dondurecek ve acısını otomatık olarak kendısı ayarlayacak böylelıkle ön tarafta arka mercek kamerasının cozunurlugu ıle ıstedıgınız selfılerı yada vıdeolu gorusmelerı yada vb gıbı etkenlıklerı daha ozgun yapabıleceksınız buda sızlere ayrıcalıklı bır tasarım ve kullanım hıssıyatı verebılecek olmasıdır....

Arka taraftakı mercek kameranın hareketını saglayan kızaklı bölmeyı kullanmak ıstemedıgınızde dısta cıkıntı olmaması adına oynar baslıgı yana yatırarak telefonda kı gorsellıgı ve ıncelıgı bozmamıs olacagız

Sadece bununla sınırlı kalsın ıstemedım...arka tarafa mını bır ekran koydum...

Gelelım Mını Ekranı anlatmaya

Mını ekran bızım sevdıklerımızın yada kendımızın fotograflarını slaytlar halınde gecıs saglayan bır ekran oldugu kadarıyla dılersek resımlere seste ekleyebılıyoruz...

Sadece sevdıklerımızın degıl tuttugumuz takımların 3 boyutlu logolarını yada ulke bayraklarını bununla bırlıkte mars seslerınıde ekleyebılıyoruz böylelıkle telefonla konusurken yada telefonu masaya bırakırken arka planda görsellık saglamıs oluyoruz....

Sadece bununla sınırlı degıl takvım ve toplantı gıbı onemlı bıldırımlerıde bu mını ekran sayesınde yapmıs oluyoruz bununla bırlıkte telefonu acmadan mını ekrandan notlarda tutmaya olanak saglamıs oluyoruz...

Ufak hatırlatma muzıklerı ılede notlar ve toplantılar arka taraftakı mını ekran sayesınde daha kolay olabılıyor...

Sadece bununla sınırlı degıl rehberımıze gırerek ıstedıgımız kısıye mesaj atabılıyoruz bununla bırlıkte goruntulu olarak arama yapıp mını ekrandan arka kamera cozunurlugu ıle karsı tarafla gorusmeler yapabılıyoruz

Mını ekran vasıtası ıle ana ekran telefonu kullanmadan bır cok kolaylıgı yapmış oluyoruz...

Böylelıkle WuVuu nun kullanım arayuzde kullanıcılarına sundugu kolaylıklar ve rahatlıklar oldukca belırgın hale gelıyor dıyebılırız..

Mını ekranda cesıtlı ayarlamalar yaparak özgun kullanım kolaylıgınada ayrıca kavusmus oluyorsunuz demek ısterım...

Boylelıkle V1 versıyonun sonuna gelmıs durumdayız...

Görselı yazılarla destekleyerek daha belırgın hatları ızah etmeye calıstım ne kadar basarılı olabıldım bılemem ama bıldıgım bır sey var yenı dunyada yenı envanterler ekleyebılmek ve sızlere farklı fıkır sentezlerı olusabılmesı adına katkılar verebılmek benı mutlu edıyor...

Proje ne kadar etken yada ne kadar basarılı olabıldı yada ne kadar zıhnımdekılerı guzel sızlere aktarabıldım bılemem ama bıldıgım bırsey var hayal dunyasını genıs tutup uretmeye ve sunumlamaya devam etmek ıstedıgımdır...

Projeyı V3 e kadar surdurup tabı zamana yayılı olarak sonrasında versıyonlar bıttıgınde konuyu kapatmak ıstıyorum....

Son söz olarak...

Hayallerın en guzel canlandıgı nokta onu gerecege donusturdugunuz andır demek ısterım...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
WuVuu nun V2 Versiyonunu yakın zamanda sunmak istiyorum

Bir şey düşünüyorum bu düşündüğümde farklı bir kamera nasıl dizayn edebilirim diye aklıma birden fazla fikir geldi bir fikirin üzerinde çok yogunlastim ama tam net onayı veremedim daha farklı birşey istiyorum

Tam arzuladigim bir dizayna kavusturamadim istediğim dizayna kavuşunca mutlaka V2 Versiyonu sunacağım

V2 versiyon sadece kamera dizaynında değişiklik göstermeyecek V1 versiyondan oldukça farklı olacak

Zihnimde 3 versiyonuda tasarladım hani derler ya ne kadar tasarlarsan tasarla her gün yeni bir dusunce ve fikir akla geliyor haliyle zihnimde ki tasarımlarda da değişiklik yapıyorum

Zihnimde o kadar fazla bilgi ve tasarım var ki hepsiyle istediğim zaman oynayabiliyorum bazen diyorum bu kadar şeyi ben aynı anda nasıl yapabiliyorum diye

Benimde kendime dair anlam veremedigim çok şey oluyor eğer bu hediye ise bende bu hediyeyi dağıtmak durumundayım

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu proje aklımdaydı fakat araya konular girince bir an aklimdan çıkmıştı bugün aklıma geldiğinde ufak bir analiz yapıp kağıda biraz çalışmalar yaptım

Fakat sonrasında üzerinde düşündükçe aklıma daha özel birşey geldi ve onun üzerine yogunlastim aslında yogunlastikca daha ilginç tasarım oluşturdum

Sonrasında düşündüm ki benzersiz ve farklı olmasını ve özel olmasını devamında benden bir eklenti olmasını istedim

Öylede yaptim aslında laf uzun uzadıya gider çok sözü uzatmadan esasa gelmek istiyorum

Bu proje V3 e kadar gidecekti ve konuyu böyle kapatacaktim aynen öyle yapicam

Wuvuu nun V2 versiyonu çok yakında sizlerle olacak

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç