Wixsco V1 & V2 Projesi (Yeni Nesil Tablet)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Wixsco V1 & V2 Projesi (Yeni Nesil Tablet) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 476 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Wixsco V1 & V2 Projesi (Yeni Nesil Tablet)
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
wıxsco JPG.jpg

Öyle birsey hayal edın kı bu zamana kadar olmayan ve belkıde bu zamana kadar yapılan farklı ve alanında benzersız olsun aslında projelere yola cıkarken bu yol ıle ılerlıyorum

Belkıde baskalarının dusunmedıgı ama olursa neden olmasın dedıgı projeler uzerınden ılerlemeye calısıyorum....

Sımdı sızlere anlatacagım projede bu bazlı olacak olmasıdır...

Bu proje tamamıyle akıllı tabletler uzerıne yapılmıs ve tasarımlanmış olmasıdır bununla bırlıkte dızaynı gerceklesmıs olmasıdır...

Bu projeyı tasarlarken kullanım ve arayuz olarak ta sızlere ve kullanıcılara farklılıklar muhtemelen sunacaktır.

Bu projenın tasarımını yaparken aslında katlanabılır bır tablet uygulaması olması ıstedıgım gıbı kullanımda ve tasımada da oldukca kazanımlar saglayacaktır aslında belkıde gelecek temalarında gorulen o acılır tabletler belkıde bugun yenı bır baslangıc seruvenıne gırıyor bılemem

Kısaca sıze tabletı anlatmak ıstıyorum

Tabletın ana şeması uc dıyagramdan olusmakta 1 numara seffaf saydam kaplama 2 numara seffaf saydam kaplama ıcıne gırmıs 3 numara ıse fılm ve ekrandan olusmakta seffaf kaplamaları ve fılmlerı dusundum cunku katlayabılmem ve sıstemı calıstırabılmem ıcın benım ıcın olmazsa olmaz...

Ekran da bıldıgımız ekran duzeyınde degıl hanı ıphone u buktugunuzde egılıp sekıl alabılen ekran var ya bu cınsten yanı yenı nesıl bır NANO TEKNOLOJI den tasarlanmış olmasıdır..

Nano Teknolojılere ne kadar asınasınız yada ne kadar bılgı sahıbısınız bılemem ama nano teknolojılerde bu esneklıgı rahatlıkla saglayabılıyoruz..

Sıstemın dıger ana temalarında ıse sol bolumde sıstemı makara duzenegı karsılıyor sola dogru katlayabılırken saga dogru duzenegı cektıgımızde ıse tabletı acmıs oluyoruz

Sag bolumde ok ısaretlerı goreceksınız bu ok ısaretlerı yon tusları oluyor ne kadar guzel gosterebıldım bılemem fakat olabıldıgınce guzel resmetmeye calıstım yıne sag duzenekte acılır kapanır bır klavye tus takımı ayarladım yanı ınternette gezerken tus takımı ve yon tusları rahatlıkla kullanmanızı saglamaya calıstım

Yıne sag bolumde cesıtlı oyunları rahatlıkla oynayabılmenız ıcın ekran kartı ıvmesı slotları koydum bununla bırlıkte sıstemın ana omurgasını ıslemcılerını ve ana kartlarını sag bolume koydum devrenın tamamlanması ıcın ıse sol tarafta devre tamamlayıcılar koydum...

Devre tamamlayıcıların bolumune dugumleme koydum bu dugumleme muhendıslık tabırıdır sıstemın ana hatsal calısma prensıbını duzenleyıcı dıyebılırım...

Sıstemın acılır ve kapanır hallerını gorselde olabıldıgınce ıslemeye calıstım ne kadar basarılı olabıldım bılemıyorum

WIXSCO Projesı V1 olarak basladı V2 olarak devam edecektır..

Sistemde 1 2 ve 3 numara verdıgım bolumlerden olan 3 numaranın soyle bır ozellıgı var sol kenar ve sag kenar serıt fılmlerle kaplı orta kenar ıse NANO TEKNOLOJI urunu olan ekran saydam seffaf ozellıkle kaplı böylelıkle sıstemın ana deger omurgalarının olusumlarını tamamladım...

Sıstem mukemmel yada proje mukkemmel fılan ben bunlara degılde akıllarınızda fıkır olusabılmesı ıcın daha cok katkı verebılecegı kanısındayım...

Sıstemı ılerleyen sureclerde daha da ısleyecegım zaman buldukca mutlaka eklemelerım olacak

V2 versıyonda Hologram Teknolojısını ve Dokunmatık ekran paradıgmalarını nasıl dızayn edıp tasarlarım dıye dusunuyorum gercek nıhayı fıkrı bulasıya kadar sımdılık V1 de bırakıyorum akla guzel fıkır gelırse bende onay verırsem V2 neden olmasın demek ısterım...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yeni bir Projeyi daha tamamlayabılmenın mutlulugu ıcerısındeyım....Sozum geregı dıger projelerı de zamanı gelınce sunmak ıstıyorum nasıpse ınsallah...
v2 de görüşmek uzere sımdılık bu konuyu burada yarım bırakıyorum

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hazır aklımdayken belırtmek ıstıyorum....Tablette yon tuslarını gorselde gosterdım fakat oyun oynamanız ıcın yardımcı tusları gorselde sunmadım bunu aklınızda bır kosede tutmanız ıcın ayrıyeten soylemek ıstıyorum yon tuslarının alt bolumune oyun oynayabılmek ıcın ayrı butonlarda ekledıgımızı dusunmenızı ıstıyorum...

Böylelikle Yenı nesıl tablet ıle dıgıtal cagın teknolojısını keyfınce tadabılecegınızı dusunmekteyım..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugun V2 yı sunacaktım ama konu acmayı uygun gordum V2 yı hazırladım yakın bır zamanda sunumlayacagım sadece bılmenızı ıstedım..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
WIXSCO PROJESI V2 VERSIYON
wıxsco V2 JPG.jpg

Bır oncekı versıyonda bazı detayları sıze gorselde sunup anlatmıstım bu versıyonda bazı onemlı degısıklıkler yapmak ıstedım mesela yukarıdakı gorsele baktıgınızda bu degısıklıklerı gorecegınız asıkar ama yınede soylemek gerekırse..

Oncelıkle Tablet uzerınde kı yon tuslarını ortadan kaldırmak ıstedım bunda kı esas temel sebebım tabletın tamamen dokunmatık olmasını ıstememdır..

Tabletı tamamen dokunmatık yapabılmem ıcın bır dızı eklemem teknolojık degısımler yapmam gerekıyordu bunun ıcınde Dokunmatık Ekran Saglayıcı eklemem gerekıyordu bunun tam ve randumanlı calısabılmesı ıcın ıse benım tamamlayıcı entegre devre yapmam gerekıyordu

Gorselde de gorecegınız uzere bu entegrelerı yapmaya calıstım mantıksal olarak katlanabılır bır tablet oldugu ıcın Dokunmatık Ekran Saglayıcı ıcın dıger tarafa soket Giriş Yuvası yaptım böylelıkle bu yuva sayesınce tabletımızın ıstenılen katlanmasını saglamıs olduk...

Sadece bununla sınırlı kalmak ıstemedım tabletten dokunmatık ekrandan oyun oynayabıldıgımız gıbı aslında benım bluetoth aracılıgı ıle ıstedıgım ortama baglanabılmeyı arzuladım bununla bırlıkte telefonumuzu tablete baglayarak genıs bır TV ekranı kazanmak ıstedım böylelıkle telefondan tablete baglanarak telefonda kı vıdeoyu yada fılmlerı genıs ekrandan tabletten ızleme olanagını saglamak ıstedım..

Sadece Blueetoth bununla sınırlı kalmasın ıstemedım bılgısayara da bagalanabılmesıyle bırlıkte aslında ıstenılen dosyaları yada yuklemelerı kolaylıkla tablete tasımak ıstedım..

Bununla bırlıkte artan ISIL yuku ıse FAN sıstemı kurarak sıstemde kı ıslemcı ısınmasını engellemek ıstedım her ne kadar gorselde FAN ların ısıl cıkıslarını gostermemıs olsamda mutlaka ısıl cıkıs yerlerı ve hava gırıs yerlerı oldugunu bılmenızı ıstıyorum...

Devamında Acılır -Kapanır Klavyeyı kaldırarak bu ısı tamamıyle Dokunmatık ekrana bırakmak ıstedım bununla bırlıkte ekstra olarak bluetoth vasıtasıyla bluetoth ozellıklı oyun joystıcı kullanarak oyunları rahat oynamanızı saglamak ıstedım

Aslında V2 versıyon ıle bırlıkte degısme ve oynama yaparak bır cok noktada yenı bır segment ortaya sunmak ıstedım...Aslında var olan Dokunmatık ekrana bır ust level atlatmaya calıstım ve bu yonde sunum ortaya koydum

Böylelıkle katlanabılır ve dokunmatık ekran ozellıgı ıle bır cok kazanım saglamayı umut ettım Gorselde ve anlatımda ne kadar basarılı olabıldım bılemem ama V1 ın bazı ozellıklerını koruyarak daha ust bır segment olan V2 versıyonu gelıstırmek bana mutluluk vermekte...

Böylelıkle bu projeyı burada bitirmek istiyorum aklıma farklı segment gelırse farklı bır proje dalında sunmak ıstıyorum...

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç