Vladimir Zhirinovsky Kimdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kimdir? kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Vladimir Zhirinovsky Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 340 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kimdir?
Konu Başlığı Vladimir Zhirinovsky Kimdir?
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
- Rusya da sevilen bir halk figürü, Rus siyasetçi .Rusya Liberal Demokrat Parti lideri.

- 2019 da Ukrayna da Zelenski seçimi kazandığında bir video röportajında ona sorulduğunda :"Kukla, kukla olacak, Kolomoyskyi 'nin kuklası" diyen adam..

Yahudi asıllı Rus politikacı, Türkolog, sosyolog ve avukat. LDPR'nin kurucusu ve lideri, Duma Meclisi eski Başkan yardımcısı ve Avrupa Parlamentosu üyesidir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
(Rusya da Peygamber/Kahin Rumuzlu) Jirinovski Kehanetleri

Jirinovski bugün ölmüş. Çocukluğumdan, TRT zamanlarından kulağımda kalmış bir isim. Savaş nedeniyle bir çok Rusça hesap takip ederken ona bir kaç kez rastladım. Anladığım kadarıyla Rusya da sevilen kamuya mal olmuş bir kişilik. Ölümüyle ilgili bir video da Bulgar kahin Vagna ya benzetilmişti. Yine Rusça okuyamadığım çok uzun olduğu için fotograf haline getirilmiş "Jirinovski Kehanetleri" adında bir gönderi gördüm. Yorumları okudum. Bazıları peygamber/kahin diyor. Bir takma ad gibi. Kimileri de bu özelliğini açık sözlü dobra oluşu ve herşeyi açık açık konuşmasına yoruyor ve öngörü ve analiz yeteneği olarak alıyor.. Kendisi de öyle söylemiş. Her neyse merak edip "Jirinovski Kehanetleri" ifadesini Rusça olarak google da aradım. İlginçtir bir uçağın düşürüleceği nasıl bir öngörüdür?

Anavatandaki Kahin/Peygamber: Zhirinovski'nin gerçekleşen kehanetleri

Obama'nın başkanlığını, Kırım'ın ilhakını ve hatta Rus karşıtı yaptırımları öngördü.

LDPR başkanı Vladimir Zhirinovsky uzun bir hastalıktan sonra vefat etti . Parti temsilcileri onun ölümünü " tüm Rusya'ya bir darbe" ve politikacının kendisini "ülkemizin ve tüm dünyanın tarihine kendini yazan büyük bir adam" olarak nitelendirdi.

Vladimir Volfovich, onlarca yıl ve birkaç dönem boyunca parlak ve standart dışı bir liderdi. Karizmatik konuşmaları ve efsanevi açıklamaları torunları tarafından uzun süre hatırlanacak. Zhirinovsky'nin sözde kehanetleri - zaman zaman terk edildiği düşünülen, ancak yıllar sonra gerçek olan, yazarı yücelten tahminler, insanlar ve İnternet ortamı arasında özel bir popülerlik kazandı.

Yaptırımlardan çok önce
1990'larda, çok az insan Batı'dan Rusya karşıtı yaptırımları öngörebilirdi. Ve Zhirinovski, Avrupalılara, ülkemizin asla onların baskılarına boyun eğmeyeceğini iletmeye çalışıyordu ve ortak geçmişi unutmamaya çağırdı.

"Avrupa'da cennet denince, bu cennetin Rus ordusu tarafından sağlandığını unutuyorsunuz. Bin yıl savaştık, şimdi Avrupa'da demokrasi olsun diye savaşmaya devam ediyoruz. Rus askerlerinin kanı akmaya devam ediyor. Balkanlar Biz size sera yaptık, kafanıza bomba düşmesin çünkü doğuda Rus ordusu duruyor ” dedi.

1968 Prag olaylarında modern Rusya'nın suçlamalarına yanıt olarak, Zhirinovsky 9 Mayıs 1945'i hatırlamaya çağırdı.

"Sonra savaş bitti, ama yine de tanklarımızı kanayan Prag'a gönderdik. Ve şimdi hepiniz burada oturuyorsunuz, şimdi Buchenwald'da oturuyor olurdunuz. Ordumuz olmasaydı, sizi 50 yıl özgürleştiren bir Alman toplama kampında. Ve Güney Avrupa Türklerin boyunduruğu altında olurdu. Türk ordularını yendik, Türklerle 30 kez savaştık. Hala Kürt köylerini bombalıyorlar, sadece kendi memleketlerinde değil, başka bir devletin topraklarında da. " Vladimir Volfovich iddia etti.

Aynı zamanda, Liberal Demokrat Parti lideri, Avrupalıların kendilerini doğu devletlerine - örneğin Irak ve Libya - karşı saldırganlıkla suçladı ve Batı'nın politikaları yüzünden dünyada milyonlarca insanın öldüğünü vurguladı.

Doğu'da Savaş ve Barış
1998'de, Orta Doğu'daki kırılgan barışı korumak, yıllar sonra meydana gelen olayların gelişmesini önlemek için hala bir şans vardı. Zhirinovsky, diplomatların sınırlı olduğundan ve "daha fazla katılık" göstermediğinden yakındı. Politikacının umduğu gibi, gelecekte Rusya müttefiklerine daha fazla savunma silahı sağlamaya başlayacak.

"Biz halk tarafından seçildik. Ve halk savaşı durdurmamızı talep ediyor. Biz Liberal Demokrat Partili milletvekilleri, düşmanlıkların başlamasını talep etmiyoruz. Irak ile dostluk anlaşması bize askeri yardım yapmamıza izin verse de. Hava gönderin. savunma sistemleri var. Neden Kıbrıs'a C-300 sistemleri gönderiyoruz? Bugün kimse Kıbrıs'a saldırmıyor ve yarın Irak bombalanacak, neden S-300, S-400 gönderemiyoruz? Irak gökyüzünün korunması " parti başkanı yorum yaptı.

Kırım ve Ukrayna
Ve 1996'da Kırım'ın Rusya ile yeniden birleşmesinin kaçınılmaz olduğunu ilan etti ve haklı olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu fikrin yarımadanın nüfusu tarafından destekleneceği öngörüsü de doğru çıktı.

Devlet Duması'nda Vladimir Volfovich , "Her yerde yeniden referandum yapılmasını zorlamalıyız. Sizi temin ederim, bunların yüzde 90'ı yeni devlete katılmak için oy kullanacak ."

Zhirinovsky her zaman Batı'nın Ukrayna'yı Rusya ile dost olmaktan ve "melez savaşları" kışkırtmaktan alıkoymak için her şeyi yapacağına inanıyordu.

Bir sonraki ABD başkanı kim
2004'te Liberal Demokrat Parti'nin lideri, Barack Obama'nın Amerika'nın siyasi Olympus'taki görünümünü tahmin etmeyi başardı. Ardından, Obama'nın Amerika Birleşik Devletleri'nin 44. Başkanı olarak seçilmesine dört koca yıl kalmıştı. Zhirinovski'nin Beyaz Saray'ın müstakbel sahibinin dış belirtilerini ve dünya görüşünü listelediği Web'de bir röportaj dolaşıyor - bunların çoğu gerçekten George W. Bush'un halefine tekabül ediyor.

Sonunda, politikacı her şeyi önceden bilen bir kişi olarak ün kazandı. Ancak bu bir tesadüf veya mistik bir tahmin değildir - olup bitenlerin doğru bir analizi meselesidir. Ve bazen süreç içgüdüsel olarak ilerleyebilir.

Astrolog Pavel Globa , "Bu, büyük olasılıkla sezgidir. Bu bir kehanet değil, bu iyi bir siyasi sezgi ve harika bir burun. İçsel içgüdü açık, " dedi.

Emek ve bilgi
Ciddi ve etkili bir kişi olan Vladimir Volfovich, tahminlerinde çok nadiren hata yaptı. Birçoğu kehanetlere sıfırdan inanma eğilimindedir, ancak bunun nedeni özenli çalışma, bilgi toplama ve geniş bilgi birikimidir. Zhirinovsky sevilebilir veya nefret edilebilirdi, ancak yeminli düşmanlarının çoğu bile onun tahminlerine kulak verdi. Liberal Demokrat Parti'nin başkanı tahminlerini gizlemedi, tecrübesini dileyenlerle kolayca paylaştı.

"Bunu yarım asırdır yapıyorum - neler olduğunu analiz ediyorum. Günde 50 sayfa analitik materyal okuyorum, beş saat boyunca televizyonda ve radyoda çeşitli programlar izliyorum. Ama istasyondaki çingeneler gibi sanmıyorum. Bilgimin kapsamına ve geçmiş tarihime dayanarak gerekli olduğunu düşündüğüm şeyi söyle.Doğru bir tahminde bulunmak için geçmişi iyi bilmek ve bugünü doğru değerlendirmek gerekir.O zaman gelecek için tahmin daha makul olacaktır. Öyle ya da böyle olacağını düşünüyorum, ben sadece çizgimi, pozisyonumu ifade ediyorum. Yıllardır" , - Zhirinovsky vurguladı.

Ukrayna da bugün olanları analiz ederek 2008 de onlara Ukrayna da bir televizyon programında anlatıyor

Onlara her şeyi anlattı: Zhirinovsky'nin 2008'de Ukrayna TV'sindeki kehanetleri

Volodymyr Solovyov, Telegram kanalında 2008'den itibaren Ukrayna TV kanallarından birinden bir programın yayınının bir kaydını yayınladı. LDPR lideri Vladimir Zhirinovsky stüdyo ile temasa geçti. O zaman ne dediyse bugün de hemen hemen aynı .

Ukrayna ve Gürcistan'ın tarafsız ülkeler olarak kalmasının ve Rusya ile dostane ilişkilere sahip olmasının ideal olacağını söylüyor.

Zhirinovsky, neredeyse 15 yıl önce, “Ama biri Ukrayna'yı NATO'ya çekmeye çalışırsa , halk karşı çıkacak ve alay edilecek… Biri Luhansk, Donetsk'i bombalarsa , bu şehirleri koruyacağız” dedi.

Sonra devam ediyor: "Polonya'ya Rusya'yı hedefleyen füzeler yerleştirilirse, Rusya bu füzeleri ve onlarla bağlantılı her şeyi imha etme hakkına sahip olacak."

Sunucu Savik Shuster, Liberal Demokrat Parti liderine "Rusya'nın neden böyle bir hakkı var?" diye soruyor.

Vladimir Zhirinovsky, "Çünkü bu Rusya'nın güvenliğine yönelik bir tehdit" diye yanıtlıyor.

Ukrayna TV kanalının stüdyosundaki sunuculara ve konuklara, Rusya'nın her şeyin açıkça yazıldığı bir ulusal güvenlik kavramına sahip olduğunu hatırlatıyor ve Rusya'yı tehdit etmemeye çağırıyor.

Aynı zamanda, salonda Liberal Demokrat Parti liderinin bu sözlerine bazılarının güldüğü açıkça duyulmaktadır.

"Otururlar, Zhirinovsky'ye kıkırdayarak ve onlara her şeyi anlattı. Kıkırdayan Mustafa ve Shuster'ın şimdi nerede olduğunu merak ediyorum?" Vladimir Solovyov'a bu arşivlenmiş videonun başlığında sordu.

Daha önce, Habarovsk Bölgesi valisi Mikhail Degtyarev, Vladimir Zhirinovsky'nin Joe Biden ve ABD hakkındaki "tahminini" hatırlattı.

Zhirinovsky, Ukrayna'daki olayları, Taliban'ın gücünü ve diğer birçok siyasi süreci öngördü. En beklenmedik gerçekleşen tahminlerini hatırlıyoruz

6 Nisan'da Devlet Duması, LDPR fraksiyonunun lideri Vladimir Zhirinovsky'nin ölümünü resmen açıkladı. Uzun kariyeri boyunca hem Rusya'da hem de yurtdışında birçok siyasi süreci öngördü. partide oaçıklamakZhirinovski'nin "belirli bilgilere sahip olduğu" ve onu nasıl analiz edeceğini bildiği gerçeği.

“Geleceğimizi doğru bir şekilde belirlemesini sağlayan çok fazla deneyim ve bilgiye sahip. Bunu gerçeklere ve onların analizlerine dayanarak yapıyor” diyor Liberal Demokrat Parti. Habarovsk Bölgesi valisi Mikhail Degtyarev, üyesi olduğu partinin liderinin yeteneğiyle o kadar doluydu ki, onun hakkında iki kitap yazdı: "Anavatanında Bir Peygamber" ve "Peygamber 2.0".

Belki de en makul görünmeyen Zhirinovsky'nin tahminlerini hatırlıyoruz, ancak sonunda tamamen gerçekleşti.

Ukrayna'da Rus askeri operasyonu
Özel operasyonun başlamasından birkaç gün önce, Zhirinovski'nin covid sonuçları nedeniyle hastanede yattığı sırada ağ, geçen yıl 27 Aralık'taki konuşmasını hatırlattı. İçinde politikacı, 22 Şubat'ta Ukrayna'da olası bir düşmanlık patlamasına işaret etti.

“Başka bir programı kabul edebiliriz ve hangisinin 22 Şubat sabahı saat 4'te olduğunu hissedeceksiniz. 22'nin barış yılı olmasını isterdim ama gerçekleri seviyorum! Bu barışçıl bir yıl olmayacak, Rusya'nın yeniden büyük bir ülke haline geldiği yıl olacak. Ve herkes susmalı ve ülkemize saygı duymalı, yoksa çenemizi kapatıp Rusları önce Donbass'ta, sonra Batı Rusya'da yok edecekler. Bu nedenle, dış politikada yeni bir yönü destekleyelim," dedi LDPR lideri askeri operasyonun başlamasından iki ay önce.

BAK
Afganistan'da Taliban * gücü
Vladimir Zhirinovsky, 1996-2001'dededimTaliban rejiminin Afganistan'da var olacağını ve iktidarı alacağını. Ardından politikacı, Rus liderliğinin Taliban'ın gücünü tanıyacağına dair güvence verdi.

“Bugün yeni bir tarihsel dönem <...> bugün diplomatlarımızdan ve generallerimizden yeni Afganistan hükümetinin, Taliban hükümetinin bir an önce tanınmasını talep ediyoruz. Olayların Batı'nın senaryosuna göre gelişmesine karşı çıkacağız” dedi.

“Sizi temin ederim ki bu rejim var olacak. Bugün bunun kötü bir rejim olduğu konusunda aldatılıyoruz” dedi Jirinovski üç yıl sonra.

Kazakistan'daki Protestolar
Temmuz 2021'de LDPR lideritahmin edilenKazakistan'da huzursuzluk: “Belki Orta Asya'da durum kötüleşir. Tavsiye ederim, ben kendim oradanım, hemşehrilerim, büyük bir şiddetlenme ve muhtemelen bir tür çatışma beklemeyin, Rusya'ya gidin. Orta Asya ve Kazakistan'daki tüm Ruslara pasaport verilmesini hızlandırmak için İçişleri Bakanı'na bir mektup gönderdik!”

Boris Nemtsov'un öldürülmesi
Zhirinovsky, politikacı Boris Nemtsov'un trajediden iki yıl önce 2013'te öldürülebileceği konusunda uyardı: “Nemtsov, bugün buz kıracağı bekleyen Troçki'dir. Bunu istemiyorum ama buz baltası olmadan hiçbir yere gitmeyecek!"

Amerika Birleşik Devletleri'nin 44. Başkanı
LDPR lideri 2004'te “Gelecekteki başkanınız bir zenci, Müslüman, tek bacaklı ve eşcinsel” dedi. Dört noktadan biri gerçekleşti: 20 Ocak 2009'da babası aracılığıyla Kenya kökenli olan Barack Obama'nın göreve başlama töreni gerçekleşti.

Euromaydan
Politikacı 2012'de Ukraynalıların artık Viktor Yanukoviç'e oy vermeyeceğini açıkladı, Euromaidan 2013'te başladı ve cumhurbaşkanı 2014'ün başlarında devrildi. "Bir devrimin olduğu yerde, hiçbir şey anlamayan aptal liderler vardır. Burada Ukrayna'da da bir devrim olacak, çünkü Yanukoviç kendini kime daha yüksek bir fiyata satacağını bilmiyor. Ve böylece her zaman olmuştur. Her halükarda, 2015 başındaki seçimleri bir patlama ile kaybedecek. Bizimki gibi Ukraynalıları satın alamazsınız. Bir daha ona oy vermeyecekler."

Kırım'ın kaderi
2008'de bir talk show'da yaptığı konuşmada Vladimir Volfovich şunları söyledi: “Ukrayna'da yaşayan Rusların Rus bayrağı altında yaşama hakkı var. İstiyorlarsa, biz Rusya sağlayacağız. Ve kimse bizi durduramayacak: ne ABD ne de NATO! Filoyu unutun, Rus filosu Sivastopol'u asla terk etmeyecek ve kimse ona dokunmayacak. Gaz için dünya fiyatlarına ödeme yapacaksınız ve Rus dili Ukrayna'da serbestçe dolaşacak." Kırım 2014 yılında Rusya'nın bir parçası oldu. Ukrayna, ABD ve Avrupa referandumun sonuçlarını tanımadı.

Düşen Boeing ve Kırım'da sabotaj

20 Haziran 2014 tarihli bir videoda Zhirinovsky şöyle diyor: “Kırım'da sabotaj başlayacak, bir yolcu uçağını vuracaklar ve herkes uçmayı bırakacak. Bir sonraki vapurlar havaya uçacak, insanlar vapurları kullanmaktan korkacak.”

17 Temmuz 2014, Donetsk bölgesi üzerinden vuruldu Malezya Havayolları Boeing 777-200 Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a uçuyor. Kazada 283 yolcu ve 15 mürettebat hayatını kaybetti. Kiev, bunun DNR'nin işi olduğuna inanıyor. Rus uzmanlar, füze fırlatmasının Ukrayna ordusu tarafından yapılmış olabileceğini söylüyor. Hollanda İstihbaratı çözmek uçağın Buk hava savunma sisteminin kapsama alanı dışında olduğu belirtildi.
Sabotaj da gerçekleşti - bir yıl sonra. Kasım 2015'te Kherson bölgesinde, Kırım'ı besleyen enerji nakil direkleri havaya uçuruldu. yarımadada başladı "Karartma" - Kırım'ın enerjisi neredeyse tamamen kesildi. Aralık 2020'de Kırım Yüksek Mahkemesimahkum işadamı Lenur Islyamov, Kırım'ın enerji ablukasını organize ettiği için sıkı bir rejim kolonisinde 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca organizatörlerden biri seçildi gıda ablukası: Eylül 2015'te aktivistler, güney Ukrayna'da ürünleri olan kamyonlar için yarımadaya giden yolları kapattı.

LDPR lideri Vladimir Zhirinovsky, yaptığı konuşmalarda yaşamı boyunca birçok öngörüde bulundu. Birçoğu zaten gerçekleşti. Politikacı tarafından yapılan bir dizi kehanet NovostiVolgograd.ru tarafından yayınlanmaktadır.

Vladimir Zhirinovsky, Kırım'ın Rusya ile yeniden birleşmesini, Avrupa'da gaz fiyatlarının artmasını ve hatta Ukrayna'da bir askeri özel operasyonu öngördü.

1991

O zaman bile, politikacı Ukrayna'nın Güney ve Doğusunun Rus yanlısı topraklar olarak kalacağını belirtti:

“ Kırım, Küçük Rusya, Novorosya, Doğu, Güney Ukrayna'nın tamamı Rus topraklarıdır. Bu nedenle, Ukrayna'nın bağımsızlığı sorunu ortaya çıkarsa, o zaman yalnızca altı batı Ukrayna bölgesi içinde - bunlar Transcarpathia, Lviv, Ternopil, Ivano-Frankivsk, Volyn ve Rivne'dir. Sadece bu bölgeler. Başkent Lvov olacak ve birkaç ay içinde orada Polonya birlikleri olacak. Ukrayna'yı bekleyen bağımsızlık böyle bir şey .”

1998

Ve yine Ukrayna hakkında kehanetler.

“ Ukrayna hiçbir yere kabul edilmeyecek. NATO'da değil, AB'de değil. Ülke sınır sorunlarını çözene kadar. Kyuchuk-Kaynardzhi barış anlaşmasına bakın. Kırım, Rusya'nın yargı yetkisinden çıkar çıkmaz Türkiye'nin malı olacak " diyor.

2006

Bu yıl Vladimir Volfovich, Avrupa ülkeleri için gaz durumunun kötüleşeceğini öngördü:

“ 21. yüzyılda gaza bin euro ödeyeceksiniz, bin eurodan fazla, söz veriyorum. Ve o kadar paran yok, bu da donacağın anlamına geliyor .”

2012

Ukrayna'da Devlet Başkanı Yanukoviç'in devrilmesinden iki yıl önce:

" Bir devrimin olduğu yerde, bunlar hiçbir şeyden anlamayan aptal liderlerdir. Ukrayna'da da bir devrim olacak, çünkü Yanukoviç kendini kime daha yüksek bir fiyata satacağını bilmiyor .”

2013 yılı

Zhirinovski'nin dünyadaki durumla ilgili birçok iyi bilinen kehaneti var. İşte onlardan biri:

“ Libya sadece bir prova. Sırada Suriye, Türkiye, Suudi Arabistan ve son olarak İran var. Ve 2030'da Çin'e bir darbe hazırlanıyor ."

yıl 2014

Ve bu Taliban hakkında bir açıklama. O zaman, politikacının bu sözlerini çok az kişi ciddiye aldı:

2021

Geçen Aralık ayında Vladimir Zhirinovsky özel bir operasyon öngördü.

“ Kılıç sallamaya gerek yok, söylenmeli: hadi yapalım ve reddederseniz, o zaman başka bir programı kabul edebiliriz ve hangisini 22 Şubat sabahı saat 4'te hissedeceksiniz. 2022'nin barış dolu bir yıl olmasını dilerdim ama gerçekleri seviyorum ."

2022

LDPR liderinin son tahminlerinden biri Amerika Birleşik Devletleri ile ilgiliydi:

" 2024 ABD seçimi olmayacak çünkü Amerika'nın kendisi olmayacak ."

Vladimir Zhirinovsky, 21. yüzyılın en büyük Rus politikacılarından biridir. Ancak, kendisi önemini anladı. Bu yüzden bir keresinde şöyle dedi:

" Ölüme kadar seçimlere katılacağım, hatta mezarlıktan bile katılacağım ve oradan size orada yattığımın sinyallerini vereceğim ."

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç