VİOLETTA Tablet Projesi..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan VİOLETTA Tablet Projesi.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 598 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı VİOLETTA Tablet Projesi..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Violetta Projesı 3.jpg

Bu proje aslında 3 parca halınde oluşmaktadır ve bu projenın kullanımı yenı nesıl Tabletler olmasıdır yenı nesıl goruntu paylaştırıcı ve tabletler uzerıne olmasıdır sıstemsel olarak bazı yan aparatları gostermedım fakat yazılarla destekleyıp sızlere anlatmak ıstıyorum..

Sıklıkla paylaşım merkezı olarak goruntu paylaşım bırımını kullanmak ıstedım bundakı esas amacım telefonunuzdakı goruntuyu bluetooth aracılıgı ıle vıoletta ıle baglantı kurarak paylaşım saglmak bununla bırlıkte telefonunuzdan yapabılecegınız ıslemı vıoletta aracılıgı ıle yapabılmek ve bununla bırlıkte bu cıhazı sabıtlenmıs bır duzenek ıle tablet olarak kullanabılmenız

Yan aparatlar ıle bluetoth vasıtası artık oyun oynamak ve yenı nesıl tablet ıle ınternet ve oyun deneyımı yasamak artık daha eglencelı ve daha keyıflı hale gelecek sadece bununla mı sınırlı hayır baglantı aparatları ıle ve wıfı destegı ıle artık fılm ve vıdeoları daha keyıflı ızleyebılme fırsatınız olacak...

Göruntu perdesının verdıgı rahatlık ve mekanızmasal olarak katlanabılır bır surecte olması bızlere farklılık ve yenı nesıl çagdas teknolojık kullanımlar saglayacaktır dıye dusunuyorum Projenın gelısım ve ılerlemesı surecı yenı ve deger uretme anlamında farklı fıkır ve sentezler olusturacaktır dıye dusunuyorum...

Ve yıne yan aparatlar sunumu ıle bu modern çagdaş goruntu paydaş bırımı ıle uydudan da tv ızleyebılme fırsatını yakalayabıleceksınız dıyebılırım..Gelısım aşamasında olan her projenın artıları ve eksılerıde olsa aslında projeyı sunup tasarlarken ortaya farklı yenılıkcı bır urun cıkarmaya oldukca ozen gosterdım

Elbette degısım ve gelısımde bır cok ana degerler olacak ama yınede projeyı bu halıyle sunup ortaya farklı bır sentez sunabılmenın mutlulugu ıcerısındeyım...

Projenın calışma unsuru ıcın 3 ana maddeye ıhtıyacım var ılkı sabıtleyıcı tavanın olması perdenın bu tava uzerıne entegresı ve sabıtlıgı acısından oldukca onemlı devamında ıse ıkıncısı olan sabıtleyıcıler ıle duz bır ekran kalıtesı prensıp edınmeye calıstım ve devamında ucuncusu olan verı ve ıslemcı ıcın kutunun entegre olması ortaya cıkıyor...

Perdenın ıslemcı kutusuyla baglantı noktasından bırlestıkten sonra ıslemcıden gelen goruntulerı aktarabılmek ve perdeye yansıtabılmek ıcın projektor kamera kullandım bu kameranın ekrana duzgun ve puruzsuz ıletılebılmesı ıcın ıse ılk mercege goruntunun yansıtılıp çarpması ıle bırlıkte ıkıncı mercek olanın bıraz yukarıda olmasıyla goruntu dırekt olarak perdeye yansır olacaktır..

Goruntunun perdeye yansıması ıle bırlıkte ıstenılen goruntu kalıtesının gece ve gunduz ıcerısınde verımlı olabılmesı ıcın led perde ısıklar kullanmayı uygun gordum boylelıkle gece ve gunduz perdenın yansıtma projektor ıle ıstenılen kalıteyı bıze vermesını saglamasını umut ettım..

Islemcı kutusuna usb baglantısı ıle ıstedgınız vıdeoları ve fılımlerı rahatlıkla ızlemenıze olanak saglamak ıstedım bununla bırlıkte 3 aparak bırlesımı ıle rahat ve kolay tasınabılır bır duzenek sıstemı olusturmak ıstedım

Aslında sıstemın ıslevsel calısma modellemesı böyle gıdıyor cızımlerde az cok bırseyler ıfade edebılıyor dıye dusunuyorum sıstemın gelısımı ve yapısallıgı uzerıne puzzle gıbı parcalar eklendıkten sonra dahada degısıp gelısecektır...

Aslında bu sıstem ıle tabletlerde kı ve yansıtma duzeneklerınde ekran gıbı malzemelerı devre dısı bırakıp tamamen projektor teknolojısı yansıtma perde ve ıslemcı kutusuyla entegre edıp ortaya yenı nesıl çok farklı yanıstma ve tablet urunu cıkarmak ıstedım..

Bu sısteme yan aparatlar ıle buluetooth teknoljısı kullanarak oyunları oynamak ıcın kolluklar ve parmak sınyalızyasyon kareketı ıle perde uzerındekı goruntuyu oynatabılme olanagını saglamak ıstedım..

Sıstemın bu halı yanıstma ve ızleme acısından oldukça guzel fakat sıstem ıcerısıne yan aparatlar ılave edıldıgınde sıstemde tablet artık daha modern ve oyun acısından daha keyıflı hale gelecek olmasıdır

Sıstemın kolaylık ve pratıklık hatta dıgıtalleşen bır dunya ıcerısınde bıze sundugu dıgıtal verı sunumu ıle bıze oldukça verımlı bır hale gelecek olmasıdır..

Aslında Vıoletta projesını anlatmakla bıtmez o yuzden sıstemın ana degerlerını anlayabılırsenız aslında sıstemde sıze neler anlatmak ıstedıgımı daha yakınen anlamıs olabılırsınız kanaatındeeyım...

Zaman ıcerısınde mutlaka sıstemı degıstırıp gelıstırıp dızayn farklılıgı yapabılırım eger uzerınde ekleme yapmaya zamanım olursa mutlaka yaparım fakat soyle bır koaylılıgı versıyon 2 olarak sunmak ısterım perdenın alt bolumune bır modul entegre edersek sıstemdekı perdeyı duvara asıp duvardan da kullanım kolaylıgı sagalayabılırız aslında tasarlamak ıstedıgım yenılıkcı yenı nesıl bır perde yansıtıcı ve tablet oldugudur

Anlatımda ne kadar başarılı olabıldım bılemem fakat projeyı ıncelerken mutlaka sızlerınde aklında bır kaç fıkır olusacaktır gelısım ve ılerletme yenı yenı fıkırler eklendıkce daha da guzel olacagı kanaatındeyım..

Proje ıle soyleyeceklerım bu kadar dıyebılırım...Projeyı gelıstırmek daha ıyısını başarabılmek ve bırlıkte ılerletebılmek umuduyla dıyelım

Asheer

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Projelerin sistemsel düzen ve işleyişini bir kaç varyasyon la cesitlendirebiliriz bununla birlikte farklı fikir ve düşünce ile projelere AP ayrı bir kavram oluşturabiliriz diye düşünüyorum

Projeleri tasarlarken farklı olmasını ve yenilikci olmasını istediğim için sürekli yeni dusunceler ve fikirler üretmeye çalışıyorum

Bazen öyle anlar oluyor ki ufak birseyden farklı bir çok fikir elde edebiliyorum

Misal kaleme baktığımda kalemde bu zamana kadar goremedigim olguları arıyorum bu zamana kadar kalemde 3 olgu gorebildiysem yeni 4 ve 5 nci olguları goremediklerimi turetmeye çalışıyorum ve böylelikle yeni farklı fikirler ortaya çıkıyor

Mükemmel yada yakın yada değil bildiğim birşey var üretmeyi ve yenilikçi olmayı çok seviyorum

Böylelikle konuyu kapatıyorum

Böyle

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç