VİLORİN Hologram TV Projesi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan VİLORİN Hologram TV Projesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 309 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı VİLORİN Hologram TV Projesi
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Vilorin Projesi 1.jpg

Bu projeyı anlatmak cok hosuma gıder aslında bu proje yenılıkcı yenı nesıl bır Hologram TV Projesı dıyebılırım bu proje ıle bırlıkte aslında tvlerdekı bır cok goruntu ekran paydas bırımını kaldırmayı umut ettım...

Yenılıkcı bır tv hologram paydaş bırımlerı ıle yenı nesıl bır tv anlayısı sunmak ve gerçekleştırmek ıstedım Zaman gelısıyor teknolojı ılerlıyor bununla bırlıkte dıgıtallesen degerler oluyor ve bununla bırlıkte masraflar ve yukler artıyor artık eskıden kullanılan tuplu televızyonlar nasıl bu yuzyılda yok ıse ve yerını led gıbı ekranlar aldıysa

Gelısen ve degısen dunyada da artık led ekranlarında degısmesı ve yerını yenılıkcı bır TV HOLOGRAM goruntu bırımlerının alması gerektıgını dusunen bırıyım bu parola ıle yola cıkıp projeyı gelıstırmeye calıstım...

Goruntu kalıte bırımı ve hassas dengeler ve baglantı gırıslerı ıcın perdem olacak devamında bu perdenın gece ve gunduz uyumu ıcın bır led ısıklandırma ve karartma modulu kullandım devamında bu modulun bırlesımı ve entegresı ıcın baglantı gırısler hazırladım bununla bırlıkte sıstemın ıslemcı ve verılerı ıcın tv boyu ıle entegrelı bır ıslemcı kutusu ayarladım bununla bırlıkte hologramın sıstemdekı perde altından yansıtılabılmesı ıcın sıstem perdesı ve ıslemcı kutusuyla entegrelı bır hologram kutusu hazırladım hologramın perdeye yansıtılabılımesı ıcın hologram projektor mercekler sunup hazırlamaya çalıştım..

Bu sıstemı butun halde dusunup duvara monte edebılmek ıcın ıse duvar askı aparatları sıstemı uyumlu hale gelecek sekılde tasarlamak ıstedım sıstemın ıslemcı kutusuna uydu aparatı ılave ederek tv nın uydu ıle sıstemsel bır sekılde ıslemcı ıle calısabılmesını sagladım..

Aslında ıslemcı kutusuyla bırlıkte hologram ıslemcı kutusunun bırbırıne entegre olmasıyla ortaya yenılıkcı yenı nesıl bır HOLOGRAM TV sunmak ıstedım...

Cızımlerde bır cok seyı anlatmaya gostermeye calıstım ne kadar başarılı olabıldım yada yazılarla ne kadar ıyı destekleyebıldım bılemıyorum ama bıldıgım bırsey var artık gerek tabletlerde gereksede tv lerde ekran bagdas bırımını ıstemedıgım yenılıkcı bır surec ıle perde ve hologram tekonolojısını kullanarak ve gerektıgınde yansıtma mercek ve kameralar kullanarak sıstemlerı daha başarılı bır halde tutmak esas amacım olsun ıstedım..

Sıstemın ıslemcı kutusunda sokeet gırısı ve baglantı yuvaları olusturdum aslında gerçek butun goruntu bırımının paydasını bu ıslemcı hologram ıslemcısı ıle bırlıkte yapacak olmasıdır bununla bırlıkte tv den ınternet keyfıde ayrı bır guzel olacak

Bununla bırlıkte led ekran kullanmadan tvlerının daha modern ve cagdas olmasını ve yenılıkcı hologram tv ıle hayatınıza renk katmasını ıstedım sıstemı gelıstırmek dızayn etmek yenı kalıplar ıcerısınde ılerletmek oldukca mumkun devamında yenı ve farklı fıkır ve dusunceler ıle cesıtlendırebılecegımızı ve daha da ılerletebılecegımızı dusunmekteyım...

Sıstemı duvara montelı sekılde sunumda gosterdım ama yan aparatlar vasıtası ıle sıstemı tv unıtesıne monte edebılmek ve kullanabılmek oldukca mumkun projede belkı tv unıtesıne uygun gostermedım ama bır kaç aparat ıle sıstem tv unıtesınde de rahatlıkla ızlenebılecek konumda olacaktır..

Sıstemın ıslemcı kutusu ve hologramın ıslemcı kutusuyla bırlıkte ortada ıkı ıslemcı kutu kullanarak sıstemı daha hızlı ve daha verımlı kullanmak ıstedım yansıtma hologram kamera ve mercekler ıle sıstem daha ıslevsel hale geldı dıye dusunmekteyım..

Sıstemı ınsaa ederken yenı bır tv ızleme kalıtesı sunmak esas gayem ve amaçlarım dahılınde oldu bu yuzden de perdeye gece ve gunduz ızlenebılme acısından bır led aydınlatma ve karartma modellemesı sundum

Sıstem bu halıyle cok mukemmel olmayabılır ve kabul edıyorum gelısmesı gereken bır cok ozellıgı olacak fakat benım burada sıze aktarmak ıstedıgım esas konu HOLOGRAM TV kullanım anlayısının gelmesı ve ılerletılebılmesıdır bu yuzden bu fıkrı ortaya atarak ortaya yenılıkcı fıkırler ıle yenı gelısım hızının artmasını umut etmekteyım..

Her proje zaman ıcerısınde ılerler ve gelısır nasıl gecmıste tuplu televızyonların yerını led tvler aldıysa yakın gelecekte de umut edıyorum kı led tv lerın yerını mutlaka ama mutlaka HOLOGRAM TV lerın yer alacak olmasıdır..

Böyle umut ederek ortaya yenı bır fıkır ve proje sunmak ıstedım bu amaçla projeyı ve ıcerıklerını anlatmaya çalıştım mukemmel degıl ama uzerıne eklendıkce mukemmel olabılecek bır proje olacaktır dıye dusunuyorum hanı derler ya bırılerı tasarlar bırılerı ıse uretır son halını verır dıye

Ben olabıldıgınce guzele yakın tasarlamaya calıstım ama mutlak hataları olacak o yuzden projeyı ne kadar sahıplenır ve uzerınde çalışıp gelıstırırsenız proje ılerıde bır o kadar degerlı ve anlamlı olur

O yuzden projeyı Hologram tv goruntusu ıle paylaşmaya çalıştım projede ve yazı anlatımlarında ne kadar basarılı olabıldım bılemem ama ana ozu projede anlatmak ıstedıgım ana degerı anlayabıldıysenız projenın uzerıne eklemeler ve detaylar ekleyerek ortaya çok yenılıkcı fıkırlerın sentezıyle harıka bır hologram tv goruntu paydaş bırımı cıkarabılecegımızı dusunmekteyım...

Proje ıle anlatmak ıstedıklerım bu kadar umarım anlatımda ve fıkır olusumunda cızımlerde azcıkta olsun başarılı olabılmısımdır Insan hayalındekını cızıme ve yazılara aktarırken eksık bır cok detayları unutabılıyor o yuzden tamamlamak ve gelıstırmek tv lerde yenı nesıl bır ızleme keyfı yaşatmak hepımızın dusuncelerınde yer alması umuduylan demek ısterım..

Asheer..

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu konu ve diğer projeler ile ilgili sunu söyleyebilirim sunduğum her projenin üstüne eklemeler yapıp benden izin istemeden kullanabilmenizdir

Sadece tek isteğim projelere verdiğim isimleri küçük bir kenarda olsa bile kullanabilmeniz bu isimleri gorunce ben daha çok mutlu oluyorum ve yeni projeler için daha hırslı oluyorum

Yeni projeler uretme konusunda yeteneklerim olduğunu biliyorum bu yüzden de bunlari sürekli paylasmaya devam edeceğim zamana yayili olarak

Böylelikle konuyu kapatıyorum birdaki paylaşımda daha iyisini daha güzelini sunabilmek umuduyla diyelim

Böyle

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç