Vahim mi, değil mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde asil tarafından oluşturulan Vahim mi, değil mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,875 kez görüntülenmiş, 61 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Vahim mi, değil mi?
Konbuyu başlatan asil
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba?
Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım 14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, ...selülit tedavisi yaptırmak istiyor"muş.
Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş 18'lik bir kiz da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış. "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz? Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...
Bunun için yarışıyorlarmış: "Çünkü televizyon da gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar." Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor: "Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum.
Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."
Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı: Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor: Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık... Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"... Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması...
Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor. Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor. Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında... Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta...
Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz: İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki? Yasak çare değil... Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var... ... "
*Can Dündar "

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Kimden ozeniyorlar acaba.....

esh_30006.jpg

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Pes diyorum!

Başka bir şey demiyorum.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bir seyi yapmak baskadir, bir seyi "agzina yuzune bulastirmak" baskadir.

Sonradan gormelik,dostlar alis veriste gorsunluk bir taklit hastaligidir.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Haklısın alpine sana katılıyorum.

Göğüslerini büyütmek isteyen bir ufaklığa nedenini sorduğumda Recep Tayyip Erdoğan'a özendim demişti. :)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 00:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:20 ----------

Bir seyi yapmak baskadir, bir seyi "agzina yuzune bulastirmak" baskadir.

Sonradan gormelik,dostlar alis veriste gorsunluk bir taklit hastaligidir.

İlginç.

Ne alakaysa?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Göğüslerini büyütmek isteyen bir ufaklığa nedenini sorduğumda Recep Tayyip Erdoğan'a özendim demişti. :)

"simsir tasa, simsir kabak"

"gorgusuz kuslar, gordugunu isler."

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:54 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:52 ----------

---------- Mesajlar Birleştirildi at 00:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:20 ----------

İlginç.

Ne alakaysa?

Alakayi kurabilmek, algilamak ister.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Hane "pes" demistin baska da birsey demeyecektin?

Buyuk lokma ye ama buyuk soz konusma...

Itibari sarayda, mercedeste arayan bir zihniyetin yonettigi bir memlekette, el kadar bebeler de itibari memede popda arar tabi, ya nerede arayacak?

Bu memlekette insanlari kafalarindakine gore degil, kafalarinin uzerindekine gore degerlendiren sistemin mimari Recep Tayyip Erdogandir. Simdi alsin kina yaksin...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Hane "pes" demistin baska da birsey demeyecektin?

Buyuk lokma ye ama buyuk soz konusma...

Itibari sarayda, mercedeste arayan bir zihniyetin yonettigi bir memlekette, el kadar bebeler de itibari memede popda arar tabi, ya nerede arayacak?

Bu memlekette insanlari kafalarindakine gore degil, kafalarinin uzerindekine gore degerlendiren sistemin mimari Recep Tayyip Erdogandir. Simdi alsin kina yaksin...

Belki senin bu mesajindan sonar benim verdigim atasozlerinin alakasi daha bir algilanir olmustur.

Bir iki tane daha ekleyelim.

"Kel basa, simsir tarak"

"Ayrani yok icmeye, tahtaravan ile gider s.cmaya"

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Evrensel ve alpine lütfen aynı tonda devam edin.

Aynı tonda devam edin ki kıt bakış açınızın ve tarih,sosyoloji,psikoljiden bihaberlik temeline dayanan ittifakınızın gülünçlüğü daha net ortaya serilsin.

Bir şey bildiklerini sanan ama dünyadan bi haber zavallı beyinler. Biraz etraflı düşünme ve değerlendirme yeteneğiniz olmadığı nasılda belli oluyor.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Aynı tonda devam edin ki kıt bakış açınızın ve tarih,sosyoloji,psikoljiden bihaberlik temeline dayanan ittifakınızın gülünçlüğü daha net ortaya serilsin.

Bir şey bildiklerini sanan ama dünyadan bi haber zavallı beyinler. Biraz etraflı düşünme ve değerlendirme yeteneğiniz olmadığı nasılda belli oluyor.

Aslinda kendini cok da guzel tarif ve desifre ediyorsun.

"oglum Ahmet, bu yolda devam et."

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Seninle aynı kategoride ve elele.

Ahmet'ler yola devam etsinler.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Birde konulari kisisellestirmeden, cirkeflestirmeden, ne soyleyecegini dogru durust bir sekilde ifade edebilseydin...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Rastlantıya bakar mısın?

Nasıl da birbirinize benziyorsunuz?

Sözü siz istiyorsunuz kusura bakmayın. İADE.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Rastlantıya bakar mısın?

Nasıl da birbirinize benziyorsunuz?

Sözü siz istiyorsunuz kusura bakmayın. İADE.

Bunda bir gariplik yokmu sencede?

Birbiri ile alakasi olmayan insanlar cikiyor ve senin konulari kisisellestirmek suretiyle cirkeflestirdigin noktasinda birlesiyorlar.

Normal bir insan burada durur, ve bir saniyede olsa dusunur, acaba sorun bende mi diye. Ama senin bu anlamda birak saniyeyi, salise harcamadigina eminim.

Zira harcamis olsan, hala ayni seyleri tekerleme gibi cevirip cevirip yazmazdin...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kimden ozeniyorlar acaba.....

esh_30006.jpg

Bu başlığa yapılan bu yorum bana bir takım insanoğlu zihniyeti hakkında pek çok şey anlattı.
Öncelikle o yazıya bu fotoğrafla yaklaşmak son derece kıt bir bakış açısıdır. Çünkü konu açılan yazıda; piyasada fiziki, maddi ve manevi çok fazla uyaran olması nedeniyle ergenlik yaşının çok gerilediği, aynı uyaranların ergenliği tetiklemesinin yanı sıra ailelerin de çocuklar üzerinde ihmali sonucu , çocuk sayılacak insanların yaşları ile uyumsuz gelişmeler gösterdiği işlenmiş.
Yazıya konu olan çocukların erken ergenliğe girmeleri ve gereksiz özentilere bulanmalarında çevre faktörünün uyaran etkisi kadar, özellikle bu neslin anne-babalarının özenti ve vurdumduymazlıkları da önemli etkendir. O anne babalar da fotoğraftaki insanlarla büyümediler.
Şimdi bir zihniyet 13-14 yaşında bir çocuğun topuklu ayakkabı giymesinin sorumluluğunu şu fotoğraf karesine bağlarsa, aynı çocuğun erken ergenliğe girmesini , minicik yaşında göğüs büyütme operasyonuna gitmesini, kürtaj yaşının bu denli düşmesini, aşırı makyaja özenmesinin bahanesini bu veya bu gibi hangi fotoğraf kareleri ile izah edecek? Ki, en vahim nokta estetik operasyonları ve kürtaj konularıdır.
Kendime dedim ki; "böyle bir dar bakışlı zihniyetle ,aynı bakış açısında olmadığın için sevinmelisin."
Sevindim de…

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Vah ki ne vah. Karma sınıflarda sözde eğitim gördüğünü sandığımız evlatlarımız cinsellik konusunda hayli ilerleme kaydetti. Oğlum seneye Liseye gidecek hangi okulu seçmeliyiz den önce hangi ilçedeki okullara bakmalıyız diye düşünüyorum malum İstanbul yavrucaklar hemen etkileniyorlar.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bu başlığa yapılan bu yorum bana bir takım insanoğlu zihniyeti hakkında pek çok şey anlattı.
Öncelikle o yazıya bu fotoğrafla yaklaşmak son derece kıt bir bakış açısıdır. Çünkü konu açılan yazıda; piyasada fiziki, maddi ve manevi çok fazla uyaran olması nedeniyle ergenlik yaşının çok gerilediği, aynı uyaranların ergenliği tetiklemesinin yanı sıra ailelerin de çocuklar üzerinde ihmali sonucu , çocuk sayılacak insanların yaşları ile uyumsuz gelişmeler gösterdiği işlenmiş.
Yazıya konu olan çocukların erken ergenliğe girmeleri ve gereksiz özentilere bulanmalarında çevre faktörünün uyaran etkisi kadar, özellikle bu neslin anne-babalarının özenti ve vurdumduymazlıkları da önemli etkendir. O anne babalar da fotoğraftaki insanlarla büyümediler.
Şimdi bir zihniyet 13-14 yaşında bir çocuğun topuklu ayakkabı giymesinin sorumluluğunu şu fotoğraf karesine bağlarsa, aynı çocuğun erken ergenliğe girmesini , minicik yaşında göğüs büyütme operasyonuna gitmesini, kürtaj yaşının bu denli düşmesini, aşırı makyaja özenmesinin bahanesini bu veya bu gibi hangi fotoğraf kareleri ile izah edecek? Ki, en vahim nokta estetik operasyonları ve kürtaj konularıdır.
Kendime dedim ki; "böyle bir dar bakışlı zihniyetle ,aynı bakış açısında olmadığın için sevinmelisin."
Sevindim de…

"O anne babalar da fotoğraftaki insanlarla büyümediler"

Iste yanlis olan kisim bu. O anne babalar, iste tamda bunlarla buyuduler. Bu memlekette 13 senedir kapitalizme, getirdigi tuketim aliskanliklarina, bize iteledigi dunya gorusune tapan bir zihniyet at kosturmaktadir.

Bu anlayis toplumumuzun urettigi birsey degildir. Tepeden inme bir sekilde degisik kanallardan toplumun en ince kilcal damarlarina kadar pompalanmistir.

Gogsune silikon, surata 1 ton boya, sanirsin ki bunlari muhafazakar kesim yapmiyor. "Basi acik zaten yollu, dekolte, silikon, boya fora" saniyor arkadas.

Bunun muhafazakari, liberali yok, toplum tumden vahsi kapitalizmin pencesinde kivraniyor. Televizyonlar 7/24 halkimizin beynini yikiyor.

Acik olsun kapali olsun, artik kadinlar suratlarina 1 ton boya surmeden sokaga cikmiyor.
Acik olsun kapali olsun, artik kadinlar vucutlarini sergilemek icin birbirleri ile yarisiyor.
Acik olsun kapali olsun, artik kadinlar kendi baslarina birey olmak yerine sistemin kendileri icin bictigi rolleri kabulleniyor.
Acik olsun kapali olsun, erkek olsun kadin olsun, insanlar artik tuketim toplumunun beyni yikanmis bir parcasi haline geliyor.

Kapitalizmin simgeleri; parayla guc, mercedesle itibar, duayla iman ticareti yapildi, milyonlarca insanin gozu onunde, hemde devletin milletin en tepesinde. "Kimsenin aklina ihtiyacimiz yok" dediler. Zira dogruydu, akla ihtiyaclari yoktu. Ihtiyaclari olan sey, sorgusuz sualsiz itaat edecek bir toplumdu.

Islamcilar sevinmelidirler. Amaclarina ulastilar. TV de iki reklam dondurup manipule edilebilen koca bir yigin var artik karsilarinda. Koca memeli kadinlari donduruyorsun, akabinde kiz cocuklari beyinleri yikanmis gibi silikoncuya kosturuyor, topuklu ayakkabi gosteriyorsun, akabinde ayakkabicinin onunde siraya giriyorlar, makyaj, mucevher, telefon, saat, supurge, terlik.... boyle gidiyor.

Iste bu, vahsi kapitalizmdir. Madencini ocagin dibinde, cocugunu televizyon karsisinda, fare gibi zehirler.

Burada paylastigim yukaridaki fotograf, islamci muhafazakarlarin kendilerine, ve kendileriyle beraber toplumun geri kalanina yaptiklari mezalimi gozler onune sermektedir. Ama tabi, anlayana..............

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Nerde neyi donduruyorsun yahu?

İnternete gir bakalım, en masum çocuk oyununa girmek istediğinde bile istemediğin halde ekrana gelen reklam falanla dehşete düşüyor insan.

TV, gazeteler desen aynı. Bu 13 senenin değil, daha daha uzun yılların getirdiği sonuç. Ama demek ki senin yaşın henüz çok çok küçük, bu durumda bu yorumların doğal.

Allah aşkına sen hangi ülkede yaşıyorsun? Türkiye olmadığı kesin de.

Belli ki yurt dışında yaşayan benden de ufak bir gurbetçisin. Türkiye'den selamlar...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Su iki dini fetvaya gelen yanitlardan gorelim bakalim bu fetvalar "vahim mi, degil mi?

TRT'de 'Kadın dövme' dersi!

3c0b6fb8aeafe3be_480x270.jpg

TRT ekranında dakikalarca kadına şiddetin meşru olduğu iddia edildi, nasıl dövüleceği anlatıldı.

TRT Diyanet'te yayınlanan bir programda vaaz veren bir din adamı Allah’ın bir erkeğe “kadını dövebilirsin” dediğini söyledi.
Din adamı, vaazında kadının boynundan yukarısına, göğsüne ve beline vurulmayacağını ifade etti.
Din adamı, "Erkek kadını dövmezse rahatlamak için başka yollar bulur ve kadın o zaman delirir. Kadınlar delirmemek için yatıp kalkıp Allah erkeklere kendilerini dövme hakkı verdiği için şükretmelidir" dedi.
Şahıs Allah emrettiyse dayakta bir hikmet olduğunu savunmanın yanı sıra, "Kol kırılsa dahi yen içinde kalmalıdır" demeyi de ihmal etmedi!

Varan 2

Yandaş 'Onur Yürüyüşü'nü hedef aldı!

AKP'li Hayrettin Karaman, ”eşcinseller kendilerini açıklayarak namuslu ve onurlu insanların aralarına katılamazlar” diye yazdı.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, 22 - 28 Haziran’da düzenlenecek 23. LGBTİ Onur Haftası’yla ilgili olarak “Bu ülkenin düzeni laik, seküler, liberal demokrat vs. olabilir, ama kimse unutmasın ki halkımızın kahir çoğunluğu Müslümandır, eşcinselliği ahlaksızlık olarak kabul eder, eşcinseller kendilerini açıklayarak namuslu ve onurlu insanların aralarına katılamazlar, yaptıkları “kabahat” yüz kızartıcı bir fiil olarak tiksinti ile karşılanır” dedi.
Hayrettin Karaman'ın Yeni Şafak gazetesinin bugünkü (21 Haziran 2015) nüshasında yayımlanan, "İbadet açık, kabahat gizli olacaktır" başlıklı yazısı şöyle:
Kim demiş bilmiyorum, “ibadet de kabahat de gizli olur” diye. Doğru olanı şudur: Farz olan namaz, zekat gibi ibadetler açık olur ki, başkalarına da teşvik ve örnek olsun. Nafile ibadetlerin ise riyaya sebep olmasın diye gizli yapılması tercih edilir.
Günah ve ayıp olan kabahatin hiç olmaması istenir, ama İslam'da kimsenin özel mekanına girilemeyeceği ve gizlediği bir davranışa, başkasına zarar vermedikçe müdahale edilemeyeceği ve açıklanamayacağı için “yapan tarafından gizlenen kabahat, gizli kalır”.
Kabahati işleyenler arı, namusu, hayayı, ahlakı, toplumun tepkisini… hiçe sayarak yaptıklarını ilan etmeye, açıkta yapmaya, hatta bunu bir “onur hareketi” olarak takdim etmeye yeltenirlerse toplumun ahlakına, geleneğine, kırmızı çizgilerine karşı savaş ilan etmiş olurlar. Savaşı onlar başlatınca da görmeleri muhtemel olan tepkiden şikayet etmemeleri gerekir.
Bu girişi Türkiye'de eşcinsellerin hem de mübarek Ramazan ayında yapmak istedikleri bir dizi faaliyet sebebiyle yazdım.
LGBTİ Onur Haftası kapsamında yapılacak faaliyetlere katılmak üzere Türkiye'ye gelen Boston Eşcinsel Erkek Korosu'na (Boston Gay Men's Chorus) Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliği yapacakmış. 28 Haziran günü de bir yürüyüş yapacaklarmış, kendileri buna “onur yürüyüşü” diyorlar. Sözcü ve savunucularının ifadesine göre homofobik ve gerici haberleriyle bilinen Vahdet, Yeni Akit, Yeni Şafak gibi gazeteler onları hedef gösteriyormuş, Zorlu PSM'nin yapmak istedikleri konsere kapılarını kapatmasına da bunlar sebep olmuşlar.
Çeşitli faaliyetlerini ilan ederken kullandıkları ifadeleri buraya almam mümkün değil, en hafif olan ikisi şöyle:
“Külotsuz Parti
“Ahlak felsefesi üzerine okumalar yapıp tartışacağımız bu muhteşem partiye herkesi bekliyoruz! Şaka anam, şaka. Ahlak dediğin nedir ki? Külotu kafasına geçirebilen bütün ahlaksızları Leyla'ya çağırıyoruz!”
“Yeni anayasa yapım sürecinde bizleri gerekçeli karara mahkum eden yasa yapıcılara ses çıkarmak, bize bir yasa lazım demek için onbinlerce transfobi karşıtı ile bir araya geliyoruz. Seçim sonuçlarının şevkiyle; bu daha başlangıç, mücadeleye devam!”
Bu ülkenin düzeni laik, seküler, liberal demokrat vs. olabilir, ama kimse unutmasın ki halkımızın kahir çoğunluğu Müslümandır, eşcinselliği ahlaksızlık olarak kabul eder, eşcinseller kendilerini açıklayarak namuslu ve onurlu insanların aralarına katılamazlar, yaptıkları “kabahat” yüz kızartıcı bir fiil olarak tiksinti ile karşılanır.
Hükümetler toplum ahlakını hiç sayarak eşcinsellere, istedikleri mahiyette hak ve özgülük getiren yasalar çıkarırlarsa kısa veya uzun vadede halkın teveccühünü kaybederler. Ve eşcinseller gemi azıya alarak bu tür faaliyetlerin bin katını daha yapsalar halkımızın genel ahlakını değiştirmeye güçleri yetmeyecektir.

Varan 3

Hilafet yuruyusune seyirci kalan polis, Haziran hareketi eyleminde terror estirdi.

521a3009-d422-4dd6-b89f-486d8d3b4f4e.jpg

Taksim'de BHH'ye müdahale!

Birleşik Haziran Hareketi'nin Taksim'de yapmak istediği yürüyüşe polis müdahale etti.

Taksim Tünel'de polis müdahalesi!

Birleşik Haziran Hareketi'nin (HAZİRAN) ‘Görülmeyecek Hesap Kalmayacak’ sloganıyla AKP’den hesap sormak için yaptığı çağrıyla Taksim'de toplanan yurttaşları polis engelledi. Polisin engellemesini protesto eden yurttaşlar oturma eylemine başladı. Açıklama yapan ÖDP Eş Genel Başkanı ve Haziran yürütme kurulu üyesi Alper Taş "Anayasal hakkımızı kullanıyoruz" ifadelerini kullandı.
Ayrıca Haziran Hareketi sosyal medya hesabı Twitter'dan "Gerginlik bizden gelmeyecek, yürüyüş hakkımızı kullanacağız. Gerekirse sabaha kadar bekleyeceğiz! ve YÜRÜYECEĞİZ!" mesajını paylaştı.
17.26 Haziran: Erdoğan ve AKP'nin tüm suçlarının hesabını soracağız!
17.19 Açıklama yapan Erkan Baş "Haziran Hareketi bu iktidardan tek tek adım adım hesap soracak" dedi. (yarınhaber)
17.16 Haziran adına konuşan Alper Taş: "Sandıklarda halk dedi ki; artık tek parti rejimine son!" ifadelerini kullandı.
17.15 Polis saldırısından sonra yurttaşlar Galatasaray Lisesi önünde tekrar toplandı.
16.23 Haziran Hareketi sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan çağrıda bulundu: "#GörülmemisHesapKalmayacak Yürüyüş ve gösteri hakkımız elimizden alınamaz. Saat 17.00'de tekrar Galatasaray lisesinin önünde toplanıyoruz."
15.55 Polis saldırısının ardından konuşan Alper Taş: Saat 5'te Galatasaray Meydanı'nda toplanıyoruz.
15.50 Doğan Haber Ajansı çalışanı polis saldırısında yaralandı (via @denizatam)
15.49 Haziran Beşiktaş'tan Mesut Geçgel, Şirvan Kalendoğlu ve Anıl Bayraktar dövülerek gözaltına alındı
15.46 Polis saldırısı sırasında plastik mermi de kullanıldı (ilerihaber)

15.45 Polis saldırısının ardından Alper Taş, Erkan Baş ve 20 kişilik bir grup tekrar polis barikatının önüne geldi. (via @denizatam)
15.42 Polis, yurttaşlara tazyikli su ve biber gazı kullanarak saldırdı
15.35 Yunanistan Konsolosluğu'na ait araç polisin Haziran için kurduğu barikata takıldı.
Haziran tarafından 'Görülmemiş hesap kalmayacak' sloganıyla yapılan çağrıda şu taleplere yer verilmişti:

• KaçAk Saray boşaltılmalı, Tayyip Erdoğan istifa etmelidir.
• Yolsuzluk dosyaları açılmalı, dört eski bakanla birlikte Erdoğan hakkındaki yolsuzlukları araştırmak için Meclis’te bir Araştırma Komisyonu kurulmalı, suçlular Yüce Divan’da yargılanmalıdır.
• Erdoğan başta olmak üzere, AKP’nin savaş suçları araştırılmalı, MİT tırlarıyla cihatçı çetelere yapılan silah yardımının sorumluları yargılanmalıdır.
• İç güvenlik yasası başta olmak üzere AKP’nin tüm baskı yasaları iptal edilmelidir. Haziran 2013 sürecinde uygulanan polis şiddeti soruşturulmalı, Gezi Direnişi’nde “Emri ben verdim” diyen, emri uygulayan tüm sorumlular yargılanmalı, Gezi ailelerinin ve davaların üzerindeki baskılara son verilmelidir.
• Soma ve Ermenek başta olmak üzere, tüm iş cinayetlerinin sorumluları yargılanmalıdır.
• AKP gerici zihniyetinin beslediği kadın cinayetlerinin durdurulması için yasal düzenleme yapılmalı, ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal indirimi’ kaldırılmalı.
• Seçim barajı kaldırılmalı, seçim sistemindeki tüm anti-demokratik düzenlemeler iptal edilmelidir.

Varan 4

Rıza Sarraf'a bir de ödül verdiler!

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk skandalının önemli ismi ödülünü AKP'lilerin elinden aldı!

Sarraf ödülü AKP'lilerin elinden aldı!

Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL, (DHA) TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreni gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törende ihracat şampiyonlarına ödülleri verildi.
Mücevher sektöründeki ödülü Volgan Gıda Dış Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Sarraf aldı. Dikkat çekici şekilde kilo verdiği görülen Sarraf, ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elinden aldı.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Burada paylastigim yukaridaki fotograf, islamci muhafazakarlarin kendilerine, ve kendileriyle beraber toplumun geri kalanina yaptiklari mezalimi gozler onune sermektedir. Ama tabi, anlayana..............

Burada İslamci değil de akpli desen böylelikle bizi de katmasan olaya daha doğru olmaz mı?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç