üzücü nedir ?

Bugün içimden kan vermek geldi.Bir sevinçle Kızılay'a gittim.Yakın zamanda ameliyat olduğum için kanımı alamazlarmış.Eve döndüm.

Üzüntü budur.

1.) Yok olacağını bildiğin halde var olmak.

2.) Gülmek istememek.

3.) Yapmak istediğin şeylerin hayatına mâl olabileceği ama yapmak istediğin şeyleri yapmazsan hayatının bir anlamının kalmayacağı.

4.) Yaklaşık 6.500.000.000 aptalın, senin doğal kaynaklarını hunharca tüketmesi ve yeni aptallar türetmeleri.

Lefty

Aktif üye
* İnsanların bayağılıkları,

* Yalan söylerken hiç utanmamaları,

* Karşı cins karşısında düştükleri ezik halleri ve cinsellik karşısında zayıflıkları,

* Bir konu hakkında detaylı araştırma yapmadan ahkam kesmeleri,

* Hayvan ve insan haklarının tüm dünyada hiçe sayılması,

* Teknoloji bağımlısı insanların bazı değerleri yitirmesi,

* İnsan gibi yaşamaktan aciz oldukları halde kendilerini insan sananların çirkin görüntüsü,

* Aşk ve sevgi gibi değerlerin çok basite alınıp, günübirlik yaşanmaya çalışılması ve daha birçok şey...

Son düzenleme:

ozgurlukveadam

Yeni üye
Üzücü,üzülmek fiilinden türemiş bir sıfattır acıklı,üzüntü veren manasına gelir...

Ben en çok kaybedince üzülürüm, yani mesela bir yakınınızın ölmesi gibi, bir daha görmek için cenneti beklemek gerektiğine inanmanız, işte bu üzücüdür...

Yoksa enflasyon,parasızlık,yokluk koymaz adama

O yüzden bir insan komunizmden humanizme geçmelidir ne dediğimi herkez anlayamacaktır açıklayayım ideolojiden insanlığa bu her ideoloji için geçerlidir...

Ve dunyanın en buyuk sorunu savaşlardır,cinayetlerdir...