Üyeler nasıl banlandı ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde for me tarafından oluşturulan Üyeler nasıl banlandı ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,967 kez görüntülenmiş, 11 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Üyeler nasıl banlandı ?
Konbuyu başlatan for me
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

for me

Felsefe.net
Yeni Üye
İnternette tüm forum sayfalarında bir moderatör cuntası var. genelde olay anında orada olmayan sonradan dahil olup durumu anlayıp dinlemeden ahkam kesen bir cunta. kendi ilan ettiği kuralları psikolojik durumuna göre uygulayan bir cunta. kaçınılmaz,saklanamaz bir hegemonya. karşısındakinin iyi niyetinden sürekli şüphe eden ve bundan kurtulamayan bir paranoya. ''benim sitemde bana artistik mi yapıyorsun lan'' çılgınlığı.

Cemozen neden banlandı? sebep kaba söz, argo söz,hakaret. ( bu duruma gelirken kaç kez uyarıldı,kurallar nasıl işledi, nelere göz yumuldu)

Beril neden banlandı? (süreç karışık tartışmaya açık)

Evrensel İnsan ve Mor ve Ötesi nasıl, kaç kez banlandı? (gene karışık iki kelamda anlatamam)

Monaliza,Pyramos,Feta neden banlandı. (gene oldukça karmaşık uzun süreçler)

Moderatör arkadaşımız kendine çok güveniyor. benimde söyleyeceklerim var. katılım olursa yazacağım.(sizlerinde bakış açısına göre kendi düşüncelerimi bir kez daha değerlendirerek) eklemek ve söylemek istedikleriniz varsa yazmanızı rica ediyorum.

Her şikayet eden haklı mı? özel mail yazınca haklı mı olunuyor? ( Moderatörce sürekli dile gelen ve hiç kanıtlanamayan bu savunmada unutulmasın)

Serdar Gülüm

Yeni üye
Yeni Üye
Gitmekle kalmak arasındayım. Bir süre daha buradayım galiba. Ama gitmeye meyilliyim.

for me

Felsefe.net
Yeni Üye
Ciddi anlamda sıkıntı verdi bu tip konu başlıkları.

Kaç tane böyle konu başlığı var? sıkıntınız nedir? anlatınız. sizin bu yazdığınızda bana sıkıntı verdi ne yapacağız şimdi? sıkıntınız varsa başlık açıp anlatınız.

for me

Felsefe.net
Yeni Üye
Gitmekle kalmak arasındayım. Bir süre daha buradayım galiba. Ama gitmeye meyilliyim.

bu ne demek? ve bunun yeri burası mı? karalama defteri mi? bu yazdığınıza provokasyon dersem kendinizi nasıl savunacaksınız?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Şimdi banlanan arkadaşların hakkında bir şey söylemek onlara haksızlık olur zira cevap haklarının verilmesi gerekir ki öyle bir hakkın tanınacağını sanmıyorum..Bende arkadaşların ayrılmasından üzgünüm..Fakat son zamanlarda daha doğrusu son iki aydır bir şey gözlemliyorum,o da benden daha önce bu siteye katılan çok değerli yazarların artık bu siteye hiç katılmamaları ve hiç bir konuda yazmamaları..Bunun iki nedeni olabilir..birincisi yaz mevsimi itibariyle çoğunun tatilde olmaları,ikincisi yazılan yazıların artık fikirlere değil de kişilere yönelik bir sataşmaya ve karşılıklı kutuplaşma oluşmasına bağlıyorum..moderatöründe bu artan şikayetlerden ve herkesle uğraşmaktan bir bıkkınlık halinde olduğunu düşünüyorum ki bunu kendisi de ifade ediyor zaten..kim haklı kim haksız son olaylara vakıf olanlar değerlendirebilirler..moderatör o arkadaşları banlamakla bir yerde onların istediğini gerçekleştirdi,son chat yazılarını takip ettiyseniz bunu sizde gözlemlemişsinizdir..

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
sitenin bir takım kuralları vardır ve her katılımcı bu kuralları görerek katılımı yapar. yönetimin kendi kuralları ile bağlı kalması hem gerekli hem de güvenirlilik açısından kaçınılmazdır. doğrusu, düşüncelere karşı tahammülsüz, öyle ya da böyle küfretme kültüsüzlüğü ile katılan kim olursa olsun dışlanması gerekir. küfrün ne olduğunu başka forumda tartıştığım için açımlamayacağım. ancak, yönetimin bu konuda üyelere karşı töleranslı davranarak, afetme sürecine girmesi kendi içindeki açmazlardan olup aşılması gereken bir çelişkidir. felsefi bir bakış ile tartışmaların yapılabildiği bir düzlemde, en azından öyle olduğu düşüncesi ile katılımın yapıldığı bir düzlemde düşünceler, görüşler, tezler ancak karşı düşünce , tez ve fikirler ile çürütülmeye çalışılmalıdır. çala-kalem yazma alışkanlığından kurtulunmadığı için bu düzlemde bu yaklaşım sergilenmediğinden kişisel tartışmalar/sürtüşmeler ile konular dağılıp gidiyor. hiç bir kişi diğeri gibi düşünmek zorunda olmadığı gibi düşünce açıklamasından dolayı da hedef tahtasına konulamaz. tartışma kültürü dediğim olgunun sanal-yap-boz ve nick ve net ilişkisi ile değerlendirilmesinden çıkardığım sonuç; insanların gizlendiklerini düşünerek sakladıklarını açığa çıkardıklarıdır. bu durum, gelişmenin değil gerilemenin sebeplerindendir. her kişi önce kendini bir değerlendirmelidir; ne kadar tartışma konusu açtım? ne kadar katıldım ve ne sonuçlara uaşltım diye! ayrıca tartışmaya açtığım konular ne kadar suii-jeneris/kendine özgüdür? felsefe yapıyorsanız ciddi olmalısınız ve ciddi bir şekilde karşıya çıkmalısınız?!

for me

Felsefe.net
Yeni Üye
Teşekkürler sayın Necdet. gerek küfür gerekse nick net ilişkisi konularındaki yazılarınızı okudum. ama maalesef böyle bir sanal dünya tabanı yok.işte en son örnek Siyyah nickli üyenin bu başlığa yaptığıdır.

rock

Felsefe.net
Yeni Üye
sitenin bir takım kuralları vardır ve her katılımcı bu kuralları görerek katılımı yapar. yönetimin kendi kuralları ile bağlı kalması hem gerekli hem de güvenirlilik açısından kaçınılmazdır. doğrusu, düşüncelere karşı tahammülsüz, öyle ya da böyle küfretme kültüsüzlüğü ile katılan kim olursa olsun dışlanması gerekir. küfrün ne olduğunu başka forumda tartıştığım için açımlamayacağım. ancak, yönetimin bu konuda üyelere karşı töleranslı davranarak, afetme sürecine girmesi kendi içindeki açmazlardan olup aşılması gereken bir çelişkidir. felsefi bir bakış ile tartışmaların yapılabildiği bir düzlemde, en azından öyle olduğu düşüncesi ile katılımın yapıldığı bir düzlemde düşünceler, görüşler, tezler ancak karşı düşünce , tez ve fikirler ile çürütülmeye çalışılmalıdır. çala-kalem yazma alışkanlığından kurtulunmadığı için bu düzlemde bu yaklaşım sergilenmediğinden kişisel tartışmalar/sürtüşmeler ile konular dağılıp gidiyor. hiç bir kişi diğeri gibi düşünmek zorunda olmadığı gibi düşünce açıklamasından dolayı da hedef tahtasına konulamaz. tartışma kültürü dediğim olgunun sanal-yap-boz ve nick ve net ilişkisi ile değerlendirilmesinden çıkardığım sonuç; insanların gizlendiklerini düşünerek sakladıklarını açığa çıkardıklarıdır. bu durum, gelişmenin değil gerilemenin sebeplerindendir. her kişi önce kendini bir değerlendirmelidir; ne kadar tartışma konusu açtım? ne kadar katıldım ve ne sonuçlara uaşltım diye! ayrıca tartışmaya açtığım konular ne kadar suii-jeneris/kendine özgüdür? felsefe yapıyorsanız ciddi olmalısınız ve ciddi bir şekilde karşıya çıkmalısınız?!

Yasakli uyelerin oldugu site kalitesizlesir site sahibinin hegemonyasi hakim olur bu sitede yonetim degisti dediler ancak gorunen o ki kafalar degismemis

evrensel-insan niye yasakli?

yonetim degismedi de degisti mi dediler?

evrensel-insan i ne kadar taniyor olabilirlerki yasakladilar bence yonetim halen eski yonetim sadece nikler degismis

X

FAdmin
Onursal Üye
Yasakli uyelerin oldugu site kalitesizlesir site sahibinin hegemonyasi hakim olur bu sitede yonetim degisti dediler ancak gorunen o ki kafalar degismemis

evrensel-insan niye yasakli?

yonetim degismedi de degisti mi dediler?

evrensel-insan i ne kadar taniyor olabilirlerki yasakladilar bence yonetim halen eski yonetim sadece nikler degismis

Uyelik tarihi eylul 2015 olan bir kullanici Agustos ayinda banlanan birini nasil taniyor? Sen suan hesap sorabilecek bir konumda degilsin zira FAKE/ MULTİ UYELİK kullaniyorsun. Burada bize ahkam kesmeden once durust olun, terbiyesizligin luzumu yok.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç