Üye - Uyarı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Üye - Uyarı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,241 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Üye - Uyarı
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Masallah butun ekip buraya toplanmis, bundan sonra baslik sizin; cunku artik yanit verme geregi bile duymuyorum. Bir kisiye ne anlatirsan anlat, anlatilani degil; ancak kendi anlamak istedigini anlar. Size kolay gelsin.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Evrensel bu konuda en son söz söyleyecek kişi sensin. Tekerlemelerden ibaret tüm yazdıkların. Ve halen kendi düşüncen dışında hiç bir düşünceyi dinlemeden anlamadan yazmaya devam ediyorsun, koskoca metinlerde sadece demagoji yaratabilecek bir cümleyi cımbızla alıp konuyu oraya taşımaya bayılıyorsun, sadece bozuk plak gibi devam ediyorsun düşündüklerini gıcırtılı olarak anlatmaya... Hepsi bu..

Masallah butun ekip buraya toplanmis, bundan sonra baslik sizin; cunku artik yanit verme geregi bile duymuyorum. Bir kisiye ne anlatirsan anlat, anlatilani degil; ancak kendi anlamak istedigini anlar. Size kolay gelsin.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Evrensel bu konuda en son söz söyleyecek kişi sensin. Tekerlemelerden ibaret tüm yazdıkların. Ve halen kendi düşüncen dışında hiç bir düşünceyi dinlemeden anlamadan yazmaya devam ediyorsun, koskoca metinlerde sadece demagoji yaratabilecek bir cümleyi cımbızla alıp konuyu oraya taşımaya bayılıyorsun, sadece bozuk plak gibi devam ediyorsun düşündüklerini gıcırtılı olarak anlatmaya... Hepsi bu..

Tabi ne demezsin. Ben soyluyeceklerimi soyledim. Siz hizinizi alamadiysaniz devam edebilirsiniz. Belki tam olarak icinizi hala dokememisinizdir.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
zahmet olacak,
oradaki sorulara cevap vermek yerine buralara mesaj yazmaya devam edince aklıma kötü kötü şeyler geliyor...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
bence biraz daha dikkatli olmalısın,
artık mesaj silme yetkin yok...

Nağme

Felsefe.net
Yeni Üye
Dedim ya ben neyi ne yapabilecegime kendim karar verebilirim.

Evet! Bunda hemfikirim. Çünkü siz size yazılanları umursamıyorsunuz. Ne evrensel-insan nede evrensel-insan zihniyeti adına algilariniz yok. Varsa yoksa sizin egonuz ön planda.

Siz devamlı yazıyorsunuz.

Ben sizi ana bilgisayara benzetiyorum. Bir tuşunuza basıldığında istediğiniz bilgiyi alır mükemmel ötesi yapay, duygusuz bir ödev hazırlayabilirsiniz.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Evet! Bunda hemfikirim. Çünkü siz size yazılanları umursamıyorsunuz. Ne evrensel-insan nede evrensel-insan zihniyeti adına algilariniz yok. Varsa yoksa sizin egonuz ön planda.

Siz devamlı yazıyorsunuz.

Ben sizi ana bilgisayara benzetiyorum. Bir tuşunuza basıldığında istediğiniz bilgiyi alır mükemmel ötesi yapay, duygusuz bir ödev hazırlayabilirsiniz.

Benim lakabima ya da dile getirdiklerime yonelik hangi mesajiniza yanit almadiniz?

Var mi boyle bir mesajiniz?

Ayrica sizin yazdiklariniza siz karar vermiyorsunuz da, baskasi mi sizin adiniza karar veriyor?

Siz neye gore kime/neye yanit yazip yazmayacaginiza tum site formu ve basliginda karar veriyorsunuz?

Nağme

Felsefe.net
Yeni Üye
En başta şunu belirteyim ki; size karşı bir düşmanlığım yok.

Bu forum kurulduğundan beri izleyenlerden biriyim. Üye olmamış olmam forumu bilmiyorum anlamını taşımaz. Bir süredir forumun gidişatında sorunların olması dışarıda olmama rağmen beni bile rahatsız etmişken, sizler bu forumun içerinde hala aynı tutumu sürürdünüz. Birçok şeyi hiçe sayarak hemde. Uyarılar, banlamalar bile sizleri durduramadı..

Ne yazık ki: forumun gitgide çıkmaza girdiğini görmemezliğe gelerek isyan ettirdiniz.

Ben ki; dışarıdan biri olarak üye oldum ve direkt gözlemlediklerimi yazıp sizlere dostane bir mesaj yazdım.. belki böyle güzel bir forumu dışarıdan izleyen misafirlerin gözü ile nasıl göründüğünü algılarsınız diye..

Lakin siz; benim mesajımın içeriğine aldırmadan, siz için önemli olan birkaç kelimeyi alıp 3 başlık açtınız.

Bana göre inanın her biri googleye yazdığımda bulabileceğim basit konulardı. Ayrıca yazdıklarınızın bir çoğunu hakaret bile algılayabilirdim.

Algıladı isemde; size yazarak fırsat vermeyeceğim. Çünkü inancım odur ki siz size verilen her cevapla egonuzu daha da tatmin ediyorsunuz ve gücleniyorsunuz.. Ve herkesi; bana göre yapay olan bilgilerinizle ezmeye, kışkırtmaya devam ediyorsunuz.

Bunu bilinçlimi yapıyorsunuz diye düşünmekten de vazgeçtim, çünkü kararım şudur ki: siz bunu iş edinmişsiniz.

Bana göre, yazılarınız copyala- yapıştırdan öteye gitmiyor..

Bu yazdıklarımı bir iç döküş olarak algılarsanız samimiyetimle yazıyorum ki hayır. Size hakaret hiç değil.

Sadece bir forumda siz kadar aktif birinin yazdığı yazılarla konuların kilitlenmesine, tıkanmasına,ikili diologlara sürüklenmesinedir itirazım.

Hatta ben diyorum ki; Mavimor ayrı bir alt başlık açsın, ikili atışmalarınıza oradan devam ediniz.

Saygılarımla..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
En başta şunu belirteyim ki; size karşı bir düşmanlığım yok.

Bu forum kurulduğundan beri izleyenlerden biriyim. Üye olmamış olmam forumu bilmiyorum anlamını taşımaz. Bir süredir forumun gidişatında sorunların olması dışarıda olmama rağmen beni bile rahatsız etmişken, sizler bu forumun içerinde hala aynı tutumu sürürdünüz. Birçok şeyi hiçe sayarak hemde. Uyarılar, banlamalar bile sizleri durduramadı..

Ne yazık ki: forumun gitgide çıkmaza girdiğini görmemezliğe gelerek isyan ettirdiniz.

Ben ki; dışarıdan biri olarak üye oldum ve direkt gözlemlediklerimi yazıp sizlere dostane bir mesaj yazdım.. belki böyle güzel bir forumu dışarıdan izleyen misafirlerin gözü ile nasıl göründüğünü algılarsınız diye..

Lakin siz; benim mesajımın içeriğine aldırmadan, siz için önemli olan birkaç kelimeyi alıp 3 başlık açtınız.

Bana göre inanın her biri googleye yazdığımda bulabileceğim basit konulardı. Ayrıca yazdıklarınızın bir çoğunu hakaret bile algılayabilirdim.

Algıladı isemde; size yazarak fırsat vermeyeceğim. Çünkü inancım odur ki siz size verilen her cevapla egonuzu daha da tatmin ediyorsunuz ve gücleniyorsunuz.. Ve herkesi; bana göre yapay olan bilgilerinizle ezmeye, kışkırtmaya devam ediyorsunuz.

Bunu bilinçlimi yapıyorsunuz diye düşünmekten de vazgeçtim, çünkü kararım şudur ki: siz bunu iş edinmişsiniz.

Bana göre, yazılarınız copyala- yapıştırdan öteye gitmiyor..

Bu yazdıklarımı bir iç döküş olarak algılarsanız samimiyetimle yazıyorum ki hayır. Size hakaret hiç değil.

Sadece bir forumda siz kadar aktif birinin yazdığı yazılarla konuların kilitlenmesine, tıkanmasına,ikili diologlara sürüklenmesinedir itirazım.

Hatta ben diyorum ki; Mavimor ayrı bir alt başlık açsın, ikili atışmalarınıza oradan devam ediniz.

Saygılarımla..

"Ayni tutumu surdurme/hice sayma/durdurulamama/forumun cikmaza girmesi/isyan ettirmek/hakaret bile algilamak/yapay bilgi/ezmek,kiskirtmak/is edinmek/c/p/kilitlenme, tikanma," butun bu tirnak icindeki seyleri ben nasil nerede yapmisim, bir de bunlari aciklarsaniz, memnun olacagim. Bir kisinin dusunce dile getirmesi tum bunlari yapiyorsa, bence sorun algi ve kontrol sorunudur. Ben diyelim sizin bir basliga yazi yazmanizi nasil onluyebilirim, aciklar misiniz. Mesela; elinizi mi bagliyorum, sizi pc basindan mi uzaklastiriyorum ve butun bunlari fiziksel olarak nasil basariyorum? Aciklarsaniz sevinirim.

Ayrica burasi kitle platformu ne yapmami istiyorsunuz, butun uyelerden tek tek neyi begendiklerinin listesini alip ona gore mi yazayim. Peki neden sadece sizler rahatsiz oluyorsunuz da; baskalari da tesekkur ediyor? Ya da neden baskalari lakabimla yazismaktan memnun iken, siz sikayet ediyorsunuz?

Isterseniz bir de madalyonun oteki yuzune bakin, iste o zaman egonun da ne oldugunu belki algilarsiniz. Ya da birey bilinci ile benin ve bencilligin ego farkini algilarsiniz.

Nağme

Felsefe.net
Yeni Üye
Şimdi işte kesin kararımdır!.. Siz; yazılana, ne anlatıldığına bakmaksızın birçok şeyi alıp, farklı bir hale getirerek geri sunuyorsunuz.

Ve yine aynı şey: asla ama asla bir nefes alayım, az düşüneyim. Acaba bende de bir terslik, bir hata varmıdır? sorusunu kendinize sormuyorsunuz.

Bir çok kez kendinizle çelişkidesiniz. Bunu kabullenmek bile size ağır geliyor.
evrensel-insan lakabı ile evrensel-insan zihniyeti arasında sıkışıp kalmışşınız.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Şimdi işte kesin kararımdır!.. Siz; yazılana, ne anlatıldığına bakmaksızın birçok şeyi alıp, farklı bir hale getirerek geri sunuyorsunuz.

Ve yine aynı şey: asla ama asla bir nefes alayım, az düşüneyim. Acaba bende de bir terslik, bir hata varmıdır? sorusunu kendinize sormuyorsunuz.

evrensel-insan lakabı ile evrensel-insan zihniyeti arasında sıkışıp kalmışşınız.

Bakin yukarida hic sizin kendiniz yok, bunun farkindamisiniz?, siz nerdesiniz?

Prdon, kesin karar sizin de baska bir sey size ait degil.

"bakmaksizin sunuyorsunuz/kendinize sormuyorsunuz/celiskidesiniz/size agir geliyor/s1k1s1p kalmissiniz"

Simdi ben bu bana yoneltilenlerin aynisini size yoneltsem ne dersiniz? Bak soyle yapalim.

Bakalim siz kendi adiniza buna ne cevap verioceksiniz. Bunun adi ayna gosterimidir.

Nağme

Felsefe.net
Yeni Üye
Bakin yukarida hic sizin kendiniz yok, bunun farkindamisiniz?, siz nerdesiniz?

Prdon, kesin karar sizin de baska bir sey size ait degil.

[Ben, Ben ki, Bana: her biri '' ben '' dir. Ayrıca ben sizin gibi lakabım ile benligimi ayırmıyorum. Nağme ben' dir. Nickim altında yazdığım herşey bana aittir.]

"bakmaksizin sunuyorsunuz/kendinize sormuyorsunuz/celiskidesiniz/size agir geliyor/s1k1s1p kalmissiniz"

Simdi ben bu bana yoneltilenlerin aynisini size yoneltsem ne dersiniz? Bak soyle yapalim.

[ Yazdıklarıma itiraz eden olmadı ki, farklı hale getirip sunayım :) ]

[Sormam mı? Hatta etraftan onay bile alıyorum :) ]

[Biri bana bunu dese Teşekkür ederdim. Nedeni ise en azından benim size yaptığım gibi; yazılarımla sizin '' ben '' liğinizi az da olsa ortaya çıkarmaya başardı diye.. ] Farkında değilsiniz belki; bana cevap verceksiniz diye hemen hemen ilk kez cevaplarınızda '' ben '' kelimesini sarfetmişsiniz. evrensel-insan lakabı yada evrensel-insan zihniyetinden çıkarak. ]

Bakalim siz kendi adiniza buna ne cevap verioceksiniz. Bunun adi ayna gosterimidir.

Son sözümde hazır ayna elinizde iken güzelce kendinize bir bakınız. En azından otomatiğe bağladığınız yazılarınızdan başınızı kaldırıp yalnız olmadığınızı, kendinizle karşı karşıya geldiğinizi farketmeniz için...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Son sözümde hazır ayna elinizde iken güzelce kendinize bir bakınız. En azından otomatiğe bağladığınız yazılarınızdan başınızı kaldırıp yalnız olmadığınızı, kendinizle karşı karşıya geldiğinizi farketmeniz için...

Onemli olan aynanin goruntuyu degil, gorunmuyeni zihniyeti gostermesidir. Ben size ayiriyorsunuz demedim, sadece karsiya bakiyorsuinuz, dedim. O yuzden kendinizi gormeniz icin aynaya bakmaniz lazim. Celiski zaten iliskinin iliski olmayan algisidir. Ama gordugum kadariyla, hakkimda yapmis oldugunuz "tespitlerinize" bir aciklik getirmediniz, yoksa getiremediniz mi?

Hala ben onlara yanit bekliyorum. En azindan nereden ve nasil o "tespitleri" algi olarak yaptiginizi algilamak icin.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç