Üye - Uyarı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde mavimor tarafından oluşturulan Üye - Uyarı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,087 kez görüntülenmiş, 98 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Üye - Uyarı
Konbuyu başlatan mavimor
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Bu başlıkta genel anlamda üye ve o üyeye yapılan uyarıları yayınlayacağız. Bu da diğer arkadaşlarımıza fikir vermesi açısından sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum..

Mor ve Ötesi, evrensel-insan ve cemozen :

Forumu haddinden fazla kişiselleştirdiğiniz için bu size üçüncü ve son uyarımız. Cidden ilk defa böyle amiyane tabirle kabak tadı vermeye başladınız ve sizin didişmeleriniz dışında forumda başka bir şey yazılmıyor oldu. Tek tek uyarmayacağım sizi özelinize gidip fakat devam ettiğiniz takdirde siteden uzaklaştırılacaksınız ve yetkileri olan arkadaşlarımızda bu yetkilerini bıraktırılmak zorunda kalacak.

Size önerim birbirinizin yazdıklarına mümkün olduğu kadar cevap vermeyin, yokmuş gibi davranın..

Aksi takdirde bizi istemediğimiz işleri yaptırmak zorunda bırakacaksınız.. Lütfen kimse şu saatten sonra bana özel mesaj atıp yok efendim böyle, şöyle diye yazmayın. Zira dinlemeyeceğim, okumayacağım.. Sizin yazışmalarınız hakkında forumda aldığım şikayet sayısı çok fazlalaştı. Kimseyi bu kadar iğreti etmek zorunda değilsiniz..

Size son uyarımız..

Buyrun devam edin isterseniz...

cemozen

Üye
Yeni Üye
Ben bu tehditi açıkcası tınlamıyorum.

Sırf sansürleyip yazdıklarımı siliyosunuz diye düşüncelerim değişmediği gibi banladığınız takdirde de değişmeyecektir.

Aynı şekilde devam edeceğim. Daha önce de söylemiştim; Mal sizin dilediğinizi yapmakta serbestsiniz.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
İster kaale alın ister almayın. Forum üyelerine karşı saygılı olun.. Dediğim gibi ben sizinle kişisel münakaşaya girmeyeceğim. Bu yazışmalar devam ettiği takdirde bana göre uyarı, size göre tehdidin zorunluluklarını yerine getireceğim.

seyduna

Yeni üye
Yeni Üye
Yapılan uyarıları buraya eklerseniz sanırım artık üyeler de kimlerin neden uçurulduğunu anlar. cemozen'e katılın ya da katılmayın o ayrı bir konu ve ben bu konuyu savunmayacağım ama aklıma takılan bir soru var. Yaptığı bir yorumun silinmesine dair.
Yanılmıyorsam şöyle bir yorumdu: "U*** o kadar KCK'dan bir sürü devrimci içeri atıldı kimse sesini çıkarmadı asker/ilker başbuğ içeri atılınca millet ne oluyor dedi. Amma postal yalamaya meraklısınız."
Tam olarak böyle bir cümle değildi ama anlatmak istenilen buydu. Size şifreli şekilde ilk kelimeyi yazdım ama ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Bu tabir argo bulunduğu mu için mi mesaj silindi?Yoksa evrensel-insan'a hakaret miydi?Yoksa yorum değeri taşımadığı için mi silindi?
Kişisel olarak ben evrensel'e "u***" dediğini düşünmüyorum, genel duruma amiyane bir sesleniş olarak görüyorum. tıpkı "hey gibi" Bunun ilk kelimesi editlenmesi gerekirken neden komple silindi? Bunun silinmesi düşüncesinden dolayı mı?

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
sevgili mavimor,

adıma yapılan uyarıyı dikkate alacağım,
ama bunu dikkate alırken bir şeyi daha dikkate alacağım;

eğer bundan sonra da ben dahil üyelerin ortaya koyduğu fikirlerin önü,numen,fenomen,algı eksikliği,bilim ve bilimsellik teraneleri ile tıkanırsa ve siz buna izin verirseniz,
dikkate almamın karşılığını vereceğim...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler sağduyulu davranışınız için. Zaten herkes üzerine düşeni söyledi. Bundan sonra önemli olan herkesin söylediklerinin arkasında ne ölçüde kalabildiğidir..

sevgili mavimor,

adıma yapılan uyarıyı dikkate alacağım,
ama bunu dikkate alırken bir şeyi daha dikkate alacağım;

eğer bundan sonra da ben dahil üyelerin ortaya koyduğu fikirlerin önü,numen,fenomen,algı eksikliği,bilim ve bilimsellik teraneleri ile tıkanırsa ve siz buna izin verirseniz,
dikkate almamın karşılığını vereceğim...

cemozen

Üye
Yeni Üye
Seyduna, bi tek o mesaj değil ki. Bi dünya sildiği yazı var. Gamalist ezberi az biraz gıdıklandı mı siliyor.

Ama yani daha önce de söylemiştim beklentiye girmemek lazım bu tiplerle ilgili. Şahsen ben yakında forum için özel bir "evrensel-insanı koruma kanunu" falan isterse de şaşırmam.

Bu modeller böyle, yapacak birşey yok. Yetki verirsen olacağı da bu.

Vaziyeti özetleyen güzel bi laf vardı; Yüz verdim deliye, geldi ş.çtı halıya.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Seyduna, bi tek o mesaj değil ki. Bi dünya sildiği yazı var. Gamalist ezberi az biraz gıdıklandı mı siliyor.

Ama yani daha önce de söylemiştim beklentiye girmemek lazım bu tiplerle ilgili. Şahsen ben yakında forum için özel bir "evrensel-insanı koruma kanunu" falan isterse de şaşırmam.

Bu modeller böyle, yapacak birşey yok. Yetki verirsen olacağı da bu.

Vaziyeti özetleyen güzel bi laf vardı; Yüz verdim deliye, geldi ş.çtı halıya.

Bak burada bir baslik var senin o sabit fikirliligini ve evrensel insan kemalist fobini ve psikolojik takintini bozabilir.

http://www.felsefe.net/siyaset-meydani/73646-turkiyede-neler-oluyor-olup-biteni-algilamak-adina.html

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Mor otesi, uslubundan oturu ve kişisel sataşmaları bırakmadığı için. Sürekli argo ve sataşmaktan öte gitmediği için,

Evrensel insan ise uyarılarımıza rağmen didişmeye devam ettiği için

Her ikisi de birbiri ile yazışmama sözü verdiği halde bu diyalogları devam ettirdikleri için 3 er gün süreyle uzaklaştırıldılar.. Bu tavır devam ederse önce 30 gün, yine devam ederse 1 sene uzaklaştırılacaklar...

Sizden başkaları da bu forumda nefes alıyor, yaşamaya çalışıyor. Artık yeter burayı kirlettiğiniz yahu.. Saygısızlık sizin ki... Yaşını almış insanlarsınız.. Size bir şey söylemek bizi üzmekte ama sizin belli yaştan sonra çocukca tavırlarınızı düzeltip yazmanız gerekmekte..

Aksi takdirde bu forumda agzınızla kuş tutsanız yazamassınız...

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Mor otesi, uslubundan oturu ve kişisel sataşmaları bırakmadığı için. Sürekli argo ve sataşmaktan öte gitmediği için,

Evrensel insan ise uyarılarımıza rağmen didişmeye devam ettiği için

Her ikisi de birbiri ile yazışmama sözü verdiği halde bu diyalogları devam ettirdikleri için 3 er gün süreyle uzaklaştırıldılar.. Bu tavır devam ederse önce 30 gün, yine devam ederse 1 sene uzaklaştırılacaklar...

Sizden başkaları da bu forumda nefes alıyor, yaşamaya çalışıyor. Artık yeter burayı kirlettiğiniz yahu.. Saygısızlık sizin ki... Yaşını almış insanlarsınız.. Size bir şey söylemek bizi üzmekte ama sizin belli yaştan sonra çocukca tavırlarınızı düzeltip yazmanız gerekmekte..

Aksi takdirde bu forumda agzınızla kuş tutsanız yazamassınız...

Ne kuşu? Ağızlarıyla ejderha tutsalar bile yazmasınlar. :)

faşist

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bu başlıkta genel anlamda üye ve o üyeye yapılan uyarıları yayınlayacağız. Bu da diğer arkadaşlarımıza fikir vermesi açısından sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum..

Mor ve Ötesi, evrensel-insan ve cemozen :

Forumu haddinden fazla kişiselleştirdiğiniz için bu size üçüncü ve son uyarımız. Cidden ilk defa böyle amiyane tabirle kabak tadı vermeye başladınız ve sizin didişmeleriniz dışında forumda başka bir şey yazılmıyor oldu. Tek tek uyarmayacağım sizi özelinize gidip fakat devam ettiğiniz takdirde siteden uzaklaştırılacaksınız ve yetkileri olan arkadaşlarımızda bu yetkilerini bıraktırılmak zorunda kalacak.

Size önerim birbirinizin yazdıklarına mümkün olduğu kadar cevap vermeyin, yokmuş gibi davranın..

Aksi takdirde bizi istemediğimiz işleri yaptırmak zorunda bırakacaksınız.. Lütfen kimse şu saatten sonra bana özel mesaj atıp yok efendim böyle, şöyle diye yazmayın. Zira dinlemeyeceğim, okumayacağım.. Sizin yazışmalarınız hakkında forumda aldığım şikayet sayısı çok fazlalaştı. Kimseyi bu kadar iğreti etmek zorunda değilsiniz..

Size son uyarımız..

Buyrun devam edin isterseniz...

evrensel-insan'ı savunacak değilim ama yukarıdan bakarak gördüğüm adaletsizliği dile getirmek istiyorum.Eğer benimde şahsıma hakaret edilse bende konuyu kişiselleştiririm.mor alenen bir çok hakaret etti.O da cevap vermek zorunda kalıyor doğal olarak,burası sanal ortam diye kişisinin kimliği yoktur diye bir durum yok.Üslup olarak hakaret edenleri ayırın onları banlayın.Bu arada mor'u banlamayla forum kurallarına uyduramazsınız 3 gün sonra yine aynı şekilde devam edecektir çünkü bu üyenin ne felsefeyle ne de düşünceyle alakası yok.Tıpkı ekşi sözlükteki yazarlar gibi vakit geçirmek,kendine uymayan fikir ve kişilere hakaret etmek için üye olmuş bir kullanıcı,bunu iyi algılamak gerek.

P

Pyramos

Ziyaretçi
evrensel-insan'ı savunacak değilim ama yukarıdan bakarak gördüğüm adaletsizliği dile getirmek istiyorum.Eğer benimde şahsıma hakaret edilse bende konuyu kişiselleştiririm.mor alenen bir çok hakaret etti.O da cevap vermek zorunda kalıyor doğal olarak,burası sanal ortam diye kişisinin kimliği yoktur diye bir durum yok.Üslup olarak hakaret edenleri ayırın onları banlayın.Bu arada mor'u banlamayla forum kurallarına uyduramazsınız 3 gün sonra yine aynı şekilde devam edecektir çünkü bu üyenin ne felsefeyle ne de düşünceyle alakası yok.Tıpkı ekşi sözlükteki yazarlar gibi vakit geçirmek,kendine uymayan fikir ve kişilere hakaret etmek için üye olmuş bir kullanıcı,bunu iyi algılamak gerek.

Sayın Faşist; peki sizce evrensel insan lakabının felsefeyle ve düşünceyle alakası ne?

felsefe yapacak insan öncelikle şunu kabul etmeli;

tek gerçek var oda AŞKINLIK !!

başka gerçek yok ! başka inanç yok! başka bilgi yok !

neyine güveniyor insan? bir gün sonra silinip gidebilecek,değişebilecek duygularına mı? her an yıkılabilecek inançlarına mı? var olanı yasalaştırmaktan öteye gidemeyen bilime mi?

elimizdeki tek güç var akıl ve mantık..

ve onlarda son noktada hep aynı şeyi söylüyor...haykırıyor bize duymuyor musunuz? ben gerçeğim hepinizi aşarım !!

belkide bu yüzden gerçek o..bizi aştığı için....akıl mantık bunu emrediyor.. bu apaçık ortada.. evren karşısında neyi bildik diyeceğiz?

o zaman kimse bize kendinin gerçekte ,bizimde yalanda yaşadığımızı iddia etmesin.. edemez !! eden cahildir!

hemde; '' bu aklınızın inandırdığı doğru'' gibi bir zırvayla hiç gelmesin!!

bu söz akla hakarettir ,tek hedefide imandır..

P

Pyramos

Ziyaretçi
evrensel insan lakabını iyi okuyun..boşlukta yaşamaktan başka yere çıkan hiçbir felsefesi ve düşüncesi yok...

faşist

Meraklı Üye
Yeni Üye
Sayın Faşist; peki sizce evrensel insan lakabının felsefeyle ve düşünceyle alakası ne?

felsefe yapacak insan öncelikle şunu kabul etmeli;

tek gerçek var oda AŞKINLIK !!

başka gerçek yok ! başka inanç yok! başka bilgi yok !

neyine güveniyor insan? bir gün sonra silinip gidebilecek,değişebilecek duygularına mı? her an yıkılabilecek inançlarına mı? var olanı yasalaştırmaktan öteye gidemeyen bilime mi?

elimizdeki tek güç var akıl ve mantık..

ve onlarda son noktada hep aynı şeyi söylüyor...haykırıyor bize duymuyor musunuz? ben gerçeğim hepinizi aşarım !!

belkide bu yüzden gerçek o..bizi aştığı için....akıl mantık bunu emrediyor.. bu apaçık ortada.. evren karşısında neyi bildik diyeceğiz?

o zaman kimse bize kendinin gerçekte ,bizimde yalanda yaşadığımızı iddia etmesin.. edemez !! eden cahildir!

hemde; '' bu aklınızın inandırdığı doğru'' gibi bir zırvayla hiç gelmesin!!

bu söz akla hakarettir ,tek hedefide imandır..

Donkişot,tekrar belirteyim evrensel-insan'ın avukatlığını yapacak değilim,bunu yapmamamın nedeni de suçunun olmayışıdır.Ben zaten evrensel-insan zihniyetiyle bir tartışmaya girmeye hazırlanıyordum.evrensel-insan zihniyeti diye tanımladığı zihniyetin nasıl çelişkiler içinde olduğunu ona göstereceğimden de emindim.Ama yaklaşımlarında ceza alacak bir durum yoktu.Bunu belirtmek istiyorum.Bana ve kendinize dürüst olun mor ile evrensel-insan'ı aynı kefeye mi koyuyorsunuz ? Kimin ne kadar felsefe yapabildiği veya düşünebildiğine kimse karar veremez.Kimsenin düşüncesi şudur,şunu düşünüyordur o yüzden düşünemez veya felsefe yapamaz da diyemeyiz.Ama şunu diyebiliriz;söyleyecek sözü kalmayınca sağa,sola sataşan birinin felsefeyle bir alakası yoktur.

P

Pyramos

Ziyaretçi
görüşler paylaşılmıştır. öyleyse sadelik,iyilik ,doğruluk adına tartışma olmaması için susuyorum efenim..

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Evrensel ve mor ötesi banlandığında özelimize gelip yazanlara, email atanlara buradan sesleniyorum. Eğer siz bu arkadaşlarımıza dur demesseniz ben hiç bir itirazı dinlemeyeceğim ve her ikisine de ister haklı, ister haksız olsunlar bu siteye girişlerini yasaklayacağım...

Bu doğrultuda evrensel insandan ve mor otesinden beklentim birbirleri ile hiç bir şekilde diyaloga girmemeleridir.Diyalog çağrısına mesaj silerek değil sessiz kalarak davranmak daha doğru olacaktır...

Şimdi sizden ricam Allah'ını seven birileri (ya da neye inanıyorsa onu seven) çıkıp bu koca koca, babamız yaşında adamlara bu durumu izah etsinler.. Aksi takdirde neler olacağını tahmin ediyorsunuzdur az çok..

Dediğim gibi sonra bana kimse gelmesin. Kılıcın iki tarafı da keskin bileseniz...

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar