Uye Banlama

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Uye Banlama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,439 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Uye Banlama
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
"Yeni" yonetimin bir uyesini banlama konusundaki kurallari nelerdir?

Bir uyeyi banlama nedeni ve suresi, sadece elinde teknik olanak olan bir yoneticinin insiyatifinde midir?

Yoksa yonetimin bir uye ile ilgili banlama neden ve suresi ortak alinan bir karar midir?

Yonetimin, bir uyesini banladiginda bunun nedenini ve suresini, sitenin okur ve yazar kitlesine duyurmak gibi bir yukumlulugu ve sorumlulugu var midir?

Var ise, bu sitenin hangi basliginda ve ne zaman yapilmaktadir?

24/05/2015 tarihinde sitenizin lakabimi bir hafta yasaklamasi, asagida site yoneticisinin actigi asagida linki verilen bir baslikta,

http://www.felsefe.net/serbest-kursu/74941-sayin-inancli-neden-inaniyorsun.html

X lakapli yoneticinin; banlamaya neden gosterdigi asagidaki mesajinin;

Bu sorularin cevaplarini verince tatmin olacakmisin? Bir konu hakkinda bilgi edinme ogrenme amacli sormakla argo tabirle alaya alma cok farklidir, bugun demokrasisiyle anayasasiyla ifade ozgurluguyle bizden cok ilerde olan iskandinav ulkelerinde bile inancindan dolayi birini assagiladigin zaman anayasal suc islemis olursun. Burada insanlarin sahsiniza yonelik ithamlarina mudahale edeceksiniz ama ayni insanlarin kutsallariyla dalga gececeksiniz buda ifade ozgurlugu olacak oylemi? :) evrensel-insan sana ettigimiz tahammulden dolayi masallah onune gelen dinimizi imanimizi assagilar oldu. Daha dun rica ettik gene ayni tas ayni hamam. Bundan sonra YONETICILER dahil hicbir kullanicinin inanc assagilamasina musade etmeyecegim cok farkli yerlere gitmeye basladi site.

Koyulastirilmis cumlesindeki "edilen tahammul" nedir?

Bu "tahammul edilmeden" dolayi, "onune gelenin dinimizi imanimizi asagilamasi" ile lakabimin ilgisi nedir?

Buradaki "inanc asagilamasi" ile lakabimin bagi nedir?

Lakabimdan rica edilen nedir?

Ben bunu anlamadigimi x lakapli yoneticiye de lakabima yazdigi ozelmesaja verdigim yanittan da aciklamistim.

lakabimin hangi mesajinin, cumlesinin ya da kullandigi her hangibir kelimenin temelinde ve hangi site kuralini ihlal ettigi gerekcesiyle gerceklesmistir?

Yasaklamanin amaci nedir?

Yasak bittiginde lakabimdan adi felsefe olan sitede, hangi konu ve kavramlarin paylasilmamasi istenmektedir ve bunun felsefi icerikli bir sitedeki nedeni nedir?

Lakabimdan paylasilmamasi istenen konu ve kavramlarin, sitenin hangi kuralindaki gerekcesi nedir?

Bu konu ve kavramlarin felsefi temelde kullanilmasi, sitenin hangi kuralini ve nasil ihlal etmektedir?

Site kurallarinda inanc ya da din uzerinden bir paylasim yasaklamasi var midir?

Varsa bu kural bir felsefe sitesinde neye dayandirilmaktadir?

Kisaca bu sitede felsefi temelde inanc ve din konulari ve kavramlari hangi kural temelinde nasil tartisilabilir?

"Inanc asagilamasi" nedir ve site bunu kural olarak nerede ve nasil belirlemistir?

Site yonetiminizin (felsefede ve dunyada gunumuzde ve de insanoglu tarihindeki binlerce din arasindan) ozelbir din olan islam ve ozel bir inanc olan(felsefede inanc sadece din ya da yaratici temelinde degildir, hem de insanoglunun gunumuzde ve tarihinde binlerce inanc cesidi ve tanri cesidi vardir) muslumanliga yonelik ozel ve ayrimci bir hassasiyeti var midir ve bu hassasiyet hangi kuralda aciklanmis ve sinirlari ne ile belirlenmistir?

Umarim site yonetimi, daha once yaptigi gibi bu basligi kilitlemez ve gereken yaniti verebilir.

Aksi bu sitede kimin ne zaman ne yazdigindan dolayi ne sure ile banlanmasinin bilinmemesi ve tehlikesi demektir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
TÜRK CEZA KANUNU
Kanun No. 5237

MADDE 216. - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Kanunlara uymamaya tahrik

MADDE 217. - (1) Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Ortak hüküm

MADDE 218. - (1) Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Genel yanit degil, lakabimin bunu yaptigina dair yanit istiyorum.

Yani hangi cumlem ya da aciklamam bu dedigine giriyor.

Ayrica once birak ta yasaklam,ayio gerceklestiren yonetici once yanit versin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

İngiltere'de yaşadığınız için T.C yasalarını bilmiyor olduğunuzu düşünerek hatırlatma yaptım tabi ki yönetici cevabını verecektir ben yorum yapmadım zaten! Yasayı bir yere not edin ve unutmayınız lütfen...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İngiltere'de yaşadığınız için T.C yasalarını bilmiyor olduğunuzu düşünerek hatırlatma yaptım tabi ki yönetici cevabını verecektir ben yorum yapmadım zaten! Yasayı bir yere not edin ve unutmayınız lütfen...

Kusura bakma senin genel kurallarin gecerli degil.

Burada lakabimin hangi cumlesinin hangi yazdiginin bu genel kurala uygunlugu soz konusu.

Bunu da birak ta, yasaklayan yoneticiler yanitlasin.

Ben T.C. yasalarini senden iyi biliyorum, merak etme.

Burada konu bu yasanin lakabim olarak ihlalinin aciklanmasidir.

Bunu da sen birak ta yonetim aciklasin.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Burada lakabimin hangi cumlesinin hangi yazdiginin bu genel kurala uygunlugu soz konusu.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz hasret kalmışız bu sempatik yorumlarınıza:)) Yöneticiler verecek cevabı zaten fakat ben şunu merak ettim, madem biliyorsunuz niye yasa ihlali yaptınız bunca zaman????

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ben yapmadigimi biliyorum. O yuzden de haksizliga ugramamin nedenini soruyorum.

Zaten bir seyi verildigi gibi algilayabilsen, beni sasirtacaksin!

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ben yapmadigimi biliyorum. O yuzden de haksizliga ugramamin nedenini soruyorum.

Zaten bir seyi verildigi gibi algilayabilsen, beni sasirtacaksin!

Kur'an'a ters düşen her cümlenizin problem teşkil ettiğini anladığınız gün sanırım kıyamet de kopmuş olacaktır bugünden anlamanızı beklemek mucize olur sanırım:)

X

FAdmin
Onursal Üye
Biraz daha devam edersen o ban hic acilmaz, pasa keyfinize kalmis. Size ayrintili olatak defalarca ozel mesaj attim. Inanclari assagilamanizi okumak zorunda degiliz. Buna araci olmak niyetinde hic degiliz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar