Ütüsüz Yeşil Örtü (--Deneme--)

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe Makaleleri kategorisinde OnurÜney tarafından oluşturulan Ütüsüz Yeşil Örtü (--Deneme--) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,474 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe Makaleleri
Konu Başlığı Ütüsüz Yeşil Örtü (--Deneme--)
Konbuyu başlatan OnurÜney
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan OnurÜney

OnurÜney

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşlar yazdığım bir diğer deneme.Sizinle paylaşmak istedim.Görüşlerinizi bekliyorum.

Egsoz kokularının, suratsız insanların, sevip okşayamadığın yeşil kağıdın, arşa hile ile yükselen beton yığınlarının ve nice ahmaklıkların arasında yaşamak zorunluluğunun verdiği saf acı...Ne berbat birşeydir bu.Halbuki yağmurun teması ile toprak kokularını, tini besleyen benzersiz manzaraları, onun için canını vereceğin ütüsüz yeşil örtüyü, arşa yükselirken çabasının sonucu olarak aynı miktarda toprağa gömülen sabır abidelerini ve nice mucizenin arasında yaşamanın verdiği yalaın ve anlaşılmaz mutluluk...Budur mavi gezegenin hakikati.Burada sürdürmeli sürüden olmayan ömrünü.Gitmemeli asla oraya, pazaryerine.Kan emicilerin arasına.Hakikat düşmanlarının inine.Onların mekanında yağmur değilde çamur yağar, atıkları yüzünden.Dudakları ile kulakları arasına tel çekip zorla gülümserler anca.Gözlerinin önüne yeşil kağıdın gölgesi inmiştir.Zalim ve acımasız.Halbuki yaşam sebebidir ütüsüz yeşil örtüde yağmur.Toprağın abisi.Yeşil kağıt yerine karışık yeşil yeryüzü inmiştir hakikat arayıcısının gözlerine.Hakikatin kanıtları ile yaşar o_Oradaki tek dostu, ilham aldığı ve kıskandığı sabır abideleridir.Ait olduğumuz yere gitmeliyiz dostlarım.Kırmalıyız bizi mezar odalarında yaşamak zorunda bırakan zincirleri.Yoksa eğer gücünüz yardım edin birbirinize.Bekliyor sizi hasretle hakikatin mekanı...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç