Utancın O Anı! Suriyeli Hüda

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fotoğraf Kulübü kategorisinde Alper tarafından oluşturulan Utancın O Anı! Suriyeli Hüda başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,650 kez görüntülenmiş, 41 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fotoğraf Kulübü
Konu Başlığı Utancın O Anı! Suriyeli Hüda
Konbuyu başlatan Alper
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan alpi

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sence bu utandirmadaki benim rolum nedir?

Benim algıma göre; Essekherif paylaşımı asıl amacından başka bir mecraya çektiğinden dolayı insani olarak utanmış, medeni şekilde hatasını kabul etmiş ve bunu dile getirmiş, siz bu duyguyu irdelemiş ve sorgulamışsınız, bu bana pek hümanistçe gelmedi bunu demek istemiştim.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Eger lakabima illa bir etiket vereceksen, "serbest dusunur" yeterli.

http://www.felsefe.net/felsefe-ye-giris/5200-serbest-dusunurluk.html

Lakabınıza etiket vermek değil amacım, algım dahilinde açılımına vurgu yapmak. Ancak anlayamadığım şu oldu; serbest düşünür ya da serbest düşünürlük ne demek? Düşünce insanın kendi zihninde oluşan şeydir ve düşüncede mutlak surette bazı faktörler etkendir, ama her insan düşüncesinde özgürdür. Siz serbest düşünür olduğunuzda sizin gibi düşünmeyenler esir düşünür mü oluyor?

esekherif

Filozof
Yeni Üye
@evrensel-insan Sevgili dostum , Sezai Karakoç'un söylemek istediği sözün ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Bilmediğinide bilmiyorsun. Demem o ki ; Adamın söylediği Birilerinin gelip İnsanlar arasına kalın sınırlar ve çizgiler çekmesine direnmedir. Bu ''Churchill Hıçkırığı''na karşı duruş, Yani? Antikapitalist söylemle Başkaldırıdır. Bunu Halep- Antep , Şam-İstanbul diye sınırlamadan. [h=3][/h]

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bir kisiye " bir seyi bilmiyorsun" demek tam bir ironidir.

Herkes herseyi builmez zaten.

Ayrica her yazarin "farkli bir yogurt yeyisi vardir."

Bu farkli yogurt yeyise asina okurlar da bunu algilayabilir.

Ben burda herkesin sadece farkli yogurt yiyene asina bir okur olmadigini dile getirdim.

En azindan lakabim Adina yazilandan ne verilmek istendigini, verildigi gibi; algilamak icin.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Lakabınıza etiket vermek değil amacım, algım dahilinde açılımına vurgu yapmak. Ancak anlayamadığım şu oldu; serbest düşünür ya da serbest düşünürlük ne demek? Düşünce insanın kendi zihninde oluşan şeydir ve düşüncede mutlak surette bazı faktörler etkendir, ama her insan düşüncesinde özgürdür. Siz serbest düşünür olduğunuzda sizin gibi düşünmeyenler esir düşünür mü oluyor?

Bir ustteki mesajda serbest dusunurlugun linkini verdim.

Hayir "dogumdan beri aldiklari, ideolojik inancsal izmsel etik v.s. degerlere bagimli ve onlari sahiplenen" oluyorlar.

Serbest dusunmek demek, "dogumdan itibaren alinan her turlu soyut degerlerden arinmis/kurtulmus olmak" demektir.

Ozgur dusunce ise sadece kisiye bagli degildir, kisinin yasam ve iliski surdugu ortama ulkeye topluma ve rejime yonetime, verilen egitime, yetistirime v.s. baglidir.

Ayni linkte ozgur ile serbest farki da aciklaniyor.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Bundan iyisi, Sam'da kayisi mi?

Ne Sam'in sekeri, ne arabin yuzu mu?

Sam'in uluslararasi bilinen adi "Damascus/Damask" Latin dillerinde "kayisi" demek.

Tamam buradaki ''Damaks'' Belki Damak zevkinden geliyordur. Bak Şam'dan nerelere geldik. Sen bunuda bir araştıradur. Ben bi şey..

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Tamam buradaki ''Damaks'' Belki Damak zevkinden geliyordur. Bak Şam'dan nerelere geldik. Sen bunuda bir araştıradur. Ben bi şey..

Eger "ben bi sey..." cumleni benim tamamlamama birakti isen; kusura bakma ben mumeccim degilim ki aklindan geceni bileyim.

Simdi ben tamamlasam, "Midyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan da olma" olanagi var.

O "damaks" degil, damask" yani "dama" ya da "dam" dan gelebilir.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Azizim Midyata değil dimyata gitmen gerekir. Hazır Tosya varken ne işin var Mısırda?

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aaay yeter arkadaşlar, ben sizi okuyup kahkaha attıkça cümle alem kapıya yığılıyor :)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Azizim Midyata değil dimyata gitmen gerekir. Hazır Tosya varken ne işin var Mısırda?

Evet haklisin.

Bazi atasozleri yada deyimler, uzun zaman kullanilmadiginda boyle "dil surcmeleri" oluyor; kusura bakma!

Ayrica Misirda Piramitler var.

Acaba bulgur piramitlerin yapiminda mi kullanildi?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Aaay yeter arkadaşlar, ben sizi okuyup kahkaha attıkça cümle alem kapıya yığılıyor :)

Bir sanatcinin yazarligi yaninda, siir yonu, nuktedanligi, Pratik zekasi da olur.

Mesela isteyenle "dortlu asik atismasi" da yapabiliriz.

Ayrica matematiksel buluslar da bir sanattir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar