utanç tablosu...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde birazdahaderinmavi tarafından oluşturulan utanç tablosu... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,883 kez görüntülenmiş, 31 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı utanç tablosu...
Konbuyu başlatan birazdahaderinmavi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bugün gazetelerde yeraldığına göre, türkiye'nin avrupa insan hakları mahkemesindeki(aihm) utanç tablosu, başbakanlık raporlarına da girdi... aihm'nin devlet aleyhine sonuçlanan kararlarında, 47 ülke arasında birinci olan türkiye'nin en sık tekrarlanan suçu, adil yargılama hakkını ihlal etmek (%28), işkence, onur kırıcı ve insanlık dışı muamele yasağını ihlal etmek (%25), özgürlük ve güvenlik hakkını ihlal etmek(%13)... ''ali dibocuların'' adalet bakanlığı yaptığı bir ülkede böyle bir manzaraya ne demeli...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
yaşadığı (nefes alarak havasını kirlettiği, yollarına toprağına yük olduğu ve gövdesinde taşıdığı her karbon, her hidrojen atomunu borçlu olduğu) ülkede, güçler ayrılığı ilkesinin, yargı bağımsızlığının ve hukukun üstünlüğünün içine düşürüldüğü sefaletin oluşturduğu utanç tablosu karşısında, sn. forum üyelerinin; görmeyen, düşünmeyen, konuşmayan, eleştirmeyen...tavırlarıyla üç maymunu oynaması da felsefe.net adına ayrı bir utanç tablosu değil midir... soralım mı / sormayalım mı...

fides

Kahin
Yeni Üye
Geçenlerde Ufuk Uras'ın AİHM'e gönderdiği bir davanın Türkiye lehine sonuçlandığını okumuştum bir gazetede. Ama pek mümkün değildir Türkiye aleyhine sonuçlanan davaları gazetede okumak. Yani bunları(Türkiye aleyhine sonuçlanan davaları) genelde muhalif gazeteler yayımlar.Türkiye aleyhine sonuçlanan bir sürü dava var ama bunlardan, nedenlerinden haberdar olmak pek mümkün değil. Basının üstünde baskı ve sansür olması, gazetecilerin hapislere atılması zaten şu an için göze batmayacak gibi bir şey değil. "Burjuva basın" bu tarz haberlere yer vermediği için belkide bir çok insan bihaber bunlardan.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
demek, yine forumun onurunu kurtarmak size düştü... giriş mesajımda '' bugün gazetelerde yer aldığına göre...'' diye başlamışım, demek ki, 14 mayıs 2012 tarihli yandaş olmayan basın bu haberi yazmış... kaldı ki bir insan (burada ben) bunu söylüyorsa, ve söylenilen söz, t.c. başbakanlık raporlarından bir alıntıyla yapılmış bir haberse, ve bu haber, bu ülkenin derelerindeki kurbağalarını bile incitecek kadar ağırsa, ama bu ülkede felsefe yaptıklarını düşünenler, bu haberle aşağılandıklarını, neredeyse analarına küfredildiğini hissetmiyorlarsa, forumdaşlarıma 11. tezi bir daha okuyup, anlamaya çalışmalarını ve eğer olabilirse, sokrates'le bağlantısını kurmaya çalışmalarını önereceğim...

sakal

Kahin
Yeni Üye
Avrupanın değerlendirmesinemi kalmış bu Aziz milletin adaleti,insan hakları,yargısı.Barbar avrupa daha yakıntarihte avrupa kıtasında yaşanan insan kıyımlarına gözyumup çifte standart haçlı zihniyetini değerlendirsin önce.Yanlı filanda asla değilim.Bu ülkeyi her türlü fitne ve fesatla karıştırıp terörü elaltından destekleyen bir avrupa benim gözümde itin biti kadar değeri yoktur.Gerçekleri görmek için birilerinin tezinede hiçmi hiç ihtiyacımız yoktur.Doğrumuzla yanlışımızla biz Aziz Türk Milletiyiz.Utanç tablosu benzetmesi ancak avrupaya yakışır.

fides

Kahin
Yeni Üye
biz Aziz Türk Milletiyiz.Utanç tablosu benzetmesi ancak avrupaya yakışır.

Türk Milleti hiç de aziz falan değildir. Azizliğinden mi bu kadar işkence yapıp, bu kadar köy yakıp, bu kadar insanı içeri atıp, bu kadar kadına tecavüz edip/öldürüp, insan haklarını hak hukuku hiçe sayıp insanlarını ötekileştiriyor?Geçiniz efendim bu "uludur, azizdir" laflarını... Avrupa'ya laf söylemeden önce iğneyi kendine batırmak gerekir.

sakal

Kahin
Yeni Üye
İğneyi değil çuvaldızı batırırım kendime.kendim döverim kimseye dövdürtmemde sövdürtmemde.Sanki bu saydıklarınız avrupada olmuyormu lütfen.

sakal

Kahin
Yeni Üye
neden hep avrupanın zırvalıklarını hemen kabul ediyorsunuz onuda anlamış değilim doğrusu.biraz olsun kendimize özgüvenimiz yokmu.

yamak

Yeni üye
Yeni Üye
Avrupa ile kıyaslarsak Türk milleti gayet azizdir efendim.Bizlerden çok daha vahim utanç tabloları vardır ama şu an için güçleri ayıplarını örtmeye yetiyor.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Meseleye şu millet azizdir diğeri daha azizdir gibi göreceli kavramlar ile yaklaşmak yerine, modern hukuk kavramları ile yaklaşmak isabetlidir..Ben bir kişiyi öldürmüşsem ve benden daha fazla adam öldürmüş bir kişi bana katil der ise , bir gerçeği ifade etmiş olur..İyi de sen daha çok adam öldürdün demek , iki kişinin de katil olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz..

yamak

Yeni üye
Yeni Üye
Bir kaç kişinin ayıbını bir ulusa yüklemek ne kadar sağlıklı. Ayıbı olmayan ülke yoktur emin olun onlarla kıyaslarsak biz çok masumuz yakınım tarih ile uğraşıyor bu konuda çalışmaları da olmuştur sizlere sayfalar dolusu argüman sunabilirim.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sanırım konuyla ilgili bir bilgi eksikliği var, aihm, türkiye'nin de taraf olarak imzaladığı, avrupa insan hakaları sözleşmesi (ekleriyle birlikte) çerçevesinde; avrupa konseyine üye 47 ülkeden gelen ve geldikleri ülkeleri temsil etmeyen hakimlerden oluşur ve üye ülkeler hakkında, sözleşmeyi ihlal ettikleri yönündeki yurttaş şikayetlerini iceleyip karara bağlar... konunun, avrupa uygarlığının iki yüzlülüğü ya da türk milletinin 'azizliği'yle bir ilgisi yoktur... avrupa insan hakları sözleşmesine, ya da bu sözleşme hükümlerince yargılama yapan strasbourg mahkemesine (aihm), ya da bu mahkemenin kararlarına bir itirazınız varsa; buraya yazabilirsiniz...

fides

Kahin
Yeni Üye
Özel bir internet sitesi kurulmuş insan haklarının ihlali ile ilgili. Bkz:

Siz özgüveni başka ülkelere laf atarak mı sağlıyorsunuz?" Azizlik" mi? İnsan kendi yaşadığı ülkeden bi haber olunca "aziz" zannediyor kendini herhalde. Neyi azizmiş kanında kutsal Türk kanı mı dolanıyor? 52 yıllık AİHM döneminde insan haklarını en çok ihlal eden ülke Türkiye. Kendisini tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

fides

Kahin
Yeni Üye
Özel bir internet sitesi kurulmuş insan haklarının ihlali ile ilgili. Bkz:

Siz özgüveni başka ülkelere laf atarak mı sağlıyorsunuz?" Azizlik" mi? İnsan kendi yaşadığı ülkeden bi haber olunca "aziz" zannediyor kendini herhalde. Neyi azizmiş kanında kutsal Türk kanı mı dolanıyor? 52 yıllık AİHM döneminde insan haklarını en çok ihlal eden ülke Türkiye. Kendisini tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Bir kaç kişinin ayıbını bir ulusa yüklemek ne kadar sağlıklı. Ayıbı olmayan ülke yoktur emin olun onlarla kıyaslarsak biz çok masumuz yakınım tarih ile uğraşıyor bu konuda çalışmaları da olmuştur sizlere sayfalar dolusu argüman sunabilirim.

anlamıyorsunuz... burada birkaç kişinin ayıbı bir ulusa yıkılmıyor... eleştirilen şey, türk yargı sisteminin iflasıdır... aihm'ye giden davalar, türk yargı sistemi içinde sonuna kadar götürülmüş ama hep kaybedilmiş davalardır... aihm' de ( verdiği türkiye aleyhine mahkumiyet kararlarıyla) aslında türk yargı sistemini mahkum etmektedir...

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
neden hep avrupanın zırvalıklarını hemen kabul ediyorsunuz onuda anlamış değilim doğrusu.biraz olsun kendimize özgüvenimiz yokmu.

avrupa insan hakları mahkemesinin kararlarını, avrupa konseyine üye 47 ülke kendi iç hukuk ve yargı kararlarının üstünde tutacak kadar önemsiyorlar; ama nedense siz bu kararları, bir çırpıda '''zırvalık''' olarak yaftalayabiliyorsunuz... tuhaf ve duygusal tepkiden başka bir içeriği olmayan dolayısıyla çözümleyici de olmayan bir yaklaşım... bence, pozisyonunuzu soğukkanlılıkla yeniden değerlendirmelisiniz...

yamak

Yeni üye
Yeni Üye
Ülkelerin içinde bulunduğu mevcut durumları göz ardı etmemek gerekir 52 yıllık ahimden bahsediyorsunuz adil yargılanmadan bahsediyorsunuz onlar sözde kendilerine çıkar sağlayan adaleti sağlamak için nasıl kanlı dönemlerden insan hakları ihlalinden geçtiğini söylemiyorsunuz ben dört dörtlük adaletimiz var demiyorum onlar şu an güllük gülüstanlık gözüküyorlarsa ekonomik kalkınmışlıklıkları başka ülkelerin haklarını gasp edip kendi halklarına adalet dağıtmalarındandır ama emin bu refah düzeyi yitirdiklerinde ,güçlerini baskı unsurlarını kaybettiklerinde sözde adil yanlarını daha iyi göreceksiniz

yamak

Yeni üye
Yeni Üye
@birazdahaderinmavi evet buna katılıyorum şu anda derin çürümüşlük var ve hızla devam ediyor ama konu arkadaşımızın yazdığı Türk milleti azizdir üzerine yoğunlaştığı için kendi çapımda açıklama yapma gereği duydum

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Ülkelerin içinde bulunduğu mevcut durumları göz ardı etmemek gerekir 52 yıllık ahimden bahsediyorsunuz adil yargılanmadan bahsediyorsunuz onlar sözde kendilerine çıkar sağlayan adaleti sağlamak için nasıl kanlı dönemlerden insan hakları ihlalinden geçtiğini söylemiyorsunuz ben dört dörtlük adaletimiz var demiyorum onlar şu an güllük gülüstanlık gözüküyorlarsa ekonomik kalkınmışlıklıkları başka ülkelerin haklarını gasp edip kendi halklarına adalet dağıtmalarındandır ama emin bu refah düzeyi yitirdiklerinde ,güçlerini baskı unsurlarını kaybettiklerinde sözde adil yanlarını daha iyi göreceksiniz

genel olarak avrupa uygarlığının eleştirilebilecek, hatta mahkum edilebilecek (ve hatta bizden daha beter olduğu) birçok yönü vardır ve bugünkü 'parlak' konumlarının arka planının da elştirilmesinden yanayım ve bu yöndeki görüşlerinize katılıyorum... ama siz de kabul edersiniz ki, bu saptamalar, adalet sistemimizin tümüyle iflas ettiğini gösteren, 47 ülke içinde birinci olduğumuz gerçeğiyle yüzleşebilme cesaretimizi ortadan kaldıramaz.../ kaldırmamalıdır...

yamak

Yeni üye
Yeni Üye
O konuda hem fikiriz ülkemizde adalet sadece bir zümreye var.Bence en temel sorunlarımız da gittikçe derinleşen kutuplaşma, toplumsal yozlaşma,ahlaksal çöküş ve adalet sistemimiz yani kısacası özümüzde yavaş yavaş kopuşumuz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç