üsttekinin imzasını yorumla

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kuzeys tarafından oluşturulan üsttekinin imzasını yorumla başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,326 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı üsttekinin imzasını yorumla
Konbuyu başlatan kuzeys
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot
K

kuzeys

Ziyaretçi
bazı arkadaşlarımızın imzaları çok güzel olamakla birlikte düşündürücü olabiliyor, tek tek sormak yerinde özelden yazmak yerine bu başlıkta imzalarımız hakkında yorum bırakmakla birlikte tartışabiliriz diye düşündüm. esenlikle kalın.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Nazim Hikmetin Son Siirleri kitabinda gecer;

Seydi fakali koyunde kadinlar art arda dizikmis su cekerler
Art arda baglamislar tek bir ipe
Su cekerler gayya kuyusundan
Su ceker tas devri kadinlari
Otuz metre altindan yerin

Bende boyle yorumlayayim.

serotonin

Üye
Yeni Üye
Böyle biri var mı acaba dedirten ve derin derin düşündüren bir söz.

Olduğun gibi görünmek en doğrusu ama madem bunu yapamıyorsun en azından göründüğün gibi olmaya çalış değil mi? Yok illaki bir dengesizlik olacak... olacak işte...

Aslında Mevlana aşığı Şems bile , insanlara belli dersler vermek, bazı şeyleri akletmeleri için farklı davranışlarda bulunmuş amma velakin istisnalar kaidei bozmaz...mış.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
çocuk babayı aşmıştır, önceleri o çocuk babası nedeniyle tanınıyordu; oysa şimdi onun babası olarak biliniyor; çocuk babayı aşmış...

efefel

Üye
Yeni Üye
ister çok geçmişe ister hemen arkamıza baktığımızda görüyoruz ki hakikaten erkek egemen toplumlarda savaş diz boyu.bu durum böyle toplumlardaki aciziyeti kanıtlamaya yeter.

K

kuzeys

Ziyaretçi
farkındayken insan varlığının, ve taşıyorsa insan olmanın sevincini ve telaşını ben o çayın yanında birde sigara yakarım arkadaş :)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kötülüğün tanrısına simge oldun, -şeytan-

baş eğmeyeceğim, -insan-

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kadın, kadınlığını erkeğe aciz kılıyorsa öncelik kendi kökünden aciz,toplumda bunu kendi içinde yaşatıyorsa toplumda en kökten aciz!

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
aslında boşluktayız ve geçmişi çağırıken gelecektekilere önyargılı ve korku doluyuz belkide...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
"aç yüreğini bir merhabaya
kardeşin duymaz eloğlu duyar" Ö.Z.Livanleli

../.
ne katı
ne bükülgen
ne de kararsız olma;
kendince yürü...

K

kuzeys

Ziyaretçi
kadınların erkeklere mal edeceği bir düşünce gibi görünsede kadın kendi kendini erkeğe esir ettiği için, kadınları oldukları noktaya çivileyen bir yorum.. Nasılmı dersin sevgili nejdet :) toplum içerisinde ki bireylerin eşitliğinden söz ediyorsak kadın-erkek gibi bir ayrımcılığa girmeden düşünsel ideadan yola çıkmamız gerekir. Bu yönüyle tüm insanlar eşittir ve aynı düzlemdedir. Kadınlar ek olarak fiziksel olarak yetersizdirkiler buda inşaat, tersahne, madencilik gibi bir çok erkeğin bile yapmakta güçlük çektiği işlerle sınırlıdır. Bunun dışında kim kimi kime mahkum ve muhtaç ediyorsa burada aranması gereken acizlik değil hür irade ile yapılmış seçimlerdir diye düşünüyorum..

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bana "Şeytandan ateş istemeye gerek var mı, ona bile verebilecek ateşimiz var." dedirten imza.

kaşıksurat

Yeni üye
Yeni Üye
"Cennetimizde cahannemimizde şu anda kendimize biçtiğimiz hayatlarımız değilmi zaten" diye düşündüm bir anda.

tribalistic

Yeni üye
Yeni Üye
Bir başka seçeneğin de olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.Kör olup kapanmaktansa uyanmak adına en azından...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
"mükemmel" olan kendi içinde yetersizliğin benimsenmesi olduğuna göre, gerçek aşk yanında "mükemmel aşk"ı arayan kişinin kendi mutsuzluğunu seçmesidir; o kişi aslında kendinden başkası değildir.

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Nerdeyse tüm dünya aciz dedirtecek türden bir imza. Ne zaman aksini söyleyip sevinebiliri bilemiyorum.

K

kuzeys

Ziyaretçi
ben varken ölüm, ölüm varken ben yokum gerçeğini ortaya seren, merakı ise sis perdesi altında bırakan bir önerme..

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ey Azılı Şeytan ! Birazcık Ateş Koy Bana ! Ben Gayya'mıyım dokuz dolanan seni böyle .

Ey insan! birazcık ateş koy bana! senin yanında ben aciz kalıyorum .

SatanicMajesty

Yeni üye
Yeni Üye
Camus un yazılarını severim,kitabınıda okudum.İntihar konusunda söylediklerine de katılıyorum lakin ekleyebileceğim şeyler var.Hayat sana nezaman ne getireceği belli olmayan birşeydir.Şuan hayat yaşanmaya değmiyor gibi görünsede 2 dakika sonra herşey değişebilir.Buyüzden senin için yaşamın anlamı olabilecek şeyleri kaybetmeden intihar etmenin gereksiz olabileceğini düşünüyorum.Mesela ben hafızamı kaybetmeye başlarsam -ki ailemde ırsi olarak var alzheimer hastalığı- yaşamımı asla sürdürmem.Yahut başkasına muhtaç kalacağım başka bir durum söz konusu olursa,hayatımı sürdürmem.Bunun dışında sırf 1 dakika sonra ne olacağına dair merakım yaşama sebebim olabilir.

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
hangi birini yorumlayayım : )

üçü yorumlayayım Russell'ın sözüdür severim.
tüm inançlar ve düşüncelerde bir anlık bile olsa şüpheye yer vardır ve işte o an-da özgürlüğü hissederiz düşüncenin dört duvarını yıkmışızdır çünkü.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç