Uludere'de 34 Kisinin Olumu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Uludere'de 34 Kisinin Olumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,547 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Uludere'de 34 Kisinin Olumu
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan fides
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Sirnak/Uludere'de duzenlenen hava operasyonunda, halktan ve sivil 35 kisi oldurulmustur.

Bu olay nasil ve neden olmustur?

Eger ortada degerlendirilen bir istihbarat var ise, bu istihbaratin sorumlusu kimdir?

Bu islenen insanliksucu ve yasam haklari elinden alinanlar hakkindaki, gorus ve yorumlariniz, nedir?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Cevap: Uludere'de 35 Kisinin Olumu

34 Kişinin ölümü olarak düzeltildi haber üstad..

mavimor

Kahin
Yeni Üye

Bu olayın nasıl olduğundan ziyade ne zaman olduğuna da dikkat etmek lazım. PKK 'nın en güçsüz olduğu, şehir hareketi ile dağ hareketi arasında kopmanın en yogun olduğu, yine dag kadrosunun tamamen deliklere sıkışmışken olması bence atlanılmaması gereken önemli bir konudur..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Bu olayın nasıl olduğundan ziyade ne zaman olduğuna da dikkat etmek lazım. PKK 'nın en güçsüz olduğu, şehir hareketi ile dağ hareketi arasında kopmanın en yogun olduğu, yine dag kadrosunun tamamen deliklere sıkışmışken olması bence atlanılmaması gereken önemli bir konudur..

Soru alinan istihbaratin nereden geldigiydi?

mavimor

Kahin
Yeni Üye

Bunların cevabını gerçekten bilebileceğimiz bir an gelecek midir? eskiden 6 saatte Adaları 12 saatte Yunanistan'ı alma muhabbetlerinden farkı ne bunun?

Bu olaylari takip ve bakis acisi ile ilgilidir. Eger RTE esbaskan ise, ki bunu kendi aciklamistir, o zaman istihbaratin kaynagi okyanus otesidir.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Bunların cevabını gerçekten bilebileceğimiz bir an gelecek midir? eskiden 6 saatte Adaları 12 saatte Yunanistan'ı alma muhabbetlerinden farkı ne bunun?

Tarihi her zaman subjektivite ortaya koyar. Bu acidan bilebilecegin de, seni akil olarak tatmin eden bir cevap olacaktir.

Konuya hangi pencereden ve nerden baktigina bagli.

Esbaskan; Ortadogu ve Kuzey Afrika Projesi baskani.

Mesela, once "Nato'nun Libya'da ne isi var" deyipte, bir kac gun sonra "Nato Libya'ya girmelidir" diyen baskan.

mavimor

Kahin
Yeni Üye

Üstad senin konulara verdiğin cevapların polemik çıtası çok yüksek. Sonuçta sorulanları açıklığa kavuşturmadan kendi sorularına dönüyorsun. Buna literatürde mızıkçılık diyorlar:)

Tarihi her zaman subjektivite ortaya koyar. Bu acidan bilebilecegin de, seni akil olarak tatmin eden bir cevap olacaktir.

Konuya hangi pencereden ve nerden baktigina bagli.

Esbaskan; Ortadogu ve Kuzey Afrika Projesi baskani.

Mesela, once "Nato'nun Libya'da ne isi var" deyipte, bir kac gun sonra "Nato Libya'ya girmelidir" diyen baskan.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Üstad senin konulara verdiğin cevapların polemik çıtası çok yüksek. Sonuçta sorulanları açıklığa kavuşturmadan kendi sorularına dönüyorsun. Buna literatürde mızıkçılık diyorlar:)

Nedir, onerin?

Ya da nasil yanitlar arzu ediyorsun?

Benden hic bir sekilde, toplumun ve farkli halklarinin hak ve ozgurlukleri disina cikan bir yanit alamazsin. Yani politik yanit alamazsin. Ben hic bir evladini biribirinden ayirmayan fakat farklarinin farkinda bir babanin devletinden yanayim.

cemozen

Üye
Yeni Üye

istihbaratin kaynagi okyanus otesidir.

Tabii tabii...

Bizim zaten TSK sütten çıkmış ak kaşık. Hatta kesin Mustafa Muğlalı da ABD'den emir alıp onca insanı katletmşti. Kemalist ordumuzun eline zerre kadar kan bulaşmamıştır. Ne tarihte ne de bugün. Bu böyle biline.

Yalnız bişey dicem, siz atatürkçüler bi karar versenize artık ABD ile müttefik misiniz düşman mı.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Tabii tabii...

Bizim zaten TSK sütten çıkmış ak kaşık. Hatta kesin Mustafa Muğlalı da ABD'den emir alıp onca insanı katletmşti. Kemalist ordumuzun eline zerre kadar kan bulaşmamıştır. Ne tarihte ne de bugün. Bu böyle biline.

Yalnız bişey dicem, siz atatürkçüler bi karar versenize artık ABD ile müttefik misiniz düşman mı.

Sen once okudugunu anlasan, cok daha iyi olacak. Beni ilgilendiren sadece toplumlar ve farkli halklarinin hak ve ozgurlugudur. Buna ABD toplumuda dunyanin her cografyasindaki toplumda dahil.

Ben zihniyetlerle mucadele ederim, toplumlarla degil.

cemozen

Üye
Yeni Üye

Sen once okudugunu anlasan.

Asıl sen azıcık şu saksıyı ince ince çalıştırsan da ilkokul çocuğuna laf anlatır gibi her yazdığıma altyazı geçmek zorunda kalmasam.

Zor kavradığın için tekrar ediyorum evladım.

Her işlediğiniz cinayete, katliama, savunulması sizler tarafından bile imkansız hale gelmiş vahşete bi amerikan sosu ekleyerek işin içinden sırılma çabanız yemiyor artık. Vaziyet buyken zırt pırt karşımıza anti-amerikancılık oynama hevesi ile çıkmanız da kabak tadı veriyor. Uzun lafın kısası gidin kumda oynayın.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Asıl sen azıcık şu saksıyı ince ince çalıştırsan da ilkokul çocuğuna laf anlatır gibi her yazdığıma altyazı geçmek zorunda kalmasam.

Zor kavradığın için tekrar ediyorum evladım.

Her işlediğiniz cinayete, katliama, savunulması sizler tarafından bile imkansız hale gelmiş vahşete bi amerikan sosu ekleyerek işin içinden sırılma çabanız yemiyor artık. Vaziyet buyken zırt pırt karşımıza anti-amerikancılık oynama hevesi ile çıkmanız da kabak tadı veriyor. Uzun lafın kısası gidin kumda oynayın.

Kusura bakma ama beyninin sabitligi olura bu kadar olur. Ben ne ulusalciyim, ne milliyetciyim, ne liberalim, ne Ataturkcuyum, ne de muslumanim. Ama senin bu siradan beynine bunu nasil sokacagimi, bir turlu bilemiyorum.

Sen neyin nesisin, hani su ulusalcilarin dedigi liboslardan misin yoksa?

cemozen

Üye
Yeni Üye
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
E

evrensel-insan

Ziyaretçi

cemozen;99454 Bu arada o eski atatürkçü forumunuzda ezberinizi gıdıkladığı için sansürlediğniz bir yazı vardı. [/QUOTE' Alıntı:
O formun senin algina gore ne olmasi, beni hic ilgilendirmez. Ben orada dusuncelerimi dile getiriyordum. Ustelik ben sadece bir uyeydim. Herhangibir seyi sansurleme olanagim da yoktu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç