Neler yeni

Ülkemizde Parapsikolojik Araştırmaları Kabul Eden İki Doktor

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,906
Puanları
48
Dün gece Habertürk Öteki Gündem benim açımdan çok tarihi anlara sahne oldu.

İlk kez ülkemizde 2 tıp doktoru tüm tabuları yıkmak sureti ile; "Beyin hakkında bilemediklerimiz var, Duyular Dışı Algılama-Durugörü-Telekinezi bilim açısından yok sayılamaz fakat ülkemizde bu konular yok kabul ediliyor ve bilim insanları tarafından araştırılmıyor dedi.

Yıllardır yurtdışında bu konuda yapılan tüm araştırmaları takip etmeyen ve bilimsel çalışmaları ülkemize taşımayan bilim insanlarını bu gerçekleri reddetmek yerine el birliği ile araştırmaya davet ettiler.

Program videolarını iletiyorum, diliyorum ki ülkemizde de bu konular artık bilim çerçevesinde ciddi anlamda araştırılır.

http://www.youtube.com/watch?v=CWlUNmcypJA


Dr. Sinan Canan www.sinancanan.net/

Dr. Sultan Tarlacı www.evrenindili.com/component/content/article/78-bilincansikloedisi/613-sultan-tarlaci-kimdir?directory=194
 
Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
4,906
Puanları
48
@Ocean

Diğer başlıktan konu dışına çıkmayalım diye kısaca buradan özetlemek istedim. Ülkemizde araştırma yapan çok az bilim insanı var fakat yurtdışında çok kapsamlı araştırmalar yürütülüyor.
Demonoloji ise ayrı bir araştırma konusudur fakat Parapsikoloji onu da kapsar. Ülkemizde hacı-hocalar ilgileniyor yurtdışında ise konusunda uzman doktorlar özellikle psikiyatrist ve nörologlar bu konu hakkında ciddi araştırma yapıyorlar. Hatta bazı üniversitelerde ders olarak bile okutuluyor.

Ülkemizde ise yukarda bahsi geçen 2 doktor dışında sağlıklı araştırma yapan birilerini bulmak çok zor ancak merak eden web sitelerini inceleyebilir. Tekrar söylüyorum Demonoloji ile ülkemizde ilgilenen hiç kimse bulamazsın şu an bu sebeple yurtdışı kaynaklarını araştırmak gerekiyor.

Psikolojik bir rahatsızlık olarak algılanan bazı vakalarda tıbbın yetersiz kaldığı gözlemlenmiş ve ilave araştırmalara ihtiyaç duyulmuştur ve işte beraberinde Parapsikoloji'den destek alınmıştır.

Demonlar ya da benzeri kötü niyetli bedensiz varlıklar insan ruhu ve bedeni üzerinde hakimiyet kurabilecek güce sahip varlıklardır. Kimi neye göre seçerler konusuna gelirsek genelde üstün fayda sağlayabileceklerini düşündükleri kişileri seçerler.

Cin gördüğünü iddia eden kişilerin yaşadıkları durum ise demonlarla alakalı değil başka bedensiz varlıklarla ilgilidir.

Kısacası cin vardır ama insana yaklaşamaz, cin gördüğünü iddia edenlerin gördükleri ise daha farklı bedensiz varlıklardır.

The Parapsychological Association

Parapsychology.org - for answers to all your questions about parapsychology, here is the place to find Parapsychology, paranormal phenomena, paranormal psychology, paranormal phenomenon, psychic phenomena, lyceum, Psychokinesis, hauntings, neardeath

13 University-Sanctioned Paranormal Research Projects | Mental Floss