Twitter'dAn Alıntılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Twitter'dAn Alıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,386 kez görüntülenmiş, 142 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Twitter'dAn Alıntılar
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Aşağıdaki twitter alıntıları gözleminden şunu anlıyorum. İsrail'in müzakere/ateşkes/barış dışında tek seçeneği Gazze'yi (kendi tutsak yurttaşları dahil) tümden havaya uçurma/yoketme.

Bunu kim istiyorsa.
Bu şah mat gibi.

--
Muhtemelen öfkeyle günlerce sivilleri katledip duracaklar ya da Gazzeyi kuşatıp çatışıp duracaklar ama hiç bir zaman bitmeyecek. Günlerce insan avı bir sürü sivil ve askeri kayıp ve bir çok İsraillinin feda edilmesi demek olurdu ve yine de bitmezdi. Tutsaklar kalırdı.
Filistinliler ölüme zorbalığa alışık. Siviller bu direnişte kendini feda edecek.
İkinci seçenekte buna göz yumdular ve bu yolla Gazze'yi saf dışı bırakma (haritadan silme dahil) ve uluslarası kamuoyunun göz yummasını talep edecekler.

Sonuç
Bir milyon Gazzeli öldürmek için bir kaç yüz İsraillinin feda edilmesi gibi.(ya da ortadoğu da büyük bir çatışma/kaos/gerginlik kışkırtması)
Bunlar yeryüzününün en zorba, şımarık, barbar, şovenist insanlığı. Dinleri ve soyları anneden akan (dinleri bile anadan oğla geçen) ve dinleri bölüşülemeyen, kendini yeryüzünün/insanların en seçkini sanan öte seçkinci zavallılar.

Twitter Alıntılarım

RUSYA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI:
"Derhal ateşkes ve 1967 sınırları içerisinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasına dayalı bir barış planı çağrısında bulunuyoruz"

---------------

Yehova’nız şimdi nerede? Hala seni mi seçiyor?

---------------

İki milyonu açık hava hapishanesinde süresiz olarak tutabileceğinize inanma küstahlığı...

---------------

Bugün dünya işgalciye karşı direnişi kınıyor ama dün Filistin halkı öldürülürken, işkenceye uğrarken, kaçırılırken hiçbir şey söylemediler. Utanç!

--------------

Son birkaç yıldır,
- İsrail Gazze'yi bombalıyor
- İsrail Suriye'yi bombalıyor
- İsrail Filistinlileri kaçırıyor.
Ama şimdi İsrail saldırıya uğradığına göre savaşta mıyız?
Sadece ŞİMDİ insanlar mı öfkelendi?

--------------

Batı İdeolojisi:
1) Ukrayna ;savunma hakkı var
2) İsrail ;işgal etme hakkı var

---------------

İsrail sahte bir ülkedir.

---------------

Neden herkes İsrail'den gelen resmi anlatıya bu kadar çabuk inanıyor?
Tepeden tırnağa en gelişmiş savunma silahlarına ve en güvenli sınırlara sahip olan dünyanın en paranoyak ülkesi, bir grup örgütsüz, düşük IQ'lu keçi çobanı tarafından hazırlıksız mı yakalandı?
Hadi dostum.

---------------

İsrail'in Mossad'ı büyük bir üne sahipti ama bu kadar büyük çaplı bir saldırı öncesinde hiçbir şey bilmiyorlardı, CIA de bilmiyordu.
İnanılmaz, Filistinliler de mi Huawei telefonlarını kullanıyor?

---------------

Her zaman soru sorun. Dünyanın en militarize olmuş ülkelerinden biri 'kendini koruma altına alsın' ve tüm bunların olmasına izin mi verdi?
Şüpheleniyorum. Onlarca yıldır Filistin'i haritadan silmek için bir bahane arıyorlardı, bu da kamuoyunun bunu desteklemesine neden olabilir.
Belki de plan buydu?
HERŞEYİ SORGULA!

---------------

Düşünceler ve sorular. Suçlu ve katil İsrail Devleti'nin dünyadaki en korunan uluslardan biri olduğunu (ki bu doğru) okuduğumda, dünyadaki en etkili (ve kriminal) casusluk hizmetine, yani Mossad'a, uzman bir devlete sahip olduğunu okudum. gizli sahte bayrak operasyonlarında (Gladio, 11 Eylül, Charlie Hebdo vb.) ve Hamas'ın bu ülkeyi karadan, denizden ve havadan işgal edecek herhangi bir operasyonel kapasitesinin bulunmadığı (bu da doğrudur), o zaman ne olurdu? aşağıdaki? Sahte bayrak mı? Hep aynı soru akıllarda dolaşıyor: Cui bono mu?
Hamas'ın İsrail'e kolay saldırısından kim faydalanıyor? Hamas'ı ilk kim kurdu ve finanse etti? Filistinli İslamcı milislere gerçekte kim silah ve lojistik sağlıyor? Bu soruları (cevaplarıyla birlikte) birkaç yıl önce bu yazıda sormuştum - Siyonizmin Truva atı/
İsrail'in terör şefi Netanyahu Gazze'ye savaş ilanından bahsederken gerçekte ilan ettiği şey sivil halka karşı bir soykırım eylemidir, çünkü ne savaş ilan edecek bir ulus ne de bir ordu vardır. Bu soykırımın kanıtı, enkaz haline getirilmiş çok katlı bir sivil konut binasına füze fırlatılması ve içerideki düzinelerce Filistinli ailenin kasten öldürülmesidir.

---------------

Filistinlileri 1948 öncesi köylerinde ilk kez katlettiğinizden, topraklarını, evlerini ve hayatlarını çaldığınızdan beri savaştasınız. Yeni bir şey yok, ama bugün onların acısını tattın.
*
Başbakan Netanyahu: İsrail vatandaşları, savaştayız.

---------------

İsrail, Filistinlileri etnik temizliğe tabi tuttuğu ve evlerini çaldığı 1948 öncesinden bu yana onlarla savaş halinde. O zamandan beri Filistin halkını işgal etti ve kuşattı. Bugünkü direniş eylemi için İsrail, geleneksel hedeflerini terörize edecek: Filistinli siviller.

---------------

İsrail'de şiddetlenen savaş %100 kışkırtılmıştı ve uzun zamandır hazırlanıyordu. Mevcut Rusya-Ukrayna çatışması gibi, pek çok kişi bu konuda çok uzun zamandır uyarıda bulunuyor. İsrail onlarca yıldır bir grup insanı boyunduruk altına alıyor ve işkence ediyor. Birisi bunu ne kadar süre yapabileceğini düşündü...

---------------

2018'de Gazze'deki Filistinlilerin dünyaya içinde bulundukları kötü durumu göstermek için Büyük Dönüş Yürüyüşü düzenlediklerini hatırlatmak isterim. Her gün silahsız olarak İsrail'in Gazze çevresindeki askeri çitlerine doğru yürüdüler. İsrail 8.000 kişiyi gerçek mermiyle vurdu, 220 Filistinliyi öldürdü. Toplam 36.143 yaralı

---------------

Gazze, İsrail'in yeryüzündeki en sofistike gözetleme sistemlerine sahip olduğu iddia edilen, kuşatılmış ve abluka altındaki küçük bir toprak şerididir ve İsrail burnunun dibinde aylardır süren büyük bir kara, deniz ve hava saldırısını kaçırmış mıdır? Tuhaf

---------------

Yurt dışında İngilizce konuşan tüm arkadaşlarıma:
Ülkemiz, çocukları, kadınları, erkekleri yataklarında soğukkanlılıkla katleden zalim bir düşmanın saldırısına uğradı. Bebekleri, anneleri, yaşlıları esir aldılar.
Tatilin arifesinde, çiftçilerin müreffeh ve barışçıl yerleşim yerlerine saldırarak, suçlarını zafer sayarak evlerini yağmalayarak gurur duyuyorlar.
Doğa partisinde kutlama yapan çocukları katlettiler. Bu bir zafer değil. Karanlık ışıkla savaşıyor. Biz İsrailliler bir kez daha zor bir dönemden geçiyoruz. Yaşamlarımız için nasıl savaşacağımızı biliyoruz ve hiçbir Yahudi çocuğunu asla terk etmeyeceğiz. Bu bizim yolumuz.
Size sesleniyoruz; lütfen savaşın ilerleyen dönemlerinde bile bu günü hatırlayın. Katliamı kimin başlattığını unutmayın. Hamas, Yahudileri yok etmek isteyen, kimseyle barışı konuşmak istemeyen bir örgüt. Savaş yön değiştirdiğinde, biz İsraillilerin bunu tersine çevireceğine ve Gazze'nin kayıpları karşılayacağına söz verdiğimizde, bu savaşa ağır bir yürekle, masumları öldürme arzusu olmadan ve başka bir seçenek olmadan girdiğimizi unutmayın. bize karşı gelenler.

---------------

Mısırlı müzakereciler İsrail'e, Gazze Şeridi'ne kara operasyonu yapılması halinde Lübnan Hizbullahı'nın savaşa gireceğini bildirdi.

---------------

İsrail'in nasıl tepki vereceğini seçmesi zor.
Eğer Gazze'nin tamamen işgal edilmesi veya Filistinlilerin geniş çapta katledilmesi gibi dramatik bir tepki verirse İsrail ile Arap dünyası arasındaki ilişki sona erecektir. İsrail ve ABD, İsrail-Suudi ilişkilerini normalleştirmeyi unutabilir.
Dramatik bir tepki vermezse düşmanlara karşı zayıflık gösterecek ve gelecekte daha da güvensiz hale gelecektir. Ayrıca İsrail'in, özellikle Netanyahu yönetiminin tarzı da değil.

---------------

SON DAKİKA: İsrailli yedek askerlerden oluşan gruplar Gazze sınırına gitme emirlerini reddetti.
Bir İsrail askeri, "Ölüme gitmeyeceğiz, bu intihardır" dedi.

---------------

İsrail az önce #Gaza 'da sivillerle dolu 14 katlı bir binayı bombaladı. İnsanlar enkaz altında kalacak. İsrail'in 11 Eylül'den bu yana yapmayı bildiği tek şey bu.

---------------

Washington Filistin'i kınadı.
NATO Filistin'i kınadı
AB Filistin'i kınadı.
Zelensky Filistin'i kınadı.
Not alın. Bu savaş çığırtkanları, İsrail'in Filistin'i işgal etmesini sağlarken, aynı zamanda Ukrayna'nın yanında olduklarını iddia ediyorlar.
Gerçek savaş çığırtkanları için bu bir maske çıkarma anı.

---------------

Suriye hızlı bir şekilde Afganistan’ın yaşadığı sona doğru gitmektedir! Ayrıca Kafkaslar, Ukrayna, Irak ve Suriye’de devam eden çatışmalar ülkemizi adeta bir ateş çemberine almıştır! Atılacak yanlış adımlar, bu ateşi topraklarımıza da sıçratabilir!
Bu nedenle dış politikada son derece dikkatli olunması, başta Suriye olmak üzere, ülkemizi ve ordumuzu bataklığın ortasında bırakacak adımlardan kaçınılması elzemdir!

---------------

Bu neden bugün İsrail'de oluyor ???
Sırf kolektif Batı bu ırkçı apartheid rejimine göz yumduğu için.
Yahudilerin 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilere karşı katlandığı şeyin aynısını İsrailliler Araplara yapıyor, daha azı değil.
Roller tersine döndü, İsrail bugün Filistinlilere karşı Naziler gibi davranıyor.
Uygunsuz gerçekler.

---------------

İsrail işgal güçleri Gazze'de iki hastaneyi bombaladı.

---------------

Amerikalılar Uygurlar için galonlarca gözyaşı dökerken, Filistin'in yok edilmesini, Filistinlilerin temel insan haklarından yoksun bırakılmasını ve Gazze'nin acımasızca bombalanmasını destekliyorlar.
Daha sonra Hamas'ın saldırısının “kışkırtılmamış” olduğunu söylüyorlar; aynı kelime Ukrayna için de kullanılıyor.
Dev bir yalan ve ikiyüzlülük balonu.

---------------

Hamas ve İslami Cihad'ın ne kadar başarılı olduğuna bağlı olarak gerilimi artırma sırası şu şekilde olacaktır:
1. Hizbullah karşı kuzeyden müdahale ediyor
2. Suriye cephesi açılacak
3. Irak'ın insansız hava aracı/füze saldırıları
4. Yemen'in insansız hava aracı/füze saldırıları
5. İran'ın drone/füze saldırıları
*
Cesaret edemiyorlar! Bunu yapsalar bile sert bir karşılık vermeyi düşüneceklerdir.
*
Hizbullah cüret edebilir, Suriye de Direniş Ekseni güçlerine (Irak'tan da) cepheyi açabilir, ancak Ordusunu ve füzelerini olaya dahil edemez.
Yemen de devreye girebilecek bir joker karttır.
Ama evet, İran ancak İsrail'in nükleer kapasitesi etkisiz hale getirilirse devreye girer

---------------

Askeri olarak yine tarihi sayılacak bir gün. Yeni yayınlanan videolarda İsrail ordusuna bağlı araçlar havadan dronelar ile hedef alınıyor. Gazze normalde kendi roketini zor üreten, kuşatma altında ve tüneller aracılığıyla yardım götürülen bir kent

---------------

Tüm bunların temelinde işgal ve kuşatma olduğunu kabul etmeyen medya anlatısı sinsi ve yanlıştır.

---------------

Yıllardır göğüslerini döven ve (Ukrayna'daki) yabancı işgale karşı silahlı mücadeleyi nasıl desteklememiz gerektiğinden bahseden ve bugün ayaklanan Filistinlileri "terörist" olarak tanımlayan tüm bu Batılı politikacıları izlemek inanılmaz.
Son derece bilgilendirici bir an.

---------------

İsrail, Filistinlilerin kullandığı su kaynaklarına çimento dökmüştü.
İsrail bir suç devletidir.

---------------

Filistin, İsrail işgalcisine karşı kahramanca bir direniş eylemi yürütüyor.
İsrail buna karşılık en az 161 Filistinliyi öldürdü.
Bu, İsraillilerden YEDİ KAT daha fazla Filistinlinin öldürüldüğü anlamına geliyor.
Size İsrail'in sömürgeci bir işgalci olmadığını söyleyenler size yalan söylüyordur.

---------------

Az önce @BBCNews'in Filistin'deki durumla ilgili korkunç derecede tek taraflı yayınını izliyordum. İşte şirket medyasına birkaç not.
1. İsrail uluslararası hukuku ihlal etmektedir. Filistinliler vatanlarını 75 yıllık İsrail baskısı ve terörizminden kurtarmak için savaşıyor. "Militanlar" Filistinli özgürlük savaşçıları DEĞİL, İsrail ordusu ve yerleşimcilerdir. Silahlı mücadele uluslararası hukuk kapsamında meşrudur 5. İsrail uzun yıllardır Filistinlileri kaçırmaktadır. Halihazırda 1,000'den fazla Filistinli İsrail zindanlarında 'idari gözaltında' tutulmaktadır.

---------------

Şunu anlayın: Filistin direnişi İsrail işgalinin GÜNEY KOMUTANLIĞI'nın *Karargahını* ele geçirdi ve şu anda *elinde tutuyor*.
"Benzeri görülmemiş" kelimesinin eşanlamlıları tükeniyor.
*
İsrail'in Gazze'de yaratacağı anlatılmaz cehennemden şimdiden endişeleniyorum.

---------------

İsrail hükümeti iki milyonu Gazze'deki açık hava hapishanesinde tutsak edip direniş bekleyemez.

---------------

Batılı haber medyasının saldırgan-savunucu ilişkisini sinsice tersine çevirdiği ve sanki şiddet, birdenbire Hamas'ın saldırısıyla başlamış gibi haber yaptığı günler geldi.

---------------

Az önce, Filistinlilerin, yasadışı İsrail yerleşimlerinin kapladığı Filistin topraklarına "sızdığını" ifade eden ve yasadışı yerleşimlerden hiç bahsetmeden birçok kişinin adını "İsrail" olarak anan bir BBC Haber raporunu izledim.

---------------

İsrail bugün şiddetli ve alışılmadık bir sürpriz kitlesel saldırıyla saldırıya uğradı. Ağır silahlara sahip Filistinli silahlı adamlar sınırları aştı, sivil şehirlere girdi ve her yere ateş etmeye başladı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sivil katliamı(!)
Evler ele geçirildi, rehineler tutuluyor, çocukların dehşet içinde çığlık attığı videolar şimdiden arkadaşlar arasında dolaşıyor.
Ölü mü, diri mi belli olmayan askerleri ve sivilleri kaçırdılar.
İsrail'in merkezi Tel Aviv ve Gush Dan da dahil olmak üzere tüm İsrail'e binlerce roket ağır şekilde ateşlendi.
Hamas, İsrail'e karşı topyekün bir savaş çağrısında bulunuyor ve elbette İran'ı da savaşa katılmaya çağırıyor.
IDF yedek kuvvetleri askere alındı. İsrail savaş ilan etti.
İsrail havaalanı kapatıldı.
Denizde de silahlı çatışmalar var.
Bu savaşı kim istiyor?
Allah/tanrı hepimizin yardımcısı olsun.

---------------

İsrail, 2004 yılından bu yana Gazze'de binlerce Filistinliyi katletti.
Gazze, insan hayatına elverişsiz hale getirilmiş bir açık hava hapishanesidir.
Bu tür bir aşağılama uzun süremez.
Ya Filistin sömürgeci tahakkümden kurtulacak, ya da direnişe geçilecek.
Bugün sadece bir tatma günü.

---------------

İran Hamas'ı destekledi
İran şu anda Orta Doğu'nun en güçlü gücüdür.
Katar Hamas'ı destekledi. Dünyanın en zengin ülkesi.
BAE Hamas'ı destekledi
Lübnan ve Suriye Hamas'ı destekledi
Lübnan Hizbullah'ı büyük olasılıkla savaşa girecek.

---------------

Rusya ve diğer pek çok kişi çözümlerini dile getirdi:
derhal ateşkes
1967 sınırları içerisinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletine dayanan barış planı.
Filistin'in 2048'deki bağımsızlığı sembolik olacaktır.

---------------

Bugün Filistinliler YETER YETER dedi!

---------------

(Hamas mitanlarıın kapı kapı dolaşarak İsraillileri vurduğunu ida eden sahte video)

------------------- 
Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Bugün Hamas teröristleri, masum kadınları ve çocukları yakalayıp öldürerek İsrail'in kalbine saldırdı. İsrail'in bugün ve gelecek günlerde kendini savunma hakkı vardır. Avrupa Birliği İsrail'in yanındadır.

Ursula von der Leyen - Avrupa Komisyonu Başkanı

Kim olduğunu sanıyorsun? Seçilmediniz ve AB'nin dış politikasını belirleme yetkiniz yok.
Avrupa "İsrail'in yanında" DEĞİLDİR. Biz barıştan yanayız. Bizim adımıza konuşmuyorsunuz. Söyleyecek yapıcı bir şeyin yoksa ve açıkça söylemiyorsan çeneni kapat.

Clare Daly - Avrupa Parlamentosu milletvekili

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
8/10 Filisitin İsrail Gergnliği Twitter Alıntıları

Filistinliler ne zaman savaşsa, acımasız misillemeyle karşılaşıyorlar. Oğullar, kızlar, babalar, anneler öldürüldü.
Yorgunlar, dövülüyorlar, hırpalanıyorlar, aç bırakılıyorlar, itlaf ediliyorlar ve yorulmaları, pes etmeleri ve açık hava hapishanelerinde çürümeleri bekleniyor. Ta ki yaşama iradelerini kaybedinceye, kuruyup ölene kadar.
Ama pes etmiyorlar. Haklı bir öfkeyle yönlendirilen iradeleri asla kırılamaz. Hiçbir şey işe yaramadı ve hiçbir şey işe yaramayacak.
Tüm fiziksel zorluklara rağmen onurları için savaşırlar. Hiçbir şey onları caydıramaz. Başarısız olduklarında yine de geri gelmeye devam ediyorlar. Bu bana Josephus'un Yahudiyelilerin Romalı işgalcilere karşı kararlılığını nasıl tanımladığını hatırlatıyor:
"Bir adamı efendileri olarak adlandırmaktansa, en büyük işkencelere maruz kalmayı ve arkadaşlarına ve akrabalarına işkence yapılmasına izin vermeyi tercih ederler."
Kesinlikle teslim olmayacaklar. Modern teknolojinin fiziksel gücünün tüm kanıtlarına rağmen ruhları kırılamaz. Çünkü onların ruhu basittir:
Adalet için her şeye rağmen savaşın.
Onlar için hayat direniştir, direniş de hayattır. Beşikten mezara kadar. Hakikat, güzellik ve adalet olmadan hayat olmaz; bu nedenle Yalanlar İmparatorluğu çirkinliği ve adaletsizliği onlara empoze ettiğinde hayat savaşa dönüşür.
Bu yüzden elitlerin planlarından korkmuyorum. Filistinliler, bir halkın haklı davasıyla birleştiğinde insan iradesinin kırılamayacağını kanıtlıyor.
İsrail, otomasyon yüzünden giderek işsizleşen ve umutsuzluğa kapılan Batılı nüfusa karşı kullanılması amaçlanan ve kullanılmaya da başlayan teknolojilere öncülük etti.
Filistinliler Batılı elitlerin davasının boş olduğunu kanıtladı. İnsanlık kazanacaktır.

-----------------

Kelimenin tam anlamıyla gördüklerime inanmıyorum. Bölgenin "en büyük" ordusu bir deste kart gibi katlanıyor. İsrail askerleri ya kaçıyor, kazara birbirlerini öldürüyor, yakalanıyor ya da ölüyor. Eğer Hizbullah şu anda hapşırsaydı, IOF (İsrail Ordusu) çökerdi.
*
IOF (İsrail Ordusu) nasıl "dövüşeceğini" bilmiyor, sadece bebekleri gökten nasıl bombalayacağını biliyorlar. Tüm savaş deneyimlerini taşlarla silahlanmış gençleri vurarak kazandılar.

-----------------

İnsanlar lütfen Batı'nın bu yanlış çerçevesini düzeltmeye başlasınlar.
BU HAMAS DEĞİL FİLİSTİN İLE İSRAİL ARASINDA BİR SAVAŞTIR.
Bu, Direniş gruplarının Koalisyonudur ve Hamas yalnızca bir unsurdur.

-----------------

MilChrichles'tan İsrail/Hamas çatışmasındaki tutarsızlıklara ilişkin analiz:

İsrail'in saldırı hazırlıklarından haberi yoktu.
Gazze 365 kilometrekarelik dar bir kara parçası. Herkes buranın tamamen İsrail ordusu ve istihbarat servisleri tarafından gözetlendiği, dinlendiği ve izlendiği izlenimine kapılmıştı ama durumun böyle olmadığı ortaya çıktı.
Muhtemelen Hamas, elektronik temasları dışlayan bir koordinasyon ve iletişim sistemi geliştirdi ve Filistinliler bir şekilde her şeyi İsrail istihbaratından saklamayı başardı.

İsrail saldırıyı önleyemedi.
7 Ekim'de kontrol noktalarına ve büyük şehirlere yapılan saldırıdan kısa bir süre önce Hamas, koordineli bir şekilde ÇNRS'yi, kara kuvvetlerini, yamaç paraşütçülerini ve diğer ekipmanları mevzilerine konuşlandırdı.
Hazırlıklar ve ilk adımlar gözden kaçtı ve önleyici bir saldırı başlatılmadı.

Sınırdaki alarm sistemi çalışmıyordu.
İsrail'in milyarlarca dolar yatırım yaparak donattığı sınırdaki elektronik sistemler kullanılamaz hale geldi.
Çok sayıda kamera ve sensör, Filistin saldırısını tespit edip durdurmanın yanı sıra, bazı nedenlerden dolayı yakınlarda olmayan savaş devriyelerini de tespit etmeye ve durdurmaya yardımcı olmadı.
Filistinli insansız hava araçları otomatik makineli tüfekleri ve sensör kulelerini kolayca vurabildi ve Hamas saldırı ekipleri sakin bir şekilde çitleri havaya uçurarak sınırı geçti.
Kimse onlara saldırmaya çalışmıyor. Alarmın çalışmaması nedeniyle yüzlerce İsrail askeri kamplarda, kışlalarda ve uyurken öldürüldü.

Hamas taktikleri.
Yaygın inanışın aksine Filistinliler, IDF'nin tahkimatlarını ve üslerini atlamadılar. Hem kontrol noktalarına hem de askerlerin ve zırhlı araçların bulunduğu üslere agresif bir şekilde saldırdılar.
Aynı zamanda Hamas, muhtemelen saldırganların vasıflarının düşük olması veya ihtiyaç olmaması nedeniyle tank kullanmayı bıraktı.
O dönemde nöbetçilerin, nöbetçi güvenlik görevlilerinin ve koruma güçlerinin nerede olduğu hâlâ belirsiz.

Askeri teçhizatın hazırlığı.
Helikopter düşmesiyle imha edilen İsrail Merkava Mk.4 tankı, en korunmasız alanlardan biri olan yukarıdan vuruldu.
Aynı zamanda, Trophy aktif koruma kompleksinin de devre dışı bırakıldığı görülüyor. Tankın imha edildiği ve mürettebatın yakalandığı görüntülerde, aracın silahının kapalı olduğu açıkça görülüyor.
Bu, mürettebatın aracı savaşa hazırlamadığını ve yalnızca talimatların ağır bir ihlali değil, aynı zamanda böyle bir saldırıda sadece aptalca olan sindirmeye güvendiğini gösteriyor.

Sınır kentlerinde panik.
Özellikle Gazze Şeridi gibi bir bölge söz konusu olduğunda, çatışmaların tırmanması durumunda tüm toplulukların bir planının olması gerekiyor.
Ancak organize bir uyarı veya tahliye yapılmadı. Yerel güvenlik güçlerinin sayısının o kadar az olduğu ve silahlarının zayıf olduğu ortaya çıktı ki, Filistinliler tarafından hızla tasfiye edildiler.
Ertesi gün sınır bölgelerinin boşaltılacağı duyuruldu.

IDF (İsrail ordusu) ile Hamas arasındaki koordinasyon farkı.
7 Ekim öğlene kadar İsrail hükümeti çatışmalara neredeyse hiçbir tepki vermedi.
Ülkede cumartesi sabahı Şabat. Güvenlik güçleri ancak saat 14-15'te yedekleri toplamaya ve misilleme amaçlı baskınlar düzenlemeye başladı.
Ancak Nahal piyade tugayının komutanı Jonathan Steinberg'in ölümü, bir şekilde hemen toplanabilecek güçlerin aceleci bir tepkisine işaret ediyor.
Nahal'in Hamas'a karşı çatışmalara müdahalesinin tugay komutanı tarafından başlatıldığı ve Genelkurmay'ın doğrudan emri olmadığı anlaşılıyor.

Sırada ne var:
Önümüzdeki iki gün içinde İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin Gazze Şeridi'ndeki mahallelerde askeri bir operasyona başlayacağı tahmin ediliyor.
Ancak açık alanlardaki eylemler ile yerleşim alanlarındaki eylemler farklıdır. İsrail kara kuvvetlerinin Filistin yerleşim bölgesine girme girişimi neredeyse kesin olarak her iki tarafta da büyük ölü sayısıyla sonuçlanacak.
Hele ki Hamas drone kullanımını yoğunlaştıracaksa. Bu, IDF'nin zırh ve personel açısından büyük kayıplarına yol açacaktır.

Sonuçta bu birçok soruyu gündeme getiriyor.
- Bu bilerek mi yapıldı?
- Bu Gazze'ye yönelik bir işgali meşrulaştırmak için mi yapıldı?
- Bu, dikkatleri ve yardım akışını İsrail'e yönlendirmek için mi yapıldı?
- Bu, Ukrayna'nın terk edilmesini haklı çıkarmak ve kolaylaştırmak için mi yapıldı?
- Bu sadece beceriksizlik miydi?
Hiçbir fikrim yok ama kesinlikle tuhaf görünüyor. Cevabı hiçbir zaman bilemeyebiliriz.

Nedenini de ekliyorum: "Saldırının en olası nedeni, neredeyse sonuçlanmak üzere olan Suudi-İsrail anlaşmasını sabote etmektir."
PS; Hiçbir şey ima etmiyorum, TBH, aklıma gelenleri sıraladım.
İsrail'in buna bilerek izin verdiğine inanmak zor ama tuhaf.

-----------------

Gazze'ye giden herkesin bildiği gibi kuşatma altında hayat dayanılmaz, dolayısıyla sessizce oturmak yavaş ve anlamsız bir ölümü kabul etmeye benziyor. Bu nedenle Gazze'de kurtuluş için mücadele evrensel olarak tek onurlu ve kısa vadeli maliyetine rağmen uzun vadede olumlu sonuçlar doğuracak bir seçenek olarak görülüyor.

-----------------

İsrail zırhlı araç hazırlıyor
İsrail Savunma Bakanı Yoav Galant şunları söyledi: "Savaşın kuralları değişti ve Gazze Şeridi'ne verilecek tepki o kadar güçlü olacak ki önümüzdeki 50 yıl boyunca hatırlanacak."

-----------------

Şu anda Filistin'de yaşananlar tarihi ve Amerikalıların Ortadoğu'daki rolünü değiştirecek.
İsrail, Mısır (100 milyon vatandaş), Ürdün, Lübnan ve Suudi Arabistan gibi ülkeleri dizginlemek ve Amerikan mali ve askeri egemenliği altına koymak için yaratıldı.
Zayıflayan veya rejimi değiştiren bir İsrail, tüm Ortadoğu'nun imparatorluğun kontrolünden kurtulması anlamına gelir ve refahın kapısını açar.

-----------------

İnsanların topraklarını işgal edip, sömürgeleştirip ve çalıp sonra da barış bekleyemezsiniz.
Bütün bir insan grubunu boyunduruk altına aldığınız anda barışı öldürürsünüz.
Tersine, tüm insanlar özgürleştiğinde ve özgür olduğunda barışı yaratırsınız.
*
Ölümcül bir işgal barışçıl direnişi imkansız hale getirdiğinde, şiddet içeren direnişi kaçınılmaz kılar.

-----------------

ABD Cumhuriyetçi Senatörü Lindsey Graham:
Hizbullah İsrail'e karşı savaşa katılırsa İran'ı vurmalıyız

-----------------

İsrail, 2011'de 1027 Filistinli esiri bir esir askerle takas etti.
Gazze'deki çok sayıda tutsağı geri almak için dolup taşan hapishanelerini yeniden açmadan önce, vatandaşlarını ve siyasi sınıfını memnun etmek için yüzlerce, hatta binlerce sivili katletmesi gerekiyor.

-----------------

Hamas'ın, yaralı ve esir alınan İsrailli subaylar karşılığında ateşkesi reddettiğini söyleyen Hazem Kasım, "Ateşkes söz konusu değil ve bu sefer nihai zafere gidiyoruz" dedi.

-----------------

2014 yılında İsrailliler, bombalar Filistinli ailelerin tamamını yok ederken ve İsrail ordusu binlerce masum Filistinliyi katlederken alkışlar ve tezahüratlar yaparak kamp kurdu.

-----------------

Emekli IDF(Israil) askerleri İsrail ordusundaki deneyimlerini anlatıyor ve bunu yaparken gülüyorlar.
“Askerlerden biri 16 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etti *gülüyor*”
“Filistinlileri kafese koyup öldürdü”
“Askerler köylüleri alev silahlarıyla kovalayıp ateşe verdi”
"Okul çocuklarını elleri havada görürsem onları öldürürdüm."
“Herkesi kovdum ve öldürdüm. Saymam imkansız *gülüyor*”
Bu adamların ikisi de İsrail'de özgür vatandaşlar olarak yaşıyor.

-----------------

İsrail'deki terör saldırıları haberi derinden sarstı. Düşüncelerimiz ve dualarımız masum kurbanlar ve aileleriyle birlikte. Bu zor zamanda İsrail'le dayanışma içindeyiz.
Modi - Hindistan başbakanı
*
Başbakan. Sizin mantığınıza göre her Hintli özgürlük savaşçısı terörist olmalı ve İngiliz emperyalistleri masum kurbanlar olmalıdır.
Hint vatandaşı

-----------------

Onlarca yıldır süren İsrail zulmü ve teröründen bahsetmeden Gazze hakkında konuşamazsınız.

-----------------

Ben Bar Mitzvah'ımı Kudüs'te yapmış ve Doğum Hakkına sahip bir Yahudi adamım.
7 ayı Gazze'de olmak üzere 3 yıl Filistin'de yaşadım.
Filistin direnişini %100 destekliyorum.

-----------------

Hamas Saldırısı neden şimdi gerçekleşti?
Hiç kimse Hamas'ın bu saldırısına neyin yol açtığını gerçekten tartışmıyor. Bu son saldırıya Hamas tarafından "Mescid-i Aksa Tufanı" adı verildi.
Çünkü zamanlamasının gerekçesi İsrail'in "Yahudi grupların Mescid-i Aksa'ya saygısızlık yapmasına" izin vermesidir.

-----------------

Dünya halkları Gazze'ye ve Hamas'ın kontrolüne yönelik acımasız bir saldırıya hazırlanmalı.
Çoğu savaş gibi bu savaş da hiçbir kural olmadan yürütülüyor. Ve tarihteki birçok ilk savaşta olduğu gibi, bugünkü vuruşlar (kazandıran bir darbe), tarihinde o bölgede eşi benzeri görülmemiş bir misillemeyle karşılaşacak.

-----------------

Eğer Musk, Twitter'ın editörlerini ve moderatörlerini kovmasaydı, Filistinli teröristlerin bu sabah öldürülen kadınların cesetleriyle selfie çektiğini göremeyecektiniz çünkü Twitter personeli, Hamas için kriz halkla ilişkiler çalışmaları yürütüyor ve onun adına anlatıyı şekillendiriyor olacaktı.

----------------- 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
İsrail Savunma Bakanı: "Gazze Şeridi'nin tam kuşatma emrini verdim. Elektrik olmayacak, yiyecek olmayacak, yakıt olmayacak, her şey kapalı. Biz insan hayvanlarla savaşıyoruz ve ona göre davranıyoruz."

Avrupa Komsiyonu atanmış başkanı Ursula von der Leyen: Yanındayız

Avrupa parlamentosu seçilmiş milletvekili Clare Daly: Vonderleyen'in desteği ile . Tam bir rezalet. Bizim adımıza konuşmuyor.

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Filistinli Kadın ve Çocukların Gazze'nin yerle bir edilip dünyanın göreceği bir otoparka dönüştürülmesinden önce tahliyesine 13 saat daha kaldı. Bu, cihatçılar ve Yahudi düşmanları için neden İsrail'e asla roket ve şiddetle saldırmamanız gerektiği konusunda önemli bir ders olacak. Tik tak, teröristler

Laura Loomer

Bu tür psikotik soykırım söylemlerinin hiçbir faydası yok. Gazze otoparka çevrilirse Arap dünyası İsrail'i otoparka çevirir. Armagedon'a giden yol budur. Bu kadar büyük platformlara sahip insanların bu kadar sorumsuz olması çok yazık.

Benjamin Rubinstein

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
"İsrail şu anda nasıl davranırsa davransın, ne yaparsa yapsın, karşılık olarak ne kadar zalimce saldırırsa saldırsın, İsrail hükümeti için en kötü şey zaten gerçekleşti; IDF'nin yenilmezliği ve İsrail istihbarat servislerinin her yerde hazır ve nazır olduğu imajı ciddi şekilde sarsıldı. "

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Sırplar hakkında anlattıklarının aynısını Filistinliler için de kullanıyorlar... kendimizi başka bir NATO savaşına sürükleyeceğiz ve bu, Balkanlaşmış bir cumhuriyet ve yeni NATO üyeleriyle bitmeyecek. Lütfen tarihi öğrenin, yalvarıyorum.

"2020'de Yale profesörü Samuel Moyn, Beyaz Saray stajyeri olarak çalışırken daha sonra Washington Post'ta yayınlanan ve halkı NATO'nun Sırbistan'ı bombalamasının erdemli ve gerekli olduğuna ikna eden hikayeler 'yerleştirdiğini' itiraf etti. "

Onların yalanlarına kanmayı bırakın.

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Her zaman İsrail'in "müttefikimiz" olduğunu duyuyoruz ama tam olarak nasıl? İçinde bulunduğumuz savaşlardan herhangi birine asker gönderdiler mi? Büyük bir ticaret ortağımız mı? Onlardan herhangi bir şey alıyor muyuz yoksa bu tek taraflı, onlara tonlarca para gönderdiğimiz bir ittifak mı? Ciddi bir soru, henüz cevabını bilmiyorum.

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
TEMEL: "İsrail'in sahip olduğu meşru müdafaa hakkı, intikam alma ve barışçıl sivilleri öldürme hakkını içermez."
- Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanović

------------------------

PUTİN FİŞİ ÇEKTİ
Gazze'ye yönelik abluka/toplu cezalandırma "kabul edilemez" ve Nazilerin Leningrad kuşatmasıyla kıyaslanabilir.

------------------------

Putin İsraillileri Nazilere benzetiyor. Gazze'yi işgal etmelerinin Leningrad'ı işgal etme gibi olacağını söylüyor.

------------------------

1943: Varşova gettosu: Hitler'den Yahudilere: "Güvenliğiniz için tahliye etmeniz gerekiyor."
2023 : Gazze toplama kampı : Siyonist rejim > "güvenliğiniz için tahliye etmek için 6 saatiniz var"

------------------------

Bazı Avrupalı liderlerin/Başbakanların resmi X hesaplarını kontrol ettim. Herkes İsrail'e yönelik saldırıları kınıyor. Gazze'de olup bitenlere herkes sessiz kalıyor.
Bir avuç korkaktan başka bir şey değil. Sessiz işbirlikçilerin hepsi devam eden soykırımın suç ortağı.

------------------------

İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog, şimdiye kadarki en açık faşist söylemlerden biriyle Gazze'de hiç masum sivilin olmadığını iddia etti.
Bir basın toplantısında "Sorumlu olan bütün bir ulustur" dedi.
Soykırıma teşviktir.

------------------------

Kamp Komutanı Gazze gettosunu yerle bir edeceğini açıkladı.
*
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant:
“Gazze eski haline dönmeyecek. Her şeyi ortadan kaldıracağız.”

------------------------

Filistin özgürleştirildiğinde ve İsrail düştüğünde, onun anısı tıpkı Rodezya gibi tarihte sadece bir kesit olarak hatırlanacak; sadece ırkçılığı, uyguladığı muazzam şiddet ve üstünlükçü ideolojilerin tehlikelerine dair uyarıcı bir hikaye olarak hatırlanacak. .

------------------------

Bu arada İsrail'de sevinç dolu sahneler ve mide bulandırıcı sloganlar duyuluyor: “Gazze! Gazze! Gazze bir mezarlıktır. Gazze'de artık çocuk kalmadığı için çocuklara yönelik okullar da olmayacak. Türünüz yok edildi!

------------------------

Liberal emperyalizmin günleri geride kaldı; tanık olduğumuz şey, soykırımın siyasi ve hukuki gerekçelerinin gereksiz olduğu Cenevre Sözleşmeleri öncesi döneme bir geri dönüş. Eski sömürgecilik geri döndü ve onunla birlikte “insan-hayvan” söyleminin normalleşmesi de söz konusu.
*
"Batı"nın "insani" maskesi nihayet kalkıyor.

------------------------

"İsrail, Gazze'deki hastanelere 2 saat içinde tahliye edilmesini söylüyor!"
Savaş suçları savaş suçlarıdır ve kim işlerse işlesin asla hoş görülmemelidir!

------------------------

Uluslararası Kızılhaç Komitesi: "Gazze'deki kitlesel kayıplar geçmiş yıllarda görülen hiçbir şeye benzemiyor".

------------------------

İsrail, Gazzelileri Mısır'daki ÇÖL'e itmeye çalışıyor. Onları "korumak" için!
Bu arada onları bombalıyor, deniz ablukasını kaldırmıyor, "İsrail"e gitmelerine izin vermiyor.
Gazze'deki Filistinliler *zaten evlerini bir kez kaybetmişlerdi* şimdi İsrail bunu onlara yeniden yapıyor.
Etnik temizlik.
*
Al Jazeera sunucusu: "Yani onların sadece Mısır'a gidebileceklerini mi söylüyorsunuz?"
Eski İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon: “Evet. Başka nereye gidebilirler?”

------------------------

GAZZE'DE TAM ETNİK TEMİZLİK.
Bu başından beri A PLAN'ıydı.
B planı yok.
Doğrudan atın ağzından.
*
İsrail eski dışişleri bakan yardımcısı, İsrail'in 1,1 milyon nüfusa kuzey Gazze'den küçük şeridin güney yarısına taşınması emrini açıklayan bu inanılmaz derecede aydınlatıcı röportajı verdi.
İnsani koridordan (güvenliğe kaçtıklarını düşünen savunmasız sivillerin ölümüne yol açacak şekilde hedeflenen) bahsettiği kısmı unutun.
Etnik temizliğin mantığını ortaya koymanın şaşırtıcı yanı şöyle diyor: "Bu düşünülmüş... Sina çölünde, Gazze'nin hemen diğer tarafında devasa bir genişlik, neredeyse sonsuz bir alan var. ... Fikir şu ki: bizim ve uluslararası toplumun on şehrin yiyecek ve su ile altyapısını hazırlayacağı açık alanlara gitmeleri için... tıpkı Esad'ın katliamından kaçan Suriyeli mülteciler gibi... Orada bu, Sina'da geçici bir süre için hepsini diğer tarafta ağırlamanın bir yoludur... ve Mısır top oynamak zorunda kalacak."

------------------------

7 milyar insanın yaşadığı Küresel Güney'in tamamı Filistin'i destekliyor.
ABD ve İsrail'in hayal ürünü rüyalarından uyanması gerekiyor.

------------------------

Müslümanlar uyanın. Uyanın Hıristiyanlar. Tanrı'nın seçilmiş delileri kutsal topraklarda soykırım yapıyorlar.

------------------------

Buna İsrail-Hamas savaşı demeyi bırakın. İsrail-Gazze katliamıdır.

------------------------

İsrail ordusu Gazze Şeridi'ndeki kara operasyonunun başlamasını ertelemeye devam ediyor.
Şimdi IDF komutanlığı, ordunun bölgede kalan sakinlerin sayısını değerlendirdikten sonra kara operasyonu başlatacağını duyurdu.
Çok sayıda Arapça rivayete göre
TV kanallarına göre şu anda 800 binden fazla insan Gazze Şeridi'nin kuzeyini terk etti. Ancak bölgede hala önemli sayıda sivil bulunuyor.
Gazze Şeridi'nde yüzbinlerce sivil varken İsrail'in askeri operasyon başlatması halk açısından trajik sonuçlara yol açacaktır.
Buna ek olarak İsrailli yetkililer, çatışmaya yeni katılımcıların da dahil olacağı bir kara operasyonunun başlamasıyla bağlantılı risklerden korkuyor; bundan sonra IDF iki, hatta üç veya dört cephede savaşmak zorunda kalacak.

------------------------

İsrail askeri sözcüsü: Kuzeydeki kuvvetler tam hazırlıkta

------------------------

Hamas'ın [Filistin bölgesindeki daha önceki İsrail askeri operasyonlarından] bir ders aldığına inanıyorduk. Bu büyük bir hataydı" dedi.
Analitik: Yuri Podolyaki

------------------------

Nazi propagandası
*
Tarih boyunca insanlıktan çıkarma, vahşetin işlenmesinde önemli bir rol oynamıştır.
Bir halkı "böcek" veya "böcek" olarak tasvir etmek için görüntülerin özel olarak kullanılması, Adolf Hitler'in Mein Kampf'ta Yahudi nüfusuna karşı popülerleştirdiği ders kitabı Nazi propagandasıdır.

------------------------

İsrail ya da IŞİD gibi kıyametçi ölüm kültleri ancak Tanrı'nın onların yanında olduğu yanılsaması kırılarak yenilgiye uğratılabilir.

------------------------

Batı medyasında dile getirilmemiş bir kural var: İsrail bir gazeteciyi öldürdüğünde bunu kimin yaptığını bilmiyormuş gibi davranmak zorunda.
*
İsrail Güney Lübnan'da bir Reuters muhabirini öldürdü
Reuters, pasif bir dil kullanarak "Güney Lübnan'da çalışırken öldürüldüğünü" söyleyerek bundan bahsetme zahmetine girmedi.

------------------------

Sky News Arabia, İsrail Ordusu'ndan alıntı yaparak: "Operasyonun ikinci aşamasını başlatmaya, genişletmeye ve kara saldırısını başlatmaya hazırız."

------------------------

İsrail'in bugüne kadar kara işgaline direnmesinin nedeni tam olarak budur. Filistin direnişiyle yüzleşmeye hazırlıksızlar.

------------------------

Gazze'deki gazeteciler kesinlikle dünyanın en cesur insanlarıdır.
Kaçacak hiçbir yer yok, kaçacak bir yer yok ve katliamları belgelemeye devam ediyorlar.

------------------------

Hamas'ın, İsrail Silahlı Kuvvetleri gelmeden önce Gazze etrafındaki güvenlik bariyerini aşıp 8-26 saat boyunca katliamlara devam etmesi ihtimali yok. Bu, İsrail'in onlara izin verdiği, yani ABD'nin onlara izin verdiği anlamına geliyor, yani şu anda olan her şey planlıydı.

------------------------

Hizbullah'ın önümüzdeki 24-72 saat içinde yapacağı seçimler, insanlık tarihinin gelecek otuz yılının nasıl yazılacağı konusunda muazzam sonuçlar doğuracak.

------------------------

Gün geçtikçe daha da netleşiyor. Hizbullah oturup Gazze'nin yok edilmesini izlemeyecek. İsrail Gazze'ye yönelik vahşi askeri saldırısını ne kadar artırırsa, Hizbullah'ın savaşa katılma şansı da o kadar artar. Hizbullah 2023, Hizbullah 2006 değil ve İsrail bunu çok iyi biliyor.

------------------------

Yakında Ortadoğu hükümetlerinin hareketsiz kalması imkansız hale gelecek, Filistin davasına uyum sağlamak zorunda kalacaklar
Kolektif Batı ile savaşmanın en iyi yolu, canlarını acıtan yerden vurmak: 1973'te yaptıkları gibi gazı ve petrol ambargosunu kapatmak.
Kurşun sıkmadan kazanın.
Filistin davası, Küresel Güney'in ve Yeni-sömürgeciliği küçümseyen herkesin davasıdır. 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Bu 1984 tür ve bu daha azı ya da başkası değil ve bu şaka değil


GÜNÜN SABAH TWİTTER ALINTILARIM


Bu bir soykırım bir insanlık felaketi, İsrail hastane vuruyor ve binlerce ölü! Sessiz kalan doğuda batıda bütün devletler bu insanlık suçuna ortaktır! İsrail insanlığı esir aldı, İsrail insanlığın bütün ahlaki-uygarlık birikimini çöp etti, dünyanın tam ortasında, on binlerce TV kanalı ve altı milyar insan eli kolu bağlı soykırımı izlerken insanlık kurumları devletler İsrail'in kölesi olmuş, uyuyor!
Nihat Genç

------------------------

İsrail, Hastaneye yapılan saldırının arkasında olmadığını kanıtlamak için uydu görüntüleri sağlamalı - Rusya Dışişleri Bakanlığı

------------------------

Suriye Cumhurbaşkanlığı Ofisi:
Siyonist suç güçlerinin Gazze Şeridi'ndeki Baptist Hastanesi'ne düzenlediği saldırı, modern çağda insanlığa karşı yapılan en iğrenç ve en kanlı katliamlardan birini oluşturmaktadır.

------------------------

"İsrail'in bugün Gazze'deki bir hastaneyi bombalayarak yüzlerce insanı öldürmesini kınamamızı tam olarak ifade edecek kelime yok. Uluslararası İnsani Hukuk uyarınca güvenli liman olarak kabul edilen bir hastaneyi hedef almak bir savaş suçudur. Uluslararası Toplum derhal harekete geçmelidir."
Afrika Birliği Başkanı Moussa Faki Mahamat

------------------------

Rusya, İsrail'den hastanedeki patlamanın uydu görüntülerini sunmasını talep ediyor.
Rusya, Gazze'deki bir hastaneye düzenlenen saldırıyı "suç ve insanlıktan çıkarma eylemi" olarak nitelendirdi.

------------------------

Batı medyasının ve politikacıların hastaneyi yıkanın İsrail olmadığı yalanını söylemelerindeki suç ortaklığı kadar organize bir kötülük gördüğümden emin değilim.
Filistinlilerin bu güce yakın hiçbir şeyi yok.

------------------------

"Herkesin kendi Yahudisi vardır. İsrailliler için onlar Filistinlidir." (Primo Levi, yazar ve Auschwitz'den sağ kurtulan)

------------------------

İsrail işlediği suçlardan dolayı suçlanmamalı. Filistinlileri işgal gücü olarak öldürmek standart bir deja vu'dur. Asıl sorun, İsrail'in suçlarını destekleyen ve sınırsız haber sunan demokratik, medeni ülkelerde yatmaktadır. İşte asıl sorun da burada yatıyor.

------------------------

Gazze'deki El-Ahli hastanesine 950 kg'lık ABD yapımı MK-84 bombası atarak en az 500 sivili öldürdüler.
O zaman bu konuda korkakça yalan söyle.
Bu da “insanlığa karşı suçlar” kavramını yepyeni bir boyuta taşıyor.
Aslında tüm insanlık için çok karanlık bir gün.
İşte Hegemon'un “ahlaki netliği” devreye giriyor: İsrail'in “varolma hakkı” = Filistinlilerin yok edilmesi.
Öfkelenmek için insan olmaya bile gerek yok.
Ölülerle dayanışmayı ifade eden Küresel Çoğunluk, kolektif Batı tarafından şeytanlaştırılıyor ve hatta yasadışı ilan ediliyor.
Karma ve Tarihin yargısı merhamet göstermeyecektir.

------------------------

İsrail'in halkla ilişkiler rehberi:
1 Bilmiyoruz;
Hamas'ın roketiyle 2 kişi öldürüldü;
3 Onları öldürdük ama onlar teröristti;
4 Onlar canlı kalkan olarak kullanılan sivillerdi;
5 Savaşçı yoktu; bu bir hata;
6 Yahudi düşmanısınız!

------------------------

Gördüğümüz sansürü ve bilgi engellemeyi Çin, Rusya ya da İran yapmıyor: ABD merkezli şirketler ve platformlar ABD hükümetiyle birlikte çalışıyor.

------------------------

İnsanlık tarihinin en büyük saçmalığı, hâlâ İsrail'in bir suçlu olduğunu ve Filistin'in hayatta kalma, hatta var olma hakkına sahip olduğunu dünyaya kanıtlamaya çalışmamızdır.

------------------------

CNN, ağza alınmayacak hastane saldırısıyla ilgili İsrail hükümetinin genel propagandasını yayınlıyor. İslami Cihad'ı suçlayan birbiri ardına asılsız iddialar. Bunda hiçbir şey gazeteciliğe benzemiyor. Çirkin.

------------------------

Bize Rusya'nın kendi boru hattını, kendi köprüsünü havaya uçurduğunu, kendi nükleer enerji santralini bombaladığını söyleyenler, şimdi Filistin'in kendi hastanesini havaya uçurduğunu söylüyorlar.

------------------------

Uluslararası hukuk okudum. Konuşmayı ve tartışmayı öğrendim.
Umudum vardı. Farklı bir gerçekliğin mümkün olduğuna dair inatçı, sarsılmaz bir umut. Neden bizi olmadığına inandırmak istiyorlar? O zaman kazanabileceklerini mi sanıyorlar? Hayır, hepimiz kaybediyoruz. Bombaların sesi bu kadar yüksekken kelimeler nasıl bir fark yaratabilir? İnsanlığınız tartışmaya konu olduğunda, en temel haklarınız sürekli olarak inkar edildiğinde, bu kadar öfke, bu kadar acı, bu kadar kayıp varken.
Neden kelimeler artık hayat kurtaramıyor?

------------------------

Bu kadına olan nefretimi yeterince anlatacak hiçbir kelimem yok. İsrail'i bir hastaneyi yıktığı için bile eleştiremiyor.
*
Hamas terörü artık Filistin halkına büyük acılar yaşatıyor.
İsrail'le dayanışma içinde olmak ve Filistinlilerin insani ihtiyaçları için hareket etmek arasında hiçbir çelişki yok
Ursula von der Leyen

------------------------

Arap ülkelerindeki her İsrail büyükelçisi sınır dışı edilmeli.
Kolombiya bunu zaten yapmışken Arap Birliği'ni durduran nedir?

------------------------

Siyonist varlık -yeni- kaderini belirlemiş olabilir.

------------------------

Lafı eğip bükmeye hiç gerek yok. İsrail, insanlığa karşı suç işlemiştir. Bunun adı cinayettir, katliamdır. Lanetliyorum!
Kemal Kılıçdaroğlu

------------------------

Önce saklandıkları hastaneyi bombalayarak Hamas hücresini yok etmekle övündüler. Daha sonra, insanın canını acıtan bedelinin farkına vardıklarında, tweet'i sildiler ve umutsuzca suçu Hamas-İslami Cihad'a yüklemeye çalıştılar.

------------------------

Ahmet Davutoğlu:
"İsrail Büyükelçisi derhal Türkiye'den gönderilsin."

------------------------

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: Şu anda Gazze'de yaşananlar sadece Hamas'a yönelik askeri operasyon değil, insanları Mısır'a sığınmaya zorlama girişimidir

------------------------

Mısır, Filistinlileri Sina'ya itmeye yönelik herhangi bir girişimin ülkeye savaş ilanı olacağını ilan etti.

------------------------

Putin'in Kharkiv'de bir hastaneyi bombalayıp çoğu çocuk 500 kişiyi öldürdüğünü ve suçu Ukraynalılara yüklediğini bir düşünün... Hiçbir şey Vlad'ı Batı'nın onun katı sinizmini aşmaya yönelik dokunaklı girişimlerini izlemekten daha mutlu edemez...

------------------------

Biz konuşurken Mossad, tam Samson seçeneğine meze olarak nükleer sahte bayraklar hazırlıyor.
Batılı bir başkentte yaşıyorsanız dikkatli olun ve hazırlıklı olun.
Hepsi içeri giriyor.

------------------------

ABD Hükümeti Rusya'ya, Çin'e ve İslam dünyasına karşı aynı anda savaş kazanamaz. Eğer ABD 3. Dünya Savaşı'ndan vazgeçmezse bunun nükleer bir savaşa dönüşmesi garantidir.
Şu anda kritik aşamadayız.

------------------------

İsrail tansiyonu böylesine tırmandıracak, tüm dünyayı dehşete düşürecek bu saldırıları neden yapıyor?
Kimsenin kendisine zarar veremeyeceğinden emin olduğu için mi?
Uluslararası toplumun kınamakla yetineceğini bildiğinden mi?
Yoksa çok daha büyük bir savaş isteği, kışkırtıcılığı ve hazırlığı mı?

------------------------

Eğer yakında ABD'de bir “terörist saldırı” olursa, bu, İsrail'e asker gönderme ve İran'la savaş başlatma konusunda destek toplamak için kullanılan sahte bir bayrak olacaktır.
Kaynaklarım tarih ve gerçekliktir.

------------------------

İran'ın cesareti olup olmadığını yarın öğreneceğiz.

------------------------

Petrol ambargosu “küçük bir hamle” değil, nihai hamledir.

------------------------

Biden gerçekten yarın İsrail'e gidip bir hastaneyi bombalayan ve yüzlerce kişiyi öldüren insanlara coşkuyla destek verecek mi? İçinde yaşadığımız bu cehennem nedir? Bu psikopatların sorunu ne? Neden böyleler?

------------------------

Kuzey Kore lideri Kim Young İsrail'i tanımadıklarını belirterek, ''İsrail diye bir devlet yok ki başkenti olsun!'' demiş.

------------------------

Siyonist üstünlükçüler çağımızın gerçek barbarlarıdır..

------------------------

Bu korkunç savaş suçunun failini saptırmak için İsrail'in yalanlarını tekrarlayan tüm medya stenograflarına yazıklar olsun

------------------------

İsrail'in sivillerin toplu katliamını önlemek için tüm çabalarına rağmen Hamas gidip kendi hastanesini vurarak kendi roketiyle 500 kişiyi öldürüyor. /S

------------------------

benim vergi paralarım neden Orta Doğu'daki Hıristiyan hastanelerini bombalamaya gidiyor?

------------------------

Hizbullah:
“Bütün kınama ve kınama açıklamaları artık yeterli değil, Arap ve İslam milletimizin halklarını sokaklarda ve meydanlarda derhal harekete geçerek yoğun öfkelerini ifade etmeye ve nerede olurlarsa olsunlar hükümetlere ve devletlere baskı yapmaya çağırıyoruz. katliamlara karşı eylem”

------------------------

Filistin Cenin'inde IDF, Gazze Şeridi'ndeki hastanede yaşanan trajedinin ardından protesto yapan yerel sakinlere ateş açtı.

------------------------

İsrail'in hikayesi ortaya çıktıkça New York Times manşetini nasıl değiştirdi?

------------------------

10 milyonluk İsrail önünde en ufak 1 yaptırım gücü olmayan Dünya Liderleri...

------------------------

İsrail, ABD'nin savaş taleplerine uymaması halinde Orta Doğu'da nükleer kıyametle tehdit eden haydut bir devlettir.

------------------------

Mossad'ın sosyal medyada İran yanlısı Farsça hesapları var. İran'ı aptal durumuna düşürmek için kasıtlı olarak aptalca İran yanlısı propaganda yayınlıyorlar. Bunu Farsça Twitter'da yapıyorlar, şimdi de İngilizce Twitter'da yapıyorlar.

------------------------

Mantıksız İran yanlısı propagandayı yaymayı bırakın. Faydadan çok zarar veriyorsun.
 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Evet batı için ifade özgürlüğü ve demokrasiden söz/edin/edelim.

Sophie bir hemşireydyi. Nişanlısını kovid enjeksiyonu sonrası kaybetti ve sadece bunu yazdı açıklad. Olaydan sonra gördüğü yaygın zorbalık ve mobbing üzerine aşı karşıtına dönüştü ve işinden ayrıldı. Tüm bu süreçlerden sonra 50 kadar sosyal medya hesabı kapatıldı.

Askıya alınan/kilitlenenlerden yalnızca birkaçı. 3 yılda 50'nin üzerine çıktı. 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Kolej öldü.
Vasıfsız işgücü (temel inşaat, kazma vb. düşünün) benim bölgemde saat başına 18 dolardan başlıyor. Bir hafta boyunca gelirseniz 20$'a gider. Sonra 2 hafta sonra 23 dolar. Bir ay sonra 25 dolar. 6 ay içinde ustabaşı olabilir ve sağlanan bir kamyon ve telefonla ayda 10 bin dolar kazanabilirsiniz. Bir daha asla eline kürek alma. Deli gibi eleman alıyorlar. İşçi bulamıyoruz.

--

Oğlum yazları bir depoda kamyonlara yükleme yaparak çalışıyor. Oradaki en değerli çalışan o çünkü her gün ayık çıkıyor.

--

Evet, fiziksel olarak mevcut olmak sizi şu anda ilk %10'a sokuyor

 

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,611
Tepkime puanı
504
Puanları
113
Gazze'deki 36 hastaneden 28'i artık çalışmıyor İsrail'in kendilerini kasıtlı olarak hedef almadığını düşünen herkes bir palyaçodur ve buna herkes gülmelidir.
-
Son derece korkunç:
Gazze hastanesindeki personelin kaçmak zorunda kalmasından sonra çürüyen bebeklerle ilgili raporları doğruladı.
--
The Guardian doğruladı
IDF'nin Gazze'de benzeri görülmemiş bir oranda bombalama hedefleri oluşturmak için yapay zekayı kullandığını ve "niteliğe değil niceliğe önem verilen" bir "kitlesel suikast fabrikasına" güç verdiğini ortaya koyan soruşturma. Muhtemelen savaşın şu ana kadarki en distopik ifşası. Öldürülen tüm bu kadın ve çocuklar makineler tarafından tam anlamıyla hedef olarak seçiliyor.
--
Filistinlilerin insanlıktan çıkarılması mide bulandırıcı. Filistinlilere yönelik katıksız vahşet mide bulandırıcı. Binlerce Filistinli bebeği öldürmeye yönelik sınırsız yetki mide bulandırıcı. Yukarıdakileri haklı çıkarıyorsanız büyük olasılıkla bir psikopatsınız
---
İsrail ruhsuz makinelerdir.
--
Ortadoğu, İsrail var olmadığı sürece asla barışı bilemeyecek. İsrail'le yapılacak bir sonraki bölgesel savaş sonuncusu olacak. Ve eğer İsrail yenilgiye uğratılmak üzereyken diz çökmüşken ona sempati duyuyorsanız, onların Gazze'deki zulmünü hatırlayın.


 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Üst