Twitter'dAn Alıntılar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Twitter'dAn Alıntılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,738 kez görüntülenmiş, 136 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Twitter'dAn Alıntılar
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Jeff Sekerak twitter hesabından düz bir şekilde yaşam felsefesi, alıntılar..
(Not: Bu hesabın bütün içeriğini/görüşlerini onaylıyor, seviyor, uygun buluyor vs değilim onu sadece çok düz, açık, direkt biçimde konuştuğu için severim ve takip ederim ve bu nedenle paylaştım.)

* Felsefe okudum, İngilizce diploması aldım, Jane Smiley'den yaratıcı yazarlık dersleri aldım ve kafam bulutlarda (aklım karışık) yıllar geçirdim. Ne buldum biliyor musun? Yüksek derecede sağlık ve zindelik olmadan dünyadaki tüm felsefeler bir boka yaramaz.

* İnsanın kendini geliştirmesi gereken en önemli 5 şey:
1) 4'lük burpee. (not: burpe kuvvet antrenmanında kullanılan tüm vücut egzersizidir)
2) Borçsuz yaşamak.
3) Herkese kendisine davranıldığı gibi davranmak. .
4) Satılmışları, beceriksizleri ve çocuk katillerini sorumlu tutmak.
5) İç sesine güvenmek.
Ve Ana Akım Medyayı görmezden gelmek.

* Süper özgür olmak için hükümete (yetkililere) ihtiyacınız yok.
Ve: Tanrı ile aranızda aracılık yapması için bir kiliseye ihtiyacınız yok.

* Yüksek öğrenim kurumlarınız beyninizi lapa haline getirecek. Ve: Biraz sahte tarih, sahte bilim ve eksiksiz ve mutlak saçmalık emmek istiyorsanız? Bir devlet okulu öğretmenini dinleyin!

* Politika bencil arzularınızı ulusal çıkar gibi gösterme sanatıdır.

* Böceklere politikacılardan daha fazla saygı duyuyorum. En azından böcek öldürücüler senin tarafındaymış gibi davranmıyor.

* Parasal bir paradigmada asla barış ya da adalet bulamayacaksınız.

* Bankalar satılmışlarla dolu. Kiliseler pedofil sübyancılarla dolu. Devlet/hükümet zorbalarla dolu. Hastaneler şırınga kullanan psikopatlarla dolu. Okullar, gerçek tarihe dair HİÇBİR ŞEY bilmeyen, budala, aptallaştırılmış, boktan, s...k asalaklarla dolu.

* Doktorlar sağlığı mahvediyor. Bankacılar parayı mahvediyor. Öğretmenler eğitimi mahvediyor. Vaizler maneviyatı mahvediyor. Yargıçlar adaleti çiğner. Haberciler haberleri mahvediyor ve size beyni yıkanmamış 5 yaşındaki bir çocuğun tam olarak görebileceği saçma sapan bir fikirleri veriyorlar! Moronlarla dolu bir dünya hakkında konuşun..

*Yalancılar, beceriksizler, sahtekarlar, dolandırıcılar ve sahte arkadaşlarla dolu bir dünyada gerçeği/ doğruyu söyleyin...
Bir devrimci olacaksın.

* Devlete güveniyorsan. Resmi hikayeye inanabilir, oy vermenin bir fark yarattığını düşünebilir, sağlık tavsiyesi için aptal doktorlara güvenebilir, beslenmenize 4 besin grubuna güvenebilir ve sahte bir mikrop ve sahte bir hastalık için zehirli çamurla dolu bir şırınga alabilirsiniz. Bunu yapan adama acıyorum

* Sahte mikroplar, uydurma iklim krizleri ve tasarlanmış finansal felaketler. Ne olup bittiğini bilmeyen berbat bir halk istiyorsanız? Onları bu bokla doldurun! 1) Karşılık veremeyecek kadar korkaktırlar. 2) Korku kampanyalarını 7/24 sürdürürseniz böyle kalacaklar!

* Daha iyi sağlık, daha iyi bir vücut ve hayata daha iyi bir genel bakış mı istiyorsunuz? Hükümet (resmi anlatı) ne diyorsa tam tersini yapın... Sonuçlar garantili.

* Elbette, sizi öldürmek için ortaya çıkmış bir psikopat kontrol manyağı çete var. Sözde liderleriniz genellikle sizi öldürmeye çalışıyor. Önce zayıf, uysal salakların peşine düşerler. İlaçlarınızı keser, diyetinizi düzenler ve süper formda kalırsanız? Seni öldürmek çok daha zor. Göreyim seni.

* Bazıları şöyle der: Toplumu suçluyoruz. Ama biz toplumuz! Diyorum ki: S... saçmalık. Beni yalancılarınızla, satıcılarınızla, devlet adamlarınızla, ağız maymunlarınızla, sözde bilim adamlarınızla veya parası ödenen ve satın alınan politikacılarınızla aynı kefeye koymayın. İlgilendiğim kadarıyla? Hepiniz cehenneme gidebilirsiniz.

* Elektriği, banyosu ve akan suyu olmayan tek odalı bir kulübede serseri gibi yaşıyorum. İyi tarafı: Çıldırmış bir dünyaya sıfır borcum, sıfır stresim ve sıfır taahhüdüm var.

* Ben faturaları öde ve öl tipi değilim. Bu nedenle: Sahip olduğum her şeyi sattım, son borcumu da sildim, defolup gittim ülkeye ve düpedüz kabul edilemez hale gelen bir kültüre siktir git dedim.

* Bir insanı doğanın dışına çıkarın ve eski halinin zayıf, kopuk, zayıf düşmüş bir gölgesi olur. Böyle bir adamı köleleştirmek kolaydır.

* Doğa Ana'nın kitabından bir sayfa oku ve biraz kendini toparla.

* Sana sahte tarih öğrettiler. Sana sahte ilaç verdiler. Sahte para harcıyorsun. Sahte bir dünya. Onun dışında kal ya da sahte ol.

Bürokratlardan (yetkililerden) emir almayı bırakın. Kanıtlanmış katillerden tavsiye almayı bırakın. Senden 10 kat daha kötü durumda olan insanları dinlemeyi bırak.

* Senin paranı uyuşturucu ticareti yapmak, çocuk kaçakçılığı yapmak, var olmayan iklim krizleriyle savaşmak, gıdayla dalga geçmek, suyu zehirlemek, hava dalgalarını karıştırmak ve insanoğlunun genetik yapısını değiştirmek için kullanıyorlar! Çay vergisinden çok uzağız. Erkeklerin dövüş ruhuna ne oldu?

* Biraz daha derine in. Ve şunları bulacaksınız:
1) Uzmanların %99'u satın alınmış ve bedeli ödenmiştir.
2) Sözde bilim hakkında bilimsel hiçbir şey yoktur. Ve
3) Sağlığınızı önemsediklerini iddia edenler aslında sizi öldürmeye çalışıyorlar, ölü gibi. Hiçbir şey göründüğü gibi değil... HİÇBİR ŞEY.

* Aptal bürokratlar/teknotratlar (bilgi/yönetim sınıfı) için şükretmeyin. Sadece şunun farkına varın: 1) Hayatları boyunca hiçbir zaman gerçek bir işleri olmadı. 2) Tek bildikleri tecavüz, yağma, talan. 3) Tamamen aptal olmasalardı. Bürokrat olmayacaklardı 4) Cehennemdeki şeytani varlıklara borçludurlar. Dava kapandı.

* Kontrol manyakları sizi kontrol etmek istiyor. Bürokratlar size fatura kesmek istiyor. Katiller seni öldürmek istiyor. Tam ve mutlak aptallar sizi matrisin içine çekmek ve onlardan biri yapmak istiyor. Bu insanlarla pazarlık yapamazsınız. Onlarla pazarlık yapamazsınız. Onları değiştiremezsin. Deneme..

* Olaya şu şekilde bakın: Borcunuzu ödediğinizde, tüm uyuşturucuları bıraktığınızda, TV'yi bıraktığınızda, hayatınızın en iyi şekline girin ve kendi ürünlerini satan ve satın alınan ve parası ödenen uzmanları dinlemeyi bırakın. Savaşçı olun.

* Son zamanlarda öğrendiğim şeyler:
Bir sürü iyi eğitimli aptal var.
Hükümet gerçekten ölmeni istiyor.
Şeytani çocuk katilleriyle pazarlık yapamaz, akıl yürütemez veya pazarlık yapamazsınız.
Erkekleri unut.

* Kalbinize danışın.
Yaratıcınıza danışın.
İç sesinize danışın.
Sözde uzmanların hepsi satın alındı ve paraları ödendi.

* TV izlemeyi bırak, toksik arkadaşlardan kurtul, sudan başka bir şey içme, ilaçlardan, doktorlardan ve hastanelerden uzak dur, sabahları squat, şınav egzersizi yap ve Büyük Hükümete ve Büyük İlaç'a siktir git deyin kapatın ve beton dökün.
Artık bu kadar depresif olmayacaksın.

* Spor salonlarına gitmeyi bıraktım, güçlendim.. Abur cubur yemeyi bıraktım, daha sağlıklı oldum. Televizyon izlemeyi bıraktım, daha akıllı oldum. Uzmanlara güvenmeyi bıraktım, daha akıllı oldum. Devleti dinlemeyi bıraktım, daha özgür oldum.
Ahlak? Vazgeçen ol. Aynı benim gibi. Gücünüzü genişleteceksiniz...

* Aptallar, psikopatlar, satılmışlar, moronlar, TV izleyicileri ve düpedüz aptallarla dolu bir topluma iyi uyum sağlamak hiçbir sağlık ölçüsü değildir.
Aslında tam tersi.

Meslektaşların tarafından saldırıya uğruyorsun. Ailen tarafından azarlanıyorsun. Kitleler tarafından tükürülüyorsun!
Boşver/Salla...
Muhtemelen doğru bir şey yapıyorsun.

* Gerçeği arayanlarla takılın. Büyümenize yardım edecekler, sizi yeni zirvelere taşıyacaklar ve çıldırmış bir dünyada egemenliğinizi güvence altına almanıza yardımcı olacaklar. Satıcılardan uzak durun. Sizi karanlıkta tutacaklar, duymak istediklerinizi söyleyecekler ve sizi bir sürü rahat yalanla besleyecekler..

 
Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Birleşik Krallık hükümeti 2023'te (veya 2024'te) "en büyük aşılama" programının olacağını nereden biliyor?


Alıntı İngiltere Sağlık Ssitemi Şubat 2023 İş İlanı

Aşı Tedarik Operasyonları Lideri
Aşı Tedarik Operasyonları Liderinin rolü, operasyonları desteklemek,Birleşik Krallık'ın en büyük aşılama programı olması beklenen ve önemli bir Bakanlık önceliği olacak olan bu program sırasında bir dizi paydaş için doğru ve zamanında raporlar sağlayan yeni bir görevdir. . Rol, covid ile ilgili tüm ürünlerin günlük operasyonel yönetiminden doğrudan sorumlu olacak ve bunların Birleşik Krallık, Kraliyet Bağımlılıkları ve Denizaşırı Bölgeler genelinde zamanında dağıtımını sağlayacaktır.
 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Tarihsel tarafını seç zamanı.
BRICS, Arjantin, İran, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni gruplarına kabul edeceklerini resmen duyurdu. Petrodolar öldü.

Sıra Ülke 2020 Rezervi Pay %

1 Venezuela 303.806 17,07
2 Suudi Arabistan 258.600 14,53
3 İran 208.600 11,72
4 Kanada 170.300 9,57
5 Irak 145.019 8,15
6 Kuveyt 101.500 5,70
7 Birleşik Arap Emirlikleri 97.800 5,50
8 Rusya 80.000 4,50
9 Libya 8.363 2,72
10 ABD 47.053 2,64
 
Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
“Tüm insanlık tarihi boyunca, hiçbir zaman sıradan insanların refahıyla içtenlikle ilgilenen bir siyasi elit olmamıştır. Herhangi birimize bunun şimdi farklı olduğunu düşündüren ne?”

- Christine Anderson -Avrupa Parlamentosu milletvekili

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
"İnsan kaynaklı küresel ısınma" anlatısı, seçilmemiş küreselcilerin "gezegeni kurtarma" kisvesi altında hayatınızın her yönünü kontrol etmeleri için bir bahaneden başka bir şey değil.

Totaliter bir perspektiften bakıldığında, eğer insanları CO2'nin kirlilik olduğuna ikna edebilirseniz; yaşamak, ölmek, elektrik düğmesini açmak da dahil olmak üzere CO2 emisyonuyla sonuçlanmayan hiçbir insan faaliyeti yok." "O halde, eğer CO2'nin kirlilik olduğu fikrini kabul edersek, yaşamınızın her bir yönü, bizi kirlilikten kurtardıklarını iddia eden kişilerin düzenleyici kontrolü altına girer."

Gazeteci Alex Newman


İnekler çevresel sürdürülebilirliğin bir parçasıdır. İnekler ve diğer geviş getiren hayvanların yaydığı metan, biyojenik karbon döngüsü olarak bilinen bir süreçte bitkilerde ve toprakta karbona dönüştürülür. Bu, yaşamın başlangıcından bu yana meydana gelen önemli bir doğal döngüdür.

Gerçek şu ki, bu metan doğal - ya da biyojenik - karbon döngüsünün bir parçasıdır ve metan yaklaşık 12 yıl sonra karbondioksit (CO2) ve suya dönüşür. Daha sonra otlar fotosentez yoluyla CO2'yi emer, inekler otları yer ve döngü devam eder.


 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
WHO/DSÖ (dünya sahtekarlık örgütü) bir suç kartelinden başka bir şey değildir. 1940'lardaki kuruluşundan bu yana tek bir misyonu vardı. Tam dünya kontrolü ve tıbbi tiranlık. Sözde 'Dünya Sağlık Örgütü'. Evet, seni kastediyorum. Kötülük çoğunlukla daha büyük bir iyiliğin kılığına girerek gelir.

 
Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Özgür olmayan bir toplum size özgürlük hakkında ne öğretebilir? İşte bir Çinli gözünden ABD hakkında pek çok kişinin duyması gereken 14 ders -ve uyarı

* İnsanlar isyan etmektense baskıya daha çabuk uyum sağlayacaklar. En az dirençli yolu aramak insan doğasıdır. Yıkıcıların sosyal açıdan uyumsuz olma eğiliminde olmasının bir nedeni var.

* En etkili sansür önce yasal, sonra toplumsal, sonra da içseldir. İnsanlar belirli konulardan kaçınmayı öğrendikten sonra ("bu çok hassas"), bu konu hakkında söyleyecek hiçbir şeyleri kalmaz.

* Baskıcı bir sistem bencil davranışları rasyonel hale getirir. Kanun bir zorlama aracı olarak görüldüğünde ve uygulama seçici olduğunda, makul bir tepki kanunu göz ardı etmektir. ABD'deki günlük yaşamın büyük kısmının çelişkili bir şekilde özgür hissetmesinin nedeni budur.

* Rejimi tehdit eden 1 kişiyi yok etmek, 10.000 kişinin duyacağı bir mesaj vermiş olur. "Maymunları korkutmak için tavuğu öldürün" eski bir deyimdir. Güçlü bir kişiyi alaşağı edin, toplumu korkutun.

* İnsanların kullandığı kelimeleri sınırlayabilirseniz, düşündükleri düşünceleri de sınırlayabilirsiniz. Despotlar konuşmayı hiçbir zaman tamamen sınırlayamayacakları için, giderek daha müdahaleci yöntemler arıyorlar. Sohbet yazılımı belirli kelimeleri göndermenize izin vermez. Geçici çözümler bile yasaklandı.

* Adaletsizliği görmek kendi çıkarlarına zarar verecekse, dürüst insanlar bile kör olmayı seçecektir. Hepimiz bunun kurbanıyız. Yalnızca kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar ve nadir yüce ruhlar, bir başkası sistemle ters düştüğünde boyunlarını uzatırlar.

* Bir halkın kültürel ve dini kimliğini yok etmek, onları geçmişinden koparmak, savunucularını cezalandırmak ve onları olduklarından utandırmak, bir tehdidi ortadan kaldırmanın son derece etkili bir yoludur. Hollywood'un neden Yerli Amerikalılar hakkında konuşmayı bıraktığını hiç merak ettiniz mi?

* Özgür olmayan bir sistemin amacı, devlete olan güvensizliğinizi yurttaşlara aktararak kendini korumaktır. Komşularınıza güvenmemeniz, şüphelenmeniz ve onları baltalamanız onun en büyük savunmasıdır. "Böl ve yönet" evde işe yarar.

* Özgür olmayan bir toplumda politikacıların biriktirdiği zenginlik ve ayrıcalıklar devlet sırrı haline gelir. Teşhir tehdidine karşı korunan politikacılar, halkın çıkarlarını kendilerini zengin edenlere satmaktan çekinmiyor.

* Eğer hükümet sizin çıkarlarınızı önemsediğini gösterirse, pek çok kişi bunun karşılığında özgürlükleri takas etmekten mutluluk duyacaktır. İnsanlar hayatı kendileri için daha iyi hale getirmeye çalıştığına inandıkları sürece devlet çok büyük bir iyi niyet kazanabilir. Uzun zamandır acı çekmeye alışmış bir toplumda değişim iyidir.

* Yolsuzluk her şeyi yozlaştırır. İnsanlar ayrıcalıklıların kestirme yollara başvurduğunu öğrendiklerinde, kendileri de kestirme yollar aramakta haklı olurlar. Ne kadar az özgürlüğünüz varsa, o kadar az sorumluluk hissedersiniz.

* Köpek gibi kavga eden siyasetçiler bile halka karşı birbirlerini koruyacaklardır. Bunun nedeni farklı kanunlara göre yaşamalarıdır. Yolsuzluk kaçınılmazdır. Biri açığa çıkarsa hepsi açığa çıkar.

* Tarih, bugünün amaçlarına hizmet edecek şekilde sürekli olarak yeniden yazılmalıdır. Dünün kötüleri bugünün kahramanları oluyor. Dünün kahramanları çamura sürükleniyor. Halk hiçbir şey olmamış gibi hareket etmeli.

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Bize nasıl düşüneceğimizi öğretmiyorlar. Bize otoriteye boyun eğerek düşünüyormuş gibi yapmayı öğretiyorlar. Fikir çeşitliliği yerine her şeyin 2 tarafı vardır. Akla yatkın olmayan şeyleri fark etmeye alan yok--Bu takımınıza ihanet etmektir. Böylece bilimsel akıl yürütme imkansız hale gelir.


İnsanlar geniş bir yelpazeye inanırlar ama bunu kamuoyu önünde açıkça itiraf/ifade edemezler. Sonra özel hayatlarında bile dikkatli olmaya başlarlar. Yakında gerçeği kendilerinden bile saklayacaklar.

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Bill Gates psikopat, soykırımcı, sübyancı/pedofil manyak ve bir inektir.

Justin Trudeau, reşit olmayan bir kıza sapıklık yaptığı için öğretmenlik işini kaybeden, evrensel olarak nefret edilen, gevşek bilekli bir peridir.

Joe Biden, demans hastası, yaşlı bir sübyancı/pedofil, pantolonuna sıçıyor ve zamanın %99'unda nerede olduğunu bilmiyor.

Volodymyr Zelenskyy çapraz giyinen bir "eski aktör", devasa bir kokainman ve yalancı bir şempanze kaltak.

Barack Obama, başkan olma yolunda tatlı dilli konuşarak hile yapan, herkesi kandıran, kokain içen eşcinsel bir adamdır. Ayrıca Kenyalı.

Bill Clinton seri tecavüzcü, pedofil ve yalancıdır, ayrıca Hillary ile evlenmiştir

Hillary Clinton, diğer yerlerin yanı sıra Haiti'deki tarifsiz vahşetten sorumlu olan iğrenç bir pedofil orospudur.

Bunlar, müesses nizamın toplumumuzun sunduğu şeylerin "en iyisinin en iyisi" olarak savunduğu türden insanlardır. Sanırım bu, dikkatini veren herkesin bilmesi gereken her şeyi anlatıyor.

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
6. sınıf öğretmeni öğrencilerine sordu. "Kaçınız Justin Trudeau hayranısınız?"

Öğretmenleri tarafından beğenilmek isteyen Küçük Johnny dışında tüm çocuklar parmak kaldırdı.
Öğretmen Küçük Johnny'ye sordu.
"Neden elini kaldırmadın?"
Küçük Johnny yanıtladı "Çünkü Trudeau hayranı değilim"
Öğretmenler "Neden olmasın?" dediler.
Küçük Johnny "Çünkü ben muhafazakarım" diye cevap verdi
Bunun üzerine öğretmen "Neden Muhafazakarsın?" diye sordu.
Küçük Johnny'nin cevabı "Çünkü babam Muhafazakar ve annem de öyle"
Artık öğretmen Küçük Johnny'nin itaatsizliğinden rahatsız olmaya başlamıştı, bu yüzden sordu. "Annen bir aptal olsaydı ve baban bir aptal olsaydı, bu seni ne yapardı?"
Küçük Johnny kocaman bir gülümsemeyle cevap verdi "Bu beni Liberal ve Trudeau hayranı yapar"

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Dün gece kızımın lisedeki açık hava etkinliğine gittim ve bu dönem derslerinde neler öğretildiğini görme fırsatım oldu. Coğrafya düşündüğümden daha kötü, tüm ders iklim değişikliği korkusu, aşırı nüfus, 15 dakikalık şehirler ve daha az tüketmek ve kullanmakla ilgili. 14 yaşındakiler, eğitim sistemimiz tarafından zaten çok az şey tükettikleri ve hatta nüfusun bir parçası oldukları için kendilerini kötü hissetmeye programlanıyor. Eğitmiyorlar, geleceğin aktivistlerinden beyinleri yıkanmış ordular yaratıyorlar.

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
Son 500 yıldır yaşanmamış bir değişimin içinden geçiyoruz. Kolektif Batı, 1400'lerden (keşif çağı) bu yana ilk kez kolektif "küresel güney" üzerinde ezici bir askeri, endüstriyel ve mali/ekonomik üstünlüğüne sahip değil. Beklenmeyeni bekleyin.

--

Bahsettiğiniz 500 yıl (gerçekte 300-350 civarındadır) bir sapmaydı. En kalabalık nüfusa sahip olan Doğu, her zaman GSYİH ve jeopolitik gücü yönetmiştir. Teknoloji, daha küçük nüfusa sahip ülkelerin sayısal dezavantajın üstesinden gelebileceği bu sapmayı yarattı. Teknolojik uçurum kapandıkça dünya statükoya geri dönecektir. Batı'nın bu etkiyi yaratmak için yeniden muhteşem bir şey yaratması gerekebilir. Bu zaman alabilir, bu yüzden Batı bununla başa çıkmayı ve uygun davranmayı öğrense iyi olur, yoksa kenara itilebilirler. Mevcut güç denklemi pazar odaklıdır ve pazarlar kaba ve züppe müşterileri bir kenara atacaktır.

--

Tarihte ilk kez Avrupa dünyanın kalbinde yer alıyordu."—Peter Frankopan

 

"ictenlik"

Kahin
FS - Yönetici
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
6,601
Tepkime puanı
502
Puanları
113
twitter'dan İsrail İsrail ya da Filistin İsrail Çatışması

--

Gazze'de büyük direniş saldırısı. Filistinli Direniş savaşçıları tarihte ilk kez sınırdan sızarak İsrail'in Sderot yerleşim birimindeki bölgelerin kontrolünü ele geçirdi.

Marx ozoic

---------

İsrail bugün şiddetli ve alışılmadık bir sürpriz kitlesel saldırıyla saldırıya uğradı. Ağır silahlara sahip Filistinli silahlı adamlar sınırları aştı, sivil şehirlere girdi ve her yere ateş etmeye başladı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sivil katliamı(!)
Evler ele geçirildi, rehineler tutuluyor, çocukların dehşet içinde çığlık attığı videolar şimdiden arkadaşlar arasında dolaşıyor.
Ölü mü, diri mi belli olmayan askerleri ve sivilleri kaçırdılar.
İsrail'in merkezi Tel Aviv ve Gush Dan da dahil olmak üzere tüm İsrail'e binlerce roket ağır şekilde ateşlendi.
Hamas, İsrail'e karşı topyekün bir savaş çağrısında bulunuyor ve elbette İran'ı da savaşa katılmaya çağırıyor.
IDF yedek kuvvetleri askere alındı. İsrail savaş ilan etti.
İsrail havaalanı kapatıldı.
Denizde de silahlı çatışmalar var.
Bu savaşı kim istiyor?
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Gal G. Adv.

-----------

Hamas'ın Tuğgeneral Nimrod Aloni'yi esir aldığı bildirildi. Aloni Ağustos 2022'de Gazze Tümeni komutanlığı görevinden ayrılmıştı. Şu anda, görevi İsrail özel kuvvetlerini düşmanın derinliğinde operasyon yapmak için kullanmak olan stratejik bir güç olan "Derinlik Kolordusu "nun komutanıdır. Görünüşe göre Hamas İsrail'e karşı masayı devirdi ve şimdi İsrail'in stratejik derinliğinde operasyon yapıyor. Bu operasyon olağanüstü iyi planlanmış ve yürütülmüştür. İsrail'in bu saldırıyı kısa sürede kontrol altına alabileceği düşüncesi yersizdir. İsrail bu kapsam ve ölçekte bir saldırı beklemiyordu. Bu İsrail için büyük bir istihbarat başarısızlığı, Hamas için ise aynı derecede etkileyici bir operasyonel başarıdır.

Scott Ritter

----------

İşgalcilerini yerin dibine batıran Filistinli militanların yanındayım

Anya Parampil

-----------

Cehennemi yaşat onlara @netanyahu
Yeter artık

Jordan B Peterson

-------------

Hayır, Filistin direnişinin operasyonu kahramancadır ve özgürlüğü ve özgürlüğü savunan herkes tarafından övülmelidir.
Filistinliler, tepeden tırnağa silahlanmış ve Batı tarafından dokunulmazlık sağlanan soykırımcı işgal rejiminin çizmeleri altında yaşıyor. Acılarının kaynağı budur, kendi direnişlerinin değil.

Dan Cohen

--------------

Silahlı yerli halkın topraklarını sömürgecilerden geri almasını izlemek bambaşka bir şey.

Rania Khalek

--------------

Gazze Şeridi yakınındaki İsrail kasabalarındaki İsrail vatandaşları İsrail Polisi veya Ordusundan yardım için yalvarıyor ve onlar orada DEĞİL!
Bu kabus başladıktan 6 saat sonra.
“Dünyanın en güçlü ordusuna” ne oldu?
Sınır kapıları nasıl ardına kadar açıldı?
BURADA BİR ŞEY ÇOK YANLIŞ.

Efrat Fenigson

--------------

Bazı insanlar bunun olmasını istedi ve maalesef hayatını kaybedecek insanlara karşı hiçbir şey hissetmiyorlar.

Ryan Rally

--------------

Bu sabah İsrail'de, geçtiğimiz yıllarda silahsız Filistinlilere karşı etkileyici bir şekilde güç gösterisi yapan İsrail ordusunun, Filistinliler karşılık verdiğinde o kadar da etkileyici olmadığı gerçeğiyle uyanmak zor olmalı. Hizbullah savaşa katılırsa İsrail'in stratejik yenilgisini görebiliriz. İran katılırsa İsrail'in sonunu görebiliriz. İsrail bunu kendi başına getirdi. Teşekkürler Bibbi Netanyahu.

Scott Ritter

--------------

Hamas'ın İsrail'e saldırısını anlamak:
İran, İsrail ve ABD ile karşı karşıya gelmeyi hedefliyor. Rusya'nın Ukrayna'daki başarısı, İran'ı, ABD'nin Orta Doğu'daki onlarca yıllık düşmanca dış politikasını bozmaya teşvik ediyor. İflas etmiş bir ABD Hükümeti yeni bir savaşa davet edildi.
Zamanlama fırsatçıdır. ABD Hükümeti yeni borç bulmak için çabalarken trilyonlarca dolar basmak zorunda kalıyor. Başka bir savaş, enflasyonda önemli bir artışa ve ABD'nin ekonomik gerilemesinin hızlanmasına yol açacaktır.
İran'ın Hürmüz Boğazı'na mayın açması durumunda küresel enerji krizi kritik hale gelecektir. Biden yönetimi, yurt içi petrol fiyatlarını istikrara kavuşturmak için ABD petrol rezervlerinin çoğunu kullandı. İran, ABD hükümetinin acısını önemli ölçüde artırabilir.
Ukrayna, ABD ve NATO açısından büyük bir yenilgiye dönüşüyor. Ortadoğu'da yeni bir cephe ABD'nin gerilemesini hızlandıracaktır. ABD Hükümeti ve onun batılı ortakları bunu karşılayamaz. Bundan en çok Rusya ve Çin yararlanacak. İran bunu anlıyor ve ortaklarının ekmeğine yağ sürüyor.

Kim Dotcom

--------------

 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular

Advertising

Üst