Türkiye'ye Gelmeyi Düşünen Turistler, İngiltere'de Türk Lirası Bırakmadı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde Xinsert tarafından oluşturulan Türkiye'ye Gelmeyi Düşünen Turistler, İngiltere'de Türk Lirası Bırakmadı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,633 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Türkiye'ye Gelmeyi Düşünen Turistler, İngiltere'de Türk Lirası Bırakmadı
Konbuyu başlatan Xinsert
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Aze

Xinsert

X
Yeni Üye
Türk Lirası'nın değer kaybetmesi bizler için ne kadar kötü bir haber olsa da, Türkiye'ye turistik amaçlarla gelmeyi düşünenler için bir o kadar iyi.

Gün itibarı ile 1 sterlin 8,02 TL'den işlem görüyor. Bu da İngiltere'de yaşayan ve Türkiye gibi turistik açıdan dünyanın en zengin ve güzel bölgelerinden birini ziyaret etmek isteyenler için mükemmel bir tatil olanağı sunuyor.

İngiltere'nin önemli döviz şirketlerinden ICE'nin yaptığı açıklamaya göre son 1 ay içerisinde, Türk Lirası'na olan rağbet %24 bin oranında artış gösterdi. Kasalarında neredeyse hiç Türk Lirası kalmadığını belirten yetkililer, talebe yetişmekte zorlandıklarını belirtti.

RnT2kA.jpeg

ICE Genel Müdürü Louis Bridger konuyla ilgili şunları söyledi:

"Stoklarımızı artırmak için tedarikçilerimiz ve Türkiye Merkez Bankası ile yakın çalışıyoruz. Fakat talep o kadar büyük ki, yarın sabaha kadar internet üzerinden TL satamayabiliriz."

HBPLTQ.jpg

Konuyla ilgili İngiltere'nin ünlü The Guardian gazetesinde de bir makale yayınlandı. Makalede şu sözlere yer verildi:

"İngiliz döviz bürolarının büyük kısmında lira kalmadı ama Londra'daki Luton Havalimanı ve Doncaster Havalimanı'ndan hâlâ lira edinebilirsiniz."

Aze

Üye
Yeni Üye
Türk lirası değer kaybetsin olsun ya turizm gelişiyor baksanıza lol.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Türk lirası değer kaybetsin olsun ya turizm gelişiyor baksanıza lol.

İnsanı değerli kılan "insani değerler"
Merhamet
Vicdan
Sevgi
Hoşgörü
Para İnsani değer değildir. Her şeyini kaybetsen de insanlığını kaybetme

Ocean

Üye
Yeni Üye
ingilterede türk lirası bitmiş böyle saçma bir haber olabilir mi, ingilizin türkiyeye gelmesi için türk lirasına mı ihtiyacı var, zaten uçak biletini kendi para birimleri üzerinden alıyor. türkiyeye indiğinde istediği dövüzciden bozdurur. bu haberi kesin [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] yapmıştır.

esekherif

Filozof
Yeni Üye
ingilterede türk lirası bitmiş böyle saçma bir haber olabilir mi, ingilizin türkiyeye gelmesi için türk lirasına mı ihtiyacı var, zaten uçak biletini kendi para birimleri üzerinden alıyor. türkiyeye indiğinde istediği dövüzciden bozdurur. bu haberi kesin [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] yapmıştır.

Beyefendi haberi oturma organınızla okuduğunuz için olabilir mi? Gelen Turistler için değil.
Ben de okudum bu haberi, aşk ile bir daha okuyun beyefendi

Ocean

Üye
Yeni Üye
Asla espri konusu yapmam böyle bir şeyi sözlerimi çarpıtmayın beyefendi.

ben yaparım. çünkü bugüne kadar kendisiyle hiç karşılaşmadım. ne demiş atalarımız görmediğinden değil, gördüğünden kork.

Aze

Üye
Yeni Üye
ben yaparım. çünkü bugüne kadar kendisiyle hiç karşılaşmadım. ne demiş atalarımız görmediğinden değil, gördüğünden kork.

İnanmıyor olabilirsiniz de dalga geçip espri konusu yapmak fazla çocukça bir davranış değil midir?

Ocean

Üye
Yeni Üye
İnanmıyor olabilirsiniz de dalga geçip espri konusu yapmak fazla çocukça bir davranış değil midir?

inanmayan biri ile dalga geçmek ne kadar çocukça bir davranış ise, inanan biriyle dalga geçmek de o kadar çocukca bir davranıştır hanımefendi. karşındaki kişinin potansiyeline göre hareket etmek en iyisi.

Sen gözünün önünü göremiyorsun olm!

beyefendi ben miyopum, presbiyopi değil. işime geleni görürüm.

Aze

Üye
Yeni Üye
inanmayan biri ile dalga geçmek ne kadar çocukça bir davranış ise, inanan biriyle dalga geçmek de o kadar çocukca bir davranıştır hanımefendi. karşındaki kişinin potansiyeline göre hareket etmek en iyisi.

Kendinize yakıştırıyorsanız benim için sorun yok.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar