Türkiye'den Haberler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde birazdahaderinmavi tarafından oluşturulan Türkiye'den Haberler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,064 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Türkiye'den Haberler
Konbuyu başlatan birazdahaderinmavi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanırım Ukrayna dan gelecek ayçiçekleri gelemeyince ayçiçek yağı fiyatları zeytinyağına eşdeğer hale geldi ve sanırım doğal olsrak zeytinyağı fiyatları da yükseldi (yükselmiş). Eğer öyleyse bu fakir yemesin değil de nedir?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Türkiye Ukrayna'ya Türk milis almayın talebi iletmiş.
Bugün twitter da Ruslar bir baskında bir mekanda Türk bayrağı ele geçtiğini yayınlıyordu

Savaşın içindeki ailesini kurtarmak için Ukrayna ordusuna gönüllü yazılan Türk: Silahımı alarak ordudan çıkarttılar, 'Türkiye hükümeti, Türk milis almayın talebi iletti' dediler

Ukrayna'da savaşın ortasında kalan ailesini kurtarmanın en kestirme yolu olarak orduya gönüllü yazılmayı düşündü. Oraya ulaşamadan ordudan çıkartıldı. Ukrayna ordusuna yazılan bir Türk'ün hikayesi

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu google da azovstal demir çelik fabrikasını ararken çıktı

Hayalgücünün sınır tanımadığı bir durum

Aşkını 'Google Maps'e yazdı​

2821272.jpg

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Balkonda patlıcan (!) (mı?) (sanmam)

Manisa da vatandaş Orman İl Müdürlüğü tarafından dağıtılan ücretsiz fidelere akın etti

Pazar tezgahlarındaki sebze ve meyve fiyatlarındaki artış vatandaşların balkonlarını tarlaya dönüştürmesine neden oldu. Manisa’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak dağıtılan domates, biber ve patlıcan fidelerine vatandaşlar akın etti. Uzun kuyrukların oluştuğu dağıtımda zaman zaman izdiham da yaşandı.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanırım Putin'in Türkiye'yi ziyaret etmesi bekleniyor ve sanırım ziyaretin sebebi ya İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik talebini veto etmesi karşılığında buğday ve Türkiye'ye artırılmış uçak seferleri gibi şeyler ya da zaten halihazırdaki süreçte Türkiye'nin kısmen üyeliğe karşı mesafeli tutumu nedeniyle teşekkür ziyareti olasılığı olarak görülüyor.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Dünya gider Mersin´e, Türkiye gider tersine misali gibi bir haber...
Türkiye´deki bazı siyasetçi, yönetici ve kurumlara kalsa, kadınları evden dışarı çıkartmayacaklar. Efendim bazı kadın sanatçılar milli ve manevi deĝerlere(!) zarar veriyorlarmış.
Kaynaklar:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Türkiye her bakımdan cennet gibi bir yer olması gerekirken, tüm memleketi esir almış cahillikten bir türlü kurtulamıyor. Şimdi de bir caminin bir imamı cemaatine sevgiden, barıştan ve güzel şeylerden bahsedeceĝine insanları suç işlemeye teşvik ediyor. Haberi okuduĝumda resmen afalladım ancak hiç şaşırmadım, çünkü eninde sonunda olacaĝı buydu. Hadi halk cahil, imamı daha cahil. Yahu bunlar ne tür bir eĝitimden geçerek ibadethanelere imam oluyorlar?

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Türkiye yine bildiĝiniz gibi...
KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) iptal olmuş. Demek yine bir şeyler yamuk gitti, birileri yine sahtekarlık yapmaya kalktı... Nasıl olduysa bir şekilde ortaya çıktı. Geleceĝin gençlerinin kurumlara olan(daha doĝrusu olmayan) güvenleri yine sarsıldı. Onca emekleri boşa gitti.

Diger yandan bu sınavın pek gerekli olduĝunu zannetmiyorum. Birinci gelseniz dahi pek işe yaramayabilir, çünkü mulakat diye bir şey uydurmuşlar. Yani yani malum partiye ve çevresine yakın iseniz mulakatı geçme olasılıĝınız kesin ancak kendi halinde birisi iseniz işini bir hayli zor.

Bu tip olaylar ilk defa yaşanmıyor:

Peki bu pisliĝin sorumlularına hesap sorulacak mı, haklarında dava açılacak mı?
Sanmıyorum. Geçmişte yaşanan sahtekârlıkların hepsinin bir şekilde üstü örtüldü. Bir şey daha garibime gitmeye başladı. Ne zaman bir olay olsa, Cumhurbaşkanının talimat vermesi gerekiyor, çünkü hiçbir savcı ve kurum kendi başına harekete geçme cesaretini göstermiyor. Yargının bile tek adam hakimiyetinin altına girdiĝinin kanıtıdır aynı zamanda. Bu çok yanlış.

...Cumhurbaşkanı emretti, Cumhurbaşkanı talimat verdi, Cumhurbaşkanı beyan etti...
Cumhurbaşkanının ekranlarda görünmediĝi bir gün dahi yok. Kabinedeki bakanlar vitrinleri süsleyen kuklalar haline gelmişler. Onlar da her demeç verdiklerinde Cumhurbaşkanından bahsetmeyi ihmal etmiyor. Tüm memleket bir kişinin dudaĝından çıkacak kelimelere odaklanmış hâle geldi. Yazık.

Son düzenleme:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Yurdum memleketinden yine ilkel ve çaĝdışı bir haber. Bu haberin kahramanı da milletin vekilliĝine soyunan aklı kısa bit zat. Bunlar insanların vekili olacak öyle mi?
Bunlar resmen suç işliyorlar ve insanları birbirine düşmanlaştırıyorlar. Bu geri zekalıya sormak lazım. Türkler müslüman olmadan evvel hangi dine mensuplardı diye. Yahu hepsini geçtim, insan olmanın dinle imanla ne alakası var?

Tıklayın ve aĝlar mısının veya güler misiniz, o size kalmış:

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yurdum memleketinden yine ilkel ve çaĝdışı bir haber. Bu haberin kahramanı da milletin vekilliĝine soyunan aklı kısa bit zat. Bunlar insanların vekili olacak öyle mi?
Bunlar resmen suç işliyorlar ve insanları birbirine düşmanlaştırıyorlar. Bu geri zekalıya sormak lazım. Türkler müslüman olmadan evvel hangi dine mensuplardı diye. Yahu hepsini geçtim, insan olmanın dinle imanla ne alakası var?

Tıklayın ve aĝlar mısının veya güler misiniz, o size kalmış:

Bunlar cahil cühela tipler. siyasilerin çoğu böyle maalesef. bizde çoğu siyasinin siyasetten başka meslegi veya kabiliyeti yok.

kısa özet geceyim;

Oğuz Yabgu devletinden Dukak'ın oğlu selçuk bey önderliğindeki oğuz türkleri cend şehrine geldi. bu şehir muslümanlar ve müslüman olmayanlarla sınırdı. Selçuk bey müslüman olalım bu bize avantaj sağlayacak demiş kurultay onaylamıştır. sonra Oğuz yabguları kafir ilan etmiş onlarla savaşmıştır. babasının devletini ve soydaşlarını yani:) sonra selçuklular kuruluyor abbasi desteği ile büyüyor türk fars selçuklu devleti ile iyice güçlenen ve orta asyadan gelen türklerle büyüyen bu devlet sonunda farsıda romayıda yutmuştur.

özetle selçuk beyin siyasi tercihi ile müslüman olmuşuz. Selçuklu devletinin büyümesi ile de islam devam etmiştir ve evet bizde selçukluoğullarıyız...

neymiş müslüman olmayan Türk değilmiş ula sefil cahil , Türkler kadim kültürü ile müslüman coğrafyalarını yutmuş, türk islamını kurmuştur...

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Bunlar cahil cühela tipler. siyasilerin çoğu böyle maalesef. bizde çoğu siyasinin siyasetten başka meslegi veya kabiliyeti yok.
Sadece cahil olsalar yine iyi ancak bu gerici ve yobaz tiplerin peşinden gitmeye hazır olan bir kitle var. Tehlikeli olan bu nokta. Baksanıza; elinden gelse, kendinden olmayanları bir kaşık suda boĝmaya niyetli bir duruş sergiliyor.

Türkler, İslam olmadan da vardı ancak bu gerzekler her zaman olduĝu gibi gerçekleri saptırmaya çalışıyorlar.
Yahu; neymiş bu İslam?! Biliyoruz ne olduĝunu. Diĝer dinlerden hiçbir farkı olmayan, bol bol masallardan, mitlerden nasibini almış ve sıradan bir din işte. Bu arada kendinden önceki dinlerden de bol bol araklamıştır. İstedikleri kadar allayıp pullamaya çalışsınlar. Farketmez.

Son düzenleme:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Sadece cahil olsalar yine iyi ancak bu gerici ve yobaz tiplerin peşinden gitmeye hazır olan bir kitle var. Tehlikeli olan bu nokta. Baksanıza; elinden gelse, kendinden olmayanları bir kaşık suda boĝmaya niyetli bir duruş sergiliyor.
Şu yazdıklarımın mürekkebi kurumadan Salman Rushdie New York´ta fanatik bir müslüman tarafından bıçaklandı. Humeyni 30 sene evvel onun aleyhinde ölüm fetvası çıkartmıştı. Bu fetva günümüze kadar İran tarafından geri çekilmedi. Ve nihayet dindar fanatik birisi tarafından öldürülmeye kalkışıldı.

Bunları neden yazıyorum? Bu tipte fanatikler her tarafta var, bunların kafası çatlak. Bunlar laftan anlamaz. İnançları uĝruna kimsenin gözünün yaşına bakmadan her şeyi yapabilirler.

Bu nedenle yönetimde olan siyasetçiler, hacılar, hocalar, bakanlar vs. ne dediklerine çok dikkat etmeliler.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Yurdum memleketinden evlere şenlik bir haber yine. Namaz kılmayan azarlanırmış, dövülürmüş ve devamı durumunda öldürülebilirmiş! Bunu diyen kişi gibi düşünenlerin sayısı kimbilir ne kadardır, az olduĝunu da zannetmiyorum.

İlk etapta ne diyeceĝimi bilemedim şahsen. Cahil desem, cahil deĝil. İlkel yobaz mı desem acaba?
Kaynak:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar