Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Tuğrul Türkeş 'evet' dedi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,931 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Tuğrul Türkeş 'evet' dedi
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in büyük oğlu MHP'li milletvekili Tuğrul Türkeş Başbakan Davutoğlu'nun bakanlık teklifine "evet" dedi. Türkeş'e Başbakan Yardımcılığı teklif edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: "Tuğrul Türkeş, tedbirli olarak kesin çıkarma cezasıyla disiplin kuruluna sevk edildi"

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ettiği bildirildi.

TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Türkeş, davete yazılı olarak cevap verdi. Türkeş daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonla görüştü. Davutoğlu, Türkeş'e daveti kabul ettiğinden dolayı teşekkür etti.

İSTİFA ETMEZSE İHRAÇ EDERİZ

Tuğrul Türkeş'in teklifi kabul etmesine MHP'den bir açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı, Semih Yalçın, "İstifa mektubu göndermeli aksi takdirde ihraç edilir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, Davutoğlu'nun bazı MHP'li isimlere bakanlık teklifi götürülebileceği yönündeki açıklamalarına ilişkin dün yaptığı açıklamada, "Bizim partililerimiz değil, dava arkadaşlarımız vardır, dava ne alınır ne satılır" dedi.

MHP'li Karakaya ise: Rahmetli başbuğumuzun kemikleri sızladı dedi.

İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİN KURULUNA SEVKEDİLDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Disiplin Kurulu'na sevk edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada Türkeş'in 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini kaydederek "26.08.2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş’in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır. Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir" dedi.

X

FAdmin
Onursal Üye
MHP'yi fena karistirdi..

MorteFlore

Yeni üye
Yeni Üye
AKP'nin izlediği strateji de sanırım sadece HDP yırtıyor. Özellikle CHP ve MHP teklif edilecek bakanlıklar konusunda milletvekillerine uyarıda bulunmuş, ilk patlakta böyle verildi. Demirtaş ise yaptığı açıklamada ''hangi bakanlık verilirse verilsin, hangi milletvekilimize teklif edilirse edilsin hiç bir şey fark etmiyor, Davutoğlu'na önerimdir, bakanlıklar noktasında kadın-erkek yarı yarıya seçebilir''

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Parti içinde Bahçeli'nin politikalarından bıkan birileri var demek ki ve Türkeş ile beraber AKP'ye kayacaklar anlaşılan...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Türkeş’in ardından: MHP yüzde 10 barajına takılır mı?
Hakan Aksay / T24 Yazarları

Satranç oynayamayan kafalar, “tavla zekâsı” ve “zar tutma hüneri” ile her şeyi baştan öngörüp sistemli olarak planlayamıyor.

Sonuçta herkesin zaman zaman “Aa, demek şimdi de böyle oldu!” diye şaşırıp labirentin duvarlarına çarpa çarpa ilerlemeye çalıştığı bir siyasi ortamımız var.

Seçimler, şehit cenazeleri, “fiili başkanlık ilanı”, koalisyon oyalamaları falan derken şimdi de aniden seçim hükümeti gündeme geldi.

Hükümete girmeyi reddeden MHP hiç şaşırtmadı. Çünkü lideri Devlet Bahçeli, uzun süredir sarsılmaz bir yüz ifadesiyle her şeye anında karşı çıkmayı zorunlu sayan yıkıcı bir rolü benimsemiş durumda.

CHP de nedense aynı tavrı benimsedi. Acaba neden? 32 günde kendisine umut verip de bir türlü “teklif yapmayan” AKP’ye küstüğü için mi?

Oysa Anayasa gereği kurulan bu seçim hükümetini tümüyle AKP’ye bırakmama şansı vardı. Üstelik yarın neler olacağı belli olmadığı için, bu “geçici” hükümetin uzunca bir süre “kalıcı” olması ihtimali de tümüyle reddedilemez.

HDP ise AKP’nin canını sıkma pahasına oldukça net bir tutum aldı; hükümete gireceğini, hatta “bahane aranmasın” diye 80 milletvekilinden kime teklif gelirse kabul edileceğini açıkladı.

Geçici Başbakan Ahmet Davutoğlu, pek istemeyerek de olsa - kimilerince “AKP-HDP koalisyonu” olarak görülen - seçim hükümetini kurma hamlelerine başladı.

Elbette “AK kurnazlık” olmadan olmazdı. (Meclis Başkanı seçim sürecini hatırlasanıza.)

* * *

Davutoğlu’nun ağzından seslendirilen “Reis hamlesi”nde gözler ilk önce “zayıf halka” Deniz Baykal’a çevrildi.

Seçim sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşerek yüzde 60’lık “muhalif blok”un altına dinamit koyulmasına aracı olan, daha sonra da lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendisinin mutlaka Meclis Başkanı seçileceği ve koalisyon kurulacağı yolunda ikna eden kurt politikacı, önceki gün kendini yine gündem yapmayı becerdi.

Parti yöneticileri, Davutoğlu’ndan gelebilecek bir “bakanlık teklifi” konusunda hiçbir CHP’li milletvekilinin yumuşamayacağı (“CHP’de öyle karaktersiz yoktur!”) yolunda açıklamalar yaparken, Baykal, “Hele bir teklif gelsin, o zaman söylerim” gibisinden gizemli bir şeyler mırıldandı.

Güvenilir bir netlik yerine, sözüm ona “tecrübe” adına öngörülmez tavırlar içine giren Baykal, dün aldığı bakanlık teklifini reddederken “Parti ahlakına uygun hareket edeceğim” cümlesini kullandı. Oysa ben “kendi ahlakına uygun” davranmasını tercih ederdim.

Dünün mizah sahnesi, AKP’den bakanlık teklifi alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu’nun verdiği aşırı sinirli ret cevabına “ayrıca tepki olarak parti içindeki görevinden istifa ettiği” açıklamasını eklemesiydi.

Allah aşkına, komik değil mi? Başka bir partiden gelen teklife kızarak kendi partisindeki başkan yardımcılığı görevinden istifa etmek? (Bu, kendisine olası bir CHP-MHP koalisyonunda başbakanlık öneren Kılıçdaroğlu’na demediğini bırakmayan Bahçeli’nin sinir nöbetini de geçti.)

Peki, MHP’lilere ısrarla yüksek devlet makamları teklif edilse, sonunda parlamentodan da ayrılırlar mı acaba?

* * *

Kısa süre sonra “Reis’in düşeşi” yan tavlada şakladı: “Başbuğ’un oğlu” Tuğrul Türkeş, bakanlık teklifini kabul ediverdi...

O andan itibaren MHP bir yangın yerine dönüştü. Bir sinir, bir telaş, bir sertlik, bir hakaret ve tehdit furyası!..

Elbette Türkeş önemli bir isim; ama daha önemlisi, onun arkasından başkalarının da partiyi terk etme ihtimali!..

Tam da son zamanlarda anketler HDP’nin MHP’yi geride bırakarak 3. parti olabileceği iddialarını gündeme sürmüşken, şimdi “yüzde 10 barajı ile MHP’yi aynı cümlede buluşturabilecek” tartışmaların fitili ateşleniyordu.

Bazı yorumlarda “Türkeş’in gidişinin MHP’ye yüzde 2 oy kaybettireceği” görüşü ortaya çıktı bile.

Belki de bu tablo, 7 Haziran sonrası Bahçeli’nin izlediği politikanın çöküş noktalarından birine şimdiden işaret ediyordu.

AKP’nin milliyetçi oyları alabilmek için temel rakip olarak gördüğü MHP’ye yönelik “başka sürprizler” de hazırladığını tahmin etmek zor değil.

Bence “Türkeş bombası”yla birlikte, MHP’nin son dönemde AKP’ye vermiş olduğu “siyasi hediyeler” üzerine düşünüp ders çıkarmasının zamanı gelmişe benziyor. Ama doğrusu pek ümitli değilim.

* * *

İlginçtir, dün daha erken saatlerde uzun süredir MHP’den atılmaya çalışılan eski milletvekili Sinan Oğan’ın sonunda partiden ihraç edildiği haberi gelmişti.

Ardından da, geçtiğimiz günlerde “MHP’nin yüzde 10 barajına takılabileceğini” söyleyen Oğan’ın, 1250 delege ile temas kurup olağanüstü kongre hazırladığı söylentisi yayıldı.

Belli ki, 18 yılda hiçbir ciddi başarı kazanamamış olmasına karşın, partide dediğim dedik bir üslupla giden Bahçeli’yi ve MHP’yi zor günler bekliyor.

Diğer taraftan hemen herkes olayı, “Türkeş operasyonu” ile AKP’nin puan kazandığı, bütün bunların Erdoğan’a yaradığı yorumuyla birlikte okuyor. Haklı olabilirler.

Ama bu, 7 Haziran’dan itibaren Erdoğan’ın “başkanlık rejimi” planının suya düştüğü, AKP’nin inişe geçtiği, son dönemde yaşanan kanlı olaylar ve şehit cenazeleriyle birlikte iktidarın işlerinin iyice sarpa sardığı gerçeğini değiştirmez.

Ayrıca Tuğrul Türkeş’in tavrı ne olursa olsun, yeni belirlenmekte olan hükümette en az üç HDP’li bakanın 13 yıllık tek parti iktidarını bozacağını ve AKP’yi çok rahatsız edeceğini unutmayalım.

Son olarak bir şey daha ekleyeyim.

Şu sıralarda panik ve gerginlik içindeki MHP’de Tuğrul Türkeş’e verip veriştiriliyor.

Kimileri de sosyal medyada Türkeş’in vaktiyle neler dediğini, Erdoğan’ı nasıl eleştirdiğini servis etmeye başladı.

Doğrudur, bütün bunlar önemlidir; ama unutmayalım ki bu tür “siyasi-etik” sahnelerle ilk kez karşılaşmıyoruz güzel ülkemizde.

Mesela, Süleyman Soylu veya Numan Kurtulmuş gibi “parlak” örneklerimiz var.

Ve artık biliyoruz ki, (Murathan Mungan’ın deyişiyle) “Türkiye’de her şey olabilirsiniz, ama rezil olmazsınız.”

24.com.tr/yazarlar/hakan-aksay/turkesin-ardindan-mhp-yuzde-10-barajina-takilir-mi,12605

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tuğrul Türkeş: Partiden ayrılmadım, ihraç da edemezler

Tuğrul Türkeş “Önce ülkem ve milletim daha sonra partim gelir. Devletin menfaatlerini her şeyin üstünde tutan birisiyim. Bu aşamada bakanlığı kabul etmem, vatan görevidir”

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahmet Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e MHP’de tepkiler devam ederken; Türkeş, SÖZCÜ’ye “Bakanlık görevini kabul etmem vatan görevidir. Bakanlığı kabul etmemden dolayı yüz kişiden doksanı destek verirken ancak 10’u hakaret ediyor. Ben dik duruş sergiledim” dedi.

Görev alması MHP’de kıyamet kopartan Tuğrul Türkeş’le ilgili değişik iddialar da gündeme getirildi. Bir milyon dolar borcu olduğu, oğluna dörtyüz bin liraya otomobil aldığı, Erdoğan’dan gelecek seçimler için vaat aldığı, dışişleri konutuna gidip geldiğine ilişkin görüntüler bulunduğu öne sürüldü. Bu iddialara Türkeş şu karşılığı verdi:

Piyasaya ve devlete bırakın bir milyon doları, bir lira bile borcum yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmem söz konusu değil. Oğluma otomobil de almadım. Dışişleri konutuna girip çıkmadım. Tek doğru olan seçim zamanı 60 bin liraya bir otomobil aldığım, çok benzin yaktığı için bunu 50 bin liraya sattığımdır. Buna makam şoförüm de tanıktır” dedi.

PARTİMDEN AYRILMADIM

Bakanlığı kabul eden Türkeş’in MHP’den ayrıldığı da gündeme getirildi. Ayrıca partiden tedbirli olarak ihracı da söz konusu. Bu konuda Türkeş şunları söyledi: “Ben partim olan MHP’den istifa etmedim. İstifa etmem de söz konusu değil. Ayrıca beni MHP’den ihraç da edemezler. Benim görev almam bir Anayasal hükümdür. Anayasa’nın 114 ve 116. Maddeleri gayet açık. Hükümeti kurmakla görevlendirilen Davutoğlu’na yazdığım cevapta da bunu açıkladım”

ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’na bakanlık görevini kabul edişiyle ilgili gönderdiği mektubu da SÖZCÜ’ye açıklayan Ankara Milletvekili Türkeş, “Bakanlık teklifinin Anayasal hükümlülük olduğu bilincindeyim. Önce ülkem ve milletim daha sonra partim ve ben gelirim. Devletin menfaatlerini her şeyden üstün tutma geleneğinden gelen bir ailenin de mensubuyum. Bundan dolayı bunu bir vatan görevi olarak kabul ediyorum.

MHP ADAY YAPMAYABİLİR

Bakanlık önerisini kabul etmemden sonra beni ihraç edemezler, ama genel başkan yardımcılığından alabilirler, gelecek seçimde milletvekili yapmayabilirler. Ben vatan görevi olarak gördüğüm için bu görevi kabul ettim. Milletvekili olmak da şart değil. Kenara çekilmeyi de bilirim. MHP’lilerin büyük bir bölümünden böyle dik bir duruş sergilediğim için destek ve tebrik mesajları geliyor. Ama yüzde 10’u ağır hakaret ve küfürler ediyor”

Saygı ÖZTÜRK / ANKARA

Son düzenleme:

MorteFlore

Yeni üye
Yeni Üye
Tuğrul Türkeş bakanlık teklifini KABUL ETTİĞİ için, yönetiminden tabanına MHP'den çok fazla tepki aldı ve MHP karıştı.
Levent Tüzel bakanlık teklifini REDDETTİĞİ için şu ana dek HDP tabanından çok fazla eleştiri almış durumda. HDP tabanı Tüzel'e çok öfkeli. Ama bildiğim kadarıyla henüz HDP yönetiminden kendisine yönelik aleni bir eleştiri gelmedi. Muhtemelen AKP'nin bu art niyetli (partileri karıştırma amaçlı) hamleleri amacına ulaşmasın diye sessiz kalmaya çabalıyorlar.

X

FAdmin
Onursal Üye
Turkes'in kabul etmesi etik degil, kabulum.. Ayni sekilde HDP'nin hukumette gorev alacagiz dedigi halde Tuzel'in reddetmeside sasirtici. Bunlar dediginiz gibi stratejik ve partiyi karistirici hamleler olabilir mi? Olabilir, siyasetin amacina uygun hamleler..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Turkes'in kabul etmesi etik degil, kabulum.. Ayni sekilde HDP'nin hukumette gorev alacagiz dedigi halde Tuzel'in reddetmeside sasirtici. Bunlar dediginiz gibi stratejik ve partiyi karistirici hamleler olabilir mi? Olabilir, siyasetin amacina uygun hamleler..

HDP aslında karışık yani kendi içinde koalisyon bir parti bu sebeple çok farklı sesler çıkmasına ben hiç şaşırmıyorum fakat Türkeş, Bahçeli'yi çıldırtmazsa iyi çünkü Bahçeli böyle birşeyi asla kabul etmez.

MorteFlore

Yeni üye
Yeni Üye
HDP'li Levent Tüzel'in durumu ile ilgili gazeteci-yazar Ferda Çetin, durumu ayrıntılı bir biçimde ele almış ve kendisini dönük eleştiriler sunmuş..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Türkeş muradına erdi:) Memleket artık sahipsiz değil bu gece rahat uyuyabiliriz...:smile:Konuşacak kelime bulamıyorum artık.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bülent Arınç görevini Tuğrul Türkeş'e devretti.

Türkeş, Geçici Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

Çankaya Köşkü'ndeki devir teslim, basına kapalı gerçekleşti.

1440835817646.jpg

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Tuğrul Türkeş: Haftaya her şeyi açıklayacağım

Seçim Hükümetinin Başbakan Yardımcısı olan MHP'li Tuğrul Türkeş 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda konuştu.

Türkeş, "Kimse beni MHP'den atamaz. Haftaya basın toplantısı ile her şeyi açıklayacağım." diye konuştu.
Geçiçi Seçim Hükümeti'nde Başbakan Yardımcısı olarak görev alan MHP'li , 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda yaptığı açıklamada "Devlet Bahçeli'yi aradım telefonlarıma çıkmadı haftaya basın toplantısı ile her şeyi açıklayacağım. Kimse beni MHP'den atamaz Anayasal görevimi yerine getirdim, Ak Parti ile koalisyon yapmadım" dedi.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Bahçeli meczup gibi hareket ediyor. kürtlerle kız alıp veriliyor,arkadaş,dost,kanki vs olunuyor da meclistemi bir araya gelinemiyor. hdp amerikan kucağındaki pkk dan kurtulmak için bir şans bence. mhp neyin milliyetçisi anlaşılır gibi değil bu devleti hep sünni beyaz türkler yönetmedi zaten mi arkadaş.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bahçeli meczup gibi hareket ediyor. kürtlerle kız alıp veriliyor,arkadaş,dost,kanki vs olunuyor da meclistemi bir araya gelinemiyor. hdp amerikan kucağındaki pkk dan kurtulmak için bir şans bence. mhp neyin milliyetçisi anlaşılır gibi değil bu devleti hep sünni beyaz türkler yönetmedi zaten mi arkadaş. türk milliyetçiliğini dışarda yap yapacaksan

Nasıl bir strateji peşinde olduğunu çözebilen yok zaten, ona olmaz buna olmaz ile nereye varacak bilmiyorum. Türkeş ne açıklayacak onu da anlamadım. Kendi içinde birlik olamayan bu partiler ile koalisyon nasıl kurulacak, hiç aklım almıyor.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Nasıl bir strateji peşinde olduğunu çözebilen yok zaten, ona olmaz buna olmaz ile nereye varacak bilmiyorum. Türkeş ne açıklayacak onu da anlamadım. Kendi içinde birlik olamayan bu partiler ile koalisyon nasıl kurulacak, hiç aklım almıyor.

tüm siyasetçilerin amerikan uşağı olduğundan şüpheleniyorum

X

FAdmin
Onursal Üye
Bahceli''nin yaptiklari kesinlikle MHP'nin oylarini dusurecektir.. Son derece anlamsiz ve manasizca davranislarinin sonucunu insalllah secmen odemez..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
tüm siyasetçilerin amerikan uşağı olduğundan şüpheleniyorum

Bahceli''nin yaptiklari kesinlikle MHP'nin oylarini dusurecektir.. Son derece anlamsiz ve manasizca davranislarinin sonucunu insalllah secmen odemez..

Tüm büyük partilerin zaten CIA projesi oldukları yönünde ciddi iddialar var.

Oylar düşecek fakat kime gidecek işte o kısım çok belirsiz.

ls2

Kahin
Onursal Üye
büyük çoğunluğu hırsız ve zengin siyasetçilerin. zengin dostu halk düşmanı olmaları olasılığı haliyle yüksek. herkes kendi sınıfına oy vermeli kendi sınıfına çalışanı desteklemeli. ama devletler zenginlerin güçlülerin elinde. ve manipülasyonun bini bin para. türlü türlü numaralarla halk uyutuluyor. fakirin zengine oy vermesi bunun en büyük kanıtı. halk olarak hem fakir hem milliyetçi devletçi insanlarız. bu ne yaman çelişki :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Türkeş'ten sert sözler: İki sarhoş ve 3-5 çakal

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, düzenlediği basın toplantısında kendisi hakkındaki eleştirilere yanıt verirken, "Bana saldıranlar iki sarhoş ile üç beş çakal" dedi.

Tuğrul Türkeş, konuşmasına görev alanlarıyla ilgili bilgi vererek başladı... Türkeş Bakanlık teklifini neden kabul ettiğini açıkladı.
-Kritik bir dönemde görev üstleniyorum. Her türlü sorumluluğu üstlenmeye kararlıyım.
-KKTC Mustafa Akıncı'yı arayarak ziyaret etmek istediğimi belirttim.
-Seçim hükümetinin teşekkürüyle ilgili bazı detaylar aktarmak istiyorum;
-Kurulmuş olan 63. hükümet bir seçim hükümetidir. Bu bir koalisyon değildir. İnsanların birbirlerini sevmesi ailece görüşmesi beklenmemelidir. Uzlaşı zorunlululuğu bulunmamaktadır.
-Babamın yani MHP'nin mirasını sorumluluğunu kabul ediyorum, ister yerim ister yemem bu benim bileceğim iş.
-Beni eleştirenler siz kimin mirasını yiyorsunuz.
-Üzülerek gördüm ki hakkımda laf etmeye yeltenenler yani beni eleştirenler iki sarhoş ve 3-5 çakaldan ibaret
-Rahmetli babam büyük bir insandı kendisiyle iligili asla incitici bir cümle kullanmam.
-Ülkücü camiaya ve Devlet beye sesleniyorum. İlla atılmam gerekiyorsa buna ülkücü camia karar vemelidir.
-Benim işim Devlet Bey'e akıl vermek değildir. Ama bugüne kadar sadece sözde ocakçılar tehdit fermanları yayımlıyorlar. Devlet ve millet düşmanları ortalıkta cirit atarken namlularınızı bana doğrultmak hangi terbiyenin eseri?
- 4 Ekim'de üstlendiğim görev hakkında ülküdaşlarım karar versin. Bu camiaya emek vermemişler kararımın ağırlığını anlayıp benim yargılayamazlar.

Bahçeli'den Türkeş'in mezarı için talimat

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in MHP’nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaretinin ardından MHP’lilerin, “kirletildiğini” düşündükleri mezarı temizlemede kullandıkları zemzem suyu için sosyal medya üzerinden çağrıda bulunduğu öğrenildi.
MHP’liler, Türkeş’in mezarını iki yarım litrelik şişe dolusu zemzem suyu ile 5 şişe gülsuyu dökerek temizledi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar