Telif hakkı sorunu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Durdur bu nikahı memurbey tarafından oluşturulan Telif hakkı sorunu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,921 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Telif hakkı sorunu
Konbuyu başlatan Durdur bu nikahı memurbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Durdur bu nikahı memurbey
uzun yıllardır çeşitli dillerdeki matematik olimpiyatları sorularını türkçeye çeviriyorum..bu soruları matematik olimpiyatlarına hazırladığım öğrencilerime soruyorum..Hem yurtiçi hem de yurtdışı yarışmalara sağlam hazırlanmaları için..
bunları kaynak belirterek forumda yayınlasam telif hakkı sorunu olur mu?

bu kitaplar Rusça,İspanyolca,İngilizce ve Çince dillerindeki matematik olimpiyatları ile ilgili kitaplar..kitabın yazarını, kitabın adını vs.. verip forumda bunu türkçeye çevirsem bir sorunla karşılaşır mıyız?

biliyorum burası bir matematik forumu değil felsefe forumu ama zaten çok ileri seviye matematik bilgisi gerektiren soruları değil, daha çok mantık bilgisi gerektiren ve felsefecilerinde üzerinde kafa yormayı sevecekleri soruları yayınlamak isterim..

Kaynak gösterek yapacağımız alıntıda kriter ne olmalı?

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
kaynak gosterirseniz hic bir sorun olmaz..
kitabin adi ve yazari yani telif hakki sabihinin ve eserin adi olduktan sonra sorun olmaz.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
bir eserden kaynak gösterip alıntı yapmak ile tümden aktarmak ayrıdır. bu nedenle 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu na bakmanızı öneririm.

teşekkürler bir okuyayım..
çünkü benim durum hassas..az bir alıntı ile kaynak göstererek sorun çıkmayacağını biliyorum ama oranı ne?
örneğin elimde çince matematik kitabı var.80 sayfa konu anlatımı ve 157 soru var..

ben mesela 15 soruyu çinceden türkçeye çevirip forumda yayınlasam mı suç teşkil eder yoksa 100 tane de yoksa 150 tane de mi..

yani neyse ben verilen bağlantıları bir okuyayım..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç