Tanrinin insani niçin? Yarattiğini gerçekten! Buldum.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan Tanrinin insani niçin? Yarattiğini gerçekten! Buldum. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,155 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tanrinin insani niçin? Yarattiğini gerçekten! Buldum.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
tanrı insanları yarattığı eko dengeyi korumak için yaratmıştır.işte bizim gerçek sınavımız budur.dinler yalandır, tanrının yarattığı 4 element su toprak hava ve ateş bu 4 elementi kullanmamız için yaratıldık.
bu 4 element sayesinde biz insanlar aç kalmıyarak sınavı dahada anlamlı hale getirmekte
olucaz.diğer sınavda ürememiz için yaratıldık.
üremek içinde 4 elementi kullanmak zorundayız. ısınmak için ateşi yıkanmak için suyu
besinleri oluşturmak içinde toprağı kullanmak zorundayız.
fakat bu sınavı reddeden insanlar var bu insanlar üretmek yerine tanrıya karşı gelerek dünyanın sonunu getirmişlerdir. çok yakında bunun bedelini çok pahalı ödüyecegiz hatta fazlasıyla ödemeye başladık bile.
eko dengeyi kim? bozarsa bozsun tanrının planlarını bozmuş demnektır.
kim? insaat yapıyor ve rant elde ediyorsa bu tanrının planına ihanettir!
hiç kimse tanrının yarattıığı dünyayı parselleyip satmaya hakkı yoktur. eger satıyorsa tanrı onu en ağı biçimde cezalandırıcaktır. hiç şüpheniz olmasın. tanrıya! en büyük ihanetlerden biride
kapitalizmi icat edenler ve kapitalizme köle olanlardır.
tanrı o kadar esnek o kadar adildirki bu dünya eko denge yüzünden yok olsa bile yeniden oluşarak milyonlarca yıl sonra yine eskisi gibi sağlıklı forumlu bir yer olucaktır. ama insanlık sonsuza dek bu dünyada varolmuyacaktır.
işte özgür iradenin gerçek anlamı bu doğruyu doğru akıllı bulmaktır.dogru akıl evrenin en fedakar aklıdır. kusursuz ve mükemmeldir.
işte bu yüzden cehennem yoktur. sadece ölümsüzlük vardır. kötüler öldüğünde sonsuza dek yok olurken iyilerde ölümsüz olucaktır. ve ölümsüzler için ölümsüz irade olucaktır.
ve ölümsüzlerind yaşadığı bir yer olucaktır. bu yüzden şu an yaşamıyoruz yaşadığımzı bize düşündüren özgür iradeyle sadece düşünüyoruz. gördüğümüz herşey yok olucağı için
görmediğimiz herşey aklımız ve aklımızda oluşan her düşünce bize diyorkı!
sen ölümlü değilsin çünkü düşünüyorsun, düşünme yetenegi tanrının bir gücüdür. insanlarda tanrının gücü vardır. ve ölünce ölüm ile ölümsüzlük ayrılarak gerçekliğe dönülücek ve herkes
yani iyiler olması gerektiği yerde olucaktır. bu yerde ölümsüz insanlar için tanrının bir hediyesi olucaktır.
son olarak şunu söylemek istiyorum tanrının insanlar gibi özgür iradesi olmadığı için özgür iradeyi yarattığı için gücünü ve kendisini yarattığı insanlara ispatlamak için evreni yaratmıştır.dahada önemlisi tanrı herşeyi yarattığı için,ve sonsuz hiçlikte tek olduğu için kendi varlığını bilnmesini istemiştir. bunun farklı izahı biz insanlar için imkansızdır.
fakat tanrının aklını bizlere vererek zaman dışında zamanın içine girmiştir. bu yüzden aklımızı biyolojık olarak kontrol eden tanrıdır biz insanlarda bu aklı özgür irade olarak kontrol ediyoruz eger özgür irade gerçekten olmasaydı yaratılısında bir analmı olmazdı. bu yüzden düşünemeyen her varlık sonsuza dek yok olur ölünce sadece akıl kalır akılda ölümsüz
bir soyut varlıktır.
özgür iradeyi dinler icat etmemiştir. peki dinler neden? yalandır bir bakalımmı?
1: tanrı dinlerden önceki dönemdede özgür irade vermiştir. dinlerden önceki yaşamda
insanlar aksine şimdiki insanlardan daha zekiydi bu yüzden tıpkı atlantis gibi binlerce dinsiz uygarlık şu anda yer altında arkeologların bulmasını beklıyor.
2: kutsal olmuyan kitaplar iyilik için değil insanların kötülük yapması için yazılmıştır.
bu yüzden tanrının yaratılış mantığına ters ve anlamsız durumlar oluşturur.
3: dinlerin tanrıyla isaptı yoktur bunun neden? yazdım tanrıyla ispatı olmak zorundadır. çünkü tanrı din verdiyse bunun ispatınıda vericektir hiç şüphesiz.
4: peygamberle ispattır kitaplar ispattır ama en önemli ispat yoktur1 oda tanrıyla dinler kitaplar ve peygamberlerin baglantısı.
arkadaşlar ben tanrıya inanan ve sınavın olduğuna inana bir insanın ama bu kavram tamamen gerçekliğe dayanılarak oluşturdugum aklıımdır.
dinleri kötülemek istemiyorum aksine dinlere inananlara yardımcı olmak istiyorum.
dinler gerçek bile olsa hiç bir din binlerce yıl dayanamaz tüm kitaplar tahrif olduğu için gerçek
olduğu düşünülen tüm kitaplar sahtedir.
1400 yıl önce arapça yoktu bu yüzden ibranice kuran yoktur.yani gerçek kuran ibranice yazılmış parşömenttir. muhammedin ana dili ibraniceydi arapçayı mektebde ögrendi. kuraan meallerinin tamamı sahtedir.
2000 yıl önce ingilzce incil yoktu incilde aramıce sereniceydi bu iki dil 1500 yıl önce tahrif olmuştur. tevratta tamamen sümerceydı . şimdiki tevratta sahtedir. saygılarımla.

Son düzenleme:

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Bir şey bulduğun yok.Sadece belli aralıklarla buraya gelip Tanrı hakkında bir şeyler yazıp sonrasında gerekli fanatizmi elde edemeyince terk-i diyar eyleyen herhangi bir arkadaştan birisin.

Onlardan tek farkın ise göz kanatacak derecede çarpık bir Türkçe kullanman.

Statünü yeterince içselleştirdiysen şöyle başlayalım,al şu bir bardak hoşgeldin çayını.

Tanrı dediğimiz yaratıcı,insanları kendisine kulluk için yaratmıştır.

Bunu mistifikasyonlaştırmanın alemi yoktur.

Bir diğer mesele,üreme insanın yaratılma sebebi değil;yaşama sebebi olarak verilmiştir.

İnsan yaratılmak için üremez.Üreyen canlı,yaratılmıştır.

İnsanoğlu yaşamak,devam etmek için ürer.

Bahsettiğin eko dengenin ise neyi dengelediğini bilmem ama dünya hayatının olmadığı kesin.

Dünya hayatı denge ile değil besin zinciri ile ayakta durur.

Denge bu işin sonucudur olsa olsa.

Bir diğer mesele ise cennet,cehennem meselesidir.

Cehennem,cennet olmaması iyi ve kötünün olmaması demektir.

İyi ve kötünün olmaması ise zaten renksizliği meydana getirir.

Buna göre son tahlilde de özgür irade de ortadan kalkacaktır.

Ortada seçilecek bir mesele yoksa seçen de olmayacaktır.

Bundan mütevelli yarattığın tezin kendini imhası gerçekleşecektir.

Tam buradan çıkan özgür iradenin imhası ile şu sonuca varırız ki Tanrı boşluk mu yaratmıştır?

Tanrı kendini imha eden bir sistem mi yaratmıştır?

Bu aprioriye ters değil midir?

Bu sorulara verilen cevap evet ise Tanrı'nın kendini imhası,hayır ise Tanrı'nın kudreti saptanır.

Cevap hayırdır.

Son olarak din,peygamber ve kitap ispattır.Fakat cebir özelliği yoktur.

Bu nedenle din,peygamber ve kitap inanç üzerinde kendini gerçekleştirir.

Tanrı da inanç ile kullarının hayatında var oluyorsa,

Din,peygamber ve inanç Tanrı ile anlamlılık kazanır.

Yani Tanrı kendi kendisini ispat eder.

Çayın bittiyse çıkmadan bardağı mutfağa koy,bulaşık yıkanacak birazdan.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Bir şey bulduğun yok.Sadece belli aralıklarla buraya gelip Tanrı hakkında bir şeyler yazıp sonrasında gerekli fanatizmi elde edemeyince terk-i diyar eyleyen herhangi bir arkadaştan birisin.

Onlardan tek farkın ise göz kanatacak derecede çarpık bir Türkçe kullanman.

Statünü yeterince içselleştirdiysen şöyle başlayalım,al şu bir bardak hoşgeldin çayını.

Tanrı dediğimiz yaratıcı,insanları kendisine kulluk için yaratmıştır.

Bunu mistifikasyonlaştırmanın alemi yoktur.

Bir diğer mesele,üreme insanın yaratılma sebebi değil;yaşama sebebi olarak verilmiştir.

Bahsettiğin eko dengenin ise neyi dengelediğini bilmem ama dünya hayatının olmadığı kesin.

Dünya hayatı denge ile değil besin zinciri ile ayakta durur.

Denge bu işin sonucudur olsa olsa.

Bir diğer mesele ise cennet,cehennem meselesidir.

Cehennem,cennet olmaması iyi ve kötünün olmaması demektir.

İyi ve kötünün olmaması ise zaten renksizliği meydana getirir.

Buna göre son tahlilde de özgür irade de ortadan kalkacaktır.

Ortada seçilecek bir mesele yoksa seçen de olmayacaktır.

Bundan mütevelli yarattığın tezin kendini imhası gerçekleşecektir.

Tam buradan çıkan özgür iradenin imhası ile şu sonuca varırız ki Tanrı boşluk mu yaratmıştır?

Tanrı kendini imha eden bir sistem mi yaratmıştır?

Bu aprioriye ters değil midir?

Bu sorulara verilen cevap evet ise Tanrı'nın kendini imhası,hayır ise Tanrı'nın kudreti saptanır.

Cevap hayırdır.

Çayın bittiyse çıkmadan bardağı mutfağa koy,bulaşık yıkanacak birazdan.

iy igünler diliyorum, yazım kötü değildir klavyem bozuk olduğu için imla hataları oluyor. bazı tuslarda basmıyor. öncelikle sizi eleştirmekle başlıyalım sizle aramızdaki tek fark
bir dindir. onun dışında sizinle armızda bir fark göremiyorum
bana diyorsunuzya hi. birşey ispatladıgın yok aslında haklısın ben zaten konu başlıgında
ispatladım demedımkı sadece aklımla gerçegı buldugumu iddia ettım. şimdi gelelim sizin dininize sizde burda tıpkı benım gibi düşünerek öğrencilik dönemlerinizde okuduğunuz dininizi bana ispatmış gibi anlatarak lanse ediyorsunuz ve trjıkomık olan ise diyorsunuzkı
hiç birşey ispatladıgın yok aksine! ben ispatladım demedım zaten ispatı olduğunu iddia ettiğiniz dinlerde nönceki dönemi bilmediğiniz için size fazla yüklenmek istemiyorum.
bu yüzden aramızdakı benzerlikleri derin düşünerek bulmanızı ve bulduysanızda lütfen
tekrar burada yorum yapmanızı istiyorum. saygılarımla. bende diyorumkı senin tanrın insanları kulluk için değil. aksine özsgürlük için yaratmıştır kulluk kavramını fazla açmak istemıyorum bildigin tanrıya köle olmak tanrıya köle olmanın bir analmı yoktur aksine tanrıya inanmanın anlamı ima ndeğil. inançtır inanç esaslarını irdelemek istemıyorum.
kapasitem gerçekten çok güçlüdür. sizde fazla yormak istemem genelde aynı mantıga sahibiyiz sadece dine iannıyorsunuz o kadar benden üstün değilsiniz altını çizelım.
ben cennet ve cehennemde insanların özgür iradesının olmadığını düşünüyorum
tıpkı bu dünyadakı gibi kurallarla olucaktır cennette halbıkı soyut kavramlarda gerçekten ölümsüz varsa kural ve görsel efek yoktur ama dinlerdekı cennet kavramıa bir bakalımmı?
ne diyor? diyorkı cehennemde ateş varmış ateş bildiğimiz ateş hani? şu 100.000 dercelık ısı olan ateşın soyut boyutta ne işi? var. böyle birşey mantık hatası olmazmı?
gelelim cennette cennette huriler var 72 adet . ve gilmanlar var. hem erkek müslümanlar
için hemde kadın lar için burdakı problem şudur. siz evli bir erkek olarak eşinizi gilmanlara
sunarmıydınız? işte bnu ciddi bir problem islam için. diğer problemde evlı erkekler hurilerle
fingirdeşirken onların eşine haksızlık olmazmı? böyle bir allaha inanmak resmen aklı çöpe atmaktır.
bu yüzden şunu asla uutmayın gerçekten cennet ve cehennem olabilir imkansız değil ama tanrının bu şekılde bir sistem vermesi mantıksız olucaktır. cennette hep beraber ailece yaşanıcak bir yer olmalıdır kesınlıkle huriler yoktur. huriler herşeyi kötü gösteriyor huriler islamı kötü gösteriyor. aynı sekılde gilmanlar islamı kötü gösteriyor. aynı şekılde ateş kavramı cehennemi imkansız hale getiriyor. ateş yerine ruhun acı cektigi bir sistem olması gerekır. ruh ateşle değil. soyut bir raliteyle yakılmalıdır.
islam gerçek osla bile 1400 yıl öncekı islam gerçektır. sadece 1 ayet derki biz bu dünyada alkol ve zinayı haram ettık bunları yaparsanız cehenneme gidersiniz yine başka bir ayet.
cennette akan şaraplar ırmaklar ve huriler oldugunu anlatır. peki_ hurilerle yapılan helalmidir? sizin kendi helalınız yanı eşiniz bu dünyada asıl helaliniz değilmidir? böyle mantık olurmu?
işte tüm bu ayetler tanrıyı karalar ama tanrı mümelledir.onu hiç kimse? karalayamaz.
bu sahte ayetlere inanmamanı beklıyorum.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Peki Tanrı insanı yaratmamışsa?

Lawliet

Yeni üye
Yeni Üye
Şüphesiz biz onları ibret alın diye yarattık. Bakara suresi :(

kahin

Kahin
Yeni Üye
bende islamıyetten gelme biri olarak islamcı arkadaşların iyiliği için söylüyorum hem öyle benım iletilerime balıklama paldır küldür atlamayın gerçek islam artık yok diyorsam bir bildigimiz var elbet hemde çok saglamdır bu bilgi. şimdiki ayerlerın tamamı sahtedir islamda hadıste yoktur.
1 :gerçek islamda şeriat hukuku vardur altını çizelım.
2: gerçek islamda kum saati ve hiçri takvım vardır. altını cizelım
3: gerçek islamda sadece arapça ve ibranıce kuran vardır ve bu kuranlar 1400 yıl önce parşömenleer yazılmıştır ö dönemde matbaa yoktu.hal böyle oluncada gerçek islamı yasamıyoruz şu an. yazık acıyorum bu insanlara isalmı gerçekten yaşıyan çok az müslüman var.
4: islamda basörtüsü vardır turban yoktur türban 16 yyda katolık hristiyan rahıbe bonosudur.
türban takan müslümanlar daha hristiyan icadı oldugunu bile bilmiyorkı yazık değilmi? bunca müslümana türban dahada kötüsü siyasi simge olarak kulanılıyor. hiç kimse tanrıyı kullanamaz bu şekilde. bu tanrıya ihanettır!
5. gerçek isalmda oruçta yoktur gerçek islamda namaz 5 vakit değildir. sabah kusluk ve yatsı arası salatidir yanı peygamber zikridir oruç ve namaz aynı anda yapılmazda islama göre bir hükmu olmaz oruç 30 gün değildir. orucu nanlamı salatı duasıdır. oruç bildiğimiz şeklıyle aç kalmak değildir tesbıh ve zikirdir.
bana burda hiç kimse islamı anlatamaz çünkü ben islamı gerçekten çok ama çok iyi biliyorum. saygılarımla.
6: gerçek islamda kurban bayramı yoktur sadece hac süresinde belirtildigi gibi hacca giden hacılar için kurban kesilir. ayetler vardır bununla ilgili haç süreleridir. yok efendim koç kesme kdana kesıp alnımıza sürmek tamamen osmanlı dönemındekı adetlerdır. islam osmanlıda dönemınde önce gerçek islamdı islamı bozan osmanlı imparatorlugunda alımler olmuştur
islamdakı diger adetlerde şaman ve zerdüşlerin adetleri ve töreleridir
şimdi tekrar edelım gerçek islamda sadece ayetler vardır bu ayetler 6666 değil çok azdır. o kadar azdırkı muhammed bu ayetleri bir parşömente sıgıcak kadar yazmıştır. demekkı 1400 yıl öncekı islam ile şimdiki islam çok farklıdır altını cizmekte fayda vardır.
7: camilerde yoktur gerçek islamda 1400 yıl önce camı yerine sahabeler evlerde toplanır ve dualar eşliginde allah ve peygambere salat ederlerdı.nerden? nereye şimdi camıye cıkıyor bir hoca ve herkesi topluyor camıye böyle bir adet yoktur islamda yeride yoktur bu tür hurafelerın. islamı karalamaktan baska bir işe yaramaz bu tür adetler.
. 8: bagış adı altında camiye para toplamak haramdır böyle bir adet! yoktur islamda bu allaha
hanettir! allahı hiç bir varlık para ile satın alamaz ve kullanamaz
9: allah para ile ölçülemez alalhın para ile işi olmaz. alalhın dini gerçekten varsa ne hale? geldiğini görün artık şimdiki hocalar 30.000 t lkarşılıgı programa çıkıyor ve allahı anlatıyor.
böyle birşey islama ve allaha ihanettır hemde en büyük ihanettır. er yada geç bunun hesabı sorulur. din para ilie değil vicdan ile ölçülür saygılarımla herkese.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:05 ----------

Peki Tanrı insanı yaratmamışsa?

öncelikle saygılarımla böyle bir soru mantık hatası olurdu. tanrı insanları yaratmışkı evren de bir gezgen var bu gezegenın içindekı bıyolojık canlılar var ve bu canlıların aklıda olduguna göre reel bir ifadeyle bu bir ispattır.
ateistler tanrı yoktur diyebilmeleri için öncelikle evrenın nasıl? oluştugunu big beng öncesını isaptlamaları zorunluluktur çünkü iddia sahibi olmadıgını kanıtlamak zorundadır. . olduğunu kanıtlamak her zaman olmadığını kanıtlamaktan daha kolaydır.
:1: tesadüf kavramı bilnçli akıl degildir. ve bilnçsiz tasarım tasarımdan çok kaos demektır.
2: bilnçlı tsarımda tesadüf değildir bu yüzden bilnçlı bir evren modelı gözlemlenebilr. ve geliştirilebilr. mantıktır.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:42 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:31 ----------

mantık hatası yapmışsınız insan önce yaratılmalıkı sonrada üreyebilsin. üremek hem yaşamanın anlamıdır hemde yaratılışın anlamıdır demıyorum bak dikkat! edin lütfen
yaratılışın anlamlarından biridir diyorum.
insan üremek için yaratılmıyorsa yaratılış bir sonraki kuşaga aktarılmaz bu yüzden
yaratılışın anlamlarından biride üremektır. bu kadar basit bir şeyi bilmemeniz beni güldürüyor.
üreyen canlı değil aksine? yaratılan canlı üremiştir alın size yine bir mantık hatası daha dikkatli ! olun lütfen ben her konuda uzmanımdır.

---------- Mesajlar Birleştirildi 02.08.18 at 00:03 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 01.08.18 at 23:42 ----------

yine bir mantık hatası daha eğer bahsettiğiniz manada kitaplar ve peygamberler tanrının
gerçekten isaptı olsaydı. içimizdekı korku psikoljısı galip yani baskın gelicek tüm insanlar
allaha inanıcak fakat çoğu yani deistler agnostikler ve ateistler korkudan inanıcaktı. dolayısiylede bu kavram tanrının özgür iradesi ile bağdaşmaz çünkü tanrı insanları korkutarak değil özgür iradeyle inananarak test etmiştir. diyelim.yani cebirsel ifade ise somut bir kavramdır. cebirsei iafadeyi soyutsal kavram haline döniştiriebilrsek bu sefer haklı olursunuz.
diğer hatanızda şu
tanrıda inanç ile kulları arasında varoluyorsa bu tamamen zihinsel özgür aaklı ve iradeyi ispatlar. ama kitaplar ve peygamberler görecelı olduğu için akıl ve özgür irade gibi soyutsal değildir. yani yine mantık hatası yapmışsınız.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 00:10 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:03 ----------

tanrı ile ile ilgili en doğru yaşamı ve kavramı aklımla bulabilicek seviyedeyim, hatta daha fazlasıyım. bu yüzden dinlere ve onların aklına ihtiyacım yok ihtiyacım olanı tanrı bana zaten vermiştir. aklım oldugu sürece tanrıyı her zaman doğru analiz etme fırsatımda olucaktır. bunu elde etmek inanın tam 20 yılımı almıştır.bu foruma ilk defa geliyorum, umarım burda hepimiz kardeş gibi oluruz saygılı ve forum kurallarına uyan bireyler gibi.

Son düzenleme:

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Fikrinize katılmıyorum lakin bunu daha özgürce ifade edebilmeniz için uyumaya gidiyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Fikrinize katılmıyorum lakin bunu daha özgürce ifade edebilmeniz için uyumaya gidiyorum.

iy igünler arkadaşım,tam olarak anlıyamadım birde nfazla fikir belirttiğim için genel olarakmı? katılmıyorsunuz, yoksa sadece 1 fikrimemi? katılmıyorsunuz,çünkü yazınızda
fikrime katılmadığımı yazmışsınız,yani tekil eki kullanmışsınız, ama ben birden fazla
fikir beyan etmiştim.biraz açarmısınız? katılmadığınız noktaları.

dipnot:
çok enteresam bir yere geldim sanırım, bir üye fikir beyan eder sonrada bulaşıkları yıkamaya gider, diğer yorumcuda kısa bir yorumla beni eleştirir sonrada uyumaya gider,
arkadaşlar bir fikir beya nettiğinizde yada eleştirisel bir takım yorumlar yaptığıınzda sizden ricam
sonuç alınıncaya dek yorumlarınza devam etmenin yönünde olucaktır, sonuç alınamayan her konu başlığı er yada geç pasifize olucaktır.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Tanrının insanı neden/ne için yarattığını (Tanrının insanı yaratma amacını ya da insanın amaç sonucunu Tanrıya göre) buşdum/keşfettim diyorsunuz.
Biz de diyoruz ki; Tanrı insanı yaratmamışsa?
(Hayır sorunun kendiyle çelişmeyin, yaratmamışsa?)

kahin

Kahin
Yeni Üye
kimi? ateistler yıldızların milyarlarca yıl sonrasüper nova olup patlamasını,evrenin kaosu olarak yorumlar
ilk bakışta kaos gibi gözüksede sevgili sanalmatık aslında hiçte öyle değildir .
bu oluşum süresince çekirdeğindeki helyumu biten yıldızlar içine dögru sonsuz kütle çekimi ile patlıyarak devasa güçteki kara deliği oluşturur. belirli parametreleri oluşturamaz ise etrafa dagılan;
yıldız tozları oluşturur.
karadeliklerin kütle çekim gücü o kadar yogundurkı! ışık bile bu kütle çekiminden kaçamaz asıl entresam olan şey kaardeliklerin çekirdekleri ve kabukları olmadığı halde bu muazzam güçü nerden? almaktadır. kimi? bilim adamları karadeliklerin yuttuğu galaksilerin sonsuza de kyok olduğunu anlatır kimiside paralel bir boyuttan tekrar fışkırdıgını anlatmaya çalışır.
bana görede kaardeliklerin görevi evrendeki herşeyi emerek evrendeki herşeyi yok etmektir.
böylece evrende sadece kaardelikler kalıcak ve sonundada kaardelikler büyükten küçüğe doğr ubirbirini yutarak sonunda en büyük karadelik kalarak evren tamamen içine çökerek big beng öncesi sıfır kütle ve sıfır hacimle tekrar herşeye reset atılıcaktır.
böylece tanrıda görevini tamamlamış olucaktır. dikkat edersen kaardelikler göreceli değildir.
kaardelikleri nasıl? gözlemliyoruz tabiki yuttukları samanyolunun ezilip büzülmesinden. düşünsene daha karadelikleri bile göremiyoruz belkide karadelikler tanrının nefesidir.
tanrının varolduğuna eminim hatta o kadar eminimki! evrende bir tek ben kalsam inançlı yinede tanrının varlığından asla şüphe etmem.
çünkü benim inancım pratik bir inanç değil. tamamen aklımın bir yansımasıdır.
pratikte böyle bir derdim yok tanrının varlığından eminim fakat bu tanrı kim? işte ondan emin değilim. bu tanrı gizemi çok seviyor olmalı. baksanıza! yaarttığı herşeyi görmemizi istiyor ( gözlemler ve deneyler) fakat iş ispaat gelince gizlenen bir tanrı gerçeği var.
işte şimdi sana mükememl bir örnek vericem biz nasıl? karadelikleri samanyollarını yuıtarken hissedebiliyor ve gözlemliyebiliyorsak tıpkı tanrıyıda
teknolojı geliştikçe daha iyi anlıyarak yarattığı maddesel boyuttakı tsarımlarının ne kadar?
planlı oldugunu sanırım daha iyi keşfedicez.

Son düzenleme:

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkür ederiz konu paylaşımınız için.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar