Tanrı, neden tecavüz suçuna ceza öngörmekten kaçtı

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
"Zina yasaktır" toplum işleyişini istenilen şekile getirmek için koyulmuş bir kuraldır. Oysa ki tecavüz savaşın zaferle sonlanması durumunda verilen bir ödüldür.

İslam kurallarının koyulduğu yıllardaki Arap bölgesini göz önünde bulundurursak savaş ganimeti haricinde tecavüzün gereksiz bir şey olduğunu görürüz, çünkü zaten erkeklerin hakim...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
(...)Uzun lafın kısası, seks kölesinin meşru olduğu bir dinde tecavüz meşru olabilir.

Zina yazmasından dolayı, olayı İslam dinine ve İslam dininin kaynağı olan Arap toplumuna göre değerlendirdim(...)

Yazının şu kısmı sakat.

Arap toplumu hakkında getirdiğin eleştirileri o toplumun...

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
heyyyy gidi günler heyyy 1400 yıl önce tecavüz etmek ödüllendiriliyomuş, şimdi cinsel taciz benimle beraber olurmusun? sözü suç olmuş.. vayyy vayyy vayyyy ben bile ne diyecegimi? şaşırdım.:O:O:O

100 yıllık kanunlar tecavüz eden erkeği nerdeyse idam edicek, :O:O:O şaka gibi ama gerçek
inanması çok zor ama rüya değil. kabus.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yazının şu kısmı sakat.

Arap toplumu hakkında getirdiğin eleştirileri o toplumun dinine bağlıyorsun, yapma.

Kaldı ki bunlar konsolosluklarında adam kesen 3.ncü sınıf dünya vatandaşı kardeşim kime ne anlatıyorsunuz kendinize gelin.

İslam dini hiçbir ayetiyle dogrudan ya da dolaylı, tecavüzü...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bence kadınlar için islam çok zor bir din gerçekten kadın olmak istemezdim, hele hele gerçe kislamı yaşıyan kadınlar erkeğin sex kölesi resmen hatta kuma getirmek helaldir diyen ayetler aklıma geldikçe
sanırım modernizim kadınlar için süper bir çağ olmalı.. :O

islam gerçekten itiraf etmek zorundayım erkekler için mühteşem bir din, erkek...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
savaş ganimeti olarak düşman kadınlarına tecavüzü helal kıldık, diyen muhammed değil allahtır,
islamın gerçek olduğunu düşünmüyorum, böyle bir tanrı olması garip geliyor, böyle bir tanrı
olduğunu düşünürsek, tanrı anlamsızlaşmaya başlıyor, merhameti bir anda yok oluyor,
bu seferde kötü bir tanrı olduğunu düşünüyor insan,kötü bir tanrıya kim...

Son düzenleme:

ihaveanidea

Üye
Kayıtlı Üye
Biz bunları kitaplarımızda anlattık [MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] .

Din sistemleştirilmiş midir,yoksa kendisi mi sistemdir?

Toplumsal norm ya da değişmezler,milletler karakteristiği üzerinde etkilidir.Kişisel deneyimler sırasıyla tanışmak,çözmek,uygulamak gibi bir üçleme mekanizmasından...

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
Zina islamda yasak olan bir durumdur....Eski zaman ve devirlerde insanların Zina diye adlandırdıkları süreçler aslında bu zamanların kelime değişikliğiyle tecavuz anlamına gelmektedir...İslam dini sadece zinayı değil Alkollü içecekleride yasaklamıştır...

Öylesi.

true blue

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Zina islamda yasak olan bir durumdur....Eski zaman ve devirlerde insanların Zina diye adlandırdıkları süreçler aslında bu zamanların kelime değişikliğiyle tecavuz anlamına gelmektedir...İslam dini sadece zinayı değil Alkollü içecekleride yasaklamıştır...
...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Osmanlıda bile tanzimat dönemi sonrası zina-tecavüz ayrımı yapılıyor ceza kanununda. islamı savunma çabaları çaresiz, zinayla tecavüzü aynı kefeye koymuşlar o vakit 4 şahit olayı tecavüz olayı içinde aranır..ve bocalanır..
kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş o çağlarda, tecavüz algısı tahminen bu yüzden oluşmamış..belki tecavüze uğrayanlar bile bu...

Son düzenleme:

true blue

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.turkmillikulturu.net
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Osmanlıda bile tanzimat dönemi sonrası zina-tecavüz ayrımı yapılıyor ceza kanununda. islamı savunma çabaları çaresiz, zinayla tecavüzü aynı kefeye koymuşlar o vakit 4 şahit olayı tecavüz olayı içinde aranır..ve bocalanır..
kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş o çağlarda, tecavüz algısı tahminen bu yüzden...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Hocam, zina ile tecavüzü aynı kefeye koymuyorlar, alimler tecavüz için verilecek cezayı İslam kadısına bırakmışlar, yani tazir cezası koymuşlar. Tazir cezası da Osmanlı'da idam olarak uygulanmış, çarpıklığa bak ki zina gibi hafif bir suça recm gibi feci bir ölüm verirlerken tecavüz gibi ağır bir...

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
Yanlış, Tanrı ve Muhammet peygamber zina ile tecavüzün aynı şeyler olmadığını biliyorlardı, kendini kandırma.

Zina dönemin şartlarında oldukça fazla rastlanılan bir durumdu eskı zamanlarda tecavuz vakaları olmadıgı ıçın genelleme bu zamanların guncel durumlarında zına tecavuz olarak...

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ben hepinizden farklı düşünüyorum, ahlak insan icadıdır, bu yüzden insan icadı herşey bana anlamsız geliyor, ahlakın modernizimin etkisinde gelişmiş hali tecavüz sapıklar sarkıntılık taciz . anlamsız binlerce kelime yığınından başka birşey değil. umarım herkes bu gerçeği 100 yıl içinde görücektir.

şöyle garip bir örnek verelim daha iyi...

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Zina dönemin şartlarında oldukça fazla rastlanılan bir durumdu eskı zamanlarda tecavuz vakaları olmadıgı ıçın genelleme bu zamanların guncel durumlarında zına tecavuz olarak adlandırılabılınır...

Eski zaman ve devırlerde ınsanların bellı donem ve şartlarda oldukça fazla aşırıya gıtmesı ve zına...

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
nisa 24: (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size)

haram kılındı..

ben tercüme edim kısaca diyorki! savaş esiri kadınlar size haram kılındı diyor , ama sahip olduklarınız hariç! diyor hariç demek sahip olduktan sonra artık helal olmuş demektir. helaldir diyor, sahip olmakta...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
bu başlık bana nisa 24 dü hatırlatıyor ve nisa 24 beni her seferinde sinirlendiriyor:O zamanla geçecek elbet..