Neler yeni

Tanrı, neden tecavüz suçuna ceza öngörmekten kaçtı

true blue

Aktif üye
Zina suçunu acımasızca cezalandıran bir öğreti bu.

"Zina yasaktır" toplum işleyişini istenilen şekile getirmek için koyulmuş bir kuraldır. Oysa ki tecavüz savaşın zaferle sonlanması durumunda verilen bir ödüldür.

İslam kurallarının koyulduğu yıllardaki Arap bölgesini göz önünde bulundurursak savaş ganimeti haricinde tecavüzün gereksiz bir şey olduğunu görürüz, çünkü zaten erkeklerin hakim olduğu ve kadınların çoğunluğunun söz hakkı olmayan, seks kölesi oldukları bir toplum. Bu toplumda zaten kişi erkekse ve gücü varsa istediği kadar kadın alabiliyor ve bu kadınlarla yasal yollarla tecavüz edebiliyor.

Uzun lafın kısası, seks kölesinin meşru olduğu bir dinde tecavüz meşru olabilir.

Zina yazmasından dolayı, olayı İslam dinine ve İslam dininin kaynağı olan Arap toplumuna göre değerlendirdim.

Son düzenleme:
(...)Uzun lafın kısası, seks kölesinin meşru olduğu bir dinde tecavüz meşru olabilir.

Zina yazmasından dolayı, olayı İslam dinine ve İslam dininin kaynağı olan Arap toplumuna göre değerlendirdim(...)

Yazının şu kısmı sakat.

Arap toplumu hakkında getirdiğin eleştirileri o toplumun dinine bağlıyorsun, yapma.

Kaldı ki bunlar konsolosluklarında adam kesen 3.ncü sınıf dünya vatandaşı kardeşim kime ne anlatıyorsunuz kendinize gelin.

İslam dini hiçbir ayetiyle dogrudan ya da dolaylı, tecavüzü ya da buna yol açabilecek bir fiili önermemiştir, ona yönlendirmemiştir. Bu dini hadislerden, müçtehidlerden öğrenmeyin.

Şu dediğinin Avrupalı'nın "İslam terörü" kavramının asıl anlatmak istediğinden bir farkı yok.

Yanlış.

kahin

Yeni üye
heyyyy gidi günler heyyy 1400 yıl önce tecavüz etmek ödüllendiriliyomuş, şimdi cinsel taciz benimle beraber olurmusun? sözü suç olmuş.. vayyy vayyy vayyyy ben bile ne diyecegimi? şaşırdım.:O:O:O

100 yıllık kanunlar tecavüz eden erkeği nerdeyse idam edicek, :O:O:O şaka gibi ama gerçek
inanması çok zor ama rüya değil. kabus.

Son düzenleme:
Yazının şu kısmı sakat.

Arap toplumu hakkında getirdiğin eleştirileri o toplumun dinine bağlıyorsun, yapma.

Kaldı ki bunlar konsolosluklarında adam kesen 3.ncü sınıf dünya vatandaşı kardeşim kime ne anlatıyorsunuz kendinize gelin.

İslam dini hiçbir ayetiyle dogrudan ya da dolaylı, tecavüzü ya da buna yol açabilecek bir fiili önermemiştir, ona yönlendirmemiştir. Bu dini hadislerden, müçtehidlerden öğrenmeyin.

Şu dediğinin Avrupalı'nın "İslam terörü" kavramının asıl anlatmak istediğinden bir farkı yok.

Yanlış.
Hayır, toplumun dinini yine o toplumun kültürüne bağlıyorum.

Bir toplumun kültüründe seks köleliği meşru ise ve o toplumun içinden çıkan bir din seks köleliğinde bir sakınca görmüyorsa ve bunu ödül olarak gösteriyorsa (cennetteki huriler vb.) o dine, tecavüzü meşru görüyor denilebilir.

Meşru görmekle, önermenin farklı şeyler olduğunu düşünüyorum. Buradaki asıl konu önermesi değil, yasaklamaması.

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
bence kadınlar için islam çok zor bir din gerçekten kadın olmak istemezdim, hele hele gerçe kislamı yaşıyan kadınlar erkeğin sex kölesi resmen hatta kuma getirmek helaldir diyen ayetler aklıma geldikçe
sanırım modernizim kadınlar için süper bir çağ olmalı.. :O

islam gerçekten itiraf etmek zorundayım erkekler için mühteşem bir din, erkek eğemenliğinin
ve iktidarının bir sembolü gibi ..

nisa süresi 24 ..

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
savaş ganimeti olarak düşman kadınlarına tecavüzü helal kıldık, diyen muhammed değil allahtır,
islamın gerçek olduğunu düşünmüyorum, böyle bir tanrı olması garip geliyor, böyle bir tanrı
olduğunu düşünürsek, tanrı anlamsızlaşmaya başlıyor, merhameti bir anda yok oluyor,
bu seferde kötü bir tanrı olduğunu düşünüyor insan,kötü bir tanrıya kim? inanmak isterki herkes
tanrı iyi olduğu için inanıyor ama ayetlere baktığımızda tam tersi olduğunu görüyoruz, ama işin ilginç
yanı ayetleri anlamadan okuyanlar çok fazla müslüman koskoca alimler bile anlamıyor. zerre kadar anlasalar tanrının kötü şiddetle beslenen
savaşları seven barıştan nefret eden insanları ayrıştıran bir ilah olduğunu anlıyacaklar.:(:(:(

aynı şekilde incildede kurana benzer ayetler oldukça fazla şiddet nefret tohumları, matta markos luka yohanna incilinde bile mezhepcilik hortlamış , bu 4 kitap birbirine düşmanca ayetlerle yazılmış,

tevrattada aynı şekilde sürekli öldür diyen savaş diyen tanrılar var, bir tanrı neden? savaş istesinki anlamak imkansız ..

Tanrınız RAB `bin size buyurduğu gibi, onları -Hitit , Amor , Kenan , Periz, Hiv ve Yevus halklarını- tümüyle yok edeceksiniz. Öyle ki, ilahlarına taparken yaptıkları iğrençliklere uymayı size öğretemesinler, siz de Tanrınız RAB `be karşı günah işlemeyesiniz. Bir kentle savaşırken, kenti ele geçirmek için kuşatma uzun sürerse, ağaçlarına balta vurup yok etmeyeceksiniz. Ağaçların ürünlerini yiyebilirsiniz, ama onları kesmeyeceksiniz. Çünkü kırdaki ağaçlar insan değil ki kuşatma altına alasınız. (Tesniye 20:17-19)

anlayın artık kutsal olduğu düşünülen kitaplar insanlara sevgi barış aşk vermiyor kan nefret
ölüm kin tohumları ile zehirliyor..

Son düzenleme:
Biz bunları kitaplarımızda anlattık [MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] .

Din sistemleştirilmiş midir,yoksa kendisi mi sistemdir?

Toplumsal norm ya da değişmezler,milletler karakteristiği üzerinde etkilidir.Kişisel deneyimler sırasıyla tanışmak,çözmek,uygulamak gibi bir üçleme mekanizmasından geçirilir ve oluşan bu hammadde insan beynine kaydedilir.Bir süre sonra sistem çarkında devinimlerle birlikte dinamik bir şekilde hayat boyu süregelebilir.Bu durum bir olay üzerinde ve toplumca kabul görmüşse normlaşır.

Bu böyledir.

Dinin kendi içerisinde kuralları vardır ancak temelde eklenme ya da çıkarılma yapılamaz.Sadece bir takım ilüzyonlarla öyleymiş gibi gösterilir.

Yani diyebiliriz ki örneklerine girmeden din,genel anlamda toplumsal değişmezler içinde bir yerlerde;ancak onlardan farklı olarak genel kanı ile oluşmuş değil,genel kanıyı oluşturmuş bir mabettir.

elbiss

Üye
Zina islamda yasak olan bir durumdur....Eski zaman ve devirlerde insanların Zina diye adlandırdıkları süreçler aslında bu zamanların kelime değişikliğiyle tecavuz anlamına gelmektedir...İslam dini sadece zinayı değil Alkollü içecekleride yasaklamıştır...

Öylesi.

true blue

Aktif üye
Zina islamda yasak olan bir durumdur....Eski zaman ve devirlerde insanların Zina diye adlandırdıkları süreçler aslında bu zamanların kelime değişikliğiyle tecavuz anlamına gelmektedir...İslam dini sadece zinayı değil Alkollü içecekleride yasaklamıştır...

Öylesi.
Yanlış, Tanrı ve Muhammet peygamber zina ile tecavüzün aynı şeyler olmadığını biliyorlardı, kendini kandırma.

ls2

Tanınmış üye
Osmanlıda bile tanzimat dönemi sonrası zina-tecavüz ayrımı yapılıyor ceza kanununda. islamı savunma çabaları çaresiz, zinayla tecavüzü aynı kefeye koymuşlar o vakit 4 şahit olayı tecavüz olayı içinde aranır..ve bocalanır..
kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş o çağlarda, tecavüz algısı tahminen bu yüzden oluşmamış..belki tecavüze uğrayanlar bile bu algıya sahip değildi..nisa 24 şu anki ahlak anlayışımız için utançtır! Savunurlar, Tanrı bir tarih diliminde ve bir kültür üzerinden bizlere seslendi diyorlar.. ee! nisa 24 Tanrı sözü mü değil mi? söylede öğrenelim o vakit..

Son düzenleme:

true blue

Aktif üye
Osmanlıda bile tanzimat dönemi sonrası zina-tecavüz ayrımı yapılıyor ceza kanununda. islamı savunma çabaları çaresiz, zinayla tecavüzü aynı kefeye koymuşlar o vakit 4 şahit olayı tecavüz olayı içinde aranır..ve bocalanır..
kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş o çağlarda, tecavüz algısı tahminen bu yüzden oluşmamış..belki tecavüze uğrayanlar bile bu algıya sahip değildi..nisa 24 şu anki ahlak anlayışımız için utançtır! Savunurlar, Tanrı bir tarih diliminde ve bir kültür üzerinden bizlere seslendi diyorlar.. ee! nisa 24 Tanrı sözü mü değil mi? söylede öğrenelim o vakit..
Hocam, zina ile tecavüzü aynı kefeye koymuyorlar, alimler tecavüz için verilecek cezayı İslam kadısına bırakmışlar, yani tazir cezası koymuşlar. Tazir cezası da Osmanlı'da idam olarak uygulanmış, çarpıklığa bak ki zina gibi hafif bir suça recm gibi feci bir ölüm verirlerken tecavüz gibi ağır bir suça idam cezası vermiş o övündükleri Osmanlı.

Hayır, kadın mülkiyet ile özdeşleşmemiş. cariye olan kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş, İslam kanunlarına göre cariyeye onun rızasını almadan girişebilirsin yani tecavüz edebilirsin, cariyeye tecavüze izin veren bir Tanrı'nın tecavüzü es geçmesine şaşırmamak gerekir.

ls2

Tanınmış üye
Hocam, zina ile tecavüzü aynı kefeye koymuyorlar, alimler tecavüz için verilecek cezayı İslam kadısına bırakmışlar, yani tazir cezası koymuşlar. Tazir cezası da Osmanlı'da idam olarak uygulanmış, çarpıklığa bak ki zina gibi hafif bir suça recm gibi feci bir ölüm verirlerken tecavüz gibi ağır bir suça idam cezası vermiş o övündükleri Osmanlı.

Hayır, kadın mülkiyet ile özdeşleşmemiş. cariye olan kadın mülkiyet ile özdeşleşmiş, İslam kanunlarına göre cariyeye onun rızasını almadan girişebilirsin yani tecavüz edebilirsin, cariyeye tecavüze izin veren bir Tanrı'nın tecavüzü es geçmesine şaşırmamak gerekir.
ayrıntıları bilmiyorum dostum. utanmadan arlanmadan islam köleliği kaldırmıştır diyenler için yazmıştım osmanlı uygulamasını. ayrıca osmanlı köle ticaretinin merkezleri arasındadır. düşününsene Allah köleliği kaldırmış ama yüzyıllarca yanlış anlamış insanlık ee bu ne demek? Allah hani dinini tamamlamıştı ,böyle yanlış anlaşılacaksan din göndermenin ne anlamı var.

evet onu belirtrmeyi unutmuşum.mülkiyetle özdeşleşen köle yada esir kadınlar, hür ve zenginse bir kadın, erkekle eşit konuma ulaşabilir.

ya en büyük köleci avrupalılardır ve sonunda köleliği gene onlar kaldırmışlardır, burada asıl mesela osmanlının veya arapların ne yaptığıda değil. Tanrının ne söylediği. evet Tanrı tecavüzü es geçiyor. benim için savaş, ölmezsen bu dünyadaki kadınları al istediğini yap ,ölürsen sana cennette huriler veririm gene istediğini yaparsın diyor. win win yani. oo ne yücelik!

acı bir dip not: 15 temmuz gecesi fetocuların karıları bize helal die höykürüyordu . unutmayın unutturmayın.

elbiss

Üye
Yanlış, Tanrı ve Muhammet peygamber zina ile tecavüzün aynı şeyler olmadığını biliyorlardı, kendini kandırma.

Zina dönemin şartlarında oldukça fazla rastlanılan bir durumdu eskı zamanlarda tecavuz vakaları olmadıgı ıçın genelleme bu zamanların guncel durumlarında zına tecavuz olarak adlandırılabılınır...

Eski zaman ve devırlerde ınsanların bellı donem ve şartlarda oldukça fazla aşırıya gıtmesı ve zına konusunda kendılerıne pay almaları kabul edılebılır bır durum degıldı....Kutsal metınlerde bır çok ayetlerde zına yapmanın yasak oldugu geçmektedır.....Bugnun tecavuz vakaları zına vakaları ıle eş degerdır....

Her halıkarda zına ve benzerı fıılı eylemler yasaktır...Zınanın sınıfları vardır göz zınası el zınası vss diye devam etmektedır..

Böylesi.

kahin

Yeni üye
ben hepinizden farklı düşünüyorum, ahlak insan icadıdır, bu yüzden insan icadı herşey bana anlamsız geliyor, ahlakın modernizimin etkisinde gelişmiş hali tecavüz sapıklar sarkıntılık taciz . anlamsız binlerce kelime yığınından başka birşey değil. umarım herkes bu gerçeği 100 yıl içinde görücektir.

şöyle garip bir örnek verelim daha iyi anlarsınız!
dünyada sadece 1 erkek ve 1 kadın olsaydı, örnegin ademle havvaya inanmam ama bu örnegi
bakalım sizlerin jeton düşücekmi?
diyelimki adem havvayla eşleşmek istesin, ama havva ademe sen sapıksın sen :D
sen abazasın senden hoşlanmıyorum desin ve ademi terk etsinnn
eeeeee sonuçç sonuçta hayatın anlamı üremek ve çogalmak değilmi?
bana göre adem havvaya ne yaparsa? yapsın haklıdır çünkü bunu isteyen adem değil ademı oyle abaza yaratan allahtır . öyle değilmi?:rolleyes::rolleyes:

hayatın gerçek anlamı bu erkekler doğuştan sapık abaza ve pedofildir. aksini düşünen varsa
görelim bakalım ne düşünüyormuş? .
inanın bana ne düşünüyorsanız düşünün er yada geç haklı olduğumu kabul etmek zorunda kalıcaksınız burda veya başka bir dünyada.

Son düzenleme:
Zina dönemin şartlarında oldukça fazla rastlanılan bir durumdu eskı zamanlarda tecavuz vakaları olmadıgı ıçın genelleme bu zamanların guncel durumlarında zına tecavuz olarak adlandırılabılınır...

Eski zaman ve devırlerde ınsanların bellı donem ve şartlarda oldukça fazla aşırıya gıtmesı ve zına konusunda kendılerıne pay almaları kabul edılebılır bır durum degıldı....Kutsal metınlerde bır çok ayetlerde zına yapmanın yasak oldugu geçmektedır.....Bugnun tecavuz vakaları zına vakaları ıle eş degerdır....

Her halıkarda zına ve benzerı fıılı eylemler yasaktır...Zınanın sınıfları vardır göz zınası el zınası vss diye devam etmektedır..

Böylesi.
Sizce savaşlarda ganimet olarak ele geçirilen ve helal olarak görülen seks köleleriyle ilişkiye girmek tecavüzden sayılmıyor mu?

kahin

Yeni üye
nisa 24: (Savaş esiri olarak) sahip olduklarınız hariç, evli kadınlar (da size)

haram kılındı..

ben tercüme edim kısaca diyorki! savaş esiri kadınlar size haram kılındı diyor , ama sahip olduklarınız hariç! diyor hariç demek sahip olduktan sonra artık helal olmuş demektir. helaldir diyor, sahip olmakta tecavüz demektir tecavüz helaldir diyen bir ayet . çocuk bile anlar.
ama sorunda bu zaten çocuklar kuran okumaz okusalar islamdan soğurlar, çocuklar genelde
cath yaparlar oyun oynarlar. çete kuraralar bali çekerler sadece duları okurlar anlamazlar
ama okurlar :D okuyuncada kasılırlar ben arapça biliyorum derler.
cuma günleri camiye giderler namaz bilmedikleri halde namaz kılarlar . abilerine bakarak namaz kılarlar dedimya evrenın farklı bir katmanında oluşan bir ülkedeyiz..

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
bu başlık bana nisa 24 dü hatırlatıyor ve nisa 24 beni her seferinde sinirlendiriyor:O zamanla geçecek elbet..