tanrı kimin tarafında konulu başlıkta mesajım neden silindi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde yellowmoon tarafından oluşturulan tanrı kimin tarafında konulu başlıkta mesajım neden silindi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 769 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı tanrı kimin tarafında konulu başlıkta mesajım neden silindi?
Konbuyu başlatan yellowmoon
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi

yellowmoon

Felsefe.net
Yeni Üye
En son yazdığım , gayet nitelikli, sataşma-hakaret içermeyen bir mesajım silindi.
Böyle gelişigüzel bir moderasyon, olacak şey değil.
Eğer bir yanlışlık varsa düzeltin yok eğer sildiyseniz çok yazık.

Bir mesaj gönderdim ama başına ne geldi anlamadım, silinmiş olsa gerek ama bunun tek şartı yöneticinin aşırı dindar olması olabilir. Zaten silindiyse de bir daha bu siteye yazmam, emeğe yazık. Yazdıklarımı özetle tekrarlayayım (bir yanlışlık olmuştur umudu ile)

Şimdi sn donkişot, Kiergegaard da iman sıçraması (leap of faith) diye bir konu var, bi zahmet bir bakın o konuya.

Tanrıya inanç meselesi animizme kadar gider, Oraya gidildiğinde ruh inancının temelinde, düşman kabileler arasındaki savaşta ölenlerin, kesilen ağaçların, avlanan avların ruhlarının gelip bu işi yapanları cezalandıracağı korkusu ile ruhları yumuşatacak ritüeller, yakarışlar olduğu görülür. Tek tanrılı dinlerin doğuşu sadece psikolojik değil, kavim temelli ve siyasaldır.

Tektanrılı dinlerde rasyonalite vardır. Zira tanrı , inananlarına neden dünyayı ve insanı yarattığını bildirir , yol gösterir, anlaşma yapar (eski ve yeni ahit) bu durumda akıldışı bir durum kalmaz ortada. İslam da akıl dinidir diye geçmektedir zati.

Rasyonaliteyi maksada uygunluk, açıklanabilirlik anlamında kullanıyorum.
Yazdığımda buydu...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4322]yellowmoon[/MENTION]

Bugüne kadar Ateist arkadaşların bile hiç bir yorumunun silindiğini görmedim ayrıca önceki mod'lardan bazıları Ateist'di. Böyle bir ayrımcılık yöneticiler açısından yok bu konuda endişe etmeyin. Forumda her görüşten her inançtan insan var fakat yöneticiler tarafsız kalmaya özen gösteriyorlar. Kişisel sataşma ya da yasa dışı olmadıkça yorumlar silinmiyor teknik bir problem olabilir belki bilemiyorum yine de [MENTION=788]Phi[/MENTION] ye sorarsınız. Site adminleri Fides, Mavimor ve Phi ve mod'luk yapan hiç kimse yok şu an, site ile genellikle [MENTION=788]Phi[/MENTION] ilgileniyor.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Hic bir mesaj silinmemistir gonderide teknik baglanti sorunu yasanip gonderiyi gonder dedikten sonra zaman asimi olmus olabilir ben ve diger yonetici arkadaslar dediginiz mesaji gormedik ve silmedik

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç