Tanrı akılla kanıtlanabilir mi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde BayNietzsche tarafından oluşturulan Tanrı akılla kanıtlanabilir mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,718 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Tanrı akılla kanıtlanabilir mi?
Konbuyu başlatan BayNietzsche
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Salih1971

Salih1971

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Sağık
Herkese Selamlar. Benimde Bu konuda bazı yorumlarım olmuştu. Alıntı olarak paylaşmak istedim.
**Düşünme, "BİLİNÇ" in nefes almasıdır.

**Birşey varsa, 'Hep Bir ŞEY' var demektir.

**Düşünüyorum O halde Varım.(DESCARTES)

**O halde Her zaman Hep birşey vardı,, şu andada var,, ve gelecekte de hep var olacak...

**Tanrı'nın Var veya yok olması olasılıktır,
ama Tanrı'nın [Olma Olasılığı],
O'nun [Olmama Olasılığı] 'ndan' Büyüktür.

**Boyaların Dökülmesinden "Monalisa" tablosu çıkabilir. Ama orada bir 'İNSAN' varsa ben O'ndan şüphelenirim.

Ki O İnsan uyuyor bile olsa.

*Mutlak Kapalı Bir sistemde, Sistemin Zamandaki Herhangi bir anı (FAZ), Sistemin Geçmişteki Bütün Anlarında potansiyel olarak mevcuttur.

*TANRI veya Sonsuz VAROLUŞ, "Mutlak Kapalı" bir sistemdir.

**İnsan bilinci "Mutlak Kapalı" bir sistemin geçmiş bütün Anlarında potansiyel olarak mevcuttur.

*Bu Sebeble Şu An "BİLİNÇ" varsa, Sonsuz Evvelde de O "BİLİNÇ" potansiyel olarak vardır.

*Var olan Herşey Tesadüfen Olabilir. Ama Sonsuz Zaman önce Evvelde "BİLİNÇ" Potansiyel olarak Mevcutsa. Ben ilk ondan Şüphelenirim.

*Sonsuz Evrenlerin sonsuz evvel deki İlk O anında Potansiyel Haldeki "BİLİNÇ" ten olma ihtimali,, Tesadüfen olma ihtimalinden yüksektir.

*insan Bilincini Yükseltip Kendisinde Tanrısal "BİLİNÇ" i bulursa,
EVVELDE de O "TANRISAL BİLİNÇ" Potansiyel Olarak Var demektir.

*Evvel de Herşey Potansiyel Olarak (Uykuda) kalabilir. Ama birtek TANRI potansiyel olarak Kalmaz'' O hep Uyanık ve Aktifdir.

*Demekki Herşey Ezelde O Yaratıcı "BİLİNÇ" ten Yaradılmıştır. Ve onun İslam dininde ki Adı "ALLAH" tır.
*Ve Her Şey "ALLAH"tan gelmiştir..👍🙂❤.

"ALLAH" ın Var olması Önemli Değildir.
Önemli Olan Onun iyi olup olmamasıdır.

*Ben Sevgi dolu ve iyi isem. Evveldeki O anda da Sevgi Ve iyilik Var demektir.

Ben Sevgi ve Merhametsem Demekki Evveldeki Tanrıdan O özellik Bana gelmiştir. DEMEK Ki Tanrıda Sevgi ve iyilik Sahibidir.

*Peki Bu Alemdeki Kötülük ve Acı O zaman Neden?
Neden Kötülük ve acı? , ama Aynı Zamanda İyilik ve Sevgi!!

Bu ikisi Ancak bir yerde Olabilir. Eğitim ve imtihan amaçlı Similasyon veya Okulda.

Bu Dünya ve Alem Ya bir İmtihan veya bir similasyon ise. Bizim yapabileceğimiz ancak şunlardır,,

Uykudan veya Similasyondan uyanana kadar Mutlu anları ve Sevgiyi doya doya Yaşamak,, Acılara ve Üzüntülere Sabretmek ve Kendimizi Eğitip İnsanlık potansiyelimizi Açığa çıkarmak.

ALLAH Cümlemizi acılardan ve üzüntülerden Korusun,, İyilik ve Güzellikler le Buluştursun. Herkese Sevgi ve Mutluluklar diliyorum... ❤🙋🙂

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç