Tali Konular.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde NuriKara tarafından oluşturulan Tali Konular. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 313 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tali Konular.
Konbuyu başlatan NuriKara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Çok uzak konular, sözüm ona kir içindeyken ayakkabısını temizler gibidirler. Teni kirlenmiş, bataklıkta, tekrar batacak olanı temizliyor. Çıkış yolu aramak, o bilgiyi değerli kılardı. İnsanlar çelişkilere göz yumarlar, kendilerini üzeni unutmaya çalışırlar, çelişkilerden kurtulmak, üzüntüden arınmak hayelken normal değil mi. İnanılmayınca çabalanmıyor da. Ben inandım, başardım da. Hayatımda üzüntülere ve çelişkilere yer yok, bunlar varken gidip de kitaplara, alakasız olanlara sarılmıyorum.

Değersiz okurlar, nefes almak için tali konulara yönelirler, okurken keyif alırlar. Kitap okumayı severler. Eğlenceli olanı severler. Ne kadar küçük görüyorum, okuduğu kitap sayısınca saygı görürler. Saçmalarlar, sonra da ama ben şu kadar kitap okudum deyip kanıt sunduklarını sanırlar. Sorun çözmekten uzak, çok konuşmada uzmandırlar. Tali konular insanı bu hale getirir işte.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bil ki; özünde bir iki şey varsa bile birdir. Bir şey nasıl farklı yollardan ifade edilebilir? Özünde Allah birdir, ismi birdir, doksan dokuz veya herhangi bir uydurma sayı yoktur. Sıfatları vardır, sıfatlar nitelemez. Bölmez. Bir nedir? Sıfatları niteleyendir. Yerseniz, ben yedim, çok da güzeldi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar