Taksim'i Karıştıran Eylem

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gezi Parki Arsivi kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Taksim'i Karıştıran Eylem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,227 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gezi Parki Arsivi
Konu Başlığı Taksim'i Karıştıran Eylem
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bikinili kadın Taksim'i karıştırdı

Taksim'de bikinisiyle dans eden kadın hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Adının Mine Dost olduğunu söyleyen bikinili bir kadın bir yandan müzik dinleyerek diğer yandan Taksim Meydanı’nda dans etmeye başladı.

Annesi ve Babasının Türk, kendisinin ise Almanya doğumlu olduğunu söyleyen Mine Dost “Ben doktorum. Avrupa’dan Türkiye’ye özgürlük getirdim. Dansımla insanları düşündürmek istedim. Özgürlüğün Türkiye’ye gelmesi lazım. Ben bu nedenle bu eylemi yaptım” dedi.

Bikiniyle dans etmeye devam eden Mine Dost’a, bazı eylemciler ve bir kadın tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar üstünün örtülmesini isterken “Ben de Atatürk’çüyüm” diye bağıran türbanlı bir kadın Mine Dost’a bağırmaya başladı.

Mine Dost’u izleyenlere de tepki gösteren kadına bazı eylemciler de karışmamasını isteyerek kızdı. Giderek artan tartışmaların ardından ortalık bir anda karıştı.

Mine Dost’a tepki gösteren kadın ile bazı eylemciler arasında arbede çıktı. Kendisini şov yapmakla suçlayan vatandaşlara hakaret eden kadın, polisler tarafından kalabalığın arasından çıkarıldı. Mine Dost ise olayların büyümemesi için elbisesini giyerek “Yine geleceğim” diyerek gözden kayboldu.

20546961.jpg

hurriyet.com.tr/gundem/23551419.asp

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Unlu olmak isteyenlerin yeni mekani taksim :)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
allah allah... bir yandan ilginç ama diğer yandan tuhaf bir durum... yanılmıyorsam, femen üyelerinin taksime gelmek istediklerini, bir yerde okumuştum; belki onlardan biri olabilir... [MENTION=788]Phi[/MENTION], eğer belirtildiği gibi doktorsa, o tür bir üne ihtiyaç duymaması gerekir...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Femen üyesi olduğunu hiç sanmıyorum kendince bir eylem yapmak istemiş galiba fakat biraz tuhaf olmuş bence:) Üstelik ciddi anlamda kavgaya sebep olmuş:)

Görüntüleri izlemeyenler için bu linkten ulaşabilirsiniz;

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ulkemiz ve toplumumuz henuz yaz aylarinda ya giysileri ile sahil ve plajlarin disinda baska mekanlarda dolasmayi pek kaldiracak duzeyde gorunmuyor. Kadincagiz Turkiye'yi Almanya zannetmis olmali.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar