Şuanki hisleriniz nedir, ne düşünüyorsunuz?

Mertce

Üye
Y.Admin
Üniversite Bölümü
Beden Eğitimi Öğretmenliği
Değerli felsefe.net kullanıcıları acaba hisleriniz şuanda nasıl canlanıyor, ne düşünüyorsunuz veya en çok neyi yapmak istiyorsunuz? Cevapsız geçmeyelim cevapları alalım :)

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Alıştığımız ve bir nevi kendimizi avuttuğumuz rutin ve eğlencelerimiz dağılınca hayatın aslında ne kadar sıkıcı olduğu ortaya çıktı..özellikle benim gibi fakir zorunlu mesaici için..

yeterli param olsa hayatımı kökten değiştiresim var ama fakir dahada kötüsü korkağım sanırım.. mesele sadece cesaret verecek kadar para değil yani..yoksa hiç...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Onursal Üye
darbe günlerinde sokağa çıkmanın yasaklandığı bir çağda -80 li yıllar- yasakların gücü sokaklara çıkmanın gücünü asla yenememişti; kovid-19 bunu ters-yüz etti; hiç bir darbeyi özleyemem, lakin sokakları içselleştirerek terk-etmek dokonuyor....

Lefty

Tanınmış üye
Onursal Üye
Belirsiz bir ortam ve her kafadan ayrı bir ses çıkması sebebi ile pek keyfim kalmadı. İnsanların bazılarının bencilliği karşısında ise çok şaşkın ve üzgünüm. Böyle riskli bir süreç, hep birlikte bilinçli davranmak sureti ile aşılabilirdi fakat çoğu insanda maalesef herhangi bir bilinçlenme göremiyorum. Virüs bitmiş gibi, tüm kuralları ihlal...

Son düzenleme:

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Düşünceyi düşünme işine yaklaşık 7 yıl önce başladığımı farkettim. Şu anda sahip olduğum düşüncel sistemi ve bu sistemin altyapısını gözden geçirdiğimde aslında tüm felsefi kimliğimin 7 yıl önceki bireysel felsefi "evreka"m (bknz. imzamdaki sözler) etrafında şekillendiğini gördüm. Şu anda bu durum üzerinde düşünüyorum:
-Neden hayatımda sadece...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Size olan sorularım:
Siz de hiç ani bir düşünce parlamasından sonra "Şu şey şöyleymiş, Bu zamana kadar nasıl farkedememişim, diğer insanlar neden farkedememiş? Bu müthiş bir düşünceymiş, aslında evrenin tüm sırları vu düşünce üzerinde toplanmış" diye düşündüğünüz bir "evreka" anınız var mı...