Şuan ne düşünüyorsunuz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Efsun tarafından oluşturulan Şuan ne düşünüyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22,149 kez görüntülenmiş, 344 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Şuan ne düşünüyorsunuz?
Konbuyu başlatan Efsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan varre

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Şu yıllarda azalan, geçmişte dönüp yaşadığım sıkıntılar tasalı mihnetli zamanlara baktım...
Tanrı'ya rağmen yaşamaya çalışmışım ve bu yıllarımda:
"Tanrı'ya rağmen onun dininden amelen bir şey yapmasam da hissen ve mantıken ve kalben ayrılmamışım."
İçimde vicdanımda inanç var ne yapayım, zaten yaşadığım sıkıntılar tasalar isyan edecek mecal güç kuvvet de bırakmadı bende ve isyana da güç bulamadım kendimde...
Hani köpeğe, insanoğlu ondan akıllılar olarak eziyet çektirir, ama köpeğin dünyası, evreni, anlayışı kapalıdır, ne olduğunu anlamaz sadece acı çeker işte kendimi hep o köpek misaline benzetmişimdir bu bedenen ve ruhen sıkıntı çektiğim zor günlerimde... Tanrıyı ise o insanoğluna...
Ama yine de, o zamanlarımda hep o üst bilinci o üst aklı yani o yaratıcıyı aradım ona yalvardım ondan kurtuluş istedim, çünkü insan zor durumda kalmaya görsün.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
yanlış Atatürk sadece ceza hukukunu kaldırmıştır, onun dışında bir çok kanun İslam hukukuna benzer... aslında: Atatürk medeni hukuk ile İslamiyette fetret devri diyebileceğimiz bu yaşadığımız insan nefsinin çok öne çıktığı modern zamana geçiş yapmıştır, bu kertede, evet! bu modern zaman yaratanın beşeriyete ve siyasete ve ekonomiye taalluk eden hukukunun uygulanması bağlamında mukadder olan dini yaşanabilir kılacak mehdiyeti beklemektedir

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.

marşlar yükselemeyen ruhların duygularının söndüğü teskin olduğu sığınaklardır çoğu zaman.

MooN

Yeni üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
30 a yaklaşırken insan... diye başlayan cümleler kurmaya başladım. 30 a yaklaşmanın alameti olsa gerek. Ne yaşlı hissediyorum ne de genç.. Bazı şeylere tahammülümün kalmadığını, bazı şeylere verdigim emegin ziyan olduğunu, bazı şeylere gereksiz kafa yorduğumu, bazı şeylere geç kaldığımı, bazı şeylere ise erken başladığımı fark ettim... Bazı şeyler yetersiz, bazı şeyler gereksiz, bazıları önemsiz... Kısacası geçen ömrümün çok da verimli geçmedigini, kalan ömrüm içinse çabalamaya deger bir şey kalmadığını, emeğimin yorulduğunu söyleyebilirim. Sanırım 30 yaş için inziva vakti diyebiliriz. Az kaldı...

varre

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
felsefe
Ünvan
yok
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
çok karışık
ama bir okadar da düzenli

Tüm sayfalar yüklendi.