şu sorulara kim? cevap vericek.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan şu sorulara kim? cevap vericek. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,146 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı şu sorulara kim? cevap vericek.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
1: ilk domates çekirdeği nasıl? oluştu.
2. ilk salata çekirdeği nasıl? oluştu.
3. ilk biber çekirdeği nasıl? oluştu.
4: ilk kabak çekirdeği nasıl? oluştu.
5: ilk ayçekirdeği nasıl? oluştu.
6: ilk muz ağacı nasıl? oluştu.
7: ilk yoğurt mayası için maya nerden? bulundu.
8:ilk pancar tohumu nasıl? oluştu.
9: ilk karpuz çekirdeği nasıl? oluştu.
10: ilk akıl ve mantık nasıl? oluştu.
11: ilk sex (üreme)nasıl? yapıldı.
12: ilk siyah beyaz ve çekik gözlü ırk nasıl? oluştu.
13: ilk aşk nasıl? başladı.
14: ilk tanrı inancı hangi? sebepten dolayı oluştu.
15: ilk üzüm çekirdeğil nasıl? oluştu.
16: ilk erik çekirdeği nasıl? oluştu.
17: ilk şeftali çekirdeği nasıl? oluştu.
18: ilk kayısı çekirdeği nasıl? oluştu.
19: ilk elma çekirdeği nasıl? oluştu.
20: ilk ayva çekirdeği nasıl? oluştu.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
cevabı bilirsem para verecen mi?

ödül ve ceza hala etkili yöntemler :)

kahin

Kahin
Yeni Üye
tabiki bu sorulara dogru cevap verene 50 kuruş vericem . :D :D
ama bilemezseniz siz bana 50 milyar vericeksiziniz . :D( düşünsene 5 kişi yanlış cevap verirse 250 milyar kazanıcam zengin olucam yaşasın) :D

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bilmiyorum. Yani cevap verecek olanın kim olduğunu bilmiyorum... Cevap verecek olanlar cevap verecek.

Sorulara cevap mı isteniyor? Sorulara cevap verecek olanın kim olacağının belirlenmesi (kimlik) mi isteniyor?

İlk kavramı, (yani baştaki) son kavramıyla ya da sonradaki ve ortadaki ya da öncedeki gibi kavramlarla çelişir.

Nasıl bir soru sıfatıdır ve ne asıl, aslı ne? anlamına gelir.
Bir şeyin aslı , asıl olanı ise sahteleriyle ve diğer asıllarıyla kıyaslanarak belirlenebilir..

Nerede? sözcüğü sadece uzay zamanda işaretlenmiş bir yer, koordinat ya da taşınma ve bir şeyin ilk konumunu belirtecektir. Zaman/mekan işaretlemeleri görecedir/gözlemciye göredir.

Oluşma kavramı, olanın/ve zaten ortada olan bir şeylerin biçim ve form dönüşümlerini ve gözlemciye göre aldığı bir biçimi tanımlar. Bir şeyin nasıl oluştuğunun yanıtı, oluşarak, süreç içinde ya da oluşturularak gibi yanıtlara yaslanacaktır.

Yani sonuçta bilmiyorum
Bu arada bilmiyorum yanıtını kim ve ben sağladım ve verdim
Sorunuza cevap verdim. Ben verdim

Son düzenleme:

Lawliet

Yeni üye
Yeni Üye
Ilk tohum için; Eğreltiotları ve karayosunlarının çiçekleri yoktur. Sporlarla ürerler. Daha sonra mutasyon vs vs Desem anlatsam 10 20 paragraf . En sonunda Ilk Spor ve bakteri nerden geldi diyeceksin. Size bol şans. :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
@ lawliet [MENTION=4591]sanalmanik[/MENTION] :D :D :D ikinizde süpersiniz yaaa :D
resmen kopardınız beni.. :D çok yaşayın emi.

Yani sonuçta bilmiyorum
Bu arada bilmiyorum yanıtını kim ve ben sağladım ve verdim
Sorunuza cevap verdim. Ben verdim woowww doğru cevap :D :D

En sonunda Ilk Spor ve bakteri nerden geldi diyeceksin.
hahahaha :D :D

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@sanalmanik
Yani sonuçta bilmiyorum
Bu arada bilmiyorum yanıtını (sorunun yanıtını) ben verdim
Sorunuza cevap verdim yani. Ben verdim

woowww doğru cevap :D :D

Bilmiyorum yanıtı benim sağladığım ve verdiğim bir yanıttır ve evet yanıt verdim, ben verdim.

Bakın, "ilk" bir çokluk kümesi elemanıdır ve tak başına elaman değildir. İlk sayılabilir bir çokluk kümesinin elemanıdır. İlk demek aynı zamanda çokluğu tanıtlar , belirtieir ve gösterir.. İlk tek başına değildir.. İlk binlerce olabilir ve binlerce ilk olabilir. Eğer gözlemci olarak biz bir kümenin (çoklu kümenin) elemanlarını saymaya başlarsak ilk saydığımız/nitelediğimiz eleman ilk adı alır...

İlk eleman kavramı son elaman kavramına ilk tohum son tohuma bağ içerir. Domates tohumları kümesindeki tarihsel/zamansal ilk elamanlar ise ya başka tohumların dönüşmesiyle ya da zeki ve genetik uzmanı bir canlının onu laboratuvar ortamında deneylerle oluşturmuş olmasıyla oluşmuş olabilir sanırım. Bilemem. Ama cevap/cevabım yine de nasıl sorununun yanıtını bir kapsam da içeriyordur.. Çünkü meselenin aslı yani nasılı bu ikisinden biri olmalı...

kahin

Kahin
Yeni Üye
evrim ağacı bu sorulara net bir cevap veremiyor,ama [MENTION=4591]sanalmanik[/MENTION] arkadaşımız gibi düşünüyorum ..
en mantıklı cevabı o verdi arkadaşı tebrik etmeliyiz hepimiz.

Domates tohumları kümesindeki tarihsel/zamansal ilk elamanlar ise ya başka tohumların dönüşmesiyle ya da zeki ve genetik uzmanı bir canlının onu laboratuvar ortamında deneylerle oluşturmuş olmasıyla oluşmuş olabilir sanırım.

T

Togepi

Ziyaretçi
Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormanaa... Vallahi şarkı bile tohumdan giriyor,öncesi yok.

kahin

Kahin
Yeni Üye
ls2@ bir an gerçek sandım, tanrıyla ilgili yerini, :D :D :D hahahaha ..

kahin

Kahin
Yeni Üye
Her şeyden önce su vardı. Yer, ay, gök, güneş yoktu. Sadece Tanrı Kayra Han (Kuday)vardı, ancak yalnızdı ve canı sıkılıyordu..
hahahahaha :D :D keşke yerlerde sürünen gülme emoji olsaydı. :D :D

ls2

Kahin
Onursal Üye
Her şeyden önce su vardı. Yer, ay, gök, güneş yoktu. Sadece Tanrı Kayra Han (Kuday)vardı, ancak yalnızdı ve canı sıkılıyordu..
hahahahaha :D :D keşke yerlerde sürünen gülme emoji olsaydı. :D :D

:)

ne yani;

hanginiz güzel işler yapacak sizi bir deneyim veya sizi seviyorum rahmetimden yeryüzüne indim (isa) diyen Tanrı komik değilde canı sıkılın tanrı mı komik? derin düşünürsek dua isteyen Tanrı bile komik ve insanidir, hepsi gayet insani şeyler işte..

ayrıca şunuda belirteyim Türkler; olan şeyleri Tanrıya yormuştur, örneğin bir başarı olmuşsa Tanrı kut verdi denilir, Tanrı benle konuştu şöyle şöyle yapmamızı istiyor gibi zararlı ,sınırlayıcı ve hayatın doğasına aykırı gelenekleri yoktur..

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Yeni düşüncelere açığız

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç