siyasetin tıkanmasının sebepleri nelerdir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde meraklı tarafından oluşturulan siyasetin tıkanmasının sebepleri nelerdir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,270 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı siyasetin tıkanmasının sebepleri nelerdir
Konbuyu başlatan meraklı
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Mühendis

meraklı

Felsefe.net
Yeni Üye
türkiye'de yaşanan son gelişmelerin birçok yeniliğe gebe olduğu görünüyor olmasına rağmen bu konuda 'anlaşamamaktan' ve 'anlaşılamamaktan' kaynaklı olarak bir türlü huzur dolu yarınlara ulaşamıyoruz. bir yandan sokak kültürünün yansıması diyaloglar, bir yanıyla her türlü barış girişimine karşı saldırgan tutumlar, bir yanıyla eski öcülerinden kurtulamayan kamuoyu. nereye gidiyoruz arkadaşlar?
bu konuda görüşlerinizden faydalanmak istiyorum. lütfen biraz rutin dışı olsun.

şair.hamdi

Felsefe.net
Yeni Üye
insanlar çok bencilleşmeye başladı ve şartlanmaya başladı. Bir görüşün peşinden gidiyorlar.(sürücülük) Sonu nereye varırsa varsın "davamdan vazgeçmem" gibi cümleler kurarak sürücülüğün tam bir üyesi oluyorlar. "Görüşünün dışındaki insanlar ne yaparlarsa yanlıştır." Böyle bir düşünce çok yanlıştır. Böyle yapanları kınıyorum. Bir yere sabit kalmamak lazım.

fides

Kahin
Yeni Üye
Siyasetin tıkanmasının nedeni/nedenleri; yönetimdeki kişilerin siyaseti bilim olarak kavramamasından kaynaklanıyor. Ve bu anlayış gene siyasetten anlamayan kişileri/kalabalıkları/sürüleri kendine çekiyor.
Bireyler önce kendilerinin önceliklerine değerlerine dikkat etmeli.Birey kendisini koyun görüp onu ordan oraya sürükleyen, otlatacak yerler bulan "çoban" seçmediğinin farkına varmalı.
Özellikle Türkiye'de siyasette bazı değerleri/kazanımları elde etmek için savaşılmadığı/ can verilmediği için bazı şeylerin ne değerini biliyoruz ne de onun olması gereken bir "hak" olduğunu biliyoruz.Mücadele etmeyince pasif kitleler oluşuyor. Devletin halktan korkması gerekirken halk devletten korkuyor!

Mühendis

Meraklı Üye
Yeni Üye
‘’ET’’

Bu Et'de neyin nesi?
İster nesne olarak ister ‘etmek’ fiili olarak,
Nasıl algılarsanız,
Farketmiyor.

Şimdi gözlerinizi kapayın ve düşünün;
Tembel misiniz,çalışkan mı?
Duyduklarınıza mı inanırsınız,yoksa araştırdıklarınıza mı?
Okumayı seviyor musunuz, yoksa aman bana ne mi diyorsunuz?

Kapatın gözlerinizi ve düşünün.
Sen et,sen yap ben de yiyeyim.

Sen düşün ben de uygulayayım.

Siz etken misiniz,yoksa edilgen misiniz?

Hep ayağımı uzatayım,yan gelip yatayımcılardanmısınız?
Ağa mısınız?
Evet ağa!
Ama züğürt ağa...
Başkaları et'sin,yönetsin bana dokunmasın.

Veya ;

Yaşadığımız toplum içersinde edindiğimiz eğitim ve kültürle orantılı olarak, kazanabildiğimiz değer yargılarıyla,
akıl ve mantığımızı kullanıp fikir üretebilen ve sorgulayabilen insanlardan mıyız?

Olmalıyız ki , yozlaşmaya karşı duralım.
[FONT=&quot]Bu da emek harcamayı gerektirir değil mi?[/FONT]

Peki bizleri kim böyle ET'ti.

Edilgen olsunlar dedi !
Boş tepsiyi önünüze sunanlar kim?
Yozlaştıranlar kim?
[FONT=&quot]Yozlaşanlar kim?

[/FONT]

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç