Sitemizde yapılan değişiklikler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mavimor

Yeni üye
Değerli üyelerimiz,

Kullanımınızı kolaylaştırmak için her geçen gün yeni bir özellik ekliyoruz. An itibari ile size bu başlık altında bu değişikliklerin bilgisini vereceğiz.

Bildiğiniz üzere 15 Eylül'de SMF'den Vbulletin'e geçmiştik..

Sistemde az önce yaptığımız değişiklik her mesajın altına http://www.felsefe.net/forum/images/facebook.gif adresindeki fotoyu ekleyerek konuyu rahatça Facebook'ta akadaşlarınız ile paylaşmanızı sağladık..
 

mavimor

Yeni üye
kaşıksurat arkadaşımızı Kültür ve Sanat bölümünde moderatör olarak ekledik.Kendisine hayırlı olsun.
 

mavimor

Yeni üye
Felsefe.NET "Haberler" Bölümünü aktif ettik. (Felsefe başlığınının hemen altında) Burada sadece site yöneticileri başlık açabilecek ve üyelerimizin tamamı yorumda bulunabilecekler.
 

mavimor

Yeni üye
okur-yazar nickli arkadaşımız forum yöneticisi olmuştur. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz..
 

Nejdet Evren

Aktif üye
tarafsız kalacağınız umudumu saklı-sıcak tutarak başarılar diliyorum

..
dip not; tarafıszlık da bir taraf omaktır; kastım nesnel/objektif olmak adınadır
 

okur-yazar

Yeni üye
Teşekkürler nejdet bey. Kendimle yüzleşmek adına hayattaki fırsatları olabildiğince değerlendirmeye çalışıyorum. Bu forumdan da bir sorumluluk almak istedim. Nitekim insanı aldığı sorumluluklar yüzleştirir. Bakalım kendime karşı ne kadar adaletliyim, dürüstüm, samimiyim; gerçek dünyada olduğu gibi sanal ortamda başkalarına olan tavrımdan bunu da göreceğim.

Sağlıcakla.
 

okur-yazar

Yeni üye
Eskiden futbol maçı izlerken futboldan zevk almamı sağlayan unsur Avrupalı hakemlerin tavırlarıydı çünkü oyunun akışına engel olmazlardı genelde düdükleriyle. Forumda da oyunun akışına engel olmamak gerekir. Oyun fazla sertleşince elbette düdük çalıp uyarı yapılır, bu uyarı kişinin kendisini kibirli gördüğünden değil, sosyal bir sorumluluk üstlendiğinden dolayıdır, oyun akarken uyarılar sonucu oyun yapıcı bir yere değil de yıkıcı bir yere doğru akıyorsa ve kısır döngü oluşuyorsa elbette oyuncuları atıp maçı tatil etmek gerekir ama elbette hakem hataları da olabilir, hayat bu. Her şeyi yüzleşmeye vesile kıldığım gibi bu yöneticiliği de buna vesile kılıyorum. Bazen takımlar iyidir ama hakem kötüdür, oyun akmak ister ama hakem tıkar, bazen de hakem çok iyidir ama takımlar kötüdür, oyunda akış için tüm engeller kalkmıştır fakat takımlarda iş yoktur, bilgi, anlayış yoktur; olabilir.

Her meslek sahibi kendi mesleğinin yörüngesinde o mesleğin amacına doğru ilerler fakat sadece felsefe o mesleklerin anlamlarını sorgular. Bunu bir mesleğin sahibi yapmaz. Yaparsa sosyolog-filozof olur, teolog-filozof olur, siyasetçi-filozof olur, forumcu-filozof olur, sanatçı-filozof olur.

Forumculuk da bir uğraştır. Bunun felsefesi de güzel yapılabilinir eğer kafa yorulunursa. Devlet mi insan için insan mı devlet için? Forum mu insan için insan mı forum için? Forumu insanlar idare ettiğine göre o forum insanların anlayışı ile idare olunacaktır. Forum sahiplerinin aurası da önemlidir elbette. Etrafa yaydığı enerji.

Neyse. Buradan daha çok konu çıkar. Şimdilik bu kadar.
 

gicrogae

Yeni üye
sevgili "okur-yazar",
öncelikle hayırlısı olsun diyorum ve bu gün (az önce...) bir yere yazdığım yazı ile tevafuk olarak kulağınıza küpe olması amacı ile işin "püf noktası" nı gözden kaçırmamanızı tavsiye ediyorum...
 

mavimor

Yeni üye
Ferdinand Bardamu sitemize forum yöneticisi olarak eklenmiştir. En çok yönetici olarak görmek istenilen kişilerden birisidir diye düşünüyorum. Hayırlı olsun.
 

sakal

Yeni üye
Eh hayırlı olsun kendisine..Liyakat önemli ve bu görevi layıkıyla yerine getireceğini düşünüyorum..isabet olmuş..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst