Site Yonetimi/Denetimi Hakkinda

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Site Yonetimi\/Denetimi Hakkinda başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,215 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Site Yonetimi\/Denetimi Hakkinda
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Daha once sitemizde konu ve baslik ile ilgili bir suru baslik acilmis ve mesaj yayinlanmis. Fakat, hic birisinde hem yonetimi hem de uyelere yonelik kurallari ya da site ile ilgili bir tuzugu v.s. aciklayan kalici ve baglayici ve de herkesin uygulamak zorunda oldugu kararlar alinmamis.

Bunun getirdigi ana sorun, donem donem yonetici ve de edit sifati alan yazar arkadaslarin uyeler uzerindeki uyguladigi kisisel yaptirimi soz konusu olmus.

Butun bunlari toparlayici ve gecerli kilmak adina tum konu ile ilgili tartismalari bu baslikta yapalim ve bir kalici gecerli ve baglayici sonuca varalim.

Benim onerim.

3 Kisilik Yonetim Kurulu

3 Kisilik Denetleme (Etik) kurulu.

Bu 6 kisinin yonetimi olusturmasi.

Ayni kisi ya da kisiler, istek talep ve secilim ile her iki kurulda da yer alabilirler.

Yonetim kurulunda olan bir uye, eger bir yazar ile ilgili bir yaptirim karari alacaksa; bunu etik kurula iletmek durumundadir ve yaptirim ile uygulama kararini etik kurul denetledikten sonra alir ve karar resmi olarak yazara bildirilir.

Denetleme kurulu karar almadan once uzerinde karar alinacak olan yazara durumu bildirir ve ondan bu konuda savunmasini alir.

Burada alinacak kararlar, ve uygulanacak yaptirimlar, kisisel degildir ve kurul kararlaridir.

Bu cerceveyi tartisarak daha bir belirgin ve uygulanir hale getirebiliriz.

Ilk yapilacak is secilecek olan 6 kisinin site ile ilgili kurallari belirlemesi ve bunu resmi bir sekilde her yazara ve uye olmak isteyen yazara uyelik kurali olarak sunmasi.

Son oneriler temelindeki 6 onerilen kisi listesi

Mavimor
Phi
Evrensel-insan
Nejdet Evren
Birazdahaderinmavi
Telrunya

Bu isimler disinda baska isimler onermek isteyenler varsa, buradan onerebilirler.

Oncelikle bu isimlerin bu listeyi onaylamasi ve Yonetici kadronun ortaya cikmasi gerekir. Daha sonra bu isimler kendi aralarinda Yonetim Kurulunu ve Denetleme kurulunu secerler.

Ondan sonrada sitede uye olan ya da uye olacak olan her bir kisiyi baglayan zorunlu site kurallarini ortaya koyarlar, bunu sitede baglayici ve uygulayici kararlar listesi olarak resmi bir sekilde aciklarlar.

Yine bu arada bu kurallar temelinde uyelere yonelik nasil bir cezayi sistem uygulayacaklarini kendi aralarinda kararlastirarak, bunu da sitede resmi olarak yayinlarlar. Bundan sonrada kurullar bu temelde calismaya baslar.

Bu baslik ve yazilanlar bir oneridir ve simdilik tum site okur/yazar kitlesinin okuruna ve katilimina aciktir.

Bu baslikta site yonetim, denetim ve isleyisini tartisalim ve karara baglananlari da resmi olarak aciklayalim ve uygulamaya koyalim.

Iste bu temelde de mevcut yasakli uyeler hem bu tartismaya katilabilme adina hem de yasaklarini demokratik bir temele oturtma adina siteye davet edilebilirler.

Bu davetten sonra mevcut yasakli uyelerin durumu gorusulur ve yasaklarinin durumu resmiyete oturtulur.

Bu kisilerin kimler oldugu da bu baslikta dile gelmelidir.

Benim bildigim iki uye vardir. Sakal ve Ferdinand Bardabu.

Eger site olarak bu durumu bir an rayina oturtmazsak, bu kuralsiz ve yerine gore keyfi ya da kisisel olarak alinan kararlar vicdanlari rahatsiz etmeye devam edecektir.

Bu baslikta kurul iceriklerini degil de, kurullarin olusumunu tartismaya acmak ve karara baglamak uzerine tartisilmasi rica olunur.

Yaasakli uyelerin durumunu tartisacak ve karara baglayacak olan burdan olusacak kurul olacaktir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç