Sınav Sorularım İtiraz Etmek İstiyorum.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde DrDouBey tarafından oluşturulan Sınav Sorularım İtiraz Etmek İstiyorum. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,018 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Sınav Sorularım İtiraz Etmek İstiyorum.
Konbuyu başlatan DrDouBey
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DrDouBey

DrDouBey

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar , ben tıp okuyorum fakat felsefe final sınavımda çıktı gerçekten ucu ucuna kaldım. 2 tane soru var paylaşmak istediğim bunlara itiraz etmek istiyorum. Birden fazla doğru şık olduğunu düşünüyorum tabi siz ustalara danışmak ve yardımınızı beklemek mecburiyetindeyim. Bana yol gösterirseniz sevinirim.

Aşağıdakilerden hangisi Popper'ın fikirlerini ifade etmez ?

a Bilimsel bilgi sadece tahmin bilgisidir.
b Bilimde sınır koyma yanlışlamacılık ile mümkündür.
c Yanlışlanamayan kuramlar bilimsel değildir.
d En iyi uyum sağlayan teori hayatta kalır.
e Çürütülemez bir önerme deneysel bilimlerin konusu olamaz

Cevap anahtarı d diyor. Bu doğru olabilir fakat A şıkkının doğru olmadığını düşünüyorum çünkü bilimsel bilgiye yanlışlama ile ulaşılıcağını düşündüğünü biliyorum sadece tahmin demesi benim kafamı çok çeldirdi ve bu şıkkı işaretledim. Destekleyebilirseniz çok iyi olur.

2.sorum

Aşağıdakilerden hangisi tümevarım kabullerini yansıtmaz ?

a tek tek nesne veya olgulardan çıkılarak yapılan genellemelere dayanır.
b esas olan gözlem ve deneydir.
c sonuçlar öncüller tarafından sınırlandırılmıştır.
d doğa bilimlerinin yolunu açmıştır.
e bilimsel genellemelere ulaşmayı hedefler.

Bu soruda c şıkkının doğru olduğunu söylüyor , Ben gerçekten bu soruya ilk baktığımda c şıkkının net doğru olduğunu düşündüm çünkü tümevarımda bir parçalardan bütüne gideriz , ve sonuçta ne kadar parça elimizde varsa o kadar sonuca varabiliriz yani bir sınırlama var sounuçta.

Arkadaşlar desteğinize ve fikirlerinize çok ihtiyacım var lütfen yardım edin gerçekten şunlara itirazım kabul olursa harika olucak.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:25 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:16 ----------

Lütfen yardımınızı bekliyorum.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar