Simülasyon Teorisi

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye

Denk geldi paylaşmak istedim Katıldığım noktalarda olsada katılmadıgım noktalarda oldukça mevcut diyebilirim..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:21 ----------

Teorıye Kısaca değinmem gerekırse..

İnsan yaşamıda bir SİMS...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
David Bohm, kuantum evrenindeki bu düzensizliği daha gizlide bulunan 'üst düzey düzen kurucular' ile ilişkilendirmişti. Aklımızın almadığı kaotik durumluları ise rastgele olarak yorumladığımızı ifade etmişti.

Kur'an üzerinden gidersek; "Ol dedi, oldu." Bir düşüncenin yani üst akılın yoğun konsantrasyonu ile bu evren var ve şayet o...

Son düzenleme:

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
Güzel bir deneymiş..

ALLAH ın var etme sanatı o kadar muhteşem ki ol demesiyle bir çok şey beraberinde olmuştur ALLAH belli vakte kadar dünya insanlarına zaman vermiştir Hatta bu konuda ALLAH ı kıyamete sürüklemek isteyen insanlar olmuştur zamanın hızlanması adına aslında yapılan herşey zamanı ne yakınlaştırır nede geciktirir gerçek sadece...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bohm'a göre evren bir hologramdır. Yaşadığımız evreni, üst planların yarattığı bir yansıma kabul etmişti yani ona göre sanal bir düzende yaşıyorduk. Asıl ilginç olan çoklu evrenler ve bu evrenlerin birbiri ile bağlantısını dile getirmişti yani üst plan olmadan alt planın varlık gösteremeyeceğini hatta hepsinin birbirine bağlı...

M3CSL

Üye
Kayıtlı Üye
işte bu sebeple ölüm bir son değil sadece farklı düzleme geçiştir Lefty

Burası güzelmiş..,)

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
O simülasyonu değiştiremediğimiz sürece yaşadığımız dünyanın simülasyon ya da gerçek olmasının bir farkı yoktur.

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
her ne kadar olabilir gibi gelse de simülasyon falan değiliz,kanıtım yok ama böyle hissediyorum, hep böyle hissettim halada değişmedi.. beynimizin gizemi çözüldüğünde bu işte çözülecek..

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ben şunu merak ettim, sevgili elbiss, senin allahın yagmuru yagdırır, merhametlidir, derler, doğayı koruyor derler, islamik mantık der , kar yağar yine kar yağarsa mikroplar temizlenir, tabiki
doğru hiç şüphem yok fakat senin allahın dolu yağdırdığı zaman arbaların camları paramparça olur
hatta yaralananlar olur hatta ölenler bile olmuştu...

Son düzenleme:

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
ben şunu merak ettim, sevgili elbiss, senin allahın yagmuru yagdırır, merhametlidir, derler, doğayı koruyor derler, islamik mantık der , kar yağar yine kar yağarsa mikroplar temizlenir, tabiki
doğru hiç şüphem yok fakat senin allahın dolu yağdırdığı zaman arbaların camları paramparça olur
hatta...

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bence senin allahında çelişki yok elbiss :D çelişkinin kralı sende var, allahın mantığını yanlış anlıyorsun
:D şu yaptığın yorum anlamsız olmuş çünkü seni çok fena sıkıştırdım,bu sefer dinlerin mantığını
kullandımki işin iyice zorlaşsın. :D
düşndüğüm gibi oldu iyice saçmaladın.insanların merhametiyle hayvanların merhametini karıştırman
çok...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
islam seni afyonlaştırmış elbis bey :D
halüsinasyonlar görmeye başlamışsın, hayvanların özgür irade yoktur, insalarında özgür iradesi sınırlıdır.

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
haaaa unutmuşum elbis bey :D patlıyan yanardağlarda eko dengeyi koruyormu? yoksa eko dengeyi
bozuyormu? düşünmeyi becerebilirsen düşünmeye çalış elbisss :D
orda yaşıyan insanlar ordan kaçıyor lavlar bir köyü yutuyor, :D eko denge yok burda kaos var tıpkı evren gibi..

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
bence senin allahında çelişki yok elbiss :D çelişkinin kralı sende var, allahın mantığını yanlış anlıyorsun
:D şu yaptığın yorum anlamsız olmuş çünkü seni çok fena sıkıştırdım,bu sefer dinlerin mantığını
kullandımki işin iyice zorlaşsın. :D
düşndüğüm gibi oldu iyice saçmaladın.insanların...

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ahhhh elbis ahhh ne yapıcam? ben seninle :D sayende her yorumunu okuduğumda 10 yıl yaşlanıyorum. deprem ve ekolojık denge , allah ekolojık dengeyi böyle sağlıyorsa yandık. :D

durun ekolojık dengeyi sağlıyacagım hazmısınız? eyyy insanlar . şimdi deprem olucak çoluk çocuk masum insanlar ölücek durun daha bitmedi sel olucak toprak kayması...

Son düzenleme:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
anlamadığım bir denge daha var, elbiss senin alalhın neden? çölleri yaratmış, :D
pek? çöllerdemi? denge elbis bey :D
bildiğim kum yıgını ve 70 derece sıcaklık , yaşam formu bile oluşsa anında ölür. :D
1: çöllere ne gerek? var.
2: dağlara taşlara ne gerek? var insanlıga hiç faydası yokki.
3: doluya ne gerek? var kar ve yagmur varken.
4...

Son düzenleme:

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
ahhhh elbis ahhh ne yapıcam? ben seninle :D sayende her yorumunu okuduğumda 10 yıl yaşlanıyorum. deprem ve ekolojık denge , allah ekolojık dengeyi böyle sağlıyorsa yandık. :D

durun ekolojık dengeyi sağlıyacagım hazmısınız? eyyy insanlar . şimdi deprem olucak çoluk çocuk masum insanlar ölücek...

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
anlamadığım bir denge daha var, elbiss senin alalhın neden? çölleri yaratmış, :D
pek? çöllerdemi? denge elbis bey :D
bildiğim kum yıgını ve 70 derece sıcaklık , yaşam formu bile oluşsa anında ölür. :D
1: çöllere ne gerek? var.
2: dağlara taşlara ne gerek? var insanlıga hiç faydası yokki.
3...